השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
@ביזנס מן
עניתי לך על כל מה שכתבת כבר כמה פעמים באשכול הזה ואפילו על הטענה שאתה חושב שהיא חדשה כאן באשכול במה ששלחו לך בפרטי
בבקשה תשתדל לקרוא את מה שכתבתי ואז לא נצטרך לדון דיונים מיותרים.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
@ביזנס מן
מה שכתבת עכשיו אני על כל מה שכתבת כבר כמה פעמים באשכול הזה ואפילו על הטענה שאתה חושב שהיא חדשה כאן באשכול במה ששלחו לך בפרטי
זה שאני טענתי ככה זה כבר ידוע לכל
רק הבאתי שהם בעצמם ככה כותבים באתר שלהם
שההון העצמי שלהם הוא כבר 65%
שזה תשואה מטורפת! הרבה יותר ממה שחישבנתי

יוחנן 1

משתמש מקצוען
בגלל שאתה מכשיר את הפרסום שאין סיכון בהשקעה הנ"ל בגלל שעסקים משקרים בפרסומות אז הבאתי לך דוגמא קיצונית על חברה עסקית ששיקרה למשקיעים והם הפסידו את כספם ואז שאלתי אותך האם בגלל שהם עסק וכולם משקרים האם זה גם בסדר מבחינתך. (אני בעצם שאלתי אותך איפה הגבול לדעתך, מה בסדר לדעתך ומה זה כבר עוול לציבור)
אני לא מכשיר שום פרסום שקרי או לא מדויק.

אבל אני גם לא מבין מה כל הטררם שאתה עושה מעוד פרסום לא מדויק.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
@ביזנס מן
אני אענה לך אפילו שכבר עניתי על זה.

הציטוט הזה
בעוד שבשנים הראשונות כמעט כל התזרים היה בנוי על תרומות, הרי שכיום המאזן עומד על כ- 65 אחוזים מהחזרי הלוואות (וגדל באופן עקבי בהתאם למס' ההלוואות שניתנות)

אני יסביר במילים פשוטות מה הכוונה, הכוונה שרוב התזרים השנתי שזה אומר שרוב הסכום שנכנס להם בחשבון בנק הוא החזר הלוואות, אבל זה לא אומר שההלוואות האלו זה הון עצמי שלהם.... זה ברובו המוחלט כסף של הציבור שמופקד אצלם.

אני מכבד אותך בבקשה תכבד גם אותי ותקרא את האשכול הזה, כי אנשים כבר כועסים ששנינו חוזרים על עצמינו.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
אני לא מכשיר שום פרסום שקרי או לא מדויק.

אבל אני גם לא מבין מה כל הטררם שאתה עושה מעוד פרסום לא מדויק.
זה לא עוד עמותה שהחליטה לא לדייק, זה עמותה שנמצא בה כסף ותקווה של הרבה מאוד אברכים, שאין להם כסף להפסיד והם חייבים את זה, ולכן לדעתי זה דבר שאסור שיקרה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
התכוונתי שיכלית והגיונית לא מוכרחות פיננסית
כי כבר כתבתי שכל ההשקעה שם היא לא מתייחסת כלל לענין האינפלציה
ו240,000 לא יהו שוים ככה עןד 20 שנה
אך כולו מתעלם מזה
לא ברור מה אתה מתכוון
גם אם 240,000 יהיו שווים פחות, זה לא מפריע לבנק המרכזי כי הוא התחייב אך ורק לתת 240,000 ש''ח ופרוטה לא יותר.
זאת לא הבעיה של הבנק המרכזי, האינפלציה, זו בעיה של המשקיעים בבנק המרכזי

ביזנס מן

משתמש מקצוען
לא ברור מה אתה מתכוון
גם אם 240,000 יהיו שווים פחות, זה לא מפריע לבנק המרכזי כי הוא התחייב אך ורק לתת 240,000 ש''ח ופרוטה לא יותר.
זאת לא הבעיה של הבנק המרכזי, האינפלציה, זו בעיה של המשקיעים בבנק המרכזי
אסביר את עצמי
כתבתי שהבעיה שיש למשקיעים בגמ"ח המרכזי זה שזה לא צמוד מדד
וריבית שמשולמת מראש שזה חיסרון ענק
ונכון לא כתבתי שזה בעיה של הגמ"ח אלא של המשקיעים!
עוד כתבתי ששיכלית והגיונית וככה שמעתי מחברי שלוה מהם לתקופה קצרה מאוד הכסף הזה של התרומות מושקע ואני חישבנתי סה"כ 7% תשואה (והביאו פה כמה מקומות שהם היו המלוים לפרוייקטים של דיור שלא אופציה למשכנתא)
ואנחנו מסכימים

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם כך לא הבנתי מה עוזרות ההשקעות של הבנק המרכזי למי שמשקיע בו את תרומותיו. אתה רוצה לומר שהם באים להגדיל את סכום ההלוואה במקרה של אינפלציה ולצורך זה הם מספסרים במיליונים של הציבור??
אני מקוה שזה ברור כמה זה מופקע לומר זאת.
זה בערך כמו לומר שהם גנבים.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אם כך לא הבנתי מה עוזרות ההשקעות של הבנק המרכזי למי שמשקיע בו את תרומותיו. אתה רוצה לומר שהם באים להגדיל את סכום ההלוואה במקרה של אינפלציה ולצורך זה הם מספסרים במיליונים של הציבור??
אני מקוה שזה ברור כמה זה מופקע לומר זאת.
זה בערך כמו לומר שהם גנבים.
למי שמשקיע את בו את תרומותיו זה אולי עוזר שלבנק יש יותר הון עצמי ולכן אפסו הסיכויים לקריסה לא יותר
למנהלי הגמ"ח זה עושה מלא מלא כסף
האינפלציה כבר כתבתי לא קשורה להלוואה כי ההלוואה לא תגדל שיהיה אינפלציה וזה בעיית התורמים ובעיה בגמ"ח הזה רק מנהלי הגמ"ח הם אנשים עם טיפה שכל ולכן דואגים שכסף ייצר כסף
וזה מלכתחילה נועד להלוואות ולרווח של חלק מן התרומה וכל תורם יודע שהגמ"ח מלווה את כספו לבנתיים וע"ד זה הוא תורם
ומלוים לצורך של אנשים בהלוואות כשאין יכולת למשכנתא בתנאי שיתנו את כל התרומה (הריבית)
ורק לזמן קצר כך שהתשואה שלהם גדלה כמו הדוג' לעיל

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לפי הנתונים שהגמ"ח המרכזי בעצמו מציג.
המצב שלהם גרוע עד גרוע מאוד.
הם כותבים באתר שנרכשו 450,000 יחידות.
זאת אומרת שבמשך ה19 שנה האחרונות הם התחייבו לתת הלוואות על סך 18 מיליארד !
לאנשים שתרמו/יתרמו 4.32 מיליארד ו66.6% יוחזר להם במענק.
בפועל הם כותבים שהם שיחררו הלוואות רק 2.5 מיליארד.
זאת אומרת שהם צריכים לתת עוד 15.5 מיליארד בהלוואות.
במשך מקסימום 20 שנה.
אני לא ילאה כאן בחישובים
אבל לפי חישוב שלי יש לזה היתכנות רק אם תהיה הצטרפות המונית.
@הגמ"ח המרכזי שלח אותי לדבר עם רו"ח צבי זאבי אבל אני לא מצליח להשיג אותו.

חגלה

משתמש פעיל
תגידי שם של רב אחד שאומר שמותר לשלם ריביות מכספי צדקה
אני אשיג את המספר טלפון שלו ואשאל אותו

%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91-%D7%9E%D7%A2%D7%A9%D7%A8-1024x584.png

חגלה

משתמש פעיל
"גדולי הפוסקים ובראשם מרנן הגרי"ש אלישיב והגר"נ קרליץ זצוק"ל הורו כי ניתן לתרום יחידות מכספי מעשרות לכתחילה, משום שהתשלום ליחידות נחשב תרומה גמורה למפעל חסד והוא משמש להלוואות למשפחות אחרות."
מכאן

נערך לאחרונה ב:

עיצוב גרפי מקצועי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טוב צודקת
בגמ"ח המרכזי מוזכר רבנים שנפטרו ששכחו משום מה לכתוב מכתב
אושר בכבוד זה רבנים שליט"א אשאל אותם בימים הקרובים את ההסבר לזה ואעדכן

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למי שמשקיע את בו את תרומותיו זה אולי עוזר שלבנק יש יותר הון עצמי ולכן אפסו הסיכויים לקריסה לא יותר
למנהלי הגמ"ח זה עושה מלא מלא כסף
האינפלציה כבר כתבתי לא קשורה להלוואה כי ההלוואה לא תגדל שיהיה אינפלציה וזה בעיית התורמים ובעיה בגמ"ח הזה רק מנהלי הגמ"ח הם אנשים עם טיפה שכל ולכן דואגים שכסף ייצר כסף
וזה מלכתחילה נועד להלוואות ולרווח של חלק מן התרומה וכל תורם יודע שהגמ"ח מלווה את כספו לבנתיים וע"ד זה הוא תורם
ומלוים לצורך של אנשים בהלוואות כשאין יכולת למשכנתא בתנאי שיתנו את כל התרומה (הריבית)
ורק לזמן קצר כך שהתשואה שלהם גדלה כמו הדוג' לעיל
במחילה, אתה טועה ומטעה בוודאות
דעתי רעה על הבנק המרכזי, אבל דבריך שבאו כביכול לתמוך בבנק המרכזי, אינם אלא חיבוק דוב המאשים אותם בגניבה ועושק המוני.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
במחילה, אתה טועה ומטעה בוודאות
דעתי רעה על הבנק המרכזי, אבל דבריך שבאו כביכול לתמוך בבנק המרכזי, אינם אלא חיבוק דוב המאשים אותם בגניבה ועושק המוני.
אני אין לי שום עסק עם הגמ"ח הזה ולא שלוחו אותי לחבקם
אלא רק מתוך חשבון אישי שלי שעשיתי ייצא לי כך

הגמ"ח נועד להלוות הכסף לאנשים ע"מ שיחזירו אותו עם ריבית לזה זה מיועד
והריבית הזו היא התשואה שלהם וזה כל מפקיד יודע
וזה לא עושק וגניבה אלא חלק ממהלך של הגמ"ח שנועד לזה
לדעתי בלבד!

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה