סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

ר. המוסד

משתמש מקצוען
במגזר החסידי לא בדיוק לומדים מקצוע בסמינר כי מתחתנים מוקדם,
ממש לא נכון
90 אחוז מהבנות לומדות מקצוע
וגם ברור שלא רוב הנשים גננות ועקרות בית:):):)

אבל אני רק מסביר
שברגע ששני בני זוג יוכלים בעיקרון לעבוד
וגברים גם עובדים בסוגי עבודות שהמשכרות שם גבוהות
וגם ללמוד תארים שכידוע מקפיצים את המשכרות לרמות גבהות
אז כל המשוואה משתנה

די

משתמש סופר מקצוען
וגם ברור שלא רוב הנשים גננות ועקרות בית
מה שידוע לי לגבי בעלז שכתבת, שאכן רוב הנשים גננות ועקרות בית.
באופן כללי אחוז תעסוקת גברים במגזר החסידי גבוה מהליטאי (58% לעומת 38%) כאן
אך אחוז תעסוקת נשים גבוה במגזר הליטאי מבחסידי (66% לעומת 42%) כאן
כך שבסופו של דבר אחוז התעסוקה בשקלול שני בני הזוג-דומה.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה נשים חסידות בעלזא, להערכתך עבדות שמכניס כל חודש כ25K שקל?
אני יודעת על הרבה שעובדות במסגרות של חינוך מיוחד, ואכן לא כולם גננות, אבל מענין אותי כמה אתה מעריך שמשתכרות כפי שרשמתי למעלה,והבעל גם הוא עובד במשרה מלאה ודורשת ?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

דירת 4 חדרים ב-800 אלף: זו תכנית האוצר להצלת הפריפריה​

משרד האוצר מקדם תכנית להחזרת הביקושים מצד הקבלנים והרוכשים לפריפריה הדרומית והצפונית, במטרה ליישם אותה כבר ב-2024; התכנית תציע הנחה לדירות חדשות עבור זכאים וסבסוד נוסף ליוצאי צבא | האם יגיעו חברות בניה מחו"ל?
יעד התכנית הוא הוזלת דירות חדשות לזכאים בפריפריה הדרומית והצפונית. כך, למשל, דירות 4 חדרים צפויות לעלות 800 אלף שקל, בהטבות לשנתיים לאחר המלחמה.
ההנחה על הדירות תושג מקביעת מחיר אפס לקרקע, עם סבסוד נוסף ליוצאי צבא. נציין כי קרקעות במחיר אפס שווקו בעבר בפריפריות המרוחקות וצברו פחות פופולאריות עקב דמי הפיתוח הגבוהים ועלויות הבניה הגבוהות.
בנוסף, נכללים בתכנית: הפחתת מס רכישה ב-2% על קרקע לקבלנים שיצליחו לבנות במהירות בשיטת מקל וגזר.
באופן מפתיע, התכנית גם מציע החזרת רעיון קלוקל, שנכשל בעבר עם החברות הסיניות: הבאת חברות בנייה זרות יחד עם הפועלים שלהן, כדי להתגבר על מצוקת הידיים העובדות. רעיון נוסף שעלה הוא להציע הלוואות בערבות מדינה לקבלנים שמתקשים להשלים את שלב הפריסייל, במטרה להניע את הבנייה.

1704213557421.png

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
פרטי התכנית:
האוצר מקדם תכנית שמטרתה לשווק דירות 4 חדרים ב-800,000 ש״ח, בפריפריה הצפונית והדרומית, למשך שנתיים. ממסמך הסיכום שהגיע לידיי עולה כי ההנחה תושג מקביעת מחיר אפס לקרקע, עם סבסוד נוסף ליוצאי צבא, ועלותה נאמדת ב-1.2 מיליארד ש״ח לשנה.
בנוסף נכללים בתכנית: הפחתת מס רכישה ב-2% על קרקע לקבלנים שיצליחו לבנות במהירות, הבאת חברות בנייה זרות יחד עם הפועלים שלהן כדי להתגבר על מצוקת הידיים העובדות, והלוואות בערבות מדינה לקבלנים שמתקשים להשלים את שלב הפריסייל.
מנכ״ל האוצר, שלומי הייזלר, שיגר השבוע את התכנית להערות של ראשי האגפים, משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל, במטרה לכלול אותה בתקציב ל-2024.
המכשולים: עלות גבוהה בשנים שצפויות להתאפיין בגירעון עמוק, וכן חשש מהתנגדות פוליטית למתן העדפות ליוצאי צה״ל בלבד.
מתן חודורוב

מ''מ

משתמש חדש
המחיר המוצג הוא לפני הנחה. סכום ההנחה במסלול זה עומד על הנמוך מבין אלה:

א. 25% ממחיר הדירה המוצג (כולל מע"מ)

ב. 600,000 ₪ (בהתאם ליישוב) ממחיר הדירה המעודכן בסך 18820.52 ₪ למ"ר.

בכל מקרה, מחיר הדירה לא יעלה על המחיר המוצג ללא הנחה

זה מה שכתוב בהגרלות בקרית גת ולפי זה ההנחה בכל ההגרלות בקרית גת היא לפי סעיף ב'
מה שזה אומר שהמחיר שרשום באדום 12.729 ש''ח זה המחיר המלא ולא יהיה עליו הנחה של עשרים אחוז
ובעצם המחיר בקרית גת התייקר בהגרלות דירה בהנחה בעוד 250.000 ש''ח לפחות ויוצא שדירת 100 מ''ר יעלה 1.272.900 ש''ח ולא במחיר הקודם באזור המיליון
תתקנו אותי אם אני טועה...

אמא של לייבי

משתמש חדש
המחיר המוצג הוא לפני הנחה. סכום ההנחה במסלול זה עומד על הנמוך מבין אלה:

א. 25% ממחיר הדירה המוצג (כולל מע"מ)

ב. 600,000 ₪ (בהתאם ליישוב) ממחיר הדירה המעודכן בסך 18820.52 ₪ למ"ר.

בכל מקרה, מחיר הדירה לא יעלה על המחיר המוצג ללא הנחה

זה מה שכתוב בהגרלות בקרית גת ולפי זה ההנחה בכל ההגרלות בקרית גת היא לפי סעיף ב'
מה שזה אומר שהמחיר שרשום באדום 12.729 ש''ח זה המחיר המלא ולא יהיה עליו הנחה של עשרים אחוז
ובעצם המחיר בקרית גת התייקר בהגרלות דירה בהנחה בעוד 250.000 ש''ח לפחות ויוצא שדירת 100 מ''ר יעלה 1.272.900 ש''ח ולא במחיר הקודם באזור המיליון
תתקנו אותי אם אני טועה...
מקשר אותך לינק בפרוג על מחיר למשתכן האחרון וחישובי הרווח יש שם מידע רב

מ''מ

משתמש חדש
לא כתבתי שאין רווח אלא שבחלק מההגרלות כמו ברוב ההגרלות של קרית גת ובי עיי'ש המחיר הרשום הוא המחיר המלא
וזה בלי הנחה של עשרים אחוז כמו בכל ההגרלות עד כה
וגם בקישור ההוא צריך לעדכן את הרווח כלפי מטה

די

משתמש סופר מקצוען
לנו יש אני מחפשת לקנות דירה באזור המיליון וחצי
אשמח למישהוא שמבין ויכול להמליץ לי על משהוא
מגזר? מגורים/השקעה? סכום מקסימלי? (אם אפשר למשוך את התקציב ל1.8 אז יש את הערים החרדיות)

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
עוקבת
לנו יש אני מחפשת לקנות דירה באזור המיליון וחצי
אשמח למישהוא שמבין ויכול להמליץ לי על משהוא
כל מקום בעולם יכול להיות מקום טוב, השאלה היא מה הנתונים...
צריך לפרט את הרקע, רצונות, התלבטויות וכו'

חיים מירושלים

משתמש פעיל
בעוד יומיים (20/9) אמור להיסגר מכרז גדול בקרית אתא על 1386 יח"ד.
האם יש סיכוי לשווק את זה לציבור החרדי?

וכאן יש עוד 4500 יח"ד בקרית אתא שנפתח בעוד שבועיים: https://apps.land.gov.il/MichrazimSite/#/michraz/20220382
נפתח שוב אחרי הכישלון במחירים מאוד מוזלים אולי שוב אפשר לשווק לציבור החרדי.
רק שחלק מהמגרשים עם תבע ל18 קומות.
וגם שהתבע לא מוכנה כי יש שם הרבה התנגדויות.

• תודה
Reactions: szn

שקנאי

משתמש רשום
מחירי הקרקעות במכרזים הקודמים היו כ 550,000 ש"ח ליח"ד כחצי מהשמאות
די יקר למחיר התחלה ולא ייתן דירות פחות מ1,500,000

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה