החתמה על וויתור זכויות

.Milki

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אשמח לעזרה,
אני יושבת אצל לקוח מטעם חברת קבלן,
לאחרונה הפסידה חברת הקבלן במכרז וכעת אני עוברת לעבוד דרך חברת קבלן אחרת
החברה החדשה רוצה שאני אחתום על טופס שאני לא אדרוש מהם את זכויותי מהמעביד הראשון ואני מוותרת על כך גם אם על פי חוק אני יכולה לתבוע
ואם אני כן אתבע בסוף הם מפעילים סנקציות קשות
מה זה אומר?
מה אני מפסידה מחתימה כזו?
האם זה לגיטימי לחייב אותי לחתום על דבר כזה?

.Milki

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חתימה של עובד על ויתור של זכויות המגיעות לו לא תקפה.
הם מחתימים אותי על דברים שאני לכאורה לא יכולה לדרוש,
(בעיקר, שלא אתבע מהם פיצויים ופנסיה על תקופה שישבתי אצל אותו לקוח אבל אצל המעסיק הקודם),
שזה גם ככה לא דברים שאדרוש מהם.

רק מלחיץ אותי שהם כתבו שם שאם אפר את אחד הסעיפים,
הם יורידו לי 25% מהשכר..

אני חייבת לחתום על דבר כזה?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
הם מחתימים אותי על דברים שאני לכאורה לא יכולה לדרוש,
(בעיקר, שלא אתבע מהם פיצויים ופנסיה על תקופה שישבתי אצל אותו לקוח אבל אצל המעסיק הקודם),
שזה גם ככה לא דברים שאדרוש מהם.

רק מלחיץ אותי שהם כתבו שם שאם אפר את אחד הסעיפים,
הם יורידו לי 25% מהשכר..

אני חייבת לחתום על דבר כזה?
חייבת זה כבר עניין האם את רוצה לעבוד
אבל לפי מה שאת כותבת זה נשמע דברים הגיונים שהם רוצים "לבטח את עצמם"

.Milki

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חייבת זה כבר עניין האם את רוצה לעבוד
אבל לפי מה שאת כותבת זה נשמע דברים הגיונים שהם רוצים "לבטח את עצמם"
תודה
השאלה היא אם זה רק לבטח את עצמם, או שאני יכולה להידפק מזה
למשל
יש סיכוי שהמעסיק הקודם לא ירצה לשלם פיצויים על התקופה שעבדתי אצלו בטענה שהמעסיק השני אמור לשלם, והשני לא ישלם בעקבות המסמך הזה ואני אפסיד מכל הצדדים?

mina

משתמש מקצוען
תודה
למשל
יש סיכוי שהמעסיק הקודם לא ירצה לשלם פיצויים על התקופה שעבדתי אצלו בטענה שהמעסיק השני אמור לשלם, והשני לא ישלם בעקבות המסמך הזה ואני אפסיד מכל הצדדים?
לא, אין כזה דבר!
אם לפי החוק יגיע לך פיצויים. מישהו מהם שתצטרכי לבדוק בזמנו מי זה בדיוק יהיה חייב לשלם!!
העניין הוא שאם אף אחד לא יסכים הדרך שתוכלי לקבל את זה זה רק דרך תביעה, ואז מן הסתם גם תאבדי את מקום עבודתך
אבל אין דבר כזה שעובד לא יכול לקבל פיצויים.
חתימה על וויתור זכויות שהן זכויות החוק היא לא תקפה.
ז"א גם אם מחתימים אותך שאת מוכנה לקבל פחות משכר מינימום, החתימה הזאת לא שווה כלום ותוכלי לתובע את המעסיק על תשלום של פחות משכר המינימום.
כמובן את צריכה לוודא שזה נקרא המשך העסקה לפי תנאים מסויימים ולא מעסיק ומקום עבודה חדשים לחלוטין

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תודה
למשל
א. למיטב הבנתי מעסיק ב לא מדבר בכלל על מעסיק א
ב. אולי כדאי שתתייעצו עם עו"ד ותקבלו את חוות דעתו לפני שאתם חותמים

יש לדעת שדיני הינם קוגנטיים דהיינו שאי אפשר להתנות עליהם או לוותר עלינם, לכן כל ויתור או הסכמה של עובד שמנוגדת לחוקי העבודה אינו תקף.
הסכמים מסוימים שעושים ארגוני עובדים שתצורץ זכויות נוספות מוורים על תביעות עבר מקובלים בפסיקה האזרחית, סתם כך בשום אופן לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה