הוצאות רכב

ANONYMUS

משתמש מקצוען
כאשר העובד מקבל הוצאות רכב, האם יש על זה מס הכנסה?
ז"א בהנחה והעבודה משלמת לי על דלק 1000 שח בחודש. אז בתלוש יש סעיף הוצאות רכב של 1000 שח.
אני משלמת על זה מס הכנסה?(בהנחה שהמשכורת עוברת את גבול המס)
ואז בעצם יוצא שלא קיבלתי את הוצאות הרכב בחזרה?

לחילופין, במידה והעבודה קונה לי רכב.(או עושה ליסינג) הכל רשום על חשבון העבודה.
(ובעצם הרכב אצלי)
מה שקורה זה שהם משלמים את עלות הרכב, ומורידים לי מהברוטו של המשכורת את עלות הליסינג(לדוגמא)
יוצא שאני הרווחתי, כי על הסכום הזה לא אשלם מס. הוא לא מוזכר בתלוש שלי.
ולהם אין הבדל, אולי אפילו עדיף להם(הם יכולים לקבל החזר מעמ על הסכום, ולא צריכים לשלם עליו ביטוח לאומי)
ואני מפסידה את ההפרשות על הסכום הזה....
זו אפשרות? יש כאן עוד צדדים?
יש למעסיק עניין לא לעשות את זה ?

בעצם אני מחפשת אופציות להוזלת עלוות הרכב(בעיקר על חשבון מס הכנסה) והרכב הוא באמת לצרכי עבודה....
אשמח לעזרתכם.

CPA

משתמש פעיל
בד"כ יש זקיפת שווי ההטבה במשכורת של העובד ויורד מס הכנסה וביטוח לאומי אך מגלמים את זה כך שזה נופל על המעביד. כלומר הוצאה של 1,000 ש"ח שהמס עליה 300 ש"ח - תירשם כהטבה של 1,300 ש"ח.
לרכב צמוד יש סכום קבוע ע"פ מ"ה שמחושב עליו מס (2% משווי הרכב בעת קנייתו צמוד למדד).
יש עיוות מהותי בתקנות המיסוי על הרכב וזה עניין שנדון בוועדות הכנסת. יוצא מצב שלא תמיד כדאי לקבל רכב צמוד אלא החזר הוצאות עדיף.
לכן רצוי להתייעץ על אנשי המקצוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה