מידע שימושי הורים ימניים לילדים שמאליים, חייבת להגיד לכם משהו

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
אדרבא אם יש פה איזה אדריכל/ית / מתקין/נת דלתות שי/תוכל לאשר או להפריך.
אני לא אדריכלית, אבל לא פעם רואה תכניות של דירות בפרסומות, ויש המון בניינים סימטריים. אז אם תסתכלו על תכנית כזו, תראו שהדלתות בדירה אחת, נפתחות לכיוון ההפוך מהדלתות של הדירה השנייה.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
איזה מדהים, אף פעם לא חשבתי על הסיבה שנהוג לשים את השעון בשמאל.
את השעון נהגו לשים בשמאל כי פעם שעונים הופעלו ע"י קפיץ, ולא ע"י בטריה.
את הקפיץ היו מסובבים ע"י הכפתור הקטן שבימין השעון. לימניים היה נוח לשים את השעון בשמאל ולסובב את הכפתור ביד ימין.

חוקרת

משתמש מקצוען
איך עושים את זה?

הגדרות מחשב
מכשירים
עכבר
בחר את הלחצן הראשי שלך - ולשנות את הלחצן הראשי
1603312766476.png

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם זה גנטי, אולי זה גם קופץ יותר מדור...
לבן שלי יש שני סבים ושתי סבתות ימניים.
והורים ימניים גם כן.
נלך לתשאל על הדורות הקודמים ?

אצלינו קפץ 2 דורות (לנינים)!!

ו3 נינים קיבלו...
אה ועד אחד מהנינים ימני אבל הבת שמאלית (כנראה פה קפץ 3דורות...)

וכל מי שכתב על קופסת שימורים-
לא הבנתי את הבעיה עדיין.. כל הקופסאות שימורים אצלי נפתחות עם פותחן רגיל. כשמתרגלים זה קל יותר.
ברור שתמיד הפותחן מעצבן. אבל זה גם לימניים מעצבן.
אל תנסו להתרגל לכלים מיוחדים- קצת תתאמצו כמה פעמים ותסתדרו עם זה. שלא יהיה בעיות במקומות שלא הבאתם את הכלים.
וכן בעכבר מחשב, מתרגלים ....

הקושי שיש לשמאלים שעדיין לא דיברו עליו- בשולחן בכיתה שימו לב למרפק. אם יושבים ליד ימני תשימו לב שהמרפק של שניכם יהיה לכיוון הקצה השולחן. המורות מבינות מיד כשמבירים להם
אחרת כל רגע נתקעים אחד בשני- לפעמים אותה בעיה גם בשולחן אוכל

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אני שמאלי וב"ה אין לי בעיה לגזור ולהשתמש בעכבר ביד ימין (וכן לפתוח שימורים) כך שאצל שמאלים רבים זה לא סוף העולם להיות שמאלי.

ודרך אגב שמאלי זה לא רק ביד זה בכל פלג הגוף ולדוגמא רוב השמאליים, הם שמאליים גם ברגל כלומר הם בועטים בכדור ברגל שמאל (ומסתמא הילד השמאלי בועט ברגל שמאל באחותו אם היא מעצבנת אותו) וכן גם בעין ! השמאלי אמור להסתכל בעין שמאל בקוקר של הדלת (ואם הוא הולך למטווח הוא סוגר את עין ימין ומסתכל בכוונת בעין שמאל !)

רק שאמא שלי הסבירה לי פעם שקשה לאבחן את השמאלי בעין כי הוא לא זוכר כ"כ איך הוא מסתכל בדלת ואם תשאל אותו הוא לא ידע מה הוא עושה ומאבחנים ע"י שגוזרים חור קטן בדף ואומרים לילד להביט דרכו ואם הוא מביט בחור דרך עין שמאל, סימן שהוא שמאלי גם בעין.

avi++

משתמש מקצוען
אני שמאלי וב"ה אין לי בעיה לגזור ולהשתמש בעכבר ביד ימין (וכן לפתוח שימורים) כך שאצל שמאלים רבים זה לא סוף העולם להיות שמאלי.

ודרך אגב שמאלי זה לא רק ביד זה בכל פלג הגוף ולדוגמא רוב השמאליים, הם שמאליים גם ברגל כלומר הם בועטים בכדור ברגל שמאל (ומסתמא הילד השמאלי בועט ברגל שמאל באחותו אם היא מעצבנת אותו) וכן גם בעין ! השמאלי אמור להסתכל בעין שמאל בקוקר של הדלת (ואם הוא הולך למטווח הוא סוגר את עין ימין ומסתכל בכוונת בעין שמאל !)

רק שאמא שלי הסבירה לי פעם שקשה לאבחן את השמאלי בעין כי הוא לא זוכר כ"כ איך הוא מסתכל בדלת ואם תשאל אותו הוא לא ידע מה הוא עושה ומאבחנים ע"י שגוזרים חור קטן בדף ואומרים לילד להביט דרכו ואם הוא מביט בחור דרך עין שמאל, סימן שהוא שמאלי גם בעין.
יש עוד שיטה: מצביעים עם האצבע על נקודה בקיר, ואז עוצמים את עין ימין-אם האצבע "זזה" (בראיה, לא במציאות, בגלל שתי העיניים שנותנות תלת מימדיות וכו') מהנקודה אז הוא שמאלי, ואם היא נשארה מעל הנקודה-אז הוא ימני

רותרט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בקשר לגנטיקה-
אח שלי שמאלי ואשתו גם כן,
וכל הילדים שלהן בנתיים שמאליים....

saralulu

משתמש מקצוען
אני שמאלית, בתור ילדה קטנה הייתה לי 'חגורת כתפיים' חלשה, אני זוכרת שהלכתי למרפאה בעיסוק או משו בסגנון כדי לעבוד על תחום המוטוריקה הגסה והעדינה, מה שזכור לי שהיה לי קשה לגזור ישר, הייתי גוזרת עקום עד שלמדתי לגזור ישר כמו בנות גילי, מעניין אם יש קשר למה שכתבת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה