***האתגר השלישי יוצא לדרך>>> מונוכרום***

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
צריכה סגנית מורה לאמנות ?
בהחלט, אני מחפשת עכשיו חומר בנושא ציורי תקרה בבתי כנסיות ומקומות קדושים.
אם את מכירה, או למישהו כאן יש חומר בנושא, אני אשמח לקבל.
(יש לי השערה, שציורי התקרה נעשו בהשראה רנסנסית נוצרית (למשל ציורי התקרה של מיכאל אנג'לו בקפלה הסיסטינית)) אני מחפשת מקומות שזה היה קדום יותר מתקופת הרנסנס (ימי הביניים) או מאוחר יותר. בכל מקרה כל מידע על ציורי תקרה יעזור לי.
למשל אם יש למישהו מידע ממתי העיטורים שיש במערת המכפלה בתקרה, זה ממש יעזור לי.
תודה!

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
@תמר איפה את מוסרת את השיעורים שלך? אני רוצה לבוא לשמוע!!!

עובדת בסמינר אחד ובשתי אולפנות :) מכינה לבגרות באמנות, 5 יח"ל
וכן, אמנות עכשווית זה דבר מרתק.
ברגע שתהיה דרישה לפתוח מגמות אמנות בחרדי, זה יקרה. הקרקע לדעתי כבר בשלה להכיל אמנות שהיא לא רק ליופי. (וגם מבחינה רוחנית- תוכנית הלימודים מאפשרת למורה לבחור מה ללמד כך שאין בעיה מבחינת תכנים. למה אני כותבת את זה?לא יודעת, אולי כי מבאס אותי שלי לא היה מגמת אמנות בתיכון:)
אני מאוד שמחה לשמוע שזה מעניין.
יותר מאוחר אביא פה עוד עבודות שלו.
שנה שעברה היתה במוזיאון ישראל תערוכה שלו, ויצא לי להיות בה כמה פעמים וגם ממש חקרנו אותה עם התלמידות מבחינה אוצרותית והכל, אז יחסית אני מכירה את האמן הזה טוב...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
@תמר
וברצינות תהומית - יש אצלנו אחד שהיה בסיור בתי כנסת באירופה,
הסיור היה ברמה מאוד גבוהה עם מדריכים מקומיים מאוד משכילים בתחום
אני זוכרת שהוא שלח כל הזמן למשפחה תמונות שהוא צילם בבתי הכנסת עם כמה מילות הסבר
על כמעט כל ציור שהיה ברמה גבוהה היה הסבר שאת הציורים ציירו הציירים שציירו בכנסיות ידועות באירופה.

שבוע הבא האדון יחזור אני יברר אם יש לו תמונות או מידע כל שהוא להוסיף.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הגעת למקום הנכון !
אני אלופה בזה !
אבל - זה יעלה לך ה - מ - ו - ן כסף...יש תקציב לבית הספר ?
אמממ.
קודם בשורה משמחת, שהגעתי למקום הנכון.
אחרי זה בשורה מבאסת שזה עולה המון כסף.

מכירה את הבדיחה על הגרביים?
ממתי לבתי ספר יש כסף?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
ממתי לבתי ספר יש כסף?
נו טוב, נעשה לכם מחיר..:p
דבר אחד לא מצליחה להבין, אני מכירה כמה בנות שלומדות בבית הספר שלך, כמה אפילו באופן אישי...
ת'אמת לא כולן בשרותים - ישנות - מפנקות - בובות בזמן שיעורי האמנות ?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נו טוב, נעשה לכם מחיר..:p
דבר אחד לא מצליחה להבין, אני מכירה כמה בנות שלומדות בבית הספר שלך, כמה אפילו באופן אישי...
ת'אמת לא כולן בשרותים - ישנות - מפנקות - בובות בזמן שיעורי האמנות ?
בכמה? יש הנחת חבר?
לא אצלי:p
הגם שלומדות במגמת אמנות גם הבנות היותר חלשות, הן לומדות אצלי ממש ברצינות. אני מורה קשוחה:mad: אבל יחד עם זה שמאוד דורשת, המקצוע הזה באמת כייפי, וזה פיספוס לא להיות בשיעור:)

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אז עוד עבודות של איי ויי ויי שעוסקות בכפייתיות של הממשל לעקוב אחריו:
סרט.PNG

סרט נראה לי דוקומנטרי שעשה על חייו (אולי זה ש @אותי לי ראתה ולא הזמינה אותי?) בתמונה רואים את העוקבים מטעם הממשל, ושליחיו של איי ויי ויי מסריטים אותם. אתם עוקבים אחריי? אז אני עוקב אחריכם.
הארה.PNG
unnamed.jpg

יצירה בשם "הארה"- סלפי של איי עם שוטרים שבאו לעצור אותו בדרכו לתת עדות על חבר, איי ויי ויי, שמכור לרשתות חברתיות (אין פייסבוק בסין- אינסטגרם וטוויטר) מצלם כל דבר וישר מעלה לרשת, יוצר תמונת סלפי עם השוטרים. הוא מספיק להעלות אותה לאינסטגרם שניה לפני שהם מפרקים אותו מכות ולוקחים לו את הפלאפון.
פה יש מדריך קולי על היצירה (חסום לי)
http://museum.imj.org.il/he/audioguides/ai-weiwei/page/?id=741
טפט מודפסים על קירות, מטרים שלמים, סגנון רוקוקו-זהבי-כבד, תתעמקו בעיטורים, ותגידו ממה הם מורכבים:
טפט קיר.PNG
טפט.PNG

נראה אתכם שמים לב למשהו שלא קשור ליצירה, אבל מחזק את הרעיון שלה.

ואגב, בחודש אוגוסט כניסה חינם לילדים למוזיאון ישראל. יש שם 'אמנות הבריחה', כל המוזיאון הופך לחדר בריחה וצריך למצוא סימנים ורמזים בכל מיני מקומות. (רק אומרת, אין בכך נתינת הכשר למקום)

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
להמשיך לחפור לכם עליו? עוד יצירות שלו? בנושא הגירה? פליטים?
ויש סיפור מעניין שקשור לאמן-שלטון מכיוון קצת אחר, של הנשיא טראמפ ויצירה של איי ויי ויי.
אולי מחר:)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
טפט מודפסים על קירות, מטרים שלמים, סגנון רוקוקו-זהבי-כבד, תתעמקו בעיטורים, ותגידו ממה הם מורכבים:
נראה אתכם שמים לב למשהו שלא קשור ליצירה, אבל מחזק את הרעיון שלה.
יצירה מעניינת.
נראית לי כמסמלת את משטר הכבילות והאלימות, מעקבים אזיקים ואקדחים שלופים. כלוב של זהב. וביניהם ציפור בתנוחת תעופה. (מעניין, אני לא מבחינה בעיניים של הציפור, "עוצמת עיניים מלראות את המצב האמיתי?")

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
נראית לי כמסמלת את משטר הכבילות והאלימות, מעקבים אזיקים ואקדחים שלופים. כלוב של זהב.
לא ראיתי אקדחים שלופים?!
אבל זה באמת נראה שכובלים את ידיו -ידיה של הציפור שכמהה לחופש פעולה...
טוב שהרעיונות לא נגמרים לו כי בד"כ בנ"א שנתון תחת מעקב ותחושת השרדות זה אמור להשפיע עליו בחשיבה

נערך לאחרונה ב:

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא ראיתי אקדחים שלופים?!
אבל זה באמת נראה שכובלים את ידיו -ידיה של הציפור שכמהה לחופש פעולה...
טוב שהרעיונות לא נגמרים לו כי בד"כ בנ"א שנתון תחת מעקב ותחושת השרדות זה אמור להשפיע עליו בחשיבה
אמרת את המילה שינוי בחשיבה.
וזה עשה את זה בטוח , אבל בכיוון אחר ממה שהם רצו...
כשהנפש לא כלואה היא תמשיך ליצור , זו תהיה יצירה שבוחרים או לא.

במשטרים דיקטטורים ופאשיסטיים האומנות היתה אומנות מגוייסת.
היתה לי מורה לפיסול אלופה , מרומניה והיא ספרה שמי שממן לחייב את הוריה לשלוח אותה לאומנות זה הממשלה...
והמסרים כמובן הם השתילו:(

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יצירה מעניינת.
נראית לי כמסמלת את משטר הכבילות והאלימות, מעקבים אזיקים ואקדחים שלופים. כלוב של זהב. וביניהם ציפור בתנוחת תעופה. (מעניין, אני לא מבחינה בעיניים של הציפור, "עוצמת עיניים מלראות את המצב האמיתי?")
יפה, הציפור זה הציפור של הטוויטר- רשת חברתית כמו פייסבוק
twitter-bird-light-bgs.png

אני יברר את זה היום :p
אם היא/הן תלמידות שלי תמסרי להן ד"ש חם:)

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תארגני קבוצה, אני בכיף אבוא לדבר :) כמעט על כל נושא בחיים אפשר לתת הרצאה באמנות...
ואם כבר, את מוזמנת להצטרף ל'פרויקט יוצר', בעז"ה אחרי החגים נערוך מפגש הכנה לקראת התערוכה לכל היוצרות שרוצות להשתתף, ואתן מיני הרצאה להשראה בנושא. כמו באתגר כאן שנתתי השראה, אבל יותר ממוקד בנושא של התערוכה ובתוצר.

• תודה
Reactions: bbr

אות לי

משתמש סופר מקצוען
יפה, הציפור זה הציפור של הטוויטר- רשת חברתית כמו פייסבוק
יפה ? יפיפיה !
הקטע הוא טיפה אחרת,
הממשל חסם אותו לרשתות החברתיות מכל מין וסוג - האדון לא פראייר ויש לו גם ידידים במקומות הנכונים בתקשורת העולמית
והם אלה שלימדו אותו איך לעקוף את החסימה למורת רוחם של השלטונות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה