דרוש מידע היה לכם עוגמת נפש כששיפצתם/בניתם?

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
חדוי, כל מילה שלך זהב...

ולגבי:
ו. לגבי שכנים, מומלץ לרשום פתק גדול בכניסה על כך שאתם מתנצלים על ההפרעה הזמנית ומודים להם על סבלנותם וכו' וכו', לרוב זה מונע תקרים
אני נותנת ללקוחות שלי רשות להשאיר גם את המספר טלפון שלי בהודעת התנצלות,

הנוסח בד"כ משהו ברעיון
שכנים יקרים
בימים הקרובים נבצע עבודות שיפוץ בדירה 4
אנו מתנצלים על אי נוחות העלולה להגרם לכם
בכל שאלה ובקשה אנא פנו ל:
ת.ב.ח. מעצבת 052-7668783
ישראל ישראלי,מנהל עבודה 000-0000000
תודה וסליחה
מה אנחנו מרוויחים מזה?
דבר ראשון הרבה ברכות מהלקוח...;)
דבר שני, כששכן מתחמם, הוא מדלג על התקשורת עם השכן..הוא מתקשר אלינו להתלונן..
זה מונע המוןןןןןן מתח בין השכנים
מה גם שלפעמים זה סתם לפרוק עצבים של אותו רגע שאוטוטו עם סיום הבניה יעברו, וכשהו נכנס חזיתית עם השכן העצבים לא נגמרים כשהבניה נגמרת...
כאן נמנע התקשורת הלא נעימה בינהם מה שמאפשר להמשיך את החיים אח"כ בצורה נעימה גם אחרי השיפוץ..
ולפעמים באמת זה דברים שניתן לעזור ולייעל

דוגמא מהשטח:
באיזה פרויקט התקשר אלי ב 10:00 בלילה אחד השכנים זועם כולו..
שהגיע משאית של נגר להוריד התקנה של נגרות והיא חסמה את הכניסה לחניה של הבנין..והשעה היתה מאוחרת ולא היה לו כח להמתין לחנות את הרכב, בקיצור מרב שהוא צעק לא הצלחתי להשחיל מילה!
אמרתי לו שאני יטפל בעניין
התקשרתי באותו שניה לנגר ואמרתי לו שידאג שהעובד יפנה את המשאית
תוך 10 דקות העניין סודר!!!
והכי חשוב שזה לא הפך למריבה בין השכנים, כי לדעתי גם אם הלקוח היה מבקש מהנהג שיזוז, לא בטוח שהיה עושה את זה (השכן בקש ממנו לפני שהתקשר אלי, אך הנהג אמר שאין על מה לדבר ותוך חצי שעה הוא יזוז,אבל כשהבוס שלו התקשר אליו הוא זז כמו ילד טוב..)

צפונית חדשה

משתמש רשום
אנחנו לקחנו קבלן בשביל שיפוץ הבית,
מידי פעם בעלי היה רואה שהוא עושה עבודה של האיסטלטור, פעם רצף...
בסופו של יום כל מה שהוא נגע לא היה מושלם.
צריך להתעקש שכל אחד מהעובדים יעשה את מה שהוא מומחה אליו.
היה לנו נזק לא נורמלי עם הצינורות שהוא טיפל בהם!!! אחרי שנה מהשיפוץ היתה רטיבות לא נורמלית חשבנו שזה ממי שצמוד אלינו כי אצלם הכל ישן. בסוף התברר שזה מאצלנו...הלך חצי בית!!!
ממליצה להביא מומחה לאינסטליה וכנ"ל לגבי חשמל!
המון הצלחות

כפריה

משתמש מקצוען
המסקנות שלי קצת מוזרות:
1) להקפיד על יציאה זוגית יומית בנחת, בהנאה, ושם לקבל את ההחלטות החשובות, ולא בין שקי מלט ואבק.
(ועיניים של קבלן ערבי ש"נעלב" שלא סומכים על מילה שלו, כי לא רוצים לתת לו את התשלום הבא למרות שלא סיים את התכולה הקודמת, ובסוף משלמים כי נמצאים בלחץ, ולא חושבים במתינות, ונותרים ללא הכסף וללא התמורה :( )
2) אם צריכים לפנות את הבית- לעבור למקום נעים ומפנק ולא להצטמק יותר מדי כי "זה לתקופה קצרה", אחרי הכל זו תקופה קשה מאוד , על מזוודות , שאת פרותיה אוכלים שנים רבות..

תמר כהן

משתמש פעיל
2) אם צריכים לפנות את הבית- לעבור למקום נעים ומפנק ולא להצטמק יותר מדי כי "זה לתקופה קצרה", אחרי הכל זו תקופה קשה מאוד , על מזוודות , שאת פרותיה אוכלים שנים רבות..
כמה שזה נכון.
עדיף לעבור דירה לחצי שנה עם הכל חוץ מהריהוט הכבד מאשר להצטמק כמה נפשות ביחידת דיור במשך חצי שנה עם מעברים מיחידה יחידה כי נגמר חוזה, עם שני סטים של בגדים וקופסא אחת של צעצועים לילדים, אמיתי, זה מה שקרה לנו.

אפרופו קבלנים.
תמיד תמהתי לעצמי אם הקבלנים הופכים לגנבים, או שגנבים הופכים לקבלנים.
כך או כך, זה זיווג משמים ולצערנו הרבה מאד הקבלנים גנבים שקרנים ורמאים.

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
המסקנות שלי קצת מוזרות:
1) להקפיד על יציאה זוגית יומית בנחת, בהנאה, ושם לקבל את ההחלטות החשובות, ולא בין שקי מלט ואבק.
(ועיניים של קבלן ערבי ש"נעלב" שלא סומכים על מילה שלו, כי לא רוצים לתת לו את התשלום הבא למרות שלא סיים את התכולה הקודמת, ובסוף משלמים כי נמצאים בלחץ, ולא חושבים במתינות, ונותרים ללא הכסף וללא התמורה :( )
מסקנות ממש לא מוזרות!!!
אני תמיד מנסה לעודד את הלקוחות שזה ממש פינוק לשפץ, וחבל להפוך את זה לתקופה של עצבים...

ויטראז'

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אפרופו קבלנים.
תמיד תמהתי לעצמי אם הקבלנים הופכים לגנבים, או שגנבים הופכים לקבלנים.
כך או כך, זה זיווג משמים ולצערנו הרבה מאד הקבלנים גנבים שקרנים ורמאים.
אני לא יודעת אם הקבלנים הופכים לגנבים, או שגנבים הופכים לקבלנים.
מה שבטוח שהם לא בקיאים בתורת הבניה באופן פרטני
הם מסתמכים הרבה על הערבים שכידוע הרבה מהם שקרנים
אני לא אומרת יש קבלנים מקצועיים וגם ערבים שעובדים מעולה
אבל הרבה הרבה מהם לא יודעים מה המקצוע של קבלן דורש מהמם באמת!!!!!

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מה גרם לכם לעוגמת נפש בתהליך השיפוץ והבניה?

והאם במבט לאחור אתם חושבים שהיה אפשר למנוע את זה?

חלק מהדברים כבר כתבו כאן (כמו שיפועים לא נכונים).
אצלנו היו אריחים שמשתלבים אחד בשני כמו פאזל.
רק מה, הפועל כנראה לא תירגל יצירת פאזלים בגן הילדים. והניח אותם בסדר לא נכון. (שלושה אריחים בסך הכל. לא כ"כ קשה לראות מי למעלה, מי באמצע ומי למטה).

כיוון שכוחנו תש, ורק רצינו כבר לראות את הסוף, ויתרנו. עד היום זה כך, זכר לחורבן.

*

הבעיה הכי קשה, לענ"ד, היא רטיבויות.
אנשים לחוצים, בזמן בניה, לא מדמיינים כמה קש אפשר לאכול בגלל בניה רשלנית שמובילה לרטיבות.
היום די ברור לי ששווה להוסיף 20-30 אלף בזמן הבניה, ולא ליפול לצרה הזאת. רטיבות יכולה להיות מהצינורות שברצפה, או - לא ברור מה יותר גרוע - מהתקרה.
אם אתם בונים גג, אל תקמצנו!!! כל שקל שתחסכו בבנייה, תשלמו אותו פי כמה אחר כך, בליל שלגים, כשאתם עם ילדים קטנטנים וכל הבית מוצף.
ושוב להביא איש איטום, ושוב לחכות לימי שמש כדי שהכל יתייבש, ושוב לשלם, ולצבוע את התקרות שנהרסו, ולחכות, ובגשם הבא מטפטף משהו אחר ממקום אחר, ושוב קמים בבוקר לשלוליות, והולכים לישון עם קערות וסמרטוטים, כי אי אפשר לתקן לפני שיהיו ימים חמים.

ואז מגיע הקיץ, וממהרים להזמין עוד אנשי איטום, וכל אחד עולה לגג וחופר ובודק וטוען שהוא יכול לתקן, ומורח ואוטם וסותם, ומגיעים החגים וגשם ראשון וטיף טיף טף.

בלילה הראשון זה לא נורא, כל דיירי חדר א' עוברים לחדר ב' ומצטופפים על מזרונים על הרצפה. בלילה השני גם חדר ב' מתחיל לטפטף גשמי ברכה, וכולם עוברים לחדר ההורים. כיף עצום שאי אפשר לדמיין. כמו, נגיד, לרחוץ ילד באמבטיה, ותוך כדי - נופלות טיפות קרירות מהתקרה.
לפעמים הרטיבות גורמת לבעיות בחשמל, ואז המחיר יקר עוד יותר. ושוב מחכים לקיץ ואוטמים וסותמים וצובעים הכל מחדש כי למי בא לחיות עם תקרה מתקלפת שמנשירה לו טיח על הראש.

זה יכול להיות וונטות שלא הותקנו נכון, זה יכול להיות איטום לא מספיק בגג. שורה תחתונה - קחו קבלנים יקרים, ותהיו בריאים.

בוה

משתמש צעיר
מישהו יכול להעלות חוזה עם קבלן לדוגמא? אפשר למחוק פרטים אישיים

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כן.
במבט לאחור הקבלן רימה בגדול וגנב כל שקל שיכל.
מה הייתי משנה? אני לא יודעת, כי קיבלנו עליו המלצות מצוינות.
דבר נוסף: מטבח עשיתי אצל מישהו ערבי מאחד הכפרים בצפון, יצא איכותי מושלם ומהמם ברבע מחיר.
אנחנו כעת לפני בחירת מטבח, גם אנחנו קיבלנו הצעה מנגר בן דוד מהצפון, אך מחפשים עליו המלצות, האם קוראים לו עלי? אם כן נשמח אם נוכל ליצור קשר.

תודה

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תכתבו חוזה לפרטי פרטים,
תכניסו את כל מה שעולה על דעתכם לתוך החוזה.
לדוגמא - חיפוי קירות באמבטיה ושירותים - עד לתקרה. מקסימום - תוותרו לו אח"כ.

תבינו בעצמכם את התוכניות.
תבדקו בסוף כל יום שהפועלים אכן בנו לפי התוכנית.

לא לקנות חומר לבן דרך הקבלן.
להתעקש על הסדרי התשלומים - רק לאחר סיום שלב בבנייה ולא לפני. גם כשהוא עושה פרצוף מסכן.

להתפלל, לתת צדקה.
המון בהצלחה

אלגנטי

משתמש פעיל
שכן שלי לקח קבלן שהוא חבר של אחיו,
אחרי חודש של עבודה בשטח הקבלן ברח לחו"ל כשבידו זכות של עוד 100,000 ש"ח
מה שקרה
הקבלן השקיע כספים
ופשט את הרגל
ואיתו על הדרך פשטו את הרגל עוד כמה אנשים...

(דווקא היה מדובר בקבלן אמין, שבד"כ לא היו איתו סיפורים של עוגמת נפש)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
גם מי שלא לוקח 'מפקח בניה'.
להכין חוזה יחד עם 'מפקח בניה' או קבלן.
החוזה הוא חשוב ואדם רגיל לא יודע להכין את החוזה כראוי.

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
במבט לאחור הקבלן רימה בגדול וגנב כל שקל שיכל.
פרויקט שיפוץ דירה - קבלן ראשון ברח אם קצת כסף, את הקבלן השני העיפו לכל הרוחות לאחר שרק הרס להם.
והקבלן השלישי דוקא עשה עבודה טובה - אבל היתה טעות בריצוף והוא טמבל שכמוהו ריצף לה את כל הבית בדמוי פרקט
בקיצור לבדוק כל הזמן ולא לסמוך על המילה שלהם - "יהיה בסדר" "הכל בסדר" הם הולכים ואנחנו נשארים עם הבעי
אם כולם נכוו מקבלנים... יש עדיין קבלנים מומלצים?

בד"כ כשלוקחים את הקבלן דרך המלצה של מעצבת זה יכול למנוע המון סיפורים מסוג זה
מכיון שהקבלנים מעונינים שנמשיך להמליץ עליהם ללקוחות נוספים
ואם הם לא יתנו את השרות בצורה הראויה , הם הפסידו את ההמלצות שאנו יכולות לתת עליהם ללקוחות שלנו....

נערך לאחרונה ב:

ויטראז'

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בד"כ כשלוקחים את הקבלן דרך המלצה של מעצבת זה יכול למנוע המון סיפורי מסוג זה
מכיון שהקבלנים מעונינים שנמשיך להמליץ עליהם ללקוחות נוספים
ואם הם לא יתנו את השרות בצורה הראויה , הם הפסידו את ההמלצות שאנו יכולות לתת עליהם ללקוחות שלנו....
נכון מאוד
אחרי שאני חויתי כל מיני סיטואציות לא נעימות וגם ראיתי אצל כל מיני אנשים סביבי
זה יכול לחסוך הרבה בעיות, ועוגמות נפש - הן לכיס והן ללב

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הבעיה הכי קשה, לענ"ד, היא רטיבויות.
רטיבות נוצרת לא רק מצנרת או מהגג,
המון פעמים כתוצאה של חוסר איטום בקירות! הכי רגיש בחיפוי של אבן ירושלמית, יש קבלנים שמדלגים על
מריחת חומר איטום על הקיר לפני החיפוי וכן משתמשים באבן סופגת, ואז בגשם הראשון כל הקיר מתרטב..
סיבה נוספת לחגיגה של רטיבות זה איטום בחלונות, חובה לשמוע המלצות על איש האלומניום!!
לפעמים הרטיבות היא לא רק מתחת לחלון אלא זוחלת לכל אורך הקיר דרך הקורה שמתחת החלון,ולוקח זמן עד שמבינים בכלל מאיפה הרטיבות..
סיבה נוספת לרטיבות זה התקנת מזגנים לקויה, בצורה כזאת שהצנרת של המזגן מותקנת בשיפוע הפוך ממה שצריך, ואז הגשם יורד ישר לתוך הקיר, הבעיה מתחילה כשהצנרת במקום לא נגיש וצריך להזמין סנפלינג בשביל לתקן את הרטיבות!!
(לא מצחיק, אצלי בבית התקינו מזגן בצורה מזעזעת ופתאום בחורף כל התקרה של השכנים זלגה מים, כל היועצים שהבאנו לא קלטו מאיפה מגיעה הרטיבות.. עד ששיחזרנו את כל השינויים שנוצרו באזור הזה במהלך השיפוץ, והגענו למסקנה שזה מהמזגן, אבל לא היה לשם גישה רק מרוחקת, ניסו להתיז ספריי מתנפח כדי לאטום, אבל רק החריף את הבעיה כי הוא סופג אליו את המים!!, עד שלא הייתה ברירה והזמנו איש איטום שניתלה בסנפלינג מהגג כדי לתקן את הנזק)

אל תחסכו באיטום !!! העלות של יועץ איטום שרק ימצא את המקור לבעיה- עולה לפעמים כמו הפער בין הזול ליקר במהלך הבניה...
ואני לא מדברת על עוגמת הנפש והעלויות של הצבע/ גבס/ריהוט/ נזקים אצל השכנים בעקבות רטיבות וכו'

סליחה על האורך.. אבל את עוגמת הנפש משלל בעיות רטיבות חוויתי על בשרי ולא רק דרך לקוחות, ולכן כ"כ איכפת לי...

א ב

משתמש מקצוען
לקחנו נגר זול...
ערבי.

המטבח עדיין לא גמור(פינישים של יופי)

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
סליחה
לא הייתי בפרוג,
אפשר להשיג את החוברת ביפה נוף,
מה שיפה שם זה שהחלק השני בחוברת אחרי הכתבות
זה פרסומות של בעלי מקצוע,
אבל הם קבלו פרסומות רק של בעלי מקצוע מומלצים -
שהם קבלו עליהם המלצות מהציבור במשך מס' שנים
מה המחיר ?

צביה811

משתמש רשום
רטיבות נוצרת לא רק מצנרת או מהגג,
המון פעמים כתוצאה של חוסר איטום בקירות! הכי רגיש בחיפוי של אבן ירושלמית, יש קבלנים שמדלגים על
מריחת חומר איטום על הקיר לפני החיפוי וכן משתמשים באבן סופגת, ואז בגשם הראשון כל הקיר מתרטב..
סיבה נוספת לחגיגה של רטיבות זה איטום בחלונות, חובה לשמוע המלצות על איש האלומניום!!
לפעמים הרטיבות היא לא רק מתחת לחלון אלא זוחלת לכל אורך הקיר דרך הקורה שמתחת החלון,ולוקח זמן עד שמבינים בכלל מאיפה הרטיבות..
סיבה נוספת לרטיבות זה התקנת מזגנים לקויה, בצורה כזאת שהצנרת של המזגן מותקנת בשיפוע הפוך ממה שצריך, ואז הגשם יורד ישר לתוך הקיר, הבעיה מתחילה כשהצנרת במקום לא נגיש וצריך להזמין סנפלינג בשביל לתקן את הרטיבות!!
(לא מצחיק, אצלי בבית התקינו מזגן בצורה מזעזעת ופתאום בחורף כל התקרה של השכנים זלגה מים, כל היועצים שהבאנו לא קלטו מאיפה מגיעה הרטיבות.. עד ששיחזרנו את כל השינויים שנוצרו באזור הזה במהלך השיפוץ, והגענו למסקנה שזה מהמזגן, אבל לא היה לשם גישה רק מרוחקת, ניסו להתיז ספריי מתנפח כדי לאטום, אבל רק החריף את הבעיה כי הוא סופג אליו את המים!!, עד שלא הייתה ברירה והזמנו איש איטום שניתלה בסנפלינג מהגג כדי לתקן את הנזק)

אל תחסכו באיטום !!! העלות של יועץ איטום שרק ימצא את המקור לבעיה- עולה לפעמים כמו הפער בין הזול ליקר במהלך הבניה...
ואני לא מדברת על עוגמת הנפש והעלויות של הצבע/ גבס/ריהוט/ נזקים אצל השכנים בעקבות רטיבות וכו'

סליחה על האורך.. אבל את עוגמת הנפש משלל בעיות רטיבות חוויתי על בשרי ולא רק דרך לקוחות, ולכן כ"כ איכפת לי...

גם לנו נוצרה רטיבות באחד הקירות
עד שגילינו שהמקור הוא חור להתקנת מזגן במרחק של כ2.5 מטר...
המים חלחלו עד שמצאו מקום לחדור אל הקיר הפנימי.
ב"ה שהצלחנו לאתר את הנקודה ולסתום אותה.

אשמח לקבל שם של איש איטום טוב באמת. ואמין.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואנחנו הלכנו על קבלן זול ונגר זול (שניהם ערבים)
הבניה מזעזעת... ויש לנו נס שאנחנו גרים בקומת קרקע, כי אני בטוחה שאם היו שכנים מתחתינו היו להם שטפונות...
אבל הכי כיף שיש לנו את מי להאשים :cool:
כל דבר שנשבר או מתקלקל בבית אנחנו מקללים את נאביל:rolleyes::cool:

המסקנה שלנו היא שבפעם הבאה אנחנו רוצים בניה יהודים ואיכותית (מה כבר בקשנו?:rolleyes::p)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה