התייעצות הבו עצה, הילדים נעלמו בליל שמחת תורה/ מה עושים עם כמויות הממתקים

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ביה"כ שלנו נמצא באזור שבסמיכות לו בתי כנסת נוספים.
עם השנים התפתחה לה תחרות סמויה בין בתי הכנסת או בין אנשים פרטיים מבתי הכנסת השונים, מי מחלק יותר ממתקים לילדים, והדבר יצא מכלל שליטה (לטעמי).
ישנם אנשים שמביאים פקעלך בלי שום פורפורציה, מתוך רצון להראות שהם הביאו הכי הרבה, הכי גדול, הכי יקר. והם מחלקים את הממתקים במהלך כל הערב, וכתוצאה מכך הילדים מסתובבים כל הזמן בין בתי הכנסת לתפוס ממתקים, במקום להיות בביה"כ ולהיות שותפים לשמחת התורה.
ניסינו לדבר עם האנשים שמחלקים, אבל הם בכלל לא מבינים מה רוצים מהם, מבחינתם זה חלק מהחג.
ניסינו להבטיח לילדים פרס גדול אם ישארו בביה"כ, אבל הם לא מסוגלים לעמוד בפיתוי.
מה עושים כדי שהילדים יהיו שותפים לשמחת התורה, במקום להיות במרדף ממתקים כל הערב.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי להביא בעצמכם שקית מפוצצת שוות ערך להפסדים...

הכי בעולם

משתמש מקצוען
מבצע ממתק לפח!!!
כמו בפורים, לוקחים ארגז גדול, לשם משליכים את כל הממתקים, כל ממתק מתוגמל בערך כספי מסוים/ לפי מחיר בחנות,
הילד מקבל את הכסף וקונה לעצמו פרס.
לחילופין תחרות ילד שיביא הכי פחות ממתקים יקבל פרס גדול,

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מבצע ממתק לפח!!!
הם שוב יסתובבו בין בתי הכנסת כדי להשיג עוד ממתקים.
אם מדובר על הילדים שלכם, פשוט להשגיח עליהם, ולומר להם שאינכם מרשים ללכת לבתי כנסת אחרים. לדאוג שירקדו אתכם עם ס"ת/דגל וכו'.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אולי להביא בעצמכם שקית מפוצצת שוות ערך להפסדים...
חשבנו על זה,
ורק הם יהיו "המסכנים" שצריכים לרקוד עם התורה
וכל הילדים חוגגים עם הממתקים

אני הייתי שמחה - מה אכפת לי, העיקר שיחכו לחג הזה ויתרפקו עם זכרונות נוסטלגיים מקסימים.
זכרונות של ממתקים, ושל סיבובי ריגול באיזה בית כנסת מחלקים עכשיו, מה התועלת בזיכרון כזה שאין שום קשר בינו לבין שמחת תורה.
אלא אם זכרונות חיוביים מגיל קטן, ישפיעו לטובה בעתיד גם אם אין להם קשר למהות החג.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ורק הם יהיו "המסכנים" שצריכים לרקוד עם התורה
אז לתת מעצמכם ממתקים שאתם רוצים לתת, כפיצוי, או פרס אחר.
ילדים שמסתובבים ללא פיקוח ההורים, זה מתכון לבעיות. (כל השנה).

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
זכרונות של ממתקים, ושל סיבובי ריגול באיזה בית כנסת מחלקים עכשיו, מה התועלת בזיכרון כזה שאין שום קשר בינו לבין שמחת תורה.
אלא אם זכרונות חיוביים מגיל קטן, ישפיעו לטובה בעתיד גם אם אין להם קשר למהות החג.
דווקא כך היה גם בעיר מגורי ואני מוכרח לציין שיש לי מזה זכרונות מאוד מאוד נעימים.

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
על זה נאמר אם אתה לא יכול להלחם בהם הצטרף אליהם.
אני לא אומרת שתלכו לאסוף איתם ביחד
אבל כשהם באים עם כזה שלל להאדיר את זה שזה בזכות החג איזה כיף שיש לנו שמחת תורה. לכן מחלקים כל כך הרבה ממתקים מתוקים כמו התורה שהיא מתוקה
וכן על זה הדרך.
כי מלהלחם ולמנוע תיצרו רק חויות שליליות...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הנקודה היא המרוץ אחרי הממתקים או הבריאות של הילדים?

ELPINTOR

משתמש פעיל
החלפת כל ממתק בכרטיס,
הכרטיסים מזכים לבסוף בפרס

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קודם רוקדים עם אבא בביה"כ.(והאבא צריך להיות חברמן..)
ואח"כ שולחים אותם לאסוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
חשבנו על זה,

המוח כבר יעשה את החיבור בין התורה לבין החוויה המתוקה של הממתקים, מה שנקרא התניה חיובית.

עיצה טובה: הניחו להם! פחות ממתקים בשמחת תורה לא יעשו אותם יותר בריאים, מניעת ממתקים בשמחת תורה שכולם מסביב חוגגים - יפגע בשמחת החג שלהם ןבאופן מיידי יחבר בין שמחת תורה לחוויה של מניעה וחסך.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הנקודה היא המרוץ אחרי הממתקים או הבריאות של הילדים?
הנקודה היא שהם לא נמצאים בביה"כ, בגלל מרוץ אחרי משהו חסר תכלית. בלי החלוקה חסרת פורפורציות הם היו בביה"כ, רוקדים ומשתתפים יחד עם כולם.
החלק של הבריאות, והפצצת הרעלים זה נקודה אחרת לדיון בפעם אחרת, ובהקשרים נוספים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה