הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

קרוסלה

משתמש פעיל
אשמח לקבל את דעת המומחים @sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר
אני נמצאת תקופה ארוכה בחלת וכרגע הוצע לי עבודה לחודשיים במקום אחר.
ההתלבטות שלי האם אני אמשיך לקבל את החלת לאחר החודשיים או שיש סיכוי שאאבד את זכותי.
(במידה וימשיכו לקבל אבטלה)

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אשמח לקבל את דעת המומחים @sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר
אני נמצאת תקופה ארוכה בחלת וכרגע הוצע לי עבודה לחודשיים במקום אחר.
ההתלבטות שלי האם אני אמשיך לקבל את החלת לאחר החודשיים או שיש סיכוי שאאבד את זכותי.
(במידה וימשיכו לקבל אבטלה)
בעיקרון כן
תבדקו באתר של ביטוח לאומי או כל זכות לגבי עבודה בתקופת קבלת אבטלה

so!!

משתמש פעיל
עובד שבחודש הראשון להעסקתו נצרך בידוד לפני ה-1/10/2020 האם המעסיק צריך לשלם לו דמי מחלה??

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
למנוסות והחכמות..
אם אני עובדת ב2 מקומות, מקום אחד אני בחלת. איך יחשובו דמי חופשת לידה, לפי איזו משכורת? (אני שואלת על גובה החלד, כי מבחינת חטדשי תעסוקה יש לי מספיק..)
תודה!

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר
או כל מישהו אחר שמבין,
יש לי שאלה:
הייתי בחל"ת, קבלתי דמי אבטלה ומכיון שיש לי גם עסק עצמאי הורידו לי בסכום החודשי של דמי האבטלה, הם לקחו נתונים מטופס שומה אחרון שהיה לי , של 2018 (כי עדין לא היה את של 2019)
עכשיו כשכבר יש לי טופס שומה 2019, (ההכנסות שם מרובות יותר בהיקף השנתי, פי 3 מ-2018) הם אמורים לקזז וידרשו ממני להחזיר כסף חזרה???
(או שבכלל הכל תלוי בדוח שנתי של השנה הנוכחית-2020, שרק שנה הבאה יוגש??)

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
@shira bira ומי שצבין..
אשמח מאד להבין.
עבדתי ב2 מקומות, באחד מהם אני בחלת.

אני עכשיו מתחילה עבודות זמניות קטנות ב2 מקומות נוספים ( באחד מהם עבדתי גם בשנה הקודמת, זה פשוט לא עבודה קבועה אלא מדי תקופה כשצריך,לפי שעות)
1.האם זה מבטל לי את החלת? למרות שבמקום בו אני בחלת אמורים לחזור בהמשך, כלומר אני באמת בחופשה זמנית.

2. מה קורה עם חל”ד. עד עכשיו הבנתי שאקבל לפי התלושים של המקום בו אני עובדת. ובנוסף לפי התלושים של מקום העבודה בו אני בחלת לפי החודשים שקדמו לחלת.
האם, א ’ התלושים מ2 המקומות צריכים להיות באותם חודשים?
ב’ אם אני עובדת במקומות חדשים זמניים, אקבל גם עבורם (זה יצא בחודשים הסמוכים לחלד בעזה) וגם עבור המקום בו אני בחלת? או שאולי אני בעצם מפסידה מזה?

יצא מורכב השאלה, מקוה שהיא מובנת.. ושתוכלו לעזור לי..

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לעזרה:
עובדת שנמצאת בבידוד מיום שלישי השבוע למשך שבועיים, ועדיין לא נגמרו ימי הבידוד
ביום שישי יוציאו אותה לחל"ת,
על איזה תקופה ישלמו דמי בידוד - על כל השבועיים של הבידוד או עד התאריך שהוצאו לחל"ת?

*ארטישוק*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יכול להיות שהאשכול הזה יעזור לך, העלתי הערב שאלה דומה:

מסוקרנת

משתמש פעיל
סיימתי חופשת לידה וחזרתי לעבודה ב 20/12/20 ועבדתי עד 07/01/21 האם למעסיק שלי מותר להוציא אותי לחל"ת (אפילו שזה בתוך ה 60 יום מאז חזרתי מחופשת לידה )יש לציין כי אני רוצה לצאת לחל"ת .

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
סיימתי חופשת לידה וחזרתי לעבודה ב 20/12/20 ועבדתי עד 07/01/21 האם למעסיק שלי מותר להוציא אותי לחל"ת (אפילו שזה בתוך ה 60 יום מאז חזרתי מחופשת לידה )יש לציין כי אני רוצה לצאת לחל"ת .
המעסיק צריך לבקש אישור מהממונה (תמת)

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
עדכנתי סטאטוס בביטוח לאומי על יציאה לחל"ת,
וכתוב לי שם ככה:
עדכון מצב תעסוקה למובטלים
תודה, פנייתך נקלטה להמשך טיפול.
יש לשלוח אלינו תלושי שכר עבור החודשים בהם אתם עובדים בכדי שנוכל למצות זכאותכם להמשך תשלום דמי אבטלה.

איזה תלושים צריך לשלוח?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עדכנתי סטאטוס בביטוח לאומי על יציאה לחל"ת,
וכתוב לי שם ככה:
עדכון מצב תעסוקה למובטלים
תודה, פנייתך נקלטה להמשך טיפול.
יש לשלוח אלינו תלושי שכר עבור החודשים בהם אתם עובדים בכדי שנוכל למצות זכאותכם להמשך תשלום דמי אבטלה.

איזה תלושים צריך לשלוח?
זה אוטומטי לכולם
אל תתיחסו

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
תודה!!

חברה מהעבודה שרק עכשיו הגיעה לגיל 20 ותתחיל לקבל חל"ת שואלת אם היא כן צריכה לשלוח תלושים,
או שמספיק מה שהמעסיק מדווח לביטו"ל?
בדרכ מספיק מה שהמעסיק מדווח
אם ירצו משהו מיוחד
יבקשו ממנה
אפשר לבדוק בלשונית מכתבים או ב"מסמכים נדרשים"

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
@shira bira ומי שצבין..
אשמח מאד להבין.

אני עכשיו מתחילה עבודות זמניות קטנות ב2 מקומות נוספים ( באחד מהם עבדתי גם בשנה הקודמת, זה פשוט לא עבודה קבועה אלא מדי תקופה כשצריך,לפי שעות)
1.האם זה מבטל לי את החלת? למרות שבמקום בו אני בחלת אמורים לחזור בהמשך, כלומר אני באמת בחופשה זמנית.

2. מה קורה עם חל”ד. עד עכשיו הבנתי שאקבל לפי התלושים של המקום בו אני עובדת. ובנוסף לפי התלושים של מקום העבודה בו אני בחלת לפי החודשים שקדמו לחלת.
ב’ אם אני עובדת במקומות חדשים זמניים, אקבל גם עבורם (זה יצא בחודשים הסמוכים לחלד בעזה) וגם עבור המקום בו אני בחלת? או שאולי אני בעצם מפסידה מזה?

יצא מורכב השאלה, מקוה שהיא מובנת.. ושתוכלו לעזור לי..
@לאי ללי אולי את יודעת לכוון אותי?
תודה

eden24696

משתמש מקצוען
את מקבלת אבטלה?
אם את מקבלת אבטלה, כל עבודה שתעבדי בה יקזזו לך את השכר ברוטו מהדמי אבטלה. כלומר תפסידי כסף.
הם בודקים לפי חודש.
זה לא משנה אם את בחלת או לא, משנה אם השכר שלך גבוה או נמוך מדמי האבטלה.
אם תעבדי עכשיו בעוד עבודה והשכר שלך יהיה גבוה יותר מהאבטלה הם יקחו את השכר הכי גבוה מבין 6 או 3 החודשים שקדמו לחל"ד.
בכל מקרה אין כאן פרטים מלאים שלך, התשובה יכולה להשתנות כתלות בנסיבות, כדאי לך לברר את זה עם נציגה של בט"ל.

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
תודה על המענה!!
ממש תודה. אני ככ מבולבלת..

את מקבלת אבטלה?

כן. יחסיים. פחות הרווח מהמקום בו אני כן עובדת.
אז אני מבינה ממך שלא מתבטל לגמרי האבטלה, אבל יורד סכום.

הם בודקים לפי חודש.
זה לא משנה אם את בחלת או לא, משנה אם השכר שלך גבוה או נמוך מדמי האבטלה.
אם תעבדי עכשיו בעוד עבודה והשכר שלך יהיה גבוה יותר מהאבטלה הם יקחו את השכר הכי גבוה מבין 6 או 3 החודשים שקדמו לחל"ד.
בכל מקרה אין כאן פרטים מלאים שלך, התשובה יכולה להשתנות כתלות בנסיבות, כדאי לך לברר את זה עם נציגה של בט"ל.
תודה!
יצאתי מבולבלת מאד. והנציגים בביטוח לאומי הם לא יודעים כלום, כל אחד אומר משהו אחר.

נניח ,אני עובדת ב2 מקומות עיקריים, באחד מהם אני בחלת מקבלת עליו אבטלה, אבל זה יהיה יותר מחצי שנה חלת לפני החלד.
עכשיו השאלה שלי איך מחשבים. קודם כל גם אם נניח המצב נשאר כך.
*** אני מקבלת חלד. כמו 2 העבודות יחד לפני החלת. או כמו העבודה הקיימת פלוס מה שיש לי בחלת?***

ועכשיו אצלי זה מסובך יותר. מקום אחד אני עובדת עדיין. מקום שני חלת. והוספתי עוד 2 עבודות זמניות והם בדיוק יצאו בחודשים הקודמים לחלד.
השאלה שלי כשבוחרים את החודשים הגבוהים.

***הכוונה בכל חודש מחשבים סהכ מכל העבודות יחד. ובוחרים את ה3 הכי גבוהים? מתוך ה6 האחרונים? והם חייבים להיות 3 ברצף?***

ואם נגיד שזה ה3 האחרונים עכשיו, הכוללים 3 עבודות פלוס חלת.
*** אז את החלק עבור העבודה שבחלת אקבל לפי גובה החלת או לפי הגובה המקורי שלפיו מחושב החלת?*** (נראה לי, זו השאלה העיקרית שלי)

מקוה שאני מובנת?

eden24696

משתמש מקצוען
מקוה שאני מובנת?
לא ממש, ובלי נתונים ברורים ממש אי אפשר לענות לך תשובה ודאית.
השכר הכולל שלך לפני שיצאת לחלת היה גבוה יותר מכל שלושת העבודות ביחד?

אם כן - את עובדת ב-3 עבודות והם יפחיתו לך את כל שלושת המשכורות מהדמי אבטלה. אז למה את עובדת?
אם לא - הם יקחו את ה-3 או 6 חודשים אחרונים. עושים ממוצע של 3 חודשים וממוצע של 6 חודשים ומה שיוצא הכי גבוה יקחו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה