הדפסת ספר

• פותח הנושא hoki
  • פורסם בתאריך

hoki

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
שלום אשמח לעזרה,
אני מעוניין להדפיס ספר תורני בגודל סטנדרטי,
ממה שהבנתי כאן בפורום הגודל הסטנדרטי הוא - 23.5 (גובה) * 16.5 (רוחב)

שאלתי היא האם זה הגודל אותו אני מכניס לתוכנת עריכה של הטקסט (וורד וכו') שזה הגודל של הדף שאני מעוניין בו? וכמה שוליים צריך?

האם בתי דפוס רגילים יכולים להדפיס בגודל כזה? או שאני שומר במחשב בתור A5 ואז הם מדפיסים בגודל הרצוי לעיל (16.5*23.5)?

כמו כן איזה גודל אני אומר למעצבת גרפית עבור הכריכה? האם 16.5 * 24.5 זה הגודל הנכון? וכמה שדרה?

תודה למשיבים.

ספרים מ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
באופן כללי, עדיף לך להכין את הספר בגודל הנכון שאותו אתה רוצה להדפיס בפועל בדפוס (אם כי בודאי שהם יכולים להקטין / להגדיל לפי הענין). כך אתה יכול לבדוק איך זה נראה בדיוק, כשתתדפיס לך דוגמא.

בנוגע לשוליים - זה ענין של טעם. תעשה דוגמאות - ותחליט.

בתי דפוס מסתדרים עם הקובץ שתסגור לפי איך שבנית.
זה לא אמור להפריע כלל.
רק תמיד עדיף שתסגור בגודל המדוייק שאתה רוצה, למניעת אי הבנות.

למעצבת הגרפית (אולי למעצב...) מספיק גודל הספר, כמו שציינת. הם אמורים לדעת כמה להגדיל יותר בשביל הכריכה.

את השדרה הסופית יקבעו רק לאחר שתסיים עם העימוד, ויעשו בפועל הדפסה.
עד אז יש מחשבונים שקובעים את העובי, אבל זה לא מדוייק עד הסוף.

בהצלחה

על המשמר

משתמש צעיר
אם אתה מתכנן גודל סטנדרטי לחלוטין אז הגודל הסופי הוא 24.4/16.4 אצלינו ויש כריכיות שזה 24.5/16.5 ולגבי רוחב השדרה יש לך עדיין זמן עד שהספר יהיה מודפס בפועל... המון הצלחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה