מידע שימושי הארכת זכאות מחיר למשתכן

avi11

משתמש פעיל
האם כשמשרד השיכון מאריך את הזכאות למחיר המשתכן, האם זה אומר שהם בדקו ואתה עדיין זכאי או שהם מסתמכים על ההצהרה הראשונית וכל עוד לא עודכנו בשינוי הם מאריכים? כי במייל שהם שולחים לא כ"כ מובן וז"ל:

אישור הזכאות הוארך בהתבסס על הנתונים שהצהרת עליהם ולאור כך שנכון להיום לא נמצא שינוי בנתונים אלה.
הזכאות בתוקף כל עוד לא יימצאו שינויים בנתונים המשפיעים על הזכאות.
משרד הבינוי והשיכון שומר לעצמו את הזכות לבדוק את אמתות ההצהרות מדי תקופה ולבקש ממך הצהרה מעודכנת.

עדכ"ל

מישהו יודע? מבין בזה?

תודה!!

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לפי הניסוח משמע ששניהם:
"בהתבסס על הנתונים שהצהרת עליהם,"
"ולאור כך שנכון להיום לא נמצא שינוי בנתונים אלה."

avi11

משתמש פעיל
תודה!
אבל בעקבות הסתירה אני מחפש מידע יותר מבוסס

avi11

משתמש פעיל
כי אם יש ידע למה צריך הצהרה
השאלה שלי היא בגלל שאני לא יודע מה המצב המשפטי שלי ולכן השאלה שלי האם אני יכול לסמוך על כך שהאריכו לי את הזכאות שאני עדיין זכאי או שאין מכאן כל הוכחה

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
גם בפעם הראשונה שעושים זכאות (לא הארכה), היא מתבססת גם על הצהרה וגם על בדיקה,

אם אתה חושב שהמצב שלך השתנה מאז, כגון שקנית דירה בינתיים, אתה צריך להיזהר, רק היום שמעתי שמישהו קנה דירה במסגרת מחיר למשתכן והתברר שהיה לו דירה, וקיבל קנס כספי בסך 400,000 ש"ח + שלילת הזכות.

avi11

משתמש פעיל
זה בדיוק הנקודה. לא קניתי דירה אבל יש לי זכות בקרקע שאני לא יודע בדיוק להגדיר את הסטטוס שלי. חשבתי להסתמך על הארכה האוטומטית

ממוקד

משתמש מקצוען
האם כשמשרד השיכון מאריך את הזכאות למחיר המשתכן, האם זה אומר שהם בדקו ואתה עדיין זכאי או שהם מסתמכים על ההצהרה הראשונית וכל עוד לא עודכנו בשינוי הם מאריכים? כי במייל שהם שולחים לא כ"כ מובן וז"ל:

אישור הזכאות הוארך בהתבסס על הנתונים שהצהרת עליהם ולאור כך שנכון להיום לא נמצא שינוי בנתונים אלה.
הזכאות בתוקף כל עוד לא יימצאו שינויים בנתונים המשפיעים על הזכאות.
משרד הבינוי והשיכון שומר לעצמו את הזכות לבדוק את אמתות ההצהרות מדי תקופה ולבקש ממך הצהרה מעודכנת.

עדכ"ל

מישהו יודע? מבין בזה?

תודה!!
מבחינה מעשית זה לא כ"כ משנה,
אני יכול לומר לך שלא בודקים כל שנה כי לא משעמם להם, בודקים פעם ראשונה כדי להכניס אותך ל'מועדון' ואח"כ לפני שחותמים חוזה רכישת דירה בודקים אותך שוב שלא השתנו הנתונים. בין לבין זה לא כ"כ מעניין אותם

avi11

משתמש פעיל
אבל אצלי מבחינה מעשית זה כן משנה כי אני רוצה לדעת אולי להימנע מפעולה מסויימת ולכן אני צריך לדעת האם כבר פיספסתי או לא
אתה אומר מידיעה?

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אבל אצלי מבחינה מעשית זה כן משנה כי אני רוצה לדעת אולי להימנע מפעולה מסויימת ולכן אני צריך לדעת האם כבר פיספסתי או לא
אתה אומר מידיעה?
אל תסמוך על מה שאומרים לך פה תתייעץ עם עו"ד מוסמך

ממוקד

משתמש מקצוען
אתה אומר מידיעה?
התכוונת אלי?
דבר אחד ברור, בשעת רכישת הדירה יבדקו אותך טוב טוב אם אתה עומד בקרטריונים של 10 שני ללא דירה. זה מידיעה. כך שזה לא אמור לשנות לך אם תוך כדי בודקים אותך שוב או לא.

avi11

משתמש פעיל
התכוונת אלי?
דבר אחד ברור, בשעת רכישת הדירה יבדקו אותך טוב טוב אם אתה עומד בקרטריונים של 10 שני ללא דירה. זה מידיעה. כך שזה לא אמור לשנות לך אם תוך כדי בודקים אותך שוב או לא.
כן התכוונתי גם אליך. ומה שאמרתי שזה לא משנה אם יבדקו אותי בשעת חתימת החוזה כי חשוב לי כבר כשיו לדעת את הסטטוס שלי

מטב

משתמש מקצוען
אם אתה לא מצליח להגדיר את מצבך המשפטי, באמת כדי שתיועץ בהקדם בעו"ד מקצועי.
ובפרט ש:
שמעתי שמישהו קנה דירה במסגרת מחיר למשתכן והתברר שהיה לו דירה, וקיבל קנס כספי בסך 400,000 ש"ח + שלילת הזכות.

ממוקד

משתמש מקצוען
כן התכוונתי גם אליך. ומה שאמרתי שזה לא משנה אם יבדקו אותי בשעת חתימת החוזה כי חשוב לי כבר כשיו לדעת את הסטטוס שלי
אני מאמין שלא בודקים עכשיו, וכן מדוייק בדבריהם. אבל לא מידיעה.
מה אכפת לך מה עכשיו הסטטוס שלך? זה לא משנה לשום דבר

avi11

משתמש פעיל
ולשאלה שלך מופיע שם בהגדרת "מחוסר דיור" אין לו חלק בקבוצת רכישה
התכוונת לציטוט הבא?:
4.4.1 יובהר כי אין בביצוע הבדיקות התקופתיות להסיר מאחריותו של הפונה לעדכן את המשרד/ חברת ההרשמה בגין שינוי במצבו האישי.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
היה זכור לי שיש לך חלק בקבוצת רכישה, אם לא כתוב שמה שקרקע שלא מחשיבה אותך בעל דירה היא:
מי שיש בבעלותו היום דירה יחידה או קרקע לחילופין היתה בבעלותו דירה בשלוש השנים האחרונות ובנוסף עומד בדרישות הבאות: הבעלות על הדירה/הקרקע היא עד שליש. הקרקע בבעלות היא חקלאית. אין תכנית מאושרת לקרקע מכוחה ניתן להוציא היתר בנייה. נעשה ביטול עסקה של הנכס תוך שלוש שנים מיום הרכישה. הנכס הרשום בבעלות הוא חנות/מחסן )מוגדר כך בטאבו.( הנכס הועבר ללא תמורה )בין בני זוג גרושים: אחד מבני הזוג העביר את זכויותיו ללא תמורה לבן/בת הזוג האחר או העביר ללא תמורה לילד שאינו במשמורתו.( הדירה ב"אי זמינות" )בעל הדירה אינו מתגורר בה אלא מתגוררים בה אב בעל הדירה/אם/סבא/סבתא והם אינם בעלי דירה נוספת(. אין לו חלק בקבוצת רכישה.

Mark 1

משתמש מקצוען
גם בפעם הראשונה שעושים זכאות (לא הארכה), היא מתבססת גם על הצהרה וגם על בדיקה,

אם אתה חושב שהמצב שלך השתנה מאז, כגון שקנית דירה בינתיים, אתה צריך להיזהר, רק היום שמעתי שמישהו קנה דירה במסגרת מחיר למשתכן והתברר שהיה לו דירה, וקיבל קנס כספי בסך 400,000 ש"ח + שלילת הזכות.
הדירה שהיתה להם היתה רשומה כדירה (כמו כשקונים דירה קיימת או בד"כ בצורה הרגילה כשקונים מקבלן) או מקבוצת רכישה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה