ההבדל בין אתר חינמי לזה שבתשלום

מזג אוויר

משתמש רשום
אני שואלת שאלת 'תם', בתור אחת שלא מבינה בנושא.
נתקלתי באתר של הניק 'וורובל'
https://studiosignon.site123.me/#page-top
ותוך כדי שאני משוטטת ונהנית, אני רואה שהוא בנוי בצורה חינמית.
לי בתור 'לקוחה' זה לא הפריע בכלל. אז מה הבעיה באמת?
למה לשלם אל אתר אלפי שקלים במקום לבנות אותו בחינם ובקלות (בכל אופן כך הם טועים)?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
א. קודם כל עסק שמייחצן את עצמו בחוץ כלקוח חינמי זה אומר משהו על העסק, לא?
ב. העיצוב שם לא משהו..
ג. ניסיתי להאכיל את גוגל עם כפית (1 2 3), הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו.
ד. זמן שווה כסף, תשאלי את בעל האתר הלזה כמה זמן לקח להם להתעסק עם הדבר הזה.
[ה. אם כבר בניה חינמית.. יש פלטפורמות טובות יותר פי כמה מכל הבחינות דלעיל.]
אבל יתכן שזה בגלל שאני מכיר 'קצת';) את העניינים ולא כל אחד יסתדר עם זה כ"כ, אז מיסגרתי את זה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא נכנסת לעיצוב האתר הספציפי (שגם לדעתי ממש חמוד ועושה את העבודה)
אבל -
א. גם פלטפורמה חינמית צריך ידע בעיצוב ואפיון ולא לכל אחד יש (במקרה שהבאת מדובר במעצב כך שמן הסתם היה לו קל יותר)
ב. כמו שאמר זה שמעלי - לוקח המון זמן להתעסק עם זה, במיוחד מי שלא מיומן
ג. האתר מאוד בסיסי. אתר שרוצה משהו קצת מעבר וייחודי כבר מוגבל.
ד. אני לא בטוחה שזהו אתר שניתן למצוא בקלות בגוגל

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מאוד מאוד תלוי מאוד מה מצפים מהאתר.
אני אישית בניתי לבד על מערכת חינמית אבל קניתי דומיין כדי שלא יראו שזה חינמי כי לדעתי זה מציק ומשדר חוסר מיקצועיות.
דווקא מבחינת זמן לקח לי בערך יום לבנות אותו ועוד כמה שעות פה ושם של תחזוק ושינוי.
הוא רחוק מלהיות מושלם, אבל הוא מתאים לצרכים שלי ולתקציב שהתאים לי להשקיע באותו שלב.

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נראה כאילו אתם מפספסים את הסיבות היותר חשובות.
מעבר לעניין שזה חובבני, כאשר האתר שלך בנוי על מערכת חינמית האתר בעצם לא שייך לך. כמו שעמוד פרופיל בפייסבוק לא שייך לך והם יכולים לסגור לך אותו מתי שהם רוצים ולפי הגחמות שלהם אותו דבר גם יכול לקרות גם בפלטפורמות החינמיות.

באתרים החינמיים גם אין לך הרבה שליטה על האתר. באתר שבנוי על מערכת ניהול תוכן כמו וורדפרס למשל יש לך שליטה מלאה ואת יכולה לשנות מה שאת רוצה, אם זה מבחינת קידום האתר או מכל בחינה אחרת. Wix למשל היא הפלטפורמה הכי פופולרית לבניית אתרים מסגנון הדוגמא שהראית כאן והם חטפו הרבה אש ממקדמי אתרים שטענו שהרבה יותר קשה לקדם אתר שנבנה על Wix מאשר אתר רגיל (מדובר על אתרים שנבנו בעלות כספית ולא בחינם).

ואם תחשבי קצת גם על העתיד מה יקרה כאשר תגדלי ותרצי לעבור לדומיין משלך ולאתר שלא מאוכסן בחינם? שוב מבחינה של קידום האתר גם אם תעבירי את הגולשים מהאתר החינמי לאתר החדש באמצעות הפניית 301 את תפסידי הרבה מהמוניטין שאת צוברת בעיני גוגל.

בסופו של דבר אם את מתכוונת להיכנס לתחום בצורה מקצועית ואת חושבת שמרבית ההכנסה שלך תגיע דרך האתר ואת גם מתכוונת לקדם אותו במנועי החיפוש אז אני ממליץ לך להשקיע לטווח הרחוק ולעשות את זה בצורה נכונה עם אתר משלך. אם האתר משמש למשהו חובבני או רק לצורך הצגת עבודות אז זה בסדר גמור גם להשתמש באתר החינמי.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושב שבהרבה מקרים זה בסדר גמור לבנות אתר חינמי. ואחרי בקשת מחילה מכמה ניקים כאן זה ממש לא קשור לשאלה אם אתה רוצה להציג את עצמך כמקצוען או כחובבן. זה תלוי בסוג העסק.
בשביל מעצב או צלם שסך הכל רוצה להציג את תיק העבודות שלו, לכתוב על עצמו, ולהכניס טופס 'צור קשר', אתר הבנוי במערכת חינמית יכול להיות פתרון מושלם. [כמובן, אם אתה רוצה למתג את עצמך כבעל מקצוע סופר יוקרתי, זה כבר עניין אחר]

ובכלל, בחלק מהמקרים יש טעם להתחיל עם אתר חינמי בתור ניסיון, ולראות אם זה מספק אותך. אם בהמשך אתה רואה שיש דברים מסוימים שחסרים, זה השלב לעבור לאתר הבנוי לפי הצרכים שלך, ואז גם 'הצרכים' יהיו מובנים ומוגדרים לך יותר.

yooda230

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
לדעתי "אלפי שקלים" זה הגזמה, כל אחד עם קצת ידע / עזרה, פשוט שישכיר אחסון בסיסי יתקין עליו וורדפרס (בחלק מהשירותים ישנה אפשרות התקנה אוטומטית אפילו) ומשם הדרך לאתר כמו שהצגת למעלה היא פשוטה יציבה יותר וטובה יותר.
אני לעלולם לא אמליץ לבעל עסק על פלטפורמה חינמית, כי ביום שהאתר הזה יגדל זה גם יהיה היום האחרון שלו. ואת פירסמת בעצם כתובת שלא תקינה יותר..
זה משדר חוסר מקצועיות וכו..
אז כן ברור שלא להשקיע אלפים אבל בהחלט רוב האתרים הפרסומיים היום הם די בסיסיים ואלפי שקלים זה נשמע לי הגזמה (נ.ב אני לא בונה אתרי לקוחות אני לא מונח במחירים של הדברים)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לדעתי "אלפי שקלים" זה הגזמה, כל אחד עם קצת ידע / עזרה, פשוט שישכיר אחסון בסיסי יתקין עליו וורדפרס (בחלק מהשירותים ישנה אפשרות התקנה אוטומטית אפילו) ומשם הדרך לאתר כמו שהצגת למעלה היא פשוטה יציבה יותר וטובה יותר.
אני לעלולם לא אמליץ לבעל עסק על פלטפורמה חינמית, כי ביום שהאתר הזה יגדל זה גם יהיה היום האחרון שלו. ואת פירסמת בעצם כתובת שלא תקינה יותר..
זה משדר חוסר מקצועיות וכו..
אז כן ברור שלא להשקיע אלפים אבל בהחלט רוב האתרים הפרסומיים היום הם די בסיסיים ואלפי שקלים זה נשמע לי הגזמה (נ.ב אני לא בונה אתרי לקוחות אני לא מונח במחירים של הדברים)
למה 'אלפי שקלים' זה הגזמה? כי אתה מציע לבעל עסק לא לפנות לבעל מקצוע אלא לבנות אתר וורדפרס לבד ובחינם?
אתה אכן צודק אבל לענ"ד לא בכל המקרים אלא כאשר מדובר בבעל עסק עם תנאים הבאים:
א. יש לו זמן פנוי שלא שווה כסף.
ב. יש לו חוש טכני.
ג. לא אכפת לו לקחת סיכון שבסופו של דבר ייצא לו אתר עלוב.

אם פותחים אתר במערכת כמו WIX אפשר לקנות דומיין, ואז, גם כאשר האתר יתרחב (דרך אגב, לא כל אחד מתכנן להרחיב את האתר) אפשר לעשות משהו יותר מתקדם ולהשאיר את הכתובת.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
השאלה החשובה שהתעלמתם ממנה היא מה תכלית האתר. למי הוא מיועד, מי קהלי היעד. רוב העלות של עיצוב ובניית אתר היא לא בבניה אלא באפיון ובעיצוב כפי שנקרא UX/UI
אז נכון שכל אחד יכול ליצור אתר על פלטפורמה חינמית, אבל איזה הבטחה יש לו שהאתר אכן יגיע לקהלי היעד? לפעמים אנשים עושים את השטות הזו של להקים אתר חינמי רק להתנסות, ובגלל אכזבה שהאתר שלהם לא הגיע ליעדים הם מוותרים על כל הרעיון.

זה כמו ההבדל בין פרסומת שנעשית בקובץ וורד על ידי מזכירה לבין פרסומת שנעשית בפוטושופ על ידי מי שלמד עיצוב ופרסום.

לא מספיק לדעת תוכנה.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אתר טוב, לא משנה היכן הוא נבנה.
השאלה האמתית האם הוא משיג את מטרת האתר?
ובשביל זה צריך אפיון מקצועי וחוויית משתמש טובה וקידום טוב אם יש צורך.

לגבי אתרי פרוטפוליו, האתרים החינמיים האלו מעולים, אין שום מטרה אחרת מלבד פורטפוליו, אז אם תעשו אפיון בסיסי תשיגו את מטרת האתר.

3333

משתמש פעיל
קחו בחשבון שיש המון אתרים שאני מגיע אליהם ואני לא רואה כלום חוץ מלוגו ומלטה את הקרדית למשהו חינמי שאני לא זוכרת את שמו (123...) בהתחלה חשבתי שזה פשלה של אתר אחד אחר כך ראיתי שאת כל מה שנבנה בצורה הזו אני לא רואה,
ואני מאמינה שאם כך זה אצלי אז אני לא היחידה

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד

קופצת על האשכול ושואלת
[ה. אם כבר בניה חינמית.. יש פלטפורמות טובות יותר פי כמה מכל הבחינות דלעיל.]
אשמח לדעת מה היא הפלטפורמה המומלצת? וחשוב לי שתהיה בעברית.

אשמח להמלצות גם לאנגלית!

והכי טוב למשהו שאפשר לעשות בו את שניהם.

תודה רבה מראש!

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בס"ד

קופצת על האשכול ושואלת

אשמח לדעת מה היא הפלטפורמה המומלצת? וחשוב לי שתהיה בעברית.

אשמח להמלצות גם לאנגלית!

והכי טוב למשהו שאפשר לעשות בו את שניהם.

תודה רבה מראש!

וורדפרס

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד

סליחה על הבורות אבל בוורדפרס יש תבניות חינמיות גם בעברית?

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד

ואם יש לך קישור לאחת כזו מומלצת... אני יותר מאשמח :)

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בוורדפרס יש מלא תבניות חנמיות אבל הן פחות מומלצות
הייתי ממליצה לשלם מחיר ח"פ על תבנית שתעשה לך את החיים קלים (יש תבניות בעברית של פוג'ו)

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בס"ד

סליחה על הבורות אבל בוורדפרס יש תבניות חינמיות גם בעברית?
בס"ד

ואם יש לך קישור לאחת כזו מומלצת... אני יותר מאשמח :)

נסו את תבנית
https://he.wordpress.org/themes/generatepress/
תבנית בסיסית
או תבנית ברירת המחדל כמו
Twenty Seventeen
Twenty Sixteen

או אפי' משהו יותר עם בילדר
כמו https://www.wipi.co.il/

בהצלחה רבה

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד

תודה רבה לכולם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה