השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שמרני זה בין 3% ל4% וזה אם מנהלים לבד בלי דמי ניהול (כמובן שבמניות הריאל זה 7% אבל זה אם סיכון)
אז לפני שאומרים נתונים כדאי לבדוק אותם
אפשר בקלות להגיע למינימום 7% בשנה, ושהסיכון יהיה אפסי.

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אין ספק שהגמ"ח המרכזי מתנהל כמו בנק קטן
עם רווחים יפיםמאוד
כי אנשים שוכחים שחוץ ממה שהוא לוקח חלק מכספי המענק שאותו אדם מפקיד
גם כל ה19 שנה שהוא מפקיד בנתיים הם מלווים את זה לאנשים אחרים ומרוויחים על זה כסף
בחישוב של מומחים יצא שהם מרוויחים בסביבות 2% על הכסף שאנשים מפקידים.
השאלה היא קודם כל כמה זה "לכתחילה מכספי מעשרות"
כי מי שמפקיד מכספי מעשרות לא יכול להשקיע את זה לבד

גלינג

משתמש סופר מקצוען
לא מבין את השיח.
1. גם מיש שהשקיע 500 ₪ לכל ילד עדיין זקוק ליותר מ240.000 ₪ (כולל הוהוצאות חתונה וכו') ובשביל זה יש לו הלוואה כמעט ללא ריבית.
2. גם מי שהשקיע עד נישואי הילדים יכול להמשיך לשלם אחרי שהתחיל לחתן ולזה נועד הגמ"ח המרכזי.
הטענה כאילו הוא גורם להלוואות ללא מוצא משוללת מכל בחינה מציאותית.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
בהשוואה היבשה מה מקבלים תמורת 300 ש"ח:
בהשקעה עם ריבית דריבית מקבלים בסוף התקופה כ90,000 ש"ח.
בגמ"ח המרכזי מקבלים הלוואה של 240,000 ש"ח בתשלומים סבירים, כשמתוך זה 38,400 ש"ח לא צריך להחזיר (במילים אחרות- מקבלים חזרה 38,400 ש"ח ועוד הלוואה נוחה של 202,000 ש"ח).
90,000 שווים יותר מהלוואה של 240,000+ מענק של 38,400
אם הכסף משמש להלוואות בינתיים ולא להשקעות ורווחים אז כן, זה מצווה, גם אם זה נראה דומה לבנק.
הכסף משמש כהחזר השקעה למשקיעים קודמים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תוכל לפרט על זה?
האם זה לא מוגבל בכמות הכסף שאפשר להפקיד בחודש? (עובד הוראה)
פה זה לא הנושא.
את יכולה לשאול באשכול שעוסק בעניין של קרנות השתלמות.

כוס קש

משתמש צעיר
אני שואלת את כל ה'אלו' שהם לא בשביל השקעות ...
איך אתם בשביל החזר הלוואות???למה אתם בטוחים שזה יותר קל???

למי שבאמת רוצה לשנות את מצב העגום ...צריך לפתוח ארגון שתומך ועוזר לזוגות צעירים להשקיע נכון וללא סיכון.
לקנות לכל ילד שנולד - דירה( שתכסה את עצמה!! )עד שהילד יגיע לגיל היא כבר תהיה שלו!
אני יודעת שזה אפשרי!!

אגב,
עכשיו ישראל כץ רוצה להוריד את המס רכישה לדירה שניה...לו יהי!!

עלמה 87

משתמש צעיר
במחילה נראה לי שמעורבבים כאן שני סוגי אנשים.
יש כאלו שבשבילם להשוות מוצרים בצרכניה, זו גאונות פיננסית. ובשבילם אין אופציה אחרת להשקעות, והגמ"ח המרכזי הוא הצלת נפשות עבורם.
אמנם יש כאלו שיכולים ומסוגלים להשקיע בהשקעות פסיביות כמו גמל להשקעה, (ולא, הממוצע רווחים שלהם הוא רחוק מ7%) ובשבילם יתכן שאפשרויות אחרות יותר משתלמות.
אך עדיין האחוזים לא מי יודע מי, ומי שמשקיע לבד ומרויח יפה (מכיר כאלו אישית), אין לו מה ללעוג למי שאינו יודע.

ראובן 23

משתמש מקצוען

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
(ולא, הממוצע רווחים שלהם הוא רחוק מ7%)
ברור שזה לא הממוצע, צריך לדעת לבחור את המסלול המתאים שיודע להביא את התשואות האלו.
זה לא נכון לא מכיר שום קופ"ג מסלול סיכון מועט שעשה אחוזים שקרובים ל7%
אני לא יודעת מה אתה מכיר, אבל אני כן יודעת את המציאות.
וברור שמדובר על מסלול מנייתי. אבל במסלול הנכון, ולתקופה הנכונה וכו', אז הסיכון הוא ממש אפסי.

ראובן 23

משתמש מקצוען
ברור שזה לא הממוצע, צריך לדעת לבחור את המסלול המתאים שיודע להביא את התשואות האלו.

אני לא יודעת מה מכיר, אבל אני כן יודעת את המציאות.
וברור שמדובר על מסלול מנייתי. אבל במסלול הנכון,, ולתקופה הנכונה וכו', אז הסיכון הוא ממש אפסי.
מוזר שבקופות יש את האנליסטים הכי בכירים שלא מצליחים לדעת הם מה שאת יודעת
)סליחה על ההשוואה אבל זה כמו שנהגי המוניות יודעים לנהל את המדינה יותר טוב מראש הממשלה)

ראובן 23

משתמש מקצוען
במחילה נראה לי שמעורבבים כאן שני סוגי אנשים.
יש כאלו שבשבילם להשוות מוצרים בצרכניה, זו גאונות פיננסית. ובשבילם אין אופציה אחרת להשקעות, והגמ"ח המרכזי הוא הצלת נפשות עבורם.
אמנם יש כאלו שיכולים ומסוגלים להשקיע בהשקעות פסיביות כמו גמל להשקעה, (ולא, הממוצע רווחים שלהם הוא רחוק מ7%) ובשבילם יתכן שאפשרויות אחרות יותר משתלמות.
אך עדיין האחוזים לא מי יודע מי, ומי שמשקיע לבד ומרויח יפה (מכיר כאלו אישית), אין לו מה ללעוג למי שאינו יודע.
כמעט אף אחד לא מצליח להכות את השוק לאורך זמן אפשר פשוט לבנות סל מחקה מדדים ואז בלי שום השקעה או ידע מורכב עושים 7% ממוצע שנתי בלי סיכון משמעותי לאבד את הקרן בהשקעה ל15/20 שנה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מוזר שבקופות יש את האנליסטים הכי בכירים שלא מצליחים לדעת הם מה שאת יודעת
)סליחה על ההשוואה אבל זה כמו שנהגי המוניות יודעים לנהל את המדינה יותר טוב מראש הממשלה)
מצטערת לא הבנתי.
ברור שהם יודעים את זה, והמציאות שאני גם גם מדברת על להשקיע באותם קופות. ולקבל את אותה תשואה.
ויש הרבה מסלולי השקעה, שכל מסלול מותאם לפלח אחר של משקיעים.
והנה פה אתה סותר את עצמך-
כמעט אף אחד לא מצליח להכות את השוק לאורך זמן אפשר פשוט לבנות סל מחקה מדדים ואז בלי שום השקעה או ידע מורכב עושים 7% ממוצע שנתי בלי סיכון משמעותי לאבד את הקרן בהשקעה ל15/20 שנה
אתה יודע שיש קופות גמל וכדו' שעושים בדיוק את זה. נכון?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מצטערת לא הבנתי.
ברור שהם יודעים את זה, והמציאות שאני גם גם מדברת על להשקיע באותם קופות. ולקבל את אותה תשואה.
ויש הרבה מסלולי השקעה, שכל מסלול מותאם לפלח אחר של משקיעים.
והנה פה אתה סותר את עצמך-

אתה יודע שיש קופות גמל וכדו' שעושים בדיוק את זה. נכון?
כן אבל להגיד לבן אדם באתר פרוג לעשות את זה בלי להסביר לו את כל ההשלכות (כולל המאמרים היפים מאוד שלך)ביום שהדוב יגיע הוא יברח ויצא בהפסדים גדולים לכן באתי להדגיש שיש סיכון שזה יפול אם כי בראיה מלמעלה בטווח הרחוק הוא יגיע ל 7% שנתי אבל שתינו יודעים שרוב האנשים יעשו את הטעות ויממשו בהפסד לכן הדגשתי שיש סיכון (אם כי בטווח הרחוק למי שיש עצבי ברזל הוא אפסי)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כן אבל להגיד לבן אדם באתר פרוג לעשות את זה בלי להסביר לו את כל ההשלכות (כולל המאמרים היפים מאוד שלך)ביום שהדוב יגיע הוא יברח ויצא בהפסדים גדולים לכן באתי להדגיש שיש סיכון שזה יפול אם כי בראיה מלמעלה בטווח הרחוק הוא יגיע ל 7% שנתי אבל שתינו יודעים שרוב האנשים יעשו את הטעות ויממשו בהפסד לכן הדגשתי שיש סיכון (אם כי בטווח הרחוק למי שיש עצבי ברזל הוא אפסי)
אם שמת לב, אז לא המלצתי לאף אחד לעשות זאת בלי להבין את העניין עד הסוף.

ראובן 23

משתמש מקצוען
כן אבל אמרת שזה בלי סיכון ולאדם שלא מכיר את שוק ההון
זה לא נכון לא מכיר שום קופ"ג מסלול סיכון מועט שעשה אחוזים שקרובים ל7%
סיכון מועט נקרא משהו שאף פעם לא יהיה בשפל גדול מידי
אפשר בקלות להגיע למינימום 7% בשנה, ושהסיכון יהיה אפסי.
ומה שאת כתבת זה נכון רק למי שחי את שוק ההון ויודע להתמודד אם זמני שפל ועל זה הגבתי

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה