הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

דניאלה כהן

משתמש צעיר
זה המכתב שקיבלתי מביטוח לאומי
אני הבנתי שהזכאות מתחילה מתחילת שנה
אבל הם מחשבים לי את דמי האבטלה שקיבלתי שנה שעברה
מישו יודע לומר לי מנידון?
אבטלה.png

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
תשלומי האבטלה- ערוץ 12: מי שיקבל ביומיים הקרובים קצבה או מקדמה מהביטוח הלאומי - 70 אלף מובטלים ״ישנים״ שהיו במערכת טרום הקורונה, בנוסף עוד כ-640 אלף "חדשים". בשאר (מעל ל-300 אלף) ממשיכים לטפל. לטענת הביטוח הלאומי יש עימם בעיות בהזנה או חוסר נתונים.
(הקו החרדי)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הוא כותב

משך הטיפול בתביעתך עולה על הסטנדרט שנקבע. מוצע שתפנה לברור במוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי במספר*6050
זה אומר שהסניף שלך עמוס או מתרשל או בעיית ניירת אחרת.
כדאי לפנות באיזור האישי- יש פניה מקוונת לפקיד ב"צור קשר".
שלחתי אתמול פניה ונעניתי היום בבוקר.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
מישהו קיבל כבר תשובה סופית על החלטה כמה ימים משלמים לו, ומה הסכום?
מעניין אותי :
1. האם משלמים/לא משלמים את 5 הימים הראשונים
2. האם משלמים/לא משלמים את 2 ימי החג
3. כמה אחוז משכורות בסהכ יוצא לעובד בגיל פחות 28
תודה רבה

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אם הגשתי תביעה, אבל לא צירפתי אישור מעסיק (כי המעסיק לא רצה לתת למרות שהוא לא מעסיק כרגע:mad::mad::mad:)
וטופס 100 אין לי מושג אם שודר אבל לכאורה לא ישדרו מוקדם מהתאריך הקבוע, כי מבחינתם העובדים לא הוצאו לחלת, רק "סתם" לא עובדים..
אני ניסיתי את מזלי והתייצבתי בתעסוקה, ולתביעה לביטו"ל צירפתי תלושים.
עכשיו מופיע לי שקיבלתי את המקדמה של 2000 ש"ח. מה זה אומר? שהתביעה שלי תקינה ותטופל בצורה הזו, רק שעוד לא בוצע התחשיב המדויק? או שלכל מי שהגיש תביעה, לצורך הענין גם אם רשם בתביעה ג'יבריש ולא צרף שום דבר, נותנים עכשיו 2000 ש"ח, ומקסימום יקחו?
(עדיין שווה לי גם כך, הלוואה של 2000 ש"ח ללא ריבית זה דבר נחמד בימים אלו)

רחל1

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עכשיו מופיע לי שקיבלתי את המקדמה של 2000 ש"ח. מה זה אומר? שהתביעה שלי תקינה ותטופל בצורה הזו, רק שעוד לא בוצע התחשיב המדויק? או שלכל מי שהגיש תביעה, לצורך הענין גם אם רשם בתביעה ג'יבריש ולא צרף שום דבר, נותנים עכשיו 2000 ש"ח, ומקסימום יקחו?
(עדיין שווה לי גם כך, הלוואה של 2000 ש"ח ללא ריבית זה דבר נחמד בימים אלו)

האופציה השניה...

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כי עדיין לא טופלה פנייתך, וכרגע זו מקדמה גם לכאלה שבסוף יתבררו כלא זכאים. יתכן ואת זכאית ואז לא תצטרכי להחזיר , יתכן וזכאית לפחות ויתכן ובכלל לא...
אז לכל מי שקיבלה זה מופיע כחוב? או שיש כאלה שהפניה שלהם טופלה במלואה? ולכן קיבלו את כל הסכום שמגיע?

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הגיוני שיופיע כחוב לכל מי שקבלה מקדמה.
הכוונה שלי, עצם זה שמופיע כחוב, מה זה מלמד? שלא היה להם זמן לטפל בפניה?שחסרים מסמכים? או שכולם כך קיבלו עכשיו? כי זכור לי שראיתי כאן באשכול שחלק כן כבר קיבלו אישור על האבטלה, עם סכומים עתידיים לפי ההכנסות וכו'

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הכוונה שלי, עצם זה שמופיע כחוב, מה זה מלמד? שלא היה להם זמן לטפל בפניה?שחסרים מסמכים? או שכולם כך קיבלו עכשיו? כי זכור לי שראיתי כאן באשכול שחלק כן כבר קיבלו אישור על האבטלה, עם סכומים עתידיים לפי ההכנסות וכו'
שאין להם זמן גם לטפל בפניה, גם לבדוק זכאות וגם לשלם וכל זאת לפני החג.
לכן הם נותנים מקדמה על החשבון ולבדוק יבדקו בהמשך.
וכיון שבסטטוס במערכת עדיין אינך זכאית זה מופיע כחוב.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
לפי מה נותנים את ההבטלה?
כמה חודשים אחורה?
עבדתי עד .1.5.19 כעצמאית אז יצאתי לחל"ד במקביל עבדתי גם כשכירה עבדתי שם כ11 שנים
אבל בשנה האחרונה בין 1.9.2018 עד 1.9.2019 הייתי רק רשומה בעבודה של השכיר אבל לא עבדתי (במקביל לעצמאית)
חזרתי לעבוד בשכיר החל מ1.9.19
כיון שזה מלויי מקום לא עבדתי הרבה בכלל
אלא על סכום קטן
את התיק של העצמאי עוד לא סגרתי
ב12.1.2020 עזבתי את העבודה בשכיר הראשון והתחלתי עבודה בשכיר אחר במשכורת מלאה
קיבלתי את החל"ת ב1.4.2020
מי יכול לעזור לי ולומר לי למה אני זכאית

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לא
לפי מה נותנים את ההבטלה?
כמה חודשים אחורה?
עבדתי עד .1.5.19 כעצמאית אז יצאתי לחל"ד במקביל עבדתי גם כשכירה עבדתי שם כ11 שנים
אבל בשנה האחרונה בין 1.9.2018 עד 1.9.2019 הייתי רק רשומה בעבודה של השכיר אבל לא עבדתי (במקביל לעצמאית)
חזרתי לעבוד בשכיר החל מ1.9.19
כיון שזה מלויי מקום לא עבדתי הרבה בכלל
אלא על סכום קטן
את התיק של העצמאי עוד לא סגרתי
ב12.1.2020 עזבתי את העבודה בשכיר הראשון והתחלתי עבודה בשכיר אחר במשכורת מלאה
קיבלתי את החל"ת ב1.4.2020
מי יכול לעזור לי ולומר לי למה אני זכאית
ממש הבנתי מתי וכמה עבדת
אבל תבדקי האם יש לך 6 תלושי משכורת מתוך 18 חודשים האחרונים
אבל אם לא הגשת תביעת אבטלה לא תקבלי על חודש מרץ
אלא רק מהיום

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שאין להם זמן גם לטפל בפניה, גם לבדוק זכאות וגם לשלם וכל זאת לפני החג.
לכן הם נותנים מקדמה על החשבון ולבדוק יבדקו בהמשך.
וכיון שבסטטוס במערכת עדיין אינך זכאית זה מופיע כחוב.
יש מצב בתאוריה שגם מי שהגיש בקשה ולא נרשם בשרות התעסוקה, או אפילו לא עובד בכלל, גם מקבל את ה2000 ש"ח האלו? או שכן יש סינון מינימלי

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש מצב בתאוריה שגם מי שהגיש בקשה ולא נרשם בשרות התעסוקה, או אפילו לא עובד בכלל, גם מקבל את ה2000 ש"ח האלו? או שכן יש סינון מינימלי
אם מישהו לא נרשם בשירות או בביטוח לאומי אין למערכת דרך לדעת שהוא לא עובד ולכן הוא לא יקבל.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אם מישהו לא נרשם בשירות או בביטוח לאומי אין למערכת דרך לדעת שהוא לא עובד ולכן הוא לא יקבל.
כוונתי למישהו שלא נרשם בשרות התעסוקה אבל כן בביטו"ל. או מישהו שבכלל לא עבד, עד עכשיו, דהיינו לא מגיע לו חל"ת בכלל, אבל הוא נרשם בביטו"ל לקבל דמי אבטלה ויקבל את ה2000 ש"ח כי כרגע הם לא מסנכרנים נתונים ונותנים לכולם מקדמה. (כמובן בהמשך היא תלקח ממנו)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כוונתי למישהו שלא נרשם בשרות התעסוקה אבל כן בביטו"ל. או מישהו שבכלל לא עבד, עד עכשיו, דהיינו לא מגיע לו חל"ת בכלל, אבל הוא נרשם בביטו"ל לקבל דמי אבטלה ויקבל את ה2000 ש"ח כי כרגע הם לא מסנכרנים נתונים ונותנים לכולם מקדמה. (כמובן בהמשך היא תלקח ממנו)
אם כוונתך למישהו שתבע למרות שלא מגיע לו - הרי שבסוף הוא ייאלץ להחזיר.
אם כוונתך למישהו שמגיע לו אבל נרשם חלקית - איני יודעת אם יקבל ואם קיבל הרי שיידרש להשלים מסמכים בהמשך.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני לא מאמינה שהוא יקבל
הם מסוכרנים עם לשכת התעסוקה
הזמן שלוקח להם זה לבדוק כמה מגיע לכל אחד, כמה ימי אבטלה קיבל בשנה האחרונה
טפסי 100 מהמעסיק ועוד

בת ציון

משתמש מקצוען
אם לא הגיע הכסף עדיין מה זה אומר? באתר כתוב רק שיש זכאות
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה