מידע שימושי האשכול המרכזי - ל"ג בעומר תשפ"ב

מצב
הנושא נעול.

זושא כץ

משתמש מקצוען

יוכי די

משתמש מקצוען
נכון מאד,

כמו שכתוב שת"ח שנמצא רבב על בגדו חייב מיתה ועי"ש בסוגיה ביומא שהוא מטעם חילול ה'
ואפילו שאין מצווה ללכת עם בגד נקי ויכול לומר מה אכפת לי מה חושבים עלי.

אלא הגדר הוא שבודקים האם מעשה מסויים וק"ו שאינו מעשה מצווה אלא רק מנהג וק"ו שאינו מנהג אלא רק שלמות של מנהג גורם שאנשים יגידו כך הוא מתנהג ? לא מתאים לדתיים/חרדיים. אז זה חילול ה'

אם היינו זוכים ולא היה קורה אסון, ניחא.
אבל אחרי שקרה אסון כל דבר כזה מתפרש כזלזול בחיי אדם.

ורבותי זה בחשש של חייב מיתה.
אתם ליטאים? יש דברים שליטאים לעולם לא יבינו. נקודה.

מושקוש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עם ישראל זה עם כ”כ מגוון ורווי דעות
כ’כ מסקרן אותי מהי האמת
מה ה’ רוצה מאיתנו בסטואציה כזאת
ולנו אין רועה אחד ואין דעה אחת
רק הרבה כעסים וסבל וחוסר בהירות

כ”כ זקוקים לגאולה

נערך לאחרונה ב:

Esty Levy

משתמש פעיל
טענה שחוזרת על עצמה, גם על האירוע של ר' מיילך בידרמן.

התשובה פשוטה, סדרנים זה מצויין כל עוד מונו ע''י הציבור או שציבור המשתתפים רואים בהם כמייצגים את האינטרסים של הציבור.
ברגע שמדובר באירוע שכל חסידות וקהילה יש רצונות אחרים ודעה שונה לגמרי איך לנהל את האירוע, ומדובר באירוע ששייך לכולם באופן שווה ... אין מנוס מלהשתמש במוראה של מלכות על כל חסרונותיה.
אין ולא הייתה הילולא שם שלא היה בלאגן ודחיפות ומריבות וקביעת עובדות בשטח ע''י קומץ חזק יותר או מקושר יותר...
הייתי שם גם לפני 20 שנה והמצב בתוך הציון גם אז היווה סכנת נפשות ממש. ומי מדבר על כל האיזור והסביבה והמדרונות.
לא חושבת שהציבור ממושמע רק לסדרנים מהחסידות שלו.
בתור סתם אחת שמגיעה למירון, כל אחד שיש לו אפודת סדרן ויודע לענות לי על שאלות ולנווט את דרכי, אני ממושמעת לו. בפרט אם הוא חרדי.
ואגב, שנה שעברה לאחר האסון, מי שלקח חסות והסביר לקהל מה לעשות ולאן ללכת, היו המארגנים של תולדות אהרן.
הייתי שם, השוטרים לא ידעו מימינם ומשמאלם מה נעשה איתם בכלל.

גינדי

משתמש מקצוען

נקמת המשטרה: אחרי הפריצה לציון – המשטרה הודיעה על סיום ההילולא • תיעוד​

בהודעה רשמית שמפרסמת משטרת ישראל מתברר כי בפיקוד הצפון הוחלט על סיום ההילולא בהר מירון • האוטובוסים בחניונים המרוחקים לא ימשיכו לציון הרשב"י" • דיווחים על דוחק וצפיפות בציון הרשב"י ובגג הציון

סוער בציון הרשב"י במירון: אלפים פרצו את המחסומים של משטרת ישראל בסמוך לציון הרשב"י, המשטרה נסוגה ועל פי דיווחים מהמקום ישנו דוחס וצפיפות בסביבת הציון וגג הציון.
לטענת מארגני ההילולא, בעקבות חבלה מכוונת בתשתיות הבטיחות במתחם ציון קבר הרשב"י, אשר נגרם על ידי מספר אנשים ואי יכולת להמשיך ולעמוד בכללי הבטיחות שנקבעו, הוחלט על עצירת התחבורה לציון הקבר וסיום ניהול ההילולה במתכונתה הנוכחית. הנ"ל למעט השוהים בחניונים הקרובים (עין הוזים ואליפלט) אשר ימשיכו למירון.
האוטובוסים בחניונים המרוחקים לא ימשיכו להר. אוטובוסים שטרם יצאו לכיוון מירון, לא יצאו לדרכם. האפשרות לקיום אירוע הזיכרון לנספים באסון מירון תשפ״א, תיבחן בהתאם להמלצת גורמי המקצוע.
בהודעה שפרסמו מארגני ההילולא נכתב: "אנו מתנצלים בפני העולים הרבים על עגמת הנפש שנגרמה בשל הקבוצה הקיצונית שבחרה להפר את הסדר הציבורי"
ח"כ אייכלר שנמצא במירון הגיב על כישלון המתווה: "זו גזירה נוראה של משרד התחבורה לעצור את האוטובוסים ולהחזיר את האנשים הביתה. צריכים להיות ברורים: חובה לשמור על בטיחות, אבל את זה הם לא עשו. הביאו 8000 אנשים כדי למנוע מאנשים לעלות להר. זה כיבוש".
עוד הוסיף, "הגיעה פה אישה במירון ובכתה שלקחו את בעלה ואת ילד החלאקה שלה. התחושה היא של שלטון זר שמתייחס אלינו ככובשים לנכבש. אין עוד ציבור בישראל שאפשר להחזיק אנשים שעות ארוכות בלי מים, רק את הציבור החרדי אפשר להחזיק כצאן דחוס באוטובוסים. אנשים מבוגרים חולי לב, נשים וילדים, כולם עמדו שעות ארוכות בשמש".
"חמישים שנה אף שוטר לא נכנס למתחם הציון. אבי ז"ל ניהל את הציון והקפיד שהשוטרים יהיו רק בדרכים. נכון, היום יש יותר אנשים, ועדיין יכלו להציב סדרנים חרדיים שינווטו את התנועה בהר. לא יעזור להם. אנשים פה עושים חלאקה בשמחה גדולה למרות הכל. צריכים לצאת כבר עכשיו למאבק לקראת שנה הבאה – להשקיע לפחות מאה מיליון שקל כדי לפתח את התשתיות וליצור מעגלי תנועה רחבים".
WhatsApp-Image-2022-05-19-at-17.57.05-997x1024.jpeg

WhatsApp-Image-2022-05-19-at-17.57.33-1-1024x768.jpeg

WhatsApp-Image-2022-05-19-at-17.57.33-768x1024.jpeg

מאטל

משתמש פעיל
הודעה חשובה שצריך להקפיץ מידי פעם!
גם אני מצטרף להנ"ל
(טוב, חזרתי עכשיו ממירון, לא קראתי מה כתבו פה לפני בכלל,
קודם כל אני חייב לפרוק את כל מה שיש לי בבטן וזה הרבה....)

במילים ספורות - גנבו לנו את מירון!!!
ונכון שעכשיו יעלו כל המצקצקים ויצקצקו במקלדתם ששכחתי מה היה שנה שעברה, והאסון הנוראי, וכו' וכו',
אבל, וזה אבל אחד גדול,
מה שקורה במירון זה פשוט טירוף מערכות וחוצפה אחת גדולה יותר מידי!!!
קודם כל, 6 שעות נסיעה בהלוך, כן שש שעות, + 3 עצירות ביניים ל"וויסות"... (כבר לא נשאר אצלי מה להתווסת:mad:...)
כל מקום מחכים שעות (אל תשכחו שנסעתי בלילה, והכבישים היו ריקים) - אנשים סיפרו לי שחיכו בנקודות ה"ויסות" הנוראיות האלו למעלה משעתיים / שלוש !!!!
אין עם מי לדבר כמעט בכלל בכל המקומות האלו, בעצירה הראשונה (לא זוכר את שם המקום) היו עשרות אוטובוסים!!! ללא הגזמה , מכל הארץ.
ואחרי שש שעות סיוט, שאנשים (מבוגרים וצעירים) כבר בוכים מרוב תסכול, שעם סוס ועגלה היינו מגיעים יותר מהר....
מגיעים בשעה טובה למירון,
והנה המציאות המפוצצת / מעצבנת / מרתיחה / מקוממת / וכו'
ההר פשוט די שומם!!!!!!!!!
ויחסית (ויותר מיחסית) אין בו כמעט אנשים, אז למען ה',
למה אתם מעכבים אנשים שעות שעות בכל החניונים??????????,
(וזה לא רק בשעה שלי, אלא גם אח"כ, אנשים שהגיעו, בתשע / עשר /ואח"כ, כולם עם אותו סיפור של חמש / שש שעות נסיעה!!!!)
ולא די בכל זה, שהר שומם וכו',
כל כמה מטרים עשרות יסמניקי"ם חוסמים את הדרך - למה? הא פשוט, צריך לפנות את ההר
אייי, הרי אין ממי, לא משנה, זה מסוכן "בשבילכם" אם יהיה מידי דוחס....:whistle::mad:
ורק אם ביחד, עשרות אנשים דוחפים בכוח, הם נשברים ונותנים לעלות הלאה, וכך עוד מחסום אנושי ועוד מחסום - רק בכוח!!
וכמובן חשוב לציין, בכל המחסומים או שוטרים / חיילים / מאבטחים - רובם ככולם ערבים, שמחטיפים מכות ללא הבחנה, ללא רחם
ולקינוח, כמובן חייבים לגוון את "דרך מהדרין" בדווקא עם כמה חיילות, למה? ככה!!!
טוב, עולים למעלה,
מגיעים ל"נחש", אז ככה, מי שמגיע מהדרך המעורבת (שלא הייתה כמעט בכלל מעורבת, וזה די כצפוי, כי השנה אין כמעט "עמך" במירון, ושווה להקדיש לזה דיון, אבל לא עכשיו...) עובר חופשי בקלות ובמהירות, אבל מי שבא מדרך מהדרין ממתין, וממתין, וממתין, וממתין, עשרות דקות (אני חיכיתי למעלה מ25 דקות, אף שלא היה אנשים שנכנסו באותו זמן לגברים שלא מדרך מהדרין, שוב, סתם!)
ואז נכנסים לנחש המקולל, אוי, כמעט ירדו לי דמעות בעיניים, נחש צר ומתפתל, מרגיש כמו חיות ברך לקווי השחיטה, וכל הזמן צעקות במבטא ערבי "להתקדם להתקדם, לא להתעכב", מי שמתעכב טיפ טיפה של עוד שנייה - מקבל מייד גערה מאיימת, ואפשר לחשוב, מירון די ריקה בכלל כאמור,
יוצאים משם לרחבת תו"א - כמה מאות בודדות! של אנשים, חלקם אומרים תהילים בשמש הקופחת, וחלקם (להערכתי לא יותר מ100/150 איש) רוקדים לכבוד היום - השעה 10:30 בבוקר
עליתי למעלה, לרחבת באיאן- מאירק'ה פראנק עומד על סולם ומנסה בעליבות לרומם את קהל ה"אלפים" שמנה בסביבות 300/350 איש גג!!!!
מירון בתפארתה,
בפינה עומדות כמה נשים בודדות (שאגב סיפרה לי אשתי שנשים היו השנה די נדירות עד עשרות בודדות בכל מירון)

(טוב, עד כאן לעכשיו, קצת נרגע לי, המשך יבוא בל"נ...
וסליחה על האורך)

יוגורט

משתמש מקצוען
שקר גס!!!
התיעוד המלא הוכיח שלא היו מחסומים!
ממש אתמול בעלי סיפר על חבר שלו שהיה במקום . הוא היה קרוב למחסום, וצעק לשוטרים על מה שקורה. הוא ראה את האנשים שמתכסים באנשים והוא עצמו לא יכל כמעט לנשום. בעז"ה אבקש ממנו לשאול אותו בדיוק איפה הוא עמד.
ומה התרחש באותו זמן.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
נכון מאד,

כמו שכתוב שת"ח שנמצא רבב על בגדו חייב מיתה ועי"ש בסוגיה ביומא שהוא מטעם חילול ה'
ואפילו שאין מצווה ללכת עם בגד נקי ויכול לומר מה אכפת לי מה חושבים עלי.

אלא הגדר הוא שבודקים האם מעשה מסויים וק"ו שאינו מעשה מצווה אלא רק מנהג וק"ו שאינו מנהג אלא רק שלמות של מנהג גורם שאנשים יגידו כך הוא מתנהג ? לא מתאים לדתיים/חרדיים. אז זה חילול ה'

אם היינו זוכים ולא היה קורה אסון, ניחא.
אבל אחרי שקרה אסון כל דבר כזה מתפרש כזלזול בחיי אדם.

ורבותי זה בחשש של חייב מיתה.
טכנית זה לא נכון.
ממש לא.
קידוש ה' - פירושו עשיית מצווה כל שהיא בפני עשרה או יותר מישראל
חילול ה' - פירושו עשיית עברה בפני עשרה מישראל (ויש אומרים שגם בפני אחד)

מורמולדה

משתמש מקצוען
למה? יכולה להסביר?
שנה שעברה אנשים שילמו מחיר מאוד מאוד כבד ,
איבדו את היקר להם ............
ואיך אמר מישהו ..."אנשים שואלים למה זה מגיע לנו ..." מה השם רוצה מאיתנו .....?"
אז ככה מה השם רוצה מאיתנו ....אנחנו לא יודעים חשבונות שמים
אבל מה שבטוח שנתחזק ב "ונשמרתם מאוד לנפשתיכם"
אם נשמע שאני מצדיקה את המשטרה אז ממש לא
הם מתנהגים בצורה הכי מזלזלת ונוראית לציבור החרדי
אבל מה לעשות ידם על העליונה ......אם הם הצליחו לפנות את גוש קטיף את את הר מירון לא?
אז מה הרווחנו שרבנו איתם? הפסיקו לגמרי את ההילולא...........

מאטל

משתמש פעיל
עדכונים:
- המשטרה נערכת עם כוחות גדולים מאוד - הם רוצים לקיים את הארוע הממלכתי לזכר 45 ההרוגים אמור להתקיים עכשיו - מבחינת הקנאים הם יעשו הכל שזה לא יקרה ("בפרט שע"ז היה מכתב מפור שמהבד"ץ נגד)
- יש דיבור רציני שהאדמו"ר מרחמסטריווקא (שנמצא במושב מלפנות בוקר) יקיים הדלקה ברחבת תוא"י / תו"א בשעה הקרובה

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ואגב, שנה שעברה לאחר האסון, מי שלקח חסות והסביר לקהל מה לעשות ולאן ללכת, היו המארגנים של תולדות אהרן.
הייתי שם, השוטרים לא ידעו מימינם ומשמאלם מה נעשה איתם בכלל.
בתוך האירוע/האסון עצמו, עמדתי ליד השתיה למעלה בשביל ר' דוב, (עם אביהם של ענגלארד) ו3 שוטרים עמדו שם בנקודה וזירזו את האנשים ללמטה לשביל ר' דוב.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה