הוספת ארונות ומשטח עבודה במטבח - אשמח לחוות דעתכם המקצועית

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
כשראיתי פעם ראשונה במציאות את המטבח בדירה שרכשנו ממש התאכזבנו מגודלו האמיתי, כשראיתי אותו בתכנון לא קלטתי את הפורפורציות.
המטבח הוא מטבח קבלן שגם אחרי ההוספה שהוספנו טור נוסף עם אזור אחסון ולעוד תנור נראה יותר מתאים ליחידת דיור.

המטבח ממוקם מיד עם הכניסה לבית (כנראה שיוסיפו לנו קיר קטן בכניסה על יד הדלת, שיצור מעין נישה למקרר, שמעט יתחום).
המטבח פתוח עם הסלון.

לאחר האשכול הזה
חשבנו להוסיף ארונות למעלה - עד התקרה ועוד ארונות מצידו השני של החלון, ואולי גם בקיר של הגז בחלק שמעל השיש שאינו על הגז.

בנוסף חשבנו להוסיף אי משהו בסגנון הזה בערך באורך של 2.4 משהו לא קבוע לריצפה, שנוכל להזיז אותו אם נרצה:
upload_2020-1-8_9-12-54.png

נסיתי לשרטט את ההוספות,
א. השאלה היא באיזה עומק צריכים להיות הארונות שאני מוסיפה, האם יש אפשרות ליישר קו שכל הארונות יהיו בעומק העמוק (אולי אעביר את הארון 2 הדלתות בעומק הפחות, אלו שהגיעו בבסיס, לצד השני ואת כל הארונות בקיר הזה אעשה בעומק העמוק, השאלה אם זה מתאים - אם זה לא מידי חוסם, ואם זה יראה יפה?
ב. מאיזה חומר צריך להיות האי, האם מהחומר כמו של הארונות כשהחלק העליון הוא מחומר כמו החלק החיצוני, או שהחלק העליון מקובל שיהיה כעין שיש תואם, כמו השיש בשאר המטבח?
ג. האם גם מתאים להוסיף ארון מעל החלק של המקרר, או שזה כבר מוגזם ובלאגן מידי בעיניים?

אשמח מאד לדעתכם וחוות דעתכם מניסיונכם המקצועי
תודה רבה!
upload_2020-1-8_9-36-21.png

המטבח כרגע:
upload_2020-1-8_9-42-45.png

upload_2019-12-5_21-53-1-png.574033

זה המבנה של שטח הסלון עם המטבח
upload_2019-12-5_21-55-13-png.574035

שטח המסומן כפינת האוכל
upload_2019-12-5_21-56-41-png.574038

את המטבח עצמו אין אפשרות להמשיך באותו קיר הלאה, כי מגיעה שם דלת יציאה למרפסת
upload_2019-12-5_21-58-8-png.574039

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
א. השאלה היא באיזה עומק צריכים להיות הארונות שאני מוסיפה, האם יש אפשרות ליישר קו שכל הארונות יהיו בעומק העמוק (אולי אעביר את הארון 2 הדלתות בעומק הפחות, אלו שהגיעו בבסיס, לצד השני ואת כל הארונות בקיר הזה אעשה בעומק העמוק, השאלה אם זה מתאים - אם זה לא מידי חוסם, ואם זה יראה יפה?
הארון שמעל השיש חייב להיות רק עומק 30, אחרת לא תוכלי לעבוד ליד השיש,
מעליו יכול להיות תוספת ארון עד התקרה בעומק 60,

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא יראה מוזר?
ממש לא,מאד מקובל היום לעשות ארונות עליונים ב2 עומקים.
זה ימשיך לך בעצם את הארון העליון שתוסיפי מעל לתנורים שהוא ממילא בעומק 60.
תמונה לדוג' -
upload_2020-1-8_10-12-52.png

cherry c

משתמש סופר מקצוען
ממש לא,מאד מקובל היום לעשות ארונות עליונים ב2 עומקים.
זה ימשיך לך בעצם את הארון העליון שתוסיפי מעל לתנורים שהוא ממילא בעומק 60.
תמונה לדוג' -
צפה בקובץ המצורף 589531
מסכימה איתך וזה גם מה שאני עשיתי במטבח שלי, ונראה לי המלצתי לך בשרשור המצורף.
אצלי יצא כזה מהמם, עם תאורה שאנשים חושבים שכל הקטע של הארונות זה לקישוט ולא קולטים שזה ארונות פסח. (הזוי.. אבל באמת)

אבל כדי שיהיה יפה, צריך 2 צבעים בפורמיקות.
אם עושים צבע אחד זה מרגיש חדר ארונות.. מלא מלא מלא.
בדר"כ הצבע השני מתכתב עם העמודה של הגבוהים, ואצלה היא כבר עשתה אותו באותו צבע.
לכן יש לה בעיה.
@עיטורים פלוס אולי תשקלי להחליף את החיפוי של הגבוהים לצבע השני שתבחרי ואז יצא לך מטבח גם מנוצל וגם יפה.

האי, למעלה מקובל שיהיה משיש. אפשרי בוצר אבל זה לא פרקטי.
ופורמיקה יכולה שוב לתת מראה מדי חדר ארונות, וגם תהיי בבעיה לחתוך על זה, להניח על זה דברים חמימים אפילו. פורמיקה היא לא משטח עבודה.

דיברת עם נגרים לגבי אי על גלגלים, זה לא דבר פשוט וחבל שתחלמי על משהו שבסוף ירד בסעיף הביצוע.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את עושה אי על גלגלים - את צריכה גם לחשוב איפה הוא יעמוד כשלא תרצי אותו במטבח.

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מאד הולך היום הניצול של 60 עד התקרה
האי כדאי לעשות משיש נותן לך גם אפשרות של עוד משטח עבודה.

קבצים מצורפים

• 3fefc177011d0e6f8262e77208760bc1.jpg
    3fefc177011d0e6f8262e77208760bc1.jpg
    KB 9.7 · צפיות: 258

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
מסכימה איתך וזה גם מה שאני עשיתי במטבח שלי, ונראה לי המלצתי לך בשרשור המצורף.
אצלי יצא כזה מהמם, עם תאורה שאנשים חושבים שכל הקטע של הארונות זה לקישוט ולא קולטים שזה ארונות פסח. (הזוי.. אבל באמת)

אבל כדי שיהיה יפה, צריך 2 צבעים בפורמיקות.
אם עושים צבע אחד זה מרגיש חדר ארונות.. מלא מלא מלא.
בדר"כ הצבע השני מתכתב עם העמודה של הגבוהים, ואצלה היא כבר עשתה אותו באותו צבע.
לכן יש לה בעיה.
@עיטורים פלוס אולי תשקלי להחליף את החיפוי של הגבוהים לצבע השני שתבחרי ואז יצא לך מטבח גם מנוצל וגם יפה.

האי, למעלה מקובל שיהיה משיש. אפשרי בוצר אבל זה לא פרקטי.
ופורמיקה יכולה שוב לתת מראה מדי חדר ארונות, וגם תהיי בבעיה לחתוך על זה, להניח על זה דברים חמימים אפילו. פורמיקה היא לא משטח עבודה.

דיברת עם נגרים לגבי אי על גלגלים, זה לא דבר פשוט וחבל שתחלמי על משהו שבסוף ירד בסעיף הביצוע.
איך מחלקים את הצבעים בפורמייקה, לפי מה שראיתי בתמונות, בד"כ החלק בעומק 60 בצבע אחד והחלק בעמוק 30 בצבע אחר, עוד משהו שראיתי שבדרך כלל הצבע העליון הוא בגוון כהה יותר והתחתון בהיר יותר, חשבתי אולי לשנות רק את העומק 30 שבו יש לי רק 2 דלתות קטנות כרגע, השאלה איזה צבע יכול להתאים - כי המטבח כבר בצע בהיר.

לגבי אי על גלגלים, אני לא חייבת שהאי יהיה דווקא על גלגלים, אני לא חושבת להניע אותו כל הזמן - יותר במקרים מסוימים ולכן חשוב לי שלא יהיה מקובע לרצפה - אבל פחות חשובים לי גלגלים.

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
את יכולה ללכת על אפורים,או על גוונים של עץ,אם תאורה יפה וחיבור בין כל החלקים ייצא לך יפה.
התאורה מאד חשובה ויכולה .
לשדרג לך את כל המטבח.
בהצלחה

cherry c

משתמש סופר מקצוען
איך מחלקים את הצבעים בפורמייקה, לפי מה שראיתי בתמונות, בד"כ החלק בעומק 60 בצבע אחד והחלק בעמוק 30 בצבע אחר, עוד משהו שראיתי שבדרך כלל הצבע העליון הוא בגוון כהה יותר והתחתון בהיר יותר, חשבתי אולי לשנות רק את העומק 30 שבו יש לי רק 2 דלתות קטנות כרגע, השאלה איזה צבע יכול להתאים - כי המטבח כבר בצע בהיר.

לגבי אי על גלגלים, אני לא חייבת שהאי יהיה דווקא על גלגלים, אני לא חושבת להניע אותו כל הזמן - יותר במקרים מסוימים ולכן חשוב לי שלא יהיה מקובע לרצפה - אבל פחות חשובים לי גלגלים.
זה רעיון, אבל גם את האי תעשי בצבע הזה, כי אם לא אין לו מספיק ביטוי.

צבעים שיכולים להתאים:,גווני מוקה/חום או גווני עץ.
לטעמי גווני אפור/בטון לא מתאים כי הארונות שלך ממש שמנת.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
זה רעיון, אבל גם את האי תעשי בצבע הזה, כי אם לא אין לו מספיק ביטוי.

צבעים שיכולים להתאים:,גווני מוקה/חום או גווני עץ.
לטעמי גווני אפור/בטון לא מתאים כי הארונות שלך ממש שמנת.
איך השילוב של הצבעים הללו? לא מידי דומים?
לדוגמא מהצבעים כאן https://www.formex.co.il/קטלוגים/140-פורמייקה
מה הכי מתאים?
אשמח לרעיונות לצבעים יותר מתאימים.
תודה!
upload_2020-1-9_9-21-21.png

מעצבת פנים ומטבחים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל לגבי ארונות עליון אז כמו שאמרו לך פה -את הארונות עליון מעל השיש תעשי עומק 30 ומעליו עומק 60 עם שילוב תאורה .
תחלקי את הצבעים בצורה כזאת :ארונות גבוהים וארונות עליון עומק 60 צבע אחד ושאר הארונות צבע שני .
ולגבי זה ששמים את הצבע הככה יותר בארונות עליון זה כדי לא להעמיס על המטבח ולחנוק אותו .
אני לא מצליחה לראות את התמונה של המטבח ןהסלון ביחד אבל אולי תשלבי כחול .עם כסאות עץ
שוב אני לא יודעת מה המרחבים שיש לך אולי הכחול יחשיך לך את האזור תעלי שוב את התמונה של כל השטח ואני ינסה לעזור לך .או שתשלחי אליי למייל :<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

מעצבת פנים ומטבחים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי האי על גלגלים -אפשר לעשות כזה דבר רק צריך נגר מקצועי לדברים האלא -וזה גם לא קל להזיז כזה דבר .לאיזה מטרה את רוצה להזיזו אולי אפשר למצוא פתרונות אחרים

s sari

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני כן הייתי הולכת על עץ
ונותנת צבע מענין בכיסאות
מוסיפה על זה -
עץ אף פעם לא יצא מהאופנה או ימאס (חוץ מזה שהוא מהמם בעיני;))
שלא כמו צבע אחר שתתני - סגול, כחול, ורוד וכד
שעלול להימאס ברבות השנים...
ברגע שאת נותנת צבע בכיסאות יש לך תמיד אפשרות זולה לריענון המטבח אם ימאס לך

SHLOMTZY

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מציעה גם שילוב ניטרלי עם טקסטורה, ולא צבע חלק
הייתי חושבת אולי על טקסטורה שמדמה אבן, שיהיה פחות עמוס בעין

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם זה הכיוון שלך תנסי סגול עז. יש פה כמה בפרוג שעשו.
האמת שנסתי את השילוב הזה, אך הוא לא כל כך מוצא חן בעיני, בטוחה שיש שילובים שיצאו יותר מוצלח.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ממליצה להישאר בגוונים ניטרליים בארונות עצמם, ולתת את הצבע באקססוריז שקל להחליף

מאחורי הקלעים

משתמש רשום
הארון שמעל השיש חייב להיות רק עומק 30, אחרת לא תוכלי לעבוד ליד השיש,
מעליו יכול להיות תוספת ארון עד התקרה בעומק 60,
האם ניתן לעשות ארונות (קלפות) מעל השיש בעומק 30 (-גובה:60) ומעליו ארונות עד התקרה בעומק 45(-גובה:45)?

זה עדיין יוצא יפה אם משלבים צבעים בגבהים ובעומקים הנ"ל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה