ההלוויה של מרן הקדוש בשעה 12. צוואתו: לסיים הקבורה תוך 6 שעות מפטירתו

מצב
הנושא נעול.

בת מלך

משתמש מקצוען
המיטה עברה ברחוב חזון איש, אבל לא ליד הבית, אלא הגיעה לרחוב חזון איש באמצעו בדרך עוקפת. בהסרטות של קול הלשון רואים את האמבולנס עם המיטה מלווה בשוטרים, וגם בהסרטה של דוברות המשטרה. מה שנכון זה שהיא לא עברה את כל רחוב חזון איש.

רוטב שום

משתמש מקצוען
הם לא ארגנו אותה אבל בהחלט היה להם חלק גדול בסדר ובוויסות
ובמניעת לחץ מיותר ומסוכן
עיין ערך הלוויה של הרב וואזנר זצ"ל...

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
התחושה ברחוב זה שהם לא השתתפו בלוויה אף אחד לא ראה מיטה עבדו על הציבור בעיניים
חבל מאוד שככה זה היה
לדעתי לא נתנו לו את הכבוד הראוי לו
לכן צריך לעשות הספדים בכל הקהילות בארץ לע"נ
נ.ב. ממש מזעזע לראות את האלימות של היס"מ לכל מי שהעיז להיכנס בין השיירה של רכבי יסמ
זכיתי ובלווית ראש הישיבה הגרמ"י לפקוביץ זלהה ללכת ליד המיטה כל הזמן והיה ציבור יותר גדול וברוך השם הכל עבר בשלום בלי כח משטרה לדעתי זה חילול השם

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לרבים כואבת התופעה הזו כביכול לוויות גדולי ישראל ז"ל נהפכים לכמין לוויה מלאכותית, הסתדרנו שנים שנים בלי שום שוטר בלוויות, וב"ה לא קרה כלום, אצל הרב וואזנר זה באמת היה בגלל המדרגות וכדו', אינני חושב שלכך זה אמור להיות כפי שזה נראה כעת.
בזמנו אמרו שיצרו איזה קבוצה של כמה חרדים שיהיו אחראים על העניין סגנון של חברה קדישה שיהיו אחראים על הפקת אירועים בסדר גודל שכזה, ולעת הצורך שיצטרכו כח יקראו ליס"מ, אבל לא שבטעות התקרבתי לאמבולנס תפס אותי איזה יסמני'ק מסכני'ק ונתן לי דחיפה שהעיפה אותי כמה מטרים.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
חבל מאוד שככה זה היה
נ.ב. ממש מזעזע לראות את האלימות של היס"מ לכל מי שהעיז להיכנס בין השיירה של רכבי יסמ
זכיתי ובלווית ראש הישיבה הגרמ"י לפקוביץ זלהה ללכת ליד המיטה כל הזמן והיה ציבור יותר גדול וברוך השם הכל עבר בשלום בלי כח משטרה לדעתי זה חילול השם
כשבנ"א נהרג בהלוויה של גדול בישראל, זה חילול השם יותר גדול

רחשי הלב

משתמש מקצוען
לא הבנתי, מי שאירגן את הלוייה וניהל אותה, זה המשטרה???
חד משמעית כן. כל ניהול ההלויה היה בעצה אחת ובתיאום הדוק עם המשטרה. מי שהיה בהלויה וראה את הדוחק באיזור הבית מבין שאם המיטה היתה נלקחת בידי המלוים היינו חווים אסון נורא.

חצי הכוס המלאה

משתמש פעיל
זכיתי ובלווית ראש הישיבה הגרמ"י לפקוביץ זלהה ללכת ליד המיטה כל הזמן ו
מה לעשות שמאז פטירתו של הרב לפיקוביץ זצל, היתה הלויה של הרב וואזנר?
אם היית ליד המיטה, אולי תספר כמה סוכריות נתנו לך האנשים שהלכו לידך, וגם הם רצו לגעת במיטה?
נכון, יתכן שהיה צריך לתת לאנשים לגשת בצורה מבוקרת. אבל כל עוד זה לא אפשרי - עדיף שלא יתקרבו למיטה ולא שיסתכנו אנשים.

קולות חדשים

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אין שום ספק שרק למשטרה יש כח להשליט סדר.
רק תחשבו שהיו כמה עסקנים עומדים בפתח של בית הקברות ומחליטים מי נכנס ..
תוך כמה דקות היו פורצים/קופצים לבפנים והמאומה היתה גדולה...
לא נעים.. אבל אנו זקוקים לה באירועים בכזה סדר גודל..
ולווית הרב ליפקוביץ לא התקרבה בגודל ללויה אתמול..

well

משתמש פעיל
עם כל הכבוד לתחושות הנכונות של כולם כשרואים כל כך הרבה שוטרים מגולי ראש מקיפים את המיטה ועם כל הרצון ללוות את גדולי ישראל בצורה יהודית נורמלית אין לזה אפילו קצה של ערך לעומת חיי אדם!
מישהו יכול לקחת אחריות על מקרה נוסף?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
חבל מאוד שככה זה היה
תחושה מוזרה הייתי אומרת.
אנשים מגיעים ללוויה כדי לחלוק כבוד אחרון, לא כדי לראות את המיטה.

חצי הכוס המלאה

משתמש פעיל
אנשים מגיעים ללוויה כדי לחלוק כבוד אחרון, לא כדי לראות את המיטה
אני לא הייתי מזלזלת במי שבעקרון רוצה להשתתף בנשיאת המיטה, כיון שיש בזה ענין עד כמה שידוע לי. אבל בהחלט מכאן ועד לומר ש"לא השתתפו בלוייה"...

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עם כל הכבוד לתחושות הנכונות של כולם כשרואים כל כך הרבה שוטרים מגולי ראש מקיפים את המיטה ועם כל הרצון ללוות את גדולי ישראל בצורה יהודית נורמלית אין לזה אפילו קצה של ערך לעומת חיי אדם!
מישהו יכול לקחת אחריות על מקרה נוסף?
נקודה כואבת. רבים חשים שאם היו מגיעים לאירוע של בני דת אחרת, היו מכבדים יותר. אין לכל השוטרים כובעים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה