מידע שימושי הוצאת עין הרע

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י post: 6572148:
שמים עופרת,שופכים קוקולה, אומרים:
"אברה קדברה, העם עם הגולן" 6 פעמים,
ו......
יצאה העין הרעה!
מוזר שגדולי ישראל מכל העדות שולחים אנשים להוצאת עין הרע בעופרת, כנראה הם לא מעודכנים במה שאתם יודעים...

יצחקסי

משתמש רשום
נכתב ע"י 3":
ו......
יצאה העין הרעה.
שהגמ' אומרת שתשעים ותשעה מתים בגלל עין הרע היא סתם צוחקת???
כשהרב אלישיב זצוק"ל היה שולח אנשים להוציא עין הרע הוא לא מצא להם פתרונות יותר יעילים???
ושר' חיים קנייבסקי אמר שהמשפט "מאן דלא קפיד לא קפדינן עליה" לא הולך על עין הרע, ועין הרע מזיקה לכולם מסתמא הוא התכוון בהומור?!
קצת אחריות למילים שאתה כותב!

הישבישער

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שהגמ' אומרת שתשעים ותשעה מתים בגלל עין הרע היא סתם צוחקת???
סלח לי אבל אין קשר בין תגובתך למה ש'דבוצ'קה' כתב., אף אחד לא חולק שיש מושג של עין הרע, אבל לקטע עם העופרת אין שום מקור, ודרך אגב, הדבר האחרון שר' חיים יעשה זה לשלוח מישהו להוציא עין הרע בעופרת....ודוק'.
קצת אחריות למילים שאתה כותב!
.......................כנ"ל.

הדקל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מתוך ספר משפטי התורה להדיין הרב שפיץ: ואגב, המעיין באוצר החכמה יראה מקורות רבים שכך נהגו מזה רבות בשנים בהרבה קהילות ישראל להסיר ע''י עוטפרת. וישראל אם אינם נביאים, בני נביאים הם...
1580940583766.png

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י post: 6572148:
ו......
יצאה העין הרעה!
בגמ' כתוב ש99% אחוז מתים מהעין הרע. חז"ל תיקנו לומר כל יום בסוף ברכות השחר יה"ר עם בקשה על הרבה דברים שחלק מהרשימה הוא שתצילני מן עין הרע . גם בסוף שמו"ע מבקשים שלא תעלה קנאת אדם עלי שפירושו שלא יעשו לי עין הרע. בנוסף ברש"י על הפסוק 'אודות האשה אשר לקח' מבאר רש"י הק' שכושית זה לשון סגי נהור כמו שאנשים אומרים על הבן שלהם שהוא באמת יפה שהוא מכוער כדי שלא להטיל בו עין הרע אז בהחלט יש לכך בסיס חזק ביותר במקורות. מה שכן בגמרא עצמה כמדומני מובא שמי שלא חושש לזה אז עין הרע לא מזיק לו.

SMN

משתמש מקצוען
אני יודעת שיש בירושלים את לוצקין,
הבנתי שהם מוכרים מאד.
אגב בלי קשר, אם מוציאים עין הרע בעופרת, צריך כל תקופה לבוא להוציא שוב? או איך בדיוק זה עובד?
ואכן יש תוצאות?
ב"ה יש תוצאות
ואם יש שוב עין הרע צריך להוציא שוב
בדרך כלל זה קורה בשמחות (חתן וכלה מחותנים )וכדו'

סיומים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לצאצאי הרב אריה לוין יש קבלה בדרך להוצאת עין הרע.
מה הדרך שלהם להוציא? יש למשהו מושג
לא יודע איך אבל לא עם עופרת
אבל ידוע שזה עובד מאד
נכדי רבי אריה לוין [שאני מכיר]
יש את הרב לוין מרח' עזרא בב"ב
ואת הרב ליסקר מרחוב עזרא בירושלים
אגב: שמעתי מהרב של זכרון משה י-ם הרב פישר, שיודע על ניסים ונפלאות על הרב ליסקר הנ"ל והמליץ ללכת איליו

יצחקסי

משתמש רשום
נראה לי שכתבתי בעברית...
א. הר' אלישיב זצ"ל היה שולח אליה, לא ר' חיים!
ב. ר' חיים טוען שהמשפט "מאן דלא קפיד לא קפדינן בהדיה" לא הולך על עין הרע!
ג. יש מקור מאוד ברור בצמח צדק !

stbar

משתמש מקצוען
יש עמותה 'המרכז לערבות הדדית' שעושים גם כן הוצאת עין הרע בעופרת-
אמינים מאוד. הכסף הולך נטו לכולל אברכים
02-800-2728

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בבני ברק יש את הרבנית רוטנר מחליסה - בתה של הרבנית ווייס מירושלים - שהיא בעצם הותיקה ביותר בתחום הוצאת עין הרע בעופרת, ויש לה כמובן המלצות מגדולי הרבנים והאדמורי"ם בעולם - שהם עצמם פונים אליה בענין זה.
שולח לכם את הכתובת והמספר באישי.
אפשר פרטים? דחוף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה