השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

בוקר מואר

משתמש מקצוען
כן אבל להגיד לבן אדם באתר פרוג לעשות את זה בלי להסביר לו את כל ההשלכות (כולל המאמרים היפים מאוד שלך)ביום שהדוב יגיע הוא יברח ויצא בהפסדים גדולים לכן באתי להדגיש שיש סיכון שזה יפול אם כי בראיה מלמעלה בטווח הרחוק הוא יגיע ל 7% שנתי אבל שתינו יודעים שרוב האנשים יעשו את הטעות ויממשו בהפסד לכן הדגשתי שיש סיכון (אם כי בטווח הרחוק למי שיש עצבי ברזל הוא אפסי)

ראובן יקר
זה לא בושה להודות שטעית,
בהתחלה אתה תוקף את @מקצועי בלבד שהיא סתם כותבת נתונים לא נכונים
משווה אותם לבירבורים של נהגי מוניות.
אחרי כמה דקות אתה מגלה (כנראה באמצעות מאמריה) שהיא צודקת ועוד איך,
במקום להתנצל ולהודות על האמת, אתה ממציא סיבה חדשה למה לתקוף..

זה בסדר לא לרצות להודות על טעות, זה אף פעם לא נעים,
אבל כשאתה תוקף מישהי שעושה עבודה כל כך יפה ומקצועית, של מידע שעוזר כאן לאלפי גולשים,
מותר להודות על טעות, וגם להתנצל.

נערך לאחרונה ב:

בוקר מואר

משתמש מקצוען
כן אבל להגיד לבן אדם באתר פרוג לעשות את זה בלי להסביר לו את כל ההשלכות (כולל המאמרים היפים מאוד שלך)ביום שהדוב יגיע הוא יברח ויצא בהפסדים גדולים לכן באתי להדגיש שיש סיכון שזה יפול אם כי בראיה מלמעלה בטווח הרחוק הוא יגיע ל 7% שנתי אבל שתינו יודעים שרוב האנשים יעשו את הטעות ויממשו בהפסד לכן הדגשתי שיש סיכון (אם כי בטווח הרחוק למי שיש עצבי ברזל הוא אפסי)

הטענה הזאת חוזרת על עצמה, לא רק כאן
אלא גם בחיים האמתיים,
הרבה פעמים אני שומע את הטענה מחברים,
איך מותר לדבר עם אנשים על השקעות, הרי יהיו כאלה שיפלו?

אבל לדעתי זאת טעות.
לכל אדם יש את הבחירה, האם לפעול בפזיזות, בחוסר מחשבה, מתוך מידע חלקי, ומתוך רגשות.
או האם לפעול במתינות, לאחר לימוד מקיף של כלל הדעות, השיטות, הרעיונות, איך מתי וכמה להשקיע.

הפורום מיועד לאנשים בוגרים, שרוצים באמת ללמוד איך לנהל את הכסף שלהם בצורה נכונה,
אף אחד לא הולך תוך 5 דקות מרגע שראה הודעה בפורום על "כדאי להשקיע במניות" וקונה מניות של קוקה קולה.
מי שבאמת רוצה להשקיע בצורה נכונה, מתייעץ עם אנשים מבינים בתחום, לומד על זה, מתפלל לסייעתא דשמיא.
ובסוף- גם משקיע.

ראובן 23

משתמש מקצוען
ראובן יקר
זה לא בושה להודות שטעית,
בהתחלה אתה תוקף את @מקצועי בלבד שהיא סתם כותבת נתונים לא נכונים
אחרי כמה דקות אתה מגלה (כנראה באמצעות מאמריה) שהיא צודקת ועוד איך,
במקום להתנצל ולהודות על האמת, אתה ממציא סיבה חדשה למה לתקוף..

זה בסדר לא לרצות להודות על טעות, זה אף פעם לא נעים,
אבל כשאתה תוקף מישהי שעושה עבודה כל כך יפה ומקצועית, של מידע שעוזר כאן לאלפי גולשים,
מותר גם להודות על טעות וגם להתנצל.
לא קראתי אכשיו את מאמריה אלא ממזמן והידע שלי לא מסתמך רק על מאמריה אבל אני חושב שהמושג סיכון גבוה וסיכון מועט בשוק ההון לא הולך על הטווח הארוך אלא הטווח הקצר בגלל שרוב האנשים פורשים בשיא המשבר וכמו שאמר אחד המשקיעים הגדולים (שאני לא זוכר את שמו) שכשכולם רצים להשקיע אני בורח ושכולם בורחים אני רץ אז שהיא אומרת סיכין מועט במושגי שוק ההון הכוונה היא שאף פעם לא יהיה ירידה של מעל 10% וזה לא היה נשמע מדבריה ולכן הגבתי כי רוב האנשים בורחים

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אין ספק שהגמ"ח המרכזי מתנהל כמו בנק קטן
עם רווחים יפיםמאוד
כי אנשים שוכחים שחוץ ממה שהוא לוקח חלק מכספי המענק שאותו אדם מפקיד
גם כל ה19 שנה שהוא מפקיד בנתיים הם מלווים את זה לאנשים אחרים ומרוויחים על זה כסף
בחישוב של מומחים יצא שהם מרוויחים בסביבות 2% על הכסף שאנשים מפקידים.
וזה בגלל שמנהלי ההשקעות הם דלפונים שעושים חסד עם הלקוחות...

יש רווחים לגמ"ח, אין ספק, וגם המנהלים שם מרוויחים משכורות יפות, אך אין חלוקת דיבידנדים, וכל הרווחים הולכים למטרות חסד וצדקה, לעזרה בהלוואות לצורכי נישואין.

ובכל אופן, יש מישהו שמוכן לתת נתונים מהימנים על אחוז הריבית הממוצע שלוקחים הבנקים בהלוואות בנקאיות?

chiclook

משתמש פעיל
אם הכסף משמש להלוואות בינתיים ולא להשקעות ורווחים אז כן, זה מצווה, גם אם זה נראה דומה לבנק
גם הבנק משתמש בכסף להלוואות בינתיים( מה נראה לך הם שומרים את זה בקופה?)
גם הגמח המרכזי משקיע וגורף רווחים! על כל משקיע הם מרויחים כסף, ריבית, תרומה איך שלא תיקראי לזה
גם הבנק וגם ה"גמח המרכזי" מרויחים על כל לקוח
גם הבנק וגם ה"גמח המרכזי" מלווים את הכספים שוב ושב כדי להרויח עוד

ראובן 23

משתמש מקצוען
גם הבנק משתמש בכסף להלוואות בינתיים( מה נראה לך הם שומרים את זה בקופה?)
גם הגמח המרכזי משקיע וגורף רווחים! על כל משקיע הם מרויחים כסף, ריבית, תרומה איך שלא תיקראי לזה
גם הבנק וגם ה"גמח המרכזי" מרויחים על כל לקוח
גם הבנק וגם ה"גמח המרכזי" מלווים את הכספים שוב ושב כדי להרויח עוד
אתה מוכן להסביר אז למה הרבנים מתירים להפקיד שם מכספי מעשרות

chiclook

משתמש פעיל
וכל הרווחים הולכים למטרות חסד וצדקה, לעזרה בהלוואות לצורכי נישואין.
יש לך מס פקס שאפשר לשלוח בקשה לתרומה מהגמח המרכזי? יש להם קריטריונים? ממש לא!
הרווחים הולכים אך ורק לביסוס העסק שלהם = רווחים ולהלוואת שמניבות להם רווחים.

ראובן 23

משתמש מקצוען
זה גמ"ח שמתבסס אל ערבות הדדית
זה כמו שתגיד שתוכנת ערבים היא לא צדקה כי היא נותנת רק למי שתורם דרכה וזה בידיוק כמו כל חברת ביטוח לטענתך

chiclook

משתמש פעיל
"עריבים" לא גורפים רווחים להגדלת ההון האישי שלהם.
עסק עם שם הכי נוגע ללב, אם הוא גורף רווחים להגדלת ההון האישי זה לא גמח.
עריבים הוא 100% צדקה!
אבל אם חצי מהסכום שאתה מוציא היה הולך למוסד שנקרא "עריבים" להגדלת ההון האישי שלו וחלוקת משכורת עתק כמו 30000 למנהלי העסק זה לא גמח זה תוכנית ביטוח
כבר הרחבתי על זה הרבה בעבר

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וזה בגלל שמנהלי ההשקעות הם דלפונים שעושים חסד עם הלקוחות...

יש רווחים לגמ"ח, אין ספק, וגם המנהלים שם מרוויחים משכורות יפות, אך אין חלוקת דיבידנדים, וכל הרווחים הולכים למטרות חסד וצדקה, לעזרה בהלוואות לצורכי נישואין.

ובכל אופן, יש מישהו שמוכן לתת נתונים מהימנים על אחוז הריבית הממוצע שלוקחים הבנקים בהלוואות בנקאיות?
כבר כתבו פה
מה הפירוש חסד?
חסד זה שאני מרוויח קצת, לעומת השני שמרוויח הרבה?
יש את איוון הפריץ המפחיד ששלוקח את כל הכסף ליהודים
ויש את אברימל היהודי הצדיק שלוקחכסף מהיהודים אבל הוא עושה את זה על בסיס צדקה
הקצנתי בכוונה
אבל השאלה היא כזאת הם הרי מגדילים כל הזמן את ההון שלהם + הגדלה של ההון שהם עושים גם
עסקאות רשמיות של ליווי בנייה לקבלנים, שזה כבר כסף הרבה יותר גדול וזה כמו בנקים,
עד איזה שלב זה נחשב גמ"ח.
"יש חסד" שנותנים לאברכים לקנות סל במחיר מוזל יחסית זה גם חסד וגמ"ח
ואולי אפשר לקנות מכספי מעשרות?

chiclook

משתמש פעיל
שאלה:
2 אנשים זקוקים ל 100000ש"ח עוד 10 שנה.
באפשרותם לשים כל חודש רק 100 ש"ח
אחרי שנה יש לכם ביד 1200 ש"ח
אחרי 10 שנים יש לכם ביד 12000 ש"ח
בעוד 10 שנים במה תבחרו:
אפשרות א. לקבל במקום 12000ש"ח 50000ש"ח במתנה אבל חסר לכם עוד 50000 (שעליה תשלמו ריבית)
אפשרות 2.לתרום 6000 שח (מתוך ה12000 שחסך) לחברה שתתן לכם הלוואה של 94000 ללא ריבית

למי יש כרגע יותר כסף?
א. שיש לו 50 או
ב. שיש לו 6?

מי מבינהם יצטרך להחזיר יותר כסף?
א. שצריך להחזיר 50+ ריבית או
ב. שצריך להחזיר 90 ללא ריבית?

מי מסודר יותר בחיים והולך כמו מלך?
א. שצריך להשיג עוד 50
ב. שקיבל את כל ה100 יש לחשבון?

בכינות, במה תבחרו?

ראובן 23

משתמש מקצוען
שאלה:
2 אנשים זקוקים ל 100000ש"ח עוד 10 שנה.
באפשרותם לשים כל חודש רק 100 ש"ח
אחרי שנה יש לכם ביד 1200 ש"ח
אחרי 10 שנים יש לכם ביד 12000 ש"ח
בעוד 10 שנים במה תבחרו:
אפשרות א. לקבל במקום 12000ש"ח 50000ש"ח במתנה אבל חסר לכם עוד 50000 (שעליה תשלמו ריבית)
אפשרות 2.לתרום 6000 שח (מתוך ה12000 שחסך) לחברה שתתן לכם הלוואה של 94000 ללא ריבית

למי יש כרגע יותר כסף?
א. שיש לו 50 או
ב. שיש לו 6?

מי מבינהם יצטרך להחזיר יותר כסף?
א. שצריך להחזיר 50+ ריבית או
ב. שצריך להחזיר 90 ללא ריבית?

מי מסודר יותר בחיים והולך כמו מלך?
א. שצריך להשיג עוד 50
ב. שקיבל את כל ה100 יש לחשבון?

בכינות, במה תבחרו?
פרט לטובתך שזה ניתן גם מכספי מעשרות
פרט לרעתך לא דברו לשים בצד דיברו להשקיע

elis56

משתמש פעיל
זה טענה ממש מגוחכת.
אני בחיים לא הייתי שמה שקל בגמח המרכזי אם לא היה להם הון עצמי.
אין גוף פיננסי בגודל כזה שמגלגל כאלה סכומים ואין לו בטוחה בדמות הון עצמי מסוים.
התורמים ולוקחי ההלוואות לא חופפים במדויק בכל זמן נתון אחד לשני ואם אין הון לגמח - הוא יקרוס תוך כמה שנים ברגע שיתחילו כל ההצפות של הגל הראשון של התורמים שירצו את ההלוואות - ומהצד השני לא יהיו מספיק תורמים חדשים בדיוק באותו היקף של סכומים.

ההון העצמי מאפשר ביטחון לא רק למנהלים מבחינה תעסוקתית! אלא קודם כל לתורמים ששמים שם את כספם - שיוכלו באמת בעתיד לקבל את ההלוואה ולממש את הזכות.

וחוץ מזה מה אכפת לכם האינטרסים של השני כל עוד זה משרת את האינטרסים שלכם??
תחשבו על הרעיון של הגמח מבחינה כלכלית, הגיונית.
ממתי השאלה כמה מרוויחים אלו שמפעילים אותו רלוונטית לבחירה שלי מה לעשות?
תבדקו את הנתונים שלכם אם מתאים לכם או לא ובמקום לחשבן את הרווחים של הגמח תחשבו את הרווח או ההפסד שלכם ומה מתאים למצב שלכם.

אם אני אמצא שהכי משתלם לי לבטח את הרכב בחברה x , אני אבטל את ואבטח במקום אחר זה כי מרגיז אותי שהמנהל שם עושה עלי עלי קופה??

chiclook

משתמש פעיל
פרט לטובתך שזה ניתן גם מכספי מעשרות
גם לחתן את הילדים שלי מותר ממעשרות(חלק) ולא רק ילדים של האחרים.
פרט לרעתך לא דברו לשים בצד דיברו להשקיע
הגמח המרכזי זו השקעה עיסקית בכל פרמטר. אתה מקבל תמורה עבור כסף שאתה מ ש ל ם.
וכהוכחה התגובה הבאה
תבדקו את הנתונים שלכם אם מתאים לכם או לא
תחשבו את הרווח או ההפסד שלכם ומה מתאים למצב שלכם.
ולכן בדיוק העלתי את השאלון עם אפשרות א וב כדי שתבדקו מה עדיף.
לתת לילד שלי 50000 שלי ו50000 הלואה או לתת לילד 6000 שלי ולזרוק עליו עוד 96000 הלואה.
שכל אחד יחשוב בהגיון.
ממש לא אכפת לי שמנהלי הגמח מרוויחים. אדרבא, הלואי שכל הבנקים יהיו מנוהלים ע"י אנ"ש והם יגרפו את הכסף הגדול. הלואי שכל עיסקאות הנדלן היו בידיים שלנו. מאחלת לכל יהודי הרבה הצלחה ופרנסה טובה בשפע ובנקל!
יהודים טובים שאלו פה מה היחס אליו?
מישהו פה הסביר שהריבית היא כמעט כמו בבנק
מישהו פה הסביר שהלוואה לוקחים בלית ברירה אבל אם יש לך עוד 20 שנה תתכנן איך להרויח עבור ילדיך כדי שיצטרכו פחות גמח
אבל אז יש את התגובות ההפוכות: נכון שזה לא משתלם כלכלית אבל זה גמח. הכסף עושה חסד.
לכל אלו אני עונה: זה לא גמח! זה הלוואה שמשלמים עליה כמו בבנק. (גם הבנק עושה חסד עם כספכם בינתיים מלווה לעוד יהודים)
ומותר לשים שם מעשרות בדיוק כמו שמותר לשים חלק מהמעשרות עבור הכנסת כלה של הילדים שלי בבנק.
אני רוצה שגם האברכים ירויחו לא רק הגדולים שיש להם כסף לפרסומת.

ראובן 23

משתמש מקצוען
גם לחתן את הילדים שלי מותר ממעשרות(חלק) ולא רק ילדים של האחרים.

הגמח המרכזי זו השקעה עיסקית בכל פרמטר. אתה מקבל תמורה עבור כסף שאתה מ ש ל ם.
וכהוכחה התגובה הבאה

ולכן בדיוק העלתי את השאלון עם אפשרות א וב כדי שתבדקו מה עדיף.
לתת לילד שלי 50000 שלי ו50000 הלואה או לתת לילד 6000 שלי ולזרוק עליו עוד 96000 הלואה.
שכל אחד יחשוב בהגיון.
ממש לא אכפת לי שמנהלי הגמח מרוויחים. אדרבא, הלואי שכל הבנקים יהיו מנוהלים ע"י אנ"ש והם יגרפו את הכסף הגדול. הלואי שכל עיסקאות הנדלן היו בידיים שלנו. מאחלת לכל יהודי הרבה הצלחה ופרנסה טובה בשפע ובנקל!
יהודים טובים שאלו פה מה היחס אליו?
מישהו פה הסביר שהריבית היא כמעט כמו בבנק
מישהו פה הסביר שהלוואה לוקחים בלית ברירה אבל אם יש לך עוד 20 שנה תתכנן איך להרויח עבור ילדיך כדי שיצטרכו פחות גמח
אבל אז יש את התגובות ההפוכות: נכון שזה לא משתלם כלכלית אבל זה גמח. הכסף עושה חסד.
לכל אלו אני עונה: זה לא גמח! זה הלוואה שמשלמים עליה כמו בבנק. (גם הבנק עושה חסד עם כספכם בינתיים מלווה לעוד יהודים)
ומותר לשים שם מעשרות בדיוק כמו שמותר לשים חלק מהמעשרות עבור הכנסת כלה של הילדים שלי בבנק.
אני רוצה שגם האברכים ירויחו לא רק הגדולים שיש להם כסף לפרסומת.
א.אם הילדים שלך עוד לא מתחתנים אסור לך היום לשמור כספי מעשרות ולחתן אם כספי המעשרות שהם יגדלו (כך אמר לי הרב פריד) אלא אם כן שומרים את זה בגמ"ח
ב.את אמרת שמי שחוסך 100 יהיה לו בסוף התקופה 12000 וזה לא נכון כי דברו לחסוך בשוק ההון אם רווחים

elis56

משתמש פעיל
זה טענה ממש מגוחכת.
אני בחיים לא הייתי שמה שקל בגמח המרכזי אם לא היה להם הון עצמי.
אין גוף פיננסי בגודל כזה שמגלגל כאלה סכומים ואין לו בטוחה בדמות הון עצמי מסוים.
התורמים ולוקחי ההלוואות לא חופפים במדויק בכל זמן נתון אחד לשני ואם אין הון לגמח - הוא יקרוס תוך כמה שנים ברגע שיתחילו כל ההצפות של הגל הראשון של התורמים שירצו את ההלוואות - ומהצד השני לא יהיו מספיק תורמים חדשים בדיוק באותו היקף של סכומים.

ההון העצמי מאפשר ביטחון לא רק למנהלים מבחינה תעסוקתית! אלא קודם כל לתורמים ששמים שם את כספם - שיוכלו באמת בעתיד לקבל את ההלוואה ולממש את הזכות.

וחוץ מזה מה אכפת לכם האינטרסים של השני כל עוד זה משרת את האינטרסים שלכם??
ממתי השאלה כמה מרוויחים אלו שמפעילים אותו רלוונטית לבחירה שלי מה לעשות?
תבדקו את הנתונים שלכם אם מתאים לכם או לא ובמקום לחשבן את הרווחים של הגמח תחשבו את הרווח או ההפסד שלכם ומה מתאים למצב שלכם.

אם אני אמצא שהכי משתלם לי לבטח את הרכב בחברה x , אני אבטל את ואבטח במקום אחר זה כי מרגיז אותי שהמנהל שם עושה עלי עלי קופה??
באה להוסיף שאני לא מביעה כאן שום עמדה לכאן או לשם האם זה משתלם. כל אחד יבדוק לעצמו.
ההחלטה פה משמעותית מאד, וכל עוד אני לא בטוחה ב 100% שהעמדה שלי היא הנכונה - אני לא אקח אחריות שאדם אחר ישתכנע ממה שכתבתי וזה ישפיע על ההחלטה שלו.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
למי שבאמת רוצה לשנות את מצב העגום ...צריך לפתוח ארגון שתומך ועוזר לזוגות צעירים להשקיע נכון וללא סיכון.
לקנות לכל ילד שנולד - דירה( שתכסה את עצמה!! )עד שהילד יגיע לגיל היא כבר תהיה שלו!
אני יודעת שזה אפשרי!!
לשיטתך הבעיה היא עם המושג "הלוואה".
אך לשיטתך ראשית יש לבטל טואטל את ההלוואות בשווקים ה"צבעוניים", אחריהם את כלל ההלוואות בהמשך את כל הגמחי"ם ובסוף הרשימה נסגור גם את הגמ"ח המרכזי.
כל זמן ששוק ההלוואות חי (ובועט) הגמ"ח המרכזי מהווה הצלה להרבה מאד משפחות, וגם אלו שסובלים ממנו מודים שבלעדיו היו סובלים כפליים.

chiclook

משתמש פעיל
לשיטתך הבעיה היא עם המושג "הלוואה".
ח"ו הלואה היא מצוה גדולה מהתורה!
אבל הלואה זה לא פיתרון להשגת כסף!!
אם היה קם ארגון שמשקיע את כספי החסכונות של הצעירים בהשקעה סולידית מבוקרת ע"י מקצוענים כגון נדלן
(לדוגמא 1000 משפחות שכל אחד ישים 300 ש"ח בחודש אפשר לקנות תוך שנה דירה יפה בירושלים או מליון סוגי השקעות עצומות עם כסף כ"כ ענק)
אז בסופו של דבר היו נשארים עם הקרן שחסכו + רווחים! ובנוסף גם היו צריכים לקחת הלואה.
אבל לקחת חצי מכספי החסכונות של הצעירים תמורת הלואה ולקרא לזה גמח??
לחשוב שהלוואה פרושה לחתן בכבוד? להרגיש רוגע בלקבל הלוואה?
זה ראש מעוות!!!

נערך לאחרונה ב:

ירוק בהיר

משתמש פעיל
בלת"ק,
אני חושבת שיש הבדל בין אנשים שהולכים לקנות דירות או חצאי דירות לילדים, וכאלה שלא.
מי שרוצה לתת לכל ילד מאות אלפים לדירה- לכאורה הגמ"ח המרכזי הוא הכי משתלם.
מי שלא מתכנן לקנות לילד שלו דירה או חלק ממנה- זה לא משתלם לו.
לכאורה, אין לאדם מן השורה סיכוי לתת לכל ילד מאות אלפי שקלים בלי הלוואות מטורפות. ואם כבר הלוואות- הגמ"ח המרכזי הוא פתרון לא רע. אבל מי שמתכנן לחתן את הילדים ולא לדאוג להם לדירה משלהם - שיחסוך או ישקיע. הוא לא צריך לקנות במשך שנים ארוכות הלוואה עתידית.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אז בסופו של דבר היו נשארים עם הקרן שחסכו + רווחים! ובנוסף גם היו צריכים לקחת הלואה.
אבל לקחת חצי מכספי החסכונות של הצעירים תמורת הלואה ולקרא לזה גמח??
לדעתכם..
את השורה הראשונה הם אכן מבצעים מצויין. רק השאירו לכם את האפשרות להמשיך במצווה.. (אדם שבוחר לפתוח גמ"ח כלי עבודה הוא רשע כי יכל לפתוח גמ"ל לתרופות???)
בקושי חצי (?) ממעשרות.. מדברים על 300 ₪ שחצי חוזר אליכם.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה