חגים הבו רעיון מה אוכלים אנשים צמחונים לפני הצום

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
'איך אתם מסתדרים' אלא איך אתם מעיזים לפתח תאוריות ופילוסופיות
לא מצאתי כאן אפילו אחת שדיברה על פילוסופיות ואידיאולוגיות.
יש אנשים עם תכונות איסטניסיות מפותחות שלא מסוגלים לאכול חיות. זה מעורר בהם סלידה עמוקה בדומה לכל דבר מבחיל אחר.
כדי לסבר את האוזן אסביר שכמו שאדם מן השורה יגעל לאכול בשר חתולה...
אבל אנא!!!! לא להוציא את מילותי מהקשרן.
התורה ציוותה לענג את החג והשבת בדגים ובשר, ולכן מצווה גדולה וחובה לאכול.
וזה מה שאני עושה בפועל לבני משפחתי, מטגנת שניצלים, צולה בשר ושיפודים ואופה דגים מגוונים, ואני לא אוכלת.
אפשר במקום שיפוטיות יתר, להגדיל ראש ולהבין שיש אנשים שזה דוחה אותם עד כדי תחושות קבס. (מצוי לראות זאת אפילו אצל נשים האוכלות בשגרה, במצבים מיוחדים).
כן, יש אנשים שרגש הגועל שלהם כל כך גדול מזה, ואין להם כל מצווה לטעום גם לא בשבת וחג.
ואני מגובה בפסק הלכה.

נערך לאחרונה ב:

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש אנשים עם תכונות איסטניסיות מפותחות שלא מסוגלים לאכול חיות. זה מעורר בהם סלידה עמוקה בדומה לכל דבר מבחיל אחר.
וזה מה שאני עושה בפועל לבני משפחתי, מטגנת שניצלים, צולה בשר ושיפודים ואופה דגים מגוונים, ואני לא אוכלת.
אפשר במקום שיפוטיות יתר, להגדיל ראש ולהבין שיש אנשים שזה דוחה אותם עד כדי תחושות קבס. (מצוי לראות זאת אפילו אצל נשים האוכלות בשגרה, במצבים מיוחדים).
כן, יש אנשים שרגש הגועל שלהם כל כך גדול מזה, ואין להם כל מצווה לטעום גם לא בשבת וחג.
ואני מגובה בפסק הלכה.
בהודעה קודמת שרשמתי אולי הובן שאני מזלזלת. נכתב בהומור.. קחנה אותי בקטע טוב!
אגב אני מה זההה מבינה צמחוניות. לגמרי
לפעמים אפילו מתפלאה על עצמי שאני לא כזו
היה מתאים לי בהחלט לאור האופי והסביבה בה גדלתי. ( כשאי מי החליט לעשות קוקוריקו.. בשולחן שבת כולם הזיזו את הצלחת הצידה והתרנגולת הלכה אחר כבוד לפח)

אישונת

משתמש צעיר
ואני מגובה בפסק הלכה.
הדגשתי שאם זה מגיע ממקום כזה - לא אמרתי מילה. פשוט היו חלק מהתגובות (לא זוכר של מי) שהיה נשמע קצת קצת זמירות מסוג אחר...

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
חושב שמה שבעיקר מציק בלשמוע כאלו דברים זה לא רק השאלה של 'איך אתם מסתדרים' אלא איך אתם מעיזים לפתח תאוריות ופילוסופיות נגד דברים שאבותינו ראו אותם כדבר לגיטימי. מעבר להיתר ההלכתי המוחלט שהתורה נותנת לזה.
מדבר כמובן גם על האבות הקדושים שמפורש באין ספור מקומות בתורה שהם ראו במאכל הזה דבר לגיטימי ואף אכלו בעצמם.
לו היו הצימחונים האלו רק 'נגעלים' וזהו, החרשתי, אבל זה לא סוד שזה נושא שאצל אנשים מסויימים נהפך לאידיאולוגיה, לא יודע מה עם הצימחונים שדיברו כאן באשכול הזה (אם כי היה נשמע קצת בחלק מהתגובות, ג"כ קצת מהסגנון הזה), בכל אופן באופן כללי, יש מי שהפך את הנושא לענין אידיאולוגי. כך זה כשאין תוכן אמיתי בחיים ומחפשים תוכן שיתן לנו את ההרגשה במה אנחנו שונים משאר בעלי החיים. נשאר לנו רק להתפלל עליהם שימצאו את הדרך הנכונה בחיים ואז כבר לא יצטרכו לחפש לעצמם כאלו סיפוקים.
אני מבינה שזה קשה ומקפיץ אנשים
אבל תכלס את הנאום שלך כל החיים אבא שלי הרצה לי
וגברים שיש הלכה זה לא מענין אותם כלום חושבים הכי שיכלי
יש פה הלכה וצריך לקיים.
אישה יש לה המון רגש שהיא לפעמים צריכה להזיז את הרגש ולהכניס את השכל ולקיים את ההלכה

אז כל היום אבא שלי היה מרצה לי
אבל איך? איך את יכולה אם הקב”ה עשה את זה? או הקב”ה ציווה לאכול את זה
או אבותינו אכלו את זה
והשאלה שהא היה שואל הכי
מה תעשי בליל הסדר שיצטרכו לאכול את הקורבן ? מי שלא אוכל כרת!

אין דברים כאלו
לשמוע את זה כל היום זה הכי עושה טוב
הייתי אומרת לו בעז”ה שיבוא הרגע ה’ יעזור לי ויתן לי את הכוחות להתגבר על זה

אבל אני בטוחה שאם הוא היה בא בדרך אחרת לא בדרך של מלחיץ כ”כ
ממקום שהוא באמת מבין שזה מגעיל אותי
אז לדעתי היתי מצליחה לעשות שינוי לאחר המון עבודה עם עצמי

אבל באמת בגלל שחשבתי על זה המון ועברתי תהליך פנימי שנים אצלי והמון בזכות בעלי אז כרת בטוח שלא יהיה לי :)

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
ואני מגובה בפסק הלכה.
מענין הפסק הלכה שלך
חבל שךא ידעתי עליו כל החיים
אשמח לשמוע מקור

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא אידאולוגיה או משהו
זה פשוט מגעיל אותי
לא אכלתי שום דבר בשרי אני לא התבשרתי אף פעם
הכנתי שבתות שלמות ועד לקטע הבשרי

אני בטוחה שאם תחשבי על זה גם את זה יגעיל אותך
רק מה ? פשוט זה טעים לך ולכן את לא חושבת ופשוט אוכלת
אז אני מבינה אותך
(בעזה הילדים שלי כן יאכלו אני יודעת שזה יותר בריא וזה סתם זוק שלי)

עד ש תמיד אמרתי לעצמי שאני יתחתן אני יהיה חיבת להפסיק עם זה
ואכן שהתארסתי הכנתי לבעלי (חתני אז) שניצלים.
ואחרי החתונה בעצימת עינים עם כפפות על הידים הכנתי עוף ובשרים
(בעלי מכין לי מוכן מחולק בשקיות)
לאט לאט בעלי עם החוכמה שלו הצליח לגרום לי לאוכל כל פעם עוד טיפה ובלי לחץ מצידו ובאמת עשיתי את זה בשבילו (הבנתי שזה לא נעים שיש 2 צלחות שונות וחייב לעשות שינוי ממני)
נכון להיום אני בטעימות קצת יותר גדולות
לא יכולה להגיד שזה טעים
אבל זה אני קוראת לזה מאכל של אהבה זה הגשמת חלום לבעלי
מה שבטוח הילדים שלי יאכלו הכל ולא ידעו שאני ניגעלת וכו’ אני יודעת שזה לא בריא

ועכשיו בטח את שואלת אז למה כתבתי שאני צמחונית
כי בכל אופן כדי להשבע עדין אני צריכה עוד אוכל מספק
אני לא אוכלת בשרי ברמה של להשבע ממנו
כשחושבים יותר מדי זה לא בריא ולא טוב.
אם תחשבי הרבה גם לא תנשמי.

אישונת

משתמש צעיר
אני מבינה שזה קשה ומקפיץ אנשים
אבל תכלס את הנאום שלך כל החיים אבא שלי הרצה לי
וגברים שיש הלכה זה לא מענין אותם כלום חושבים הכי שיכלי
יש פה הלכה וצריך לקיים.
אישה יש לה המון רגש שהיא לפעמים צריכה להזיז את הרגש ולהכניס את השכל ולקיים את ההלכה

אז כל היום אבא שלי היה מרצה לי
אבל איך? איך את יכולה אם הקב”ה עשה את זה? או הקב”ה ציווה לאכול את זה
או אבותינו אכלו את זה
והשאלה שהא היה שואל הכי
מה תעשי בליל הסדר שיצטרכו לאכול את הקורבן ? מי שלא אוכל כרת!

אין דברים כאלו
לשמוע את זה כל היום זה הכי עושה טוב
הייתי אומרת לו בעז”ה שיבוא הרגע ה’ יעזור לי ויתן לי את הכוחות להתגבר על זה

אבל אני בטוחה שאם הוא היה בא בדרך אחרת לא בדרך של מלחיץ כ”כ
ממקום שהוא באמת מבין שזה מגעיל אותי
אז לדעתי היתי מצליחה לעשות שינוי לאחר המון עבודה עם עצמי

אבל באמת בגלל שחשבתי על זה המון ועברתי תהליך פנימי שנים אצלי והמון בזכות בעלי אז כרת בטוח שלא יהיה לי :)
מדגיש פעם נוספת (שלישית כמדומני...) שלא דיברתי על סוג האנשים שבסה"כ זה מעורר להם רגש שלילי מכל סוג שיכול להיות. וכלפי אנשים כאלו באמת הדבר האחרון שצריך לעשות הוא להלחיץ אותם עם טענות כאלו ולדבר אליהם בשפה שכלית.
דיברתי בסה"כ על אלו שפיתחו על זה תאוריות ואידיאולגיות ובשם חובת 'המוסריות' שנקבעת אצלם משום מה לא בהכרח לפי מה שהיהדות מלמדת אותנו.
למי שממש קשה לדפדף באשכול ולראות לאיזה תגובות התכוונתי, אני יהיה מוכן לצטט אותם, אם ממש לא יהיה ברירה...:p

חייצ'ו

משתמש פעיל
גם צמחונית.. (לא בשרי/דגים/ביצים כמו שהם)
ויש הרבה.
קטניות מכל הסוגים
קציצות ולביבות פרווה
פחמימות- אורז/קינואה/פירה/ועוד.. כל דבר במלא וראציות
ירקות מכל מיני סוגים- מוקפץ, בתנור, ממולאים, מבושל

אישונת

משתמש צעיר
חברים, אין צורך לריב על כל דבר כ"כ פשוט, ברור שמי שנגעל מזה אין לו מצוה לאכול את זה בשבת - כך גם מפורש במשנה ברורה - מצורף.
אין צורך ללכת רחוק רק לרבנים מסויימים ולקבל איזשהו היתר מיוחד. ברור שהמטרה לאכול את זה בשבת היא כדי לענג את השבת ולא כדי לסבול.
אין גם צורך לשבת על המצפון של אנשים שלא אוהבים מאכל מסויים כאילו הם חייבים לאהוב אותו.
הבעיה מתחילה עם אנשים שמרגישים את עצמם חכמים יותר מכולם ויש להם הסברים למה אסור לאכול את המאכל הזה

קבצים מצורפים

• משנה ברורה.PDF
    KB 261.3 · צפיות: 22

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

צצצ

משתמש מקצוען
אני מאד מבינה צמחונים, אני כל זמן אכילת בשר חושבת על זה, והרבה פעמיים כבר מגיל קטן אמרתי בשולחן שבת אתם אוכלים עכשיו תרנגולת, דג וכו..
יש הבדל לבין טבעונות ששם זה טוב לחיות: אכילת החלב שצריכים להוציא מהם אחרת זה צער בעלי חיים וכו....
כיום אני לא צמחונית אבל מבינה מאד אנשים כאלה מכל הבחינות.

יעל כהן*

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה