דרוש מידע הודעה על חיוב של מד''א

• פותח הנושא ANK
  • פורסם בתאריך

אני וביתי

משתמש מקצוען
במחשבה שניה -
זה לא הוגן להשוות בין מד"א לחברות הפרטיות.
החברות הפרטיות מחזיקות צי אמבולנסים בדיוק לפי הצרכים שלהם, ואם מגיעה קריאה נוספת ואין אמבולנס פנוי? מפנים את הקריאה למד"א. מנגד, למד"א אין את הפריוולגיה להגיד "אין לי אמבולנס פנוי, אני מוציא לכם מד"א".
החברות הפרטיות קיימות רק במקומות רווחיים - במרכזי אוכלוסיה וסביב בתי חולים. מד"א מציב אמבולנסים בכל מיני פינות וישובים נדחים ברחבי הארץ, גם אם הוא עובד רק פעם בשלש ימים.
כך שהתמחור של החברות האלו לא יכול לבוא בהשוואה למד"א.
כמה הם מקבלים מהמדינה על כל תחנה כזו? אם הם לא מקבלים מימון הם סוגרים נקודות הזנקה בישובים קטנים. לפני תקופה היה בלאגן ביו"ש לגבי סגירת תחנות כי המדינה לא הביאה מספיק כסף.

ANK

משתמש פעיל
תודה רבה לכולם!!! עזרתם לי מאד. שמחתי?.. לשמוע שאני לא הראשון,
אני אפנה לפניות הציבור, משום שלא אני הזמנתי את מד''א אלא עובר אורח,
מעבר לכך עם כל ההוקרה על פועלם, אני חושב שיש להם הרבה מה להשתפר במערך הגבייה, והשירות לאחר הפינוי. זה פשוט לא נראה טוב

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עזוב גוף עסקי.
בא תסביר לי להיכן הולך הכסף:
לדלק שהם קונים ללא מע"מ? (ואולי גם מס הבלו הם לא משלמים)
למתנדבים שמקבלים פעם בשנה חגורה חדשה? (אמיתי לגמרי)
לאמבולנסים שהם מקבלים בתרומה?
לחוסמי העורקים שמחליפים פעם בשנתיים?
לטוסטים שהחובשים קונים במזנוני בתי החולים?

לאן. לאן. לאן הולך ה 400 ש"ח ממוצע שהם מקבלים על כל נסיעה???
אתה יודע משהו?
יש לי הרגשה שאם פעם אחת תיפתח חקירה גדולה בקק"ל, בסוכנות היהודית, במד"א, בכל מיני גופים ציוניים עתיקים ומלאים בכסף עד האוזניים, יתגלו שם שחיתויות אדירות.
מתגלגלים שם כמויות של כסף שמגיעים מכל מיני תורמים בארץ ובעיקר בחו"ל, כל מיני נוצרים שמרניים, ולך תדע לאן ולמה.
(ובוז'י הרצוג, חכימא דיהודאי, סיכם עם חבריו במפלגת העבודה שהוא יעזוב את תפקיד היו"ר בהסכמה ובקלות, והם יעזרו לו להגיע לתפקיד הקנצלר, יושב ראש הסוכנות היהודית. הם שמחו מאוד להיפטר ממנו, ובזמן שהם ממשיכים לריב שם עד היום (מישהו עדיין זוכר את אבי גבאי?), הוא עושה חיים משוגעים וחי כמו אפנדי)

אני וביתי

משתמש מקצוען
אתה יודע משהו?
יש לי הרגשה שאם פעם אחת תיפתח חקירה גדולה בקק"ל, בסוכנות היהודית, במד"א, בכל מיני גופים ציוניים עתיקים ומלאים בכסף עד האוזניים, יתגלו שם שחיתויות אדירות.
מתגלגלים שם כמויות של כסף שמגיעים מכל מיני תורמים בארץ ובעיקר בחו"ל, כל מיני נוצרים שמרניים, ולך תדע לאן ולמה.
(ובוז'י הרצוג, חכימא דיהודאי, סיכם עם חבריו במפלגת העבודה שהוא יעזוב את תפקיד היו"ר בהסכמה ובקלות, והם יעזרו לו להגיע לתפקיד הקנצלר, יושב ראש הסוכנות היהודית. הם שמחו מאוד להיפטר ממנו, ובזמן שהם ממשיכים לריב שם עד היום (מישהו עדיין זוכר את אבי גבאי?), הוא עושה חיים משוגעים וחי כמו אפנדי)
בקק"ל זכור לי שהיה איזה חקירה פעם.
רק מלראות את המלחמות בין ארגוני ההצלה מבינים כמה כסף טמון בזה.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
לטוסטים שהחובשים קונים במזנוני בתי החולים?
וגם את זה מקבלים לפעמים על חשבון בית החולים ש"הרוויח" תקציב.
רק מלראות את המלחמות בין ארגוני ההצלה מבינים כמה כסף טמון בזה.
לפעמים זה גם מאבקים על אגו ושאר ירקות.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
וגם את זה מקבלים לפעמים על חשבון בית החולים ש"הרוויח" תקציב.

לפעמים זה גם מאבקים על אגו ושאר ירקות.
לדעתי זה בעיקר זה, פחות כסף.
ובזמן שהקטנים רבים על קרדיט, הגדולים עושים כסף, והרבה, הרחק מעיני התקשורת...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יהיה הרבה יותר עצוב וכואב אם ייעשו חקירה מעמיקה דווקא בארגונים שסוכים בצל חסותה של ה''עמותה רשומה''...
כך עדיף שהשחיתות תכוסה במעטה של ארגון ממשלתי מאשר תחת ארגון חסד כזה או אחר....

ללא כוונה ישירה לאף ארגון מסוים דווקא אלא לכולם!!

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
לדעתי זה בעיקר זה, פחות כסף.
ובזמן שהקטנים רבים על קרדיט, הגדולים עושים כסף, והרבה, הרחק מעיני התקשורת...
צודק בכל מילה,
חששתי לכתוב במפורש (אתה יודע יש גם עגבניות וירטואליות, ואומרים שמאוד לא נעים לחטוף אותן ;)).

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יהיה הרבה יותר עצוב וכואב אם ייעשו חקירה מעמיקה דווקא בארגונים שסוכים בצל חסותה של ה''עמותה רשומה''...
כך עדיף שהשחיתות תכוסה במעטה של ארגון ממשלתי מאשר תחת ארגון חסד כזה או אחר....

ללא כוונה ישירה לאף ארגון מסוים דווקא אלא לכולם!!
כן ולא.
עמותות הצדקה למיניהן לא באמת 'חשודות' על ניהול תקין. אף אחד לא משלה את עצמו לרגע.
אבל הארגונים המקודשים האלו, שהוקמו לפני עשרות שנים, הדובדן שבקצפת הפעילות הציונית... יהיה מאוד מעניין לבדוק מה קורה שם.

אגב, חייל כלשהו (לא זוכר מי) סיפר לי פעם שחבר בצבא לקח אותו לחדר/מחסן צה"לי מלא בציוד טכנולוגי כלשהו.
החבר צחק: הציוד פה עולה בשוק מאה אלף שקל. אבל צה"ל קיבל מחיר מיוחד: חצי מליון שקל...

צודק בכל מילה,
חששתי לכתוב במפורש (אתה יודע יש גם עגבניות וירטואליות, ואומרים שמאוד לא נעים לחטוף אותן ;)).
:)

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ארגוני ההצלה לא מרוויחים כלום
הם נאבקים כי מדובר בחיים
מד"א נאבק כי מדובר בכסף
זה לא כזה שחור לבן כמו שזה נראה או לכל הפחות כמו שכל אחד מהצדדים מנסה לשדר...

אף אחד לא לגמרי נקי מאשמות.(גם אנחנו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה