דרוש מידע החזר מס הכנסה

גברת ישנה

משתמש פעיל
עכשיו בחופשה הכפויה יש לי זמן לטפל בזה.
צברתי הרבה זמן קבלות מישיבות ומארגוני חסד שמוכרים למס הכנסה,
ואני רוצה לקבל עליהם החזר.
מישהו יודע לכוון אותי איך עושים את זה?
איזה טפסים ממלאים, לאן שולחים וכו'.
תודה רבה!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ממש על הרעיון הזה חשבתי אני עובד כרגע על הכנת מדריך בנושא מקווה להספיק בהקדם ולהעלות לאתר.
בכל מקרה מה שהכי חשוב לא להגיש כלום לפני בדיקה אצל איש מקצוע שאכן מגיע החזר.
ברוב המשרדים בדיקה ראשונית היא ללא עלות.
בהצלחה

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
במידה והכל תקין זה נכון.
אבל יתכן ולא ניכו מס מספיק מכל סיבה שהיא ? טעויות וכדו'

בן הרב

משתמש רשום
עכשיו בחופשה הכפויה יש לי זמן לטפל בזה.
צברתי הרבה זמן קבלות מישיבות ומארגוני חסד שמוכרים למס הכנסה,
ואני רוצה לקבל עליהם החזר מס.
מישהו יודע לכוון אותי איך עושים את זה?
איזה טפסים ממלאים, לאן שולחים וכו'.
תודה רבה!
א. במידה ויש לך סכום גבוה של קבלות בגין תרומות, הסיכוי שיגבה ממך מס נוסף, הוא אפסי!
ברור שלא כדאי לשלם במקרה כזה לרו"ח אחוזים מתוך התיק.

ב. ולעצם הגשת בקשת החזר מס, ממליץ על האתר MoneyBack החזר מס מקוון לשכיר
הגשת בקשה באופן מקוון וידידותי במחיר קבוע של 245 ש"ח ללא עמלות או אחוזים מתוך התיק.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
הגשת בקשה להחזר עבור שכירים היא דבר פשוט ביותר ואין צורך לשלם על כך אפילו שקל.
יש לבדוק קודם לכן שאין חבות מס לשנה הרלוונטית - ניתן לבדוק בסימולטור באתר רשות המיסים בצורה פשוטה ביותר, מול טופס 106 שהתקבל מהמעסיק.
במידה ויש חבות מס, לעשות את החשבון אם ההחזר עדיין משתלם (אם חייבים 400 ש"ח, ויש קבלות ע"ס 6000 ש"ח, זה עדיין שווה)
שימו לב שההחזר הוא שליש מסכום הקבלות, עד לתיקרת המס ששולמה בשנה הרלוונטית.

למעשה כדי להגיש את הבקשה יש להביא הוכחת בעלות על חשבון בנק (צ'ק ריק), קבלות מקוריות, טופס 106 שהתקבל מהמעסיק, וטופס בקשה להחזר (נדמה לי 135).
בטופס הבקשה להחזר אין צורך למלא סכומים אלא רק את הפרטים האישיים.
את כל זה יש להביא לסניף מס הכנסה כלשהו (לא דווקא בסניף שמתנהל התיק).

חיה.

משתמש מקצוען
ב. ולעצם הגשת בקשת החזר מס, ממליץ על האתר MoneyBack החזר מס מקוון לשכיר
הגשת בקשה באופן מקוון וידידותי במחיר קבוע של 245 ש"ח ללא עמלות או אחוזים מתוך התיק.

אני מאד לא ממליצה על האתר הנ"ל. את מה שהם עושים ניתן לעשות לבד.
שימו לב למה שרשום בתקנון שלהם:

"השירות שאנו מספקים אינו כולל ייעוץ מס, ואינו יכול להעריך מה היקף החזר המס שתקבלו, אם בכלל. על כן, אתם נוטלים את כל הסיכון על עצמכם למקרה שבו הגשת הבקשה לא תניב לכם רווחים כלשהם, או אפילו הסיכון שבעקבות המסמך תדרשו לשלם מס נוסף.
העדר אחריות.
השירות המסופק על ידינו הוא שירות העברת ועיבוד הנתונים בלבד. היינו הגשת בקשת החזר מס עבורכם, איננו נוטלים כל אחריות לדיוק המידע שיועבר, לנכונותו, לטיב התוצאות שיתקבלו כתוצאה מהשימוש בו או לכך שתוצאות אלו אכן יושגו. השימוש בשירותים הוא על אחריות בלבד, והשירות שאנו מספקים ניתן 'כמות-שהוא' וללא כל ערובה או אחריות לטיבו. בהתחשב בכך שחלק מהמידע מעובד באמצעות מערכות מחשב, יתכנו בעיות, שגיאות, אי דיוקים או כשלים אחרים, ועלייך לבדוק ולוודא קודם החתימה על הטופס כי אכן המידע שהוזן על ידך הועבר בצורה אמינה, ואנו מסירים כל אחריות הנובעת מכשלי מחשב.

נערך לאחרונה ב:

חיה.

משתמש מקצוען
א. במידה ויש לך סכום גבוה של קבלות בגין תרומות, הסיכוי שיגבה ממך מס נוסף, הוא אפסי!
ברור שלא כדאי לשלם במקרה כזה לרו"ח אחוזים מתוך התיק.

הא???
משפט שגוי לחלוטין!
אני ועמיתי למקצוע נתקלים תדיר בלקוחות שלא ניכו להם מספיק מס, וגם כאשר מגישים "סכום גבוה" של קבלות בדין תרומות הדבר לא מועיל כלל.
לא נכון ולא אתי כלל לרשום כזה משפט שעשוי להביא לחשיפה גבוהה.
במקרים של חופשת לידה שרווחת מאד בציבור שלנו, מעבר בין עבודות במהלך שנה, עבודה אצל שני מעסיקים ומעלה ועוד, ייתכן מאד שלא נוכה מספיק מס והגשת דוח עשויה להביא לתשלום מס גבוה + ריבית 4% וה"ה!!!

Mark 1

משתמש מקצוען
מקרים של חופשת לידה שרווחת מאד בציבור שלנו, מעבר בין עבודות במהלך שנה, עבודה אצל שני מעסיקים ומעלה ועוד, ייתכן מאד שלא נוכה מספיק מס והגשת דוח עשויה להביא לתשלום מס גבוה
נגיד ולמישהו יש חוב מחל"ד - הוא לנצח נשאר חייב במס הכנסה?
כי אם כן באיזשהו שלב מסתבר יעלו על זה -אני טועה? יש איזה חוק התיישנות על חובות או משהו ברעיון?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

חיה.

משתמש מקצוען
נגיד ולמישהו יש חוב מחל"ד - הוא לנצח נשאר חייב במס הכנסה?
כי אם כן באיזשהו שלב מסתבר יעלו על זה -אני טועה? יש איזה חוק התיישנות על חובות או משהו ברעיון?
7 שנים התיישנות.
אכן, נתקלנו במקרים בהם התברר שלגבי שנה מסוימת יש חוב במ"ה.
במקרים אלו ההמלצה לחכות להתיישנות של השנה הזו, ורק אז להגיש בקשות להחזרי מס לשנים הבאות.

Mark 1

משתמש מקצוען
תודה @חיה.
באמת כל אחד צריך לבדוק אבל אם לא שווה לשלם את החוב ולהיות יכול לקבל החזרים על ה-7 שנים שאחרי....

חיה.

משתמש מקצוען
תודה @חיה.
באמת כל אחד צריך לבדוק אבל אם לא שווה לשלם את החוב ולהיות יכול לקבל החזרים על ה-7 שנים שאחרי....
מקבלים החזרים 7 שנים אחרי + ריבית 4% + ה"ה + לא יורד מס על כל הרווחים הללו.
הריבית במשק אפסית, ועוד יורד עליה מס 15%/25%. כאן מדובר ב-4% ריבית שפטורה ממס.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

אביגילולה

משתמש פעיל
שמתי לב שהגשתי בשנים שהייתי בהם בחל"ד קיבלתי גם החזר על נקודות מס על התשלום מבטו"ל על החל"ד
מה שבדר"כ בביטו"ל לא מתחשב בנקודות זיכוי על ילדים וכו'

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

bityan

משתמש רשום
אני מחפשת משהו שיעשה לי את ההחזר מס על קבלות על 4 שנים אחורה
במחיר סביר
יכולים להמליץ לי על משהו שלוקח מחיר נמוך על עבודה כזאת?
הבנתי שזה לא משהו מורכב.
תודה רבה

רמזור ירוק

משתמש רשום
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה