החזר חודשי גבוה או גרייס על הפריים

מתמצא

משתמש פעיל
שלום וברכה

קיבלתי 2 הצעות, די דומות מבחינת ריביות,
אלא ש-
באופציה 1 ההחזר החודשי די גבוה (ברמה שאפשר לעמוד בזה, אבל מעדיף פחות)
באופציה ה-2 ההחזר החודשי נמוך, אבל זה 'בזכות' גרייס על הפריים עד לסיום תשלומי ההלוואה של הקבוע

אופציה 1
1629308785317.png

אופציה 2

1629309132966.png

לכאורה שווה ללכת על האופציה השניה, מבחינת ההחזר החודשי, הפרש העלות לא משמעותי.
רק יש לי 2 שיקולים:
1. במהלך תקופת הגרייס אני לא פורע את הקרן של הפריים, כך שאם ארצה לסלק עוד כמה שנים אשאר עם יתרה גבוהה יותר
2. תקופת ההלוואה תהיה ארוכה יותר משמעותית (בגלל שתשלומי הפריים יתחילו רק אחרי 96 חודשים)

אשמח לחוות דעתכם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אופציה הראשונה עדיפה [אמנם התמהיל ניתן לשיפור]
וכמה שההחזר החודשי גבוה יותר כך זה יוצא הרבה יותר זול בסופו של דבר.
ואם בכל אופן אתם רוצים החזר חודשי נמוך יותר, פשוט תאריכו את תקופת ההחזר במסלול הקל"צ.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום וברכה

קיבלתי 2 הצעות, די דומות מבחינת ריביות,
אלא ש-
באופציה 1 ההחזר החודשי די גבוה (ברמה שאפשר לעמוד בזה, אבל מעדיף פחות)
באופציה ה-2 ההחזר החודשי נמוך, אבל זה 'בזכות' גרייס על הפריים עד לסיום תשלומי ההלוואה של הקבוע

אופציה 1
צפה בקובץ המצורף 951395
אופציה 2

צפה בקובץ המצורף 951406

לכאורה שווה ללכת על האופציה השניה, מבחינת ההחזר החודשי, הפרש העלות לא משמעותי.
רק יש לי 2 שיקולים:
1. במהלך תקופת הגרייס אני לא פורע את הקרן של הפריים, כך שאם ארצה לסלק עוד כמה שנים אשאר עם יתרה גבוהה יותר
2. תקופת ההלוואה תהיה ארוכה יותר משמעותית (בגלל שתשלומי הפריים יתחילו רק אחרי 96 חודשים)

אשמח לחוות דעתכם.
במה שהצגתם כל הפער ביניהם בסופו של דבר כאילו רק 2000 שקל?? בשביל זה להגדיל את ההחזר החודשי ? כל זה בהנחה שהמשכנתא תהיה עד סוף ימיה...
לא ליד המחשב לחשב את עניין הגרייס אבל. אם אתם לקוחות תקינים ללא בעיות? אני יכול לקרוע לכם בריביות הרבה יותר טובות זה בטוח.
הגעתי ברוך ה למצב שאני מתחרה עם כמעט כל הצעה של לקוחות סטנדרטים. לקוחות בעייתיים זה משהו אחר..

אגב כל החישובים של עלות כל חלק מהמשכנתא לבסוף לדעתי זה רק על בסיס היום ללא שום שינוי . וזה בטוח יהיה הרבה הרבה יותר. בעיקר מהמדד אבל גם שינוים בפריים שיהיו כנראה בהמשך.

נערך לאחרונה ב:

מתמצא

משתמש פעיל
במה שהצגתם כל הפער ביניהם בסופו של דבר כאילו רק 2000 שקל?? בשביל זה להגדיל את ההחזר החודשי ? כל זה בהנחה שהמשכנתא תהיה עד סוף ימיה...
לא ליד המחשב לחשב את עניין הגרייס אבל. אם אתם לקוחות תקינים ללא בעיות? אני יכול לקרוע לכם בריביות הרבה יותר טובות זה בטוח.
הגעתי ברוך ה למצב שאני מתחרה עם כמעט כל הצעה של לקוחות סטנדרטים. לקוחות בעייתיים זה משהו אחר..

אגב כל החישובים של עלות כל חלק מהמשכנתא לבסוף לדעתי זה רק על בסיס היום ללא שום שינוי . וזה בטוח יהיה הרבה הרבה יותר. בעיקר מהמדד אבל גם שינוים בפריים שיהיו כנראה בהמשך.
@ari1980
ראשית תודה!
ברור שבשביל הפער לא אגדיל את ההחזר החודשי,
אבל ציינתי 2 שיקולים אחרים
1. במהלך תקופת הגרייס אני לא פורע את הקרן של הפריים, כך שאם ארצה לסלק עוד כמה שנים אשאר עם יתרה גבוהה יותר של קרן
האם זה לא שווה להגדיל את ההחזר? (הרי בסופו של דבר לא מדובר על לשלם יותר כסף אלא להתאמץ יותר, מה ההבדל אם להתאמץ הרבה 15 שנה או להתאמץ קצת 20 שנה?)

לגבי הצעתך,
אני ממש ממש לא לקוח בעייתי,
אבל מצד שני אני לא רוצה לשלם על ייעוץ משכנתא 5000 ש"ח (5,000 ש"ח היום במיידי שווים לי יותר מחסכון של 10,000 בתשלומי ריבית למשך 20 שנה, אלא אם כן מדובר על חסכון גדול יותר)

אתה בהחלט צודק,
אבל זה לא רלוונטי לשאלה ששאלתי, מכיון שאני בא להשוות בין 2 הצעות, ובשניהם יש את העניין שציינת

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אתה צודק לגמרי . לא משלמים היום 5 על רווח של 10 עתידי .. ברור שרק אם יהיה הרבה יותר זה שווה. אני כן יכול לומר לך ש זה יהיה הרבה יותר. בפרט שזה לא יהיה שלישים אלא ככל הנראה תמהיל שונה. אבל כלל אצבע ככל שמשלמים יותר בחודשי מקצרים בשנים וזה חסכון די משמעותי.

אם אתה רוצה סימולציה ראשונית ולא מחייבת בכלל רק להבין את הכיוון צור איתי קשר במייל זה שירות שאני נותן לכל אחד ששווה בדיקה.. m45840000אין לכתוב כתובת מייל

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אז אני אמנם לא אוביקטיבי .
אבל את העניין של לשלם קצת יותר החסכון יהיה הרבה יותר זה בטוח.

מתמצא

משתמש פעיל
בהחלט אשמח לשמוע אם שייך הצעה טובה
לפי החישוב שלי גם אם יועץ יתן לי הצעה של משכנתא שכולה ריבית פריים בלבד עדיין מבחינת ריבית יצא פער של רק 13,000 ש"ח פחות או יותר
אבל אדרבה אתה מוזמן לנסות לראות אם תוכל לתת הצעה טובה יותר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפי החישוב שלי גם אם יועץ יתן לי הצעה של משכנתא שכולה ריבית פריים בלבד עדיין מבחינת ריבית יצא פער של רק 13,000 ש"ח פחות או יותר
הבדיחה בסיפור הזה שזה משכנתא כ כ קטנה שלא שווה לך לשלם ליועץ שיחסוך לך 20-30 אלף לאורך כל התקופה ועכשיו תשלם לו 7 אלף שקל. למרות שמבחינת ריביות

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הבדיחה בסיפור הזה שזה משכנתא כ כ קטנה שלא שווה לך לשלם ליועץ שיחסוך לך 20-30 אלף לאורך כל התקופה ועכשיו תשלם לו 7 אלף שקל. למרות שמבחינת ריביות אני יכול להביא לך מול ההצעה הראשונית . בערך
0.9 על הפריים
1.6 על הקלצ
ו 1.5 על המצ.
רק ששוב בסכום כזה זה פחות משמעותי. בסמארט הוא נותן רווח של 18 אלף לכל התקופה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה