השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני עכשיו התקשרתי לחבר שלי שקנה בפרויקט שהגמח המרכזי נתן בשבילו הלוואות והוא אמר לי שכל מה שהם רצו ממנו זה את התרומה (אתה יכול לקרוא לזה ריבית) שהם מבקשים מכל מי שמקבל מהם הלוואה.

אני לא יודע ולא חותם על שום דבר שהם אומרים אבל אם נתייחס למה שהם אומרים ברצינות, אז הם טוענים שהכול זה הלוואות חסד.
נכון גם אני צלצלתי לחבר והוא אמר לי בדיוק ככה
אבל ההלוואה שלו היתה חצי מיליון ש"ח לסה"כ חצי שנה
והוא שילם את התרומה פעמיים כי כאילו הוא לקח שתי פרימיות 240 כפול שניים
עכשיו תחשבן כמה תשואה ריבית זה היה לגמ"ח
38,400 ריבית על חצי מיליון לסה"כ חצי שנה!
שזה תשואה 7.8% על חצי שנה
כפול ממה שחישבנתי להם
וחברי הטמבל (סליחה על הביטוי נפלט לי) שילם את זה לא היה לו כ"כ ברירה כי זה היה פרוייקט על הנייר ולא היה לו יכולת למשכנתא
עריכה: זה נקראה טריקים

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
נכון גם אני צלצלתי לחבר והוא אמר לי בדיוק ככה
אבל ההלוואה שלו היתה חצי מיליון ש"ח לסה"כ חצי שנה
והוא שילם את התרומה פעמיים כי כאילו הוא לקח שתי פרימיות 240 כפול שניים
עכשיו תחשבן כמה תשואה ריבית זה היה לגמ"ח
38,400 ריבית על חצי מיליון לסה"כ חצי שנה!
שזה תשואה 7.8% על חצי שנה
כפול ממה שחישבנתי להם
וחברי הטמבל (סליחה על הביטוי נפלט לי) שילם את זה לא היה לו כ"כ ברירה כי זה היה פרוייקט על הנייר ולא היה לו יכולת למשכנתא
עריכה: זה נקראה טריקים
החבר שלי משלם את ההלוואה לאט לאט ולא כמו החבר שלך, והסיפור של חבר שלך באמת הגמח המרכזי עשה כאן עסקה ממש טובה.

הגמח המרכזי בנוי בשנים האלו בעיקר על תרומות ולא על התשואות שאתה חושב שהוא מרוויח. אתה צריך להבין שגם אם יש סיכוי שהם עושים הרבה עסקאות וממילא אולי יהיה להם הרבה כסף אבל צריך להבין שההשקעות זה סיכון ואפילו נדל"ן ממילא אין שום סיבה לחשוב שאין סיכון.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
החבר שלי משלם את ההלוואה לאט לאט ולא כמו החבר שלך, והסיפור של חבר שלך באמת הגמח המרכזי עשה כאן עסקה ממש טובה.
אין מצב שהם נתנו לו את זה כפי הפרמיה הרגילה
הגמח המרכזי בנוי בשנים האלו בעיקר על תרומות ולא על התשואות שאתה חושב שהוא מרוויח. אתה צריך להבין שגם אם יש סיכוי שהם עושים הרבה עסקאות וממילא אולי יהיה להם הרבה כסף אבל צריך להבין שההשקעות זה סיכון ואפילו נדל"ן ממילא אין שום סיבה לחשוב שאין סיכון.
השקעות סולידיות בנדל"ן זה לא נחשב סיכון
יותר סיכון זה לחיות

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
אין מצב שהם נתנו לו את זה כפי הפרמיה הרגילה
הם נתנו לו הלוואה של 160 אלף בפריסה רחבה, אני לא יודע כמה אבל רחבה.
השקעות סולידיות בנדל"ן זה לא נחשב סיכון
יותר סיכון זה לחיות
טוב אני בטוח שאתה לא מתכוון שאם הם משקיעים בנדל"ן שמותר להם לרשום באתר שלהם ואני מצטט

תוכנית הגמ"ח המרכזי עברה בדיקה יסודית ע"י המחלקה הכלכלית של משרד BDO זיו האפט – מהמשרדים הגדולים והמובילים בעולם בתחום הייעוץ הכלכלי – וקיבלה את אישורה כי הינה משתלמת וללא סיכון לתורמים כלל.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
הם נתנו לו הלוואה של 160 אלף בפריסה רחבה, אני לא יודע כמה אבל רחבה.

טוב אני בטוח שאתה לא מתכוון שאם הם משקיעים בנדל"ן שמותר להם לרשום באתר שלהם ואני מצטט

תוכנית הגמ"ח המרכזי עברה בדיקה יסודית ע"י המחלקה הכלכלית של משרד BDO זיו האפט – מהמשרדים הגדולים והמובילים בעולם בתחום הייעוץ הכלכלי – וקיבלה את אישורה כי הינה משתלמת וללא סיכון לתורמים כלל.
סתם כדאי לך לשאול כמה הפריסה
ולגבי הרו"ח
אמר לי פעם קובי שטינמץ לגבי עסקת נדל"ן סולידית מאוד
כי הוא מחשיב את הסיכון הזה לפחות באם הכסף יישאר בבנק ששם וודאי הוא יירד
אני לא מכיר את המחלקה הכלכלית של בי די או
אבל זה תלוי החשיבה של הרו"ח

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
סתם כדאי לך לשאול כמה הפריסה
ולגבי הרו"ח
אמר לי פעם קובי שטינמץ לגבי עסקת נדל"ן סולידית מאוד
כי הוא מחשיב את הסיכון הזה לפחות באם הכסף יישאר בבנק ששם וודאי הוא יירד
אני לא מכיר את המחלקה הכלכלית של בי די או
אבל זה תלוי החשיבה של הרו"ח
הנושא של אינפלציה זה דבר ברור אבל שאנשים משקיעים בגמח המרכזי הם מראש מתעלמים מהשיקול של אינפלציה ולכן שאומרים שאין סיכון הכוונה שאין סיכון שבסוף הם לא יוכלו לעמוד בהתחיבויות של ההלוואות שהם צריכים לתת.

אני אישית ברור שחושב שצריך להשקיע את הכסף ואסור לתת לזה לשכב בבנק אבל זה לא הנושא כרגע, וברור שיש סיכון בהשקעות בנדל"ן ולכן ממילא אי אפשר להתחייב שיעמדו בהתחייבויות שלהם.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
טוב לסיכום!!!
אני הוכחתי בחישובים לעיל שהגמ"ח המרכזי הוא מפעל שייצר המון כסף לעומת מה שהוא צריך לתת לאנשים כהלוואה
ולכן אין חשש מפירמידה שמחר צונחת כי סה"כ צריך שבשנה 8 יבואו שני מפקידים כדי שיוכל לתת למפקיד שנה 1 את ההלוואה וכיון שיש הרבה יותר מפקידים מזה אז יש להם הרבה כסף רזרבה (ע"ז לבנתיים אף אחד לא התווכח על החשבון שעשיתי)
גם טענתי שהם משקיעים את כספם בהשקעות שוות ואפילו דיברתי עם אחד שנתנו לו הלוואה שלהם היתה תשואה של 7.8% בחצי שנה שזה כפול! ממה שחישבנתי
אך על זה @ארי בכרמים ו @אליהו ליכטנשטיין חלקו בתוקף וטענו שההלוואות כולם חסד נטו ללא ריבית והשופט ישפוט
ועל כן דעתי האישית היא:
שכל אחד ישאל את רבותיו אם הרב יאמר שאפשר להשקיע בשוק ההון את המעשרות זה הכי משתלם ישים כל חודש 300 ש"ח בשוק ההון וכשיבוא גיל 20 לביתו יהיה לו כבר 132,000 אחרי מס ודמי ניהול לפי החשבון לעיל וזה כסף שלו ולא הלוואה
אבל אם הרב יאמר שאסור בשוק הון אלא רק הגמ"ח המרכזי אז שייקח את כל המעשרות שלו וישים בגמ"ח המרכזי (לא יותר מכל המעשרות כי אם יש לו יותר אז שישקיע בשוק ההון) שאפילו ש240,000 עוד עשרים שנה לא יהיה שווה כמו היום בגלל האינפלציה אבל זה עדיף מכלום וגם יהיה לו כמה פרמיות כי ישים את כל המעשרות שמה
אבל אם הרב יאמר לו שגם בגמ"ח המרכזי אסור אז שילך ויתרום את זה לנזקקים ויזכה למהדרים במצוות צדקה
נ.ב. כבר כתבתי שאין לי שום קשר או שייכות עם הגמ"ח ולא נתנו לי שום חומר ולא דיברו איתי רק חישבנתי הכל לבד וכל אחד ישקול לפי שיקולי דעתו האישית בלבד!

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
אני הוכחתי בחישובים לעיל שהגמ"ח המרכזי הוא מפעל שייצר המון כסף לעומת מה שהוא צריך לתת לאנשים כהלוואה
ולכן אין חשש מפירמידה שמחר צונחת
אני יביא את הטענה שטענת ונראה האם יש כאן חישוב מבוסס או שלא.
ללא מיסוי כי זה עמותה
טעות

לא היה לי כוח להיכנס בדיוק לחישובים שלך אבל הסתכלי מלמעלה.

ולגבי הטענה העיקרית שלך שהם מרוויחים 7 אחוז שנתי, ואתה מנכה את האינפלציה, שמדובר על סכום שצריך להלוואות אין שום סיבה להוריד את האינפלציה, ולגבי ה7 אחוז אני לא יודע מה לימדו אותך אבל 7 אחוז זה ממוצע ואם הגמח מניח את הכסף במקום שנותן 7 אחוז בממוצע הוא חייב לקחת סיכון על הכסף שלו, ובמיוחד סיכון שהכסף לא יצמח, כי ממוצע זה לא הכוונה שבטוח תרוויח אלא הכוונה שבממוצע כך הרוויחו, אבל חד משמעית יש אנשים שהפסידו או שלא הרוויחו.
ואם אתה רוצה פירוט אני יכול לפרט עוד, אבל אל תצא בהצהרות שהוכחת דברים כי לא הוכחת כלום, במיוחד שאתה מניח הנחות שהם טוענים בתוקף שזה לא נכון.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני יביא את הטענה שטענת ונראה האם יש כאן חישוב או בסך הכול מחשבה שאתה חושב
כל אחד יכול לגלול ולראות
לא היה לי כוח להיכנס בדיוק לחישובים שלך
וחבל
ולגבי ה7 אחוז אני לא יודע מה לימדו אותך אבל 7 אחוז זה ממוצע ואם הגמח מניח את הכסף במקום שנותן 7 אחוז בממוצע הוא חייב לקחת סיכון על הכסף שלו, ובמיוחד סיכון שהכסף לא יצמח, כי ממוצע זה לא הכוונה שבטוח תרוויח אלא הכוונה שבממוצע כך הרוויחו, אבל חד משמעית יש אנשים שהפסידו או שלא הרוויחו
לעשרים שנה השקעה פאסיבית זה ממוצע 7% נקודה.
מי שחולק חולק על כל מונחי שוק ההון ועל מציאות
לטווח ארוך זה לא נקרא סיכון
אבל אל תצא בהצהרות שהוכחת דברים כי לא הוכחת כלום, במיוחד שאתה מניח הנחות שהם טוענים בתוקף שזה לא נכון.
בסיכום כתבתי מפורש שאתה וידידך ארי בכרמים חולקים אז השופט ישפוט

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
לעשרים שנה השקעה פאסיבית זה ממוצע 7% נקודה.
מי שחולק חולק על כל מונחי שוק ההון ועל מציאות
לטווח ארוך זה לא נקרא סיכון
אני משקיע בשוק ההון כי אני חושב שזה שווה אבל זה ממוצע, וגם בזה חשוב לדעת שמדברים על השקעה מאוד מסוימת ולא סתם, שוק ההון זה עולם שלם. ואם אתה חושב להתחיל להשקיע אתה חייב להבין את זה. ואני חושב שאתה קצת צריך לקרוא בעניין.

אם הייתי רואה שהחישובים שלך מבוססים על מידע נכון הייתי קורא, אבל בגלל שאתה מניח הנחות בסיסיות לא נכונות אז לא קראתי בעיון.

נערך לאחרונה ב:

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני משקיע בשוק ההון כי אני חושב שזה שווה אבל זה ממוצע, ואם אתה חושב להתחיל להשקיע אתה חייב להבין את זה. ואני חושב שאתה קצת צריך לקרוא בעניין
קצת פחות מכבד
זה קורה כשנגמר הטענות העיניניות
ולעצם הענין אני אוחז שהשקעה לטווח ארוך בשוק ההון הממוצע הוא 7% אתה לא צריך להיות גאון גדול אתה יכול לפתוח אפילו בויקיפדיה וזה יופיע לך והסיכון לטווח של עשרים שנה הוא כמו לחיות (ואני שמעתי מידיד על תשואה שהם קיבלו כפול מזה!)
גילוי נאות אני משקיע הרבה בשוק ההון בעבר גם בטרייד וגם פאסיבי

אם הייתי רואה שהחישובים שלך מבוססים על מידע נכון הייתי קורא, אבל בגלל שאתה מניח הנחות בסיסיות לא נכונות אז לדעתי זה לא נצרך.
כבר כתבתי שחבל
אני ממליץ לך לעיין בזה היטיב כי לדעתי זה חשבון נכון וחבל שככה אתה מזלזל
ואני רואה לפי התגובות שאנשים שולחים לי (בפרט באישי וזה המקום להודות לכל אלו שאכפת להם) שהמון מפה מסכימים איתי
אני חושב אבל שאנחנו מיצינו את הענין שיהיה לך שבת שלום
עריכה: אני חוזר שוב שאין לי כל ענין בגמ"ח הנ"ל

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
קצת פחות מכבד
על זה אני מתנצל וזה פשוט קרה לי בטעות כי הנושא הזה חשוב לי מאוד כי אני חושב שהציבור נכנס להשקעה שאין לו מושג בה, ואני שוב מתנצל ומאוד מעריך את החשיבה שלך.
זה קורה כשנגמר הטענות העיניניות
ולעצם הענין אני אוחז שהשקעה לטווח ארוך בשוק ההון הממוצע הוא 7% אתה לא צריך להיות גאון גדול אתה יכול לפתוח אפילו בויקיפדיה וזה יופיע לך והסיכון לטווח של עשרים שנה הוא כמו לחיות (ואני שמעתי מידיד על תשואה שהם קיבלו כפול מזה!)
גילוי נאות אני משקיע הרבה בשוק ההון בעבר גם בטרייד וגם פאסיבי
אם אתה יכול לפנות אלי באישי, אני יכול להרחיב לך, אין לי כוח להקליד שעות, אני אומר לך בוודאות שיש כאן דבר שאתה מפספס.
אני חושב אבל שאנחנו מיצינו את הענין שיהיה לך שבת שלום
אני מסכים איתך אבל אני בכל זאת כותב כדי שהציבור שקורא יקבל את תגובתי לתגובתך.

אני רואה בנושא הזה של הגמח המרכזי, נושא חשוב מאוד מאוד מאוד הרבה מהכסף של הציבור החרדי נמצא שם והרבה אנשים מאמינים בזה ולכן לי חשוב שיהיה ברור לאנשים את הסיכון שבזה.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
בימים האחרונים הגמח המרכזי עדכן את האתר. והם הוסיפו את המילים האלו...

אין להם בושה לרשום שהם קיבלו אישור שהם ללא סיכון לתורמים כלל, ברגע שהרואי חשבון שלהם מודים שיש בזה סיכון.... בושה וחרפה, אין בציבור שלנו בנושאים האלו גוף שיאמר להם לקחת אחריות על מה שהם עושים, חבל מאוד.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
ני מסכים איתך אבל אני בכל זאת כותב כדי שהציבור שקורא יקבל את תגובתי לתגובתך.

אני רואה בנושא הזה של הגמח המרכזי, נושא חשוב מאוד מאוד מאוד הרבה מהכסף של הציבור החרדי נמצא שם והרבה אנשים מאמינים בזה ולכן לי חשוב שיהיה ברור לאנשים את הסיכון שבזה.
גם אני חושב שזה נושא מאוד חשוב ולכן פירטתי את דעתי והבוחר יבחר
ואני כתבתי בסיכום שמי שרבו לא התיר לו להשקיע במעשרות בשוק ההון הוא זה שישים בגמ"ח המרכזי וזה ברירת המחדל הכי טובה בנתונים הקיימים שלו!
וחבל שאתה לא אוחז ככה ואנשים לשיטתך יותר טוב ישליכו את המעשרות שלהם לפח (לא ממש לפח יתרמו אותם אבל לימדונו כבר שקרוב קרוב קודם וקודם כל המשפחה ואח"כ כל העולם)
העיקר לא לגמ"ח המרכזי

בימים האחרונים הגמח המרכזי עדכן את האתר. והם הוסיפו את המילים האלו...

אין להם בושה לרשום שהם קיבלו אישור שהם ללא סיכון לתורמים כלל, ברגע שהרואי חשבון שלהם מודים שיש בזה סיכון.... בושה וחרפה, אין בציבור שלנו בנושאים האלו גוף שיאמר להם לקחת אחריות על מה שהם עושים, חבל מאוד.
למה שיתביישו אם הכלכלנים של בי די או ככה אוחזים זה בעיה של הכלכלנים ושהם יתביישו (או לא התביישו)
וברור שהם יביאו את אנשי המקצוע שמשבחים אותם ולא את אלו שפחות
זכותך לחלוק דעתך לא פחות חשובה! מבחינתי לפחות

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
וחבל שאתה לא אוחז ככה ואנשים לשיטתך יותר טוב ישליכו את המעשרות שלהם לפח (לא ממש לפח יתרמו אותם אבל לימדונו כבר שקרוב קרוב קודם וקודם כל המשפחה ואח"כ כל העולם)
העיקר לא לגמ"ח המרכזי
לי מפריע שהם אומרים שאין סיכון, אנשים בונים עליהם וגם אם חלק מהאנשים מביאים ממעשר יש אנשים שלא מביאים ממעשר, וגם יש שיטות שמותר להשקיע בשוק ההון ממעשר אם המטרה לחתן ילדים.
אני לא נכנס לפרטים אני רק רוצה שהגמח המרכזי לא יגידו שאין סיכון כי יש סיכון.
למה שיתביישו אם הכלכלנים של בי די או ככה אוחזים זה בעיה של הכלכלנים ושהם יתביישו (או לא התביישו)
וברור שהם יביאו את אנשי המקצוע שמשבחים אותם ולא את אלו שפחות
זכותך לחלוק דעתך לא פחות חשובה! מבחינתי לפחות
אני דיברתי עם הרואה חשבון שלהם והוא אמר לי שחד משמעית יש סיכון. ולכן מי שכותב שאין סיכון בדבר שיש סיכון זה מעשה חמור והם צריכים להתבייש על זה, שיתנו לציבור קצת כבוד בנושאים האלו.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
לי מפריע שהם אומרים שאין סיכון, אנשים בונים עליהם וגם אם חלק מהאנשים מביאים ממעשר יש אנשים שלא מביאים ממעשר, וגם יש שיטות שמותר להשקיע בשוק ההון ממעשר אם המטרה לחתן ילדים.
אני לא נכנס לפרטים אני רק רוצה שהגמח המרכזי לא יגידו שאין סיכון כי יש סיכון.
עיין בסיכום שכתבתי שרק מי שרבו לא התיר לו להשקיע בשוק ההון
הוא ורק הוא ישקיע את הכסף בגמ"ח ורק המעשר ולא יותר
דע לך:
שהאלף בית הוא
שבהשקעות התיק אמור להיות מותאם למשקיע ואם יש מעשרות שהאופציה היא או הגמ"ח או לפח
הגמ"ח הוא הכתובת נקודה!
זה התאמה אישית לכל אדם
אני דיברתי עם הרואה חשבון שלהם והוא אמר לי שחד משמעית יש סיכון. ולכן מי שכותב שאין סיכון בדבר שיש סיכון זה מעשה חמור והם צריכים להתבייש על זה, שיתנו לציבור קצת כבוד בנושאים האלו.
אני לא דיברתי עם הרו"ח שלהם הבנתי שזה צבי זאבי פה מהפורום
אבל זכותם של המחלקה הכלכלית של בי די או לחלוק עליו
(ודרך אגב אני חושב שכלכלן אמור יותר להבין ספציפית בזה מרו"ח)

אבל העוול הזה להשליך לפח (לא באמת פח כפי שביארתי) את המעשרות ולא לגמ"ח
זה נורא והיום לדעתי האישית ולכן ביארתי
(היי @הגמ"ח המרכזי אני מחכה לאחוזים חה חה חה, כבר כתבתי שאין לי קשר אליכם אבל כזה פרזנטור צריך לתת לו משהו לפחות)

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
עיין בסיכום שכתבתי שרק מי שרבו לא התיר לו להשקיע בשוק ההון
הוא ורק הוא ישקיע את הכסף בגמ"ח ורק המעשר ולא יותר
דע לך:
שהאלף בית הוא
שבהשקעות התיק אמור להיות מותאם למשקיע ואם יש מעשרות שהאופציה היא או הגמ"ח או לפח
הגמ"ח הוא הכתובת נקודה!
זה התאמה אישית לכל אדם
גם אם אתה חושב שאנשים צריכים להכניס את המעשר לגמח המרכזי, יש אנשים שלא חושבים כך, ושהגמח המרכזי מציג לציבור נתונים לא נכונים הוא גורם לציבור שהם לא יכולים לשקול את השיקולים שלהם.

אני מבין שאתה בעד שהמעשר ילך לגמח המרכזי במקרה שלא הולך לשוק ההון, אבל תסכים איתי שזה לא צריך להיות החלטה שלי או שלך אלא של הציבור, שכל אחד ואחד ישמע מה הסיכונים ומה הרווחים והוא יחליט.
אני לא דיברתי עם הרו"ח שלהם הבנתי שזה צבי זאבי פה מהפורום
אבל זכותם של המחלקה הכלכלית של בי די או לחלוק עליו
(ודרך אגב אני חושב שכלכלן אמור יותר להבין ספציפית בזה מרו"ח)
אני התקשרתי לגמח המרכזי בהתחלה העבירו אותי למישהו משלהם שעונה בשעות מסוימות והוא העביר אותי למשרד רואי חשבון שלהם, שלפי מה שהבנתי זה הבי די או והם אמרו שיש סיכון.

לגבי מה שאתה טוען שהמחלקה הכלכלית טוענת שאין סיכון והרואי חשבון מאותו משרד טוענים שיש.
בעיני זה לא סביר, וגם שתסתכל באתר שלהם אחרי הציטוט שציטטתי תראה שהם מביאים לראיה את המשפטים של הרואי חשבון.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני מבין שאתה בעד שהמעשר ילך לגמח המרכזי במקרה שלא הולך לשוק ההון, אבל תסכים איתי שזה לא צריך להיות החלטה שלי או שלך אלא של הציבור, שכל אחד ואחד ישמע מה הסיכונים ומה הרווחים והוא יחליט.
בדיוק!!!
אני אוחז במקום לזרוק את המעשרות לפח להשים בגמ"ח המרכזי
ו @אליהו ליכטנשטיין ו @ארי בכרמים
אוחזים תתקנו אותי עם לא
שעדיף פשוט להשים בפח!
לי זה מוזר (נשמע לי שוודאי תתקנו אותי)
למעשה אני כתבתי את דעתי והבוחר יבחר והשופט ישפוט
ותודה ל @שמעון גוטליב על התמיכה החזקה והגורפת וכן לכל מי שטורח להגיב לי בפרטי

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה