השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

מאיר530

משתמש פעיל
יש 4:

1. אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל 1537 (מחקה מדד MSCI) - בכשרות תשואה כהלכה.
  2. השתלמות מחקה מדד S&P 500 במיטב דש - מקווה שבקרוב בכשרות גלאט הון.
  3. השתלמות מחקה מדד S&P 500 במור - בכשרות בד"ץ העדה החרדית.
  4. השתלמות מחקה מדד S&P 500 בהפניקס - בכשרות תשואה כהלכה.
מה מהם הכי טוב מקצועי בלבד אשמח לתגובתך

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
@ארי בכרמים , @מקצועי בלבד ,@אהבת עולם

שלום וברכה, ותודה על השירות לקהילה
אני כנראה יעביר את הקרן השתלמות לניהול עצמאי (IRA)
רק שאני קורא על זה באינטרנט,
תפס אותי משפט
"כידוע, בקרן השתלמות לא משלמים מס על רווחי הון, מה שהופך אותה לאחד ממסלולי החיסכון האטרקטיביים ביותר. הבעיה היא, שלפי תקנות המס, ההטבות בקרן השתלמות (הטבת מס בשכר ופטור מרווחי הון בעת פדיון הקרן) מוגבלות לתקרת הפקדה שנתית כוללת של עד כ- 18,500 שקלים. זה נכון, אבל עדיין מותר ויש היגיון רב להפריש לקרן גם סכום גבוה יותר במידה ומנהלים אותה במסלול IRA.

ההיגיון מאחורי זה פשוט – כספים שתכניסו לקרן מעבר לתקרה הזו אמנם לא יזכו אתכם בהטבת מס בשכר וגם יהיו חייבים במס רווחי הון בעת משיכת הכספים מהקרן, אבל לא תשלמו מס על רווחי ההון של ניירות הערך שתמכרו בדרך. במילים אחרות, אם תכניסו את תיק המניות שלכם (או חלק ממנו) לתוך קרן השתלמות IRA, כל עוד לא משכתם את הכסף מהקרן, לא תשלמו מס על רווחי ההון. שוב, רק בעת פדיון הקרן (משיכת הכספים) תשלמו את מס רווחי ההון על הרווח המצטבר שהשגתם."

אם הבנתי נכון זה שאני יכול במקום להפריש ממני (1000 ש"ח) אני יכול לבקש מעבודה(נכון אני ישלם על זה)
ואני ירויח שאין לי אירוע מס במכירה וקניה רק בפתיחת הקרן?

@שזמה ,
בתור אמריקאי יש בזה בעיה, כי בקרן השתלמות בגדול אין בעיה ואפשר להשקיע איפה שרוצים, אם זה גם בIRA,
כנ"ל שאני מוסיף כסף, כי מצד אחד זה גם נעול עד הפדיון

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם הבנתי נכון זה שאני יכול במקום להפריש ממני (1000 ש"ח) אני יכול לבקש מעבודה(נכון אני ישלם על זה)
ואני ירויח שאין לי אירוע מס במכירה וקניה רק בפתיחת הקרן?
אין לי מושג מה הבנתם, ומאיפה בציטוט הזה הבנתם את מה שהבנתם.

קרן השתלמות בהפקדה עצמית אפשרית רק לעצמאיים.
לגבי שכירים, קרן השתלמות זה לפי מה שהמעסיק מפריש.
ועד 7.5% מהמשכורת על חשבון המעסיק, ועד 2.5% מהמשכורת על חשבון העובד.

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
אין לי מושג מה הבנתם, ומאיפה בציטוט הזה הבנתם את מה שהבנתם.
שלפי תקנות המס, ההטבות בקרן השתלמות (הטבת מס בשכר ופטור מרווחי הון בעת פדיון הקרן) מוגבלות לתקרת הפקדה שנתית כוללת של עד כ- 18,500 שקלים. זה נכון, אבל עדיין מותר ויש היגיון רב להפריש לקרן גם סכום גבוה יותר במידה ומנהלים אותה במסלול IRA.

את מתכוונת להגיד שזה לעצמאי?
והוא יכול להניח בקרן השתלמות כמה שהוא רוצה, רק יצטרך לשלם מס על זה בעת המשיכה?
תודה רבה

כמו"כ היכן שווה לפתוח IRA, היכן הדמי ניהול הכי זולים?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אינפינטי השתלמות וקופג להשקעה מכילים תעודה אחת או כמה?
מי יודע על הרכב הנכסים של מנורה פנסיה ?
תודה, יחסוך לי זמן בדיקה
עריכה : אני רואה שאינפיניטי שומרים על פיזור טוב עם תעודה אחת . נראה מעולה
ובאשכול דמי ניהול נשמע שהם גם הכי זולים בדיפולט עבור כולם

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@ארי בכרמים
אפשר לעדכן בקובץ הכשרויות קרן השתלמות וקופגל"ה במיטב דש שקיבלו הכשר בדץ + גלאט הון
בנוסף, גמל מניות חול של אינפיניטי - מספר המסלול הוא 1536 ולא 1537
חוץ מזה. קובץ מעולה. תודה!

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בתור אמריקאי יש בזה בעיה, כי בקרן השתלמות בגדול אין בעיה ואפשר להשקיע איפה שרוצים, אם זה גם בIRA,
כנ"ל שאני מוסיף כסף, כי מצד אחד זה גם נעול עד הפדיון
למיטב ידיעתי רווחים מקרן השתלמות מוגדרים בדיווח כסוג דבר שאין בו תשלום מס, כך שלכאו' גם בira לא תהיה בעיה. אבל כדאי לשאול רו"ח לוודאות את זה.

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
למיטב ידיעתי רווחים מקרן השתלמות מוגדרים בדיווח כסוג דבר שאין בו תשלום מס, כך שלכאו' גם בira לא תהיה בעיה. אבל כדאי לשאול רו"ח לוודאות את זה.
קרן השתלמות בדוח נקרא הכנסה גם החלק של המעביד (הכנסה שאי אפשר להחריג ב2555), {אולי לא חייבים לדווח על החלק הזה עכשיו} לגבי הרווח של הקרן השתלמות לא צריך לדווח עכשיו {אפשר במשיכה}, לגבי שהשקעות לא בקרונות אמריקיות אין כ"כ בעיה כי זה לא בדיוק בשליטתך
רק שמשקיעים בIRA אין את התירוץ הנ"ל וחייבים להשקיע באמריקיות,
זה מה שיצא לי בחפירה ברשת והמתורגמן
וגם עם סוג של רו"ח שטען לי את זה,

נ.ב לא רוצה לסטות מהנושא של האשכול , ולדבר על דוחות, רק רציתי לברר את הנק' במה אני יכול להשקיע
תודה רבה

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קרן השתלמות בדוח נקרא הכנסה גם החלק של המעביד (הכנסה שאי אפשר להחריג ב2555), {אולי לא חייבים לדווח על החלק הזה עכשיו} לגבי הרווח של הקרן השתלמות לא צריך לדווח עכשיו {אפשר במשיכה}, לגבי שהשקעות לא בקרונות אמריקיות אין כ"כ בעיה כי זה לא בדיוק בשליטתך
רק שמשקיעים בIRA אין את התירוץ הנ"ל וחייבים להשקיע באמריקיות,
זה מה שיצא לי בחפירה ברשת והמתורגמן
וגם עם סוג של רו"ח שטען לי את זה
גם על הרווח של הקרן צריך לדווח במשיכה בצורה מסוימת כדי שלא לשלם בכלל מס (כמו שבארץ אין על זה מס), אני לא יודע אם זה פותר גם את הבעיה של קרנות לא אמריקאיות בira.
מה שברור אל תסמוך על הרשת ובפרט לא לגמרי על המתורגמן, הוא "מחמיר" גדול בזה, (הוא גם מסתבך בצורת דיווח של קרן השתלמות), צריך לשאול רו"ח אמיתי (ולא סוג של) שזה תחום עיסוקו.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@מקצועי בלבד
האם יש למיטב דש מחקה מדד 500 הכשר של גלאט הון,
הציעו לי דרך האתר, לקרן השתלמות הנ"ל 0.70 מהצבירה, האם דרך נציג יהיה נמוך יותר?
מדובר בניוד קרן השתלמות נזילה מהסתדרות המורים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
@מקצועי בלבד
האם יש למיטב דש מחקה מדד 500 הכשר של גלאט הון,
מדובר בניוד קרן השתלמות נזילה מהסתדרות המורים
צריך לדעת שההבדלים בהתחלה הם לא גדולים, אם יש לך קופה של 10K ש''ח אז זה שאלה של 20 ש''ח לשנה ההפרש בין 0.7 ל0.5
וכאשר הקופה גדלה, קל יותר להשיג מחיר מוזל

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נדמה לי ששלחתי לך במייל בעבר
פרטי סוכן שנותן במיטב 0.6 אפילו אם אין צבירה.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מתברר שלא כדאי לעבור מקרן השתלמות של הסתדרות המורים, כיון שהמעסיק גובה רטרואקטיבית את כל מה שהפריש מעבר ל7.5 אחוז.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה