מידע שימושי האקרים הסינים פורצים למחשבים... מצווה לפרסם

פישל.

משתמש פעיל
לידיעת הציבור סיפר לי חבר שביום ראשון הוא הגיע לעבודה ולא הצליח להיכנס למחשב ניסו לעשות את הקוד ולא הצליח לאחר שהגיע טכנאי הצליח להיכנס למחשב אך כל המחשב היה ריק עם הודעה שעם הם רוצים את כל החומר שישלמו משהו כמו 30000 ש"ח על פי בדיקה שעשה הטכנאי הגיע שהאקר מסין כנראה שאין מה לעשות ואין פרנסה אז יש להם קצת תעסוקה הייתי ממליץ לכבות את המחשב או לנתק את הרשת או לגבות את החומר....
מצווה לפרסם
(עד יעבור זעם)

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
התקפות של תוכנות כופר זה לא משהו חדש, ולא, אף אחד מלבד העבריינים העומדים מאחורי ההתקפה לא יודע מי הם או מהיכן הם.
יש במרשתת הרבה מידה על זה, הנה דוגמא אחת קטנה https://www.geektime.co.il/no-more-ransomware-israeli-police-and-hebrew/

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ועוד מקרה שקרה לאחרונה במשרד שבו אני עובדת קבלנו טלפון כמה פעמים ביום מאחת בשם פלורה שטוענת שהיא ממיקרוסופט והיא מקבל איתותים מהמחשב שנו שהוא בעיתי תמיד כשאני עניתי אמרתי לה תחזרי כשהבוסית זמינה זה לא קשור אלי פעם את היא התקשרה כשהבוסית היתה לידי והיא אמרה שהיא מתקשרת כבר כמה פעמים ביום אמרתי לה שגם בבוקר כשאני נמצאת היא מתקשרת. הפלורה הזאת התחילה לומר לי שהמחשב שלי חייב טיפול מיידי ושאני ינתק אותו ויכנס שוב אמרתי לה שאני לא יכולה עכשיו היא אמרה לי אבל את חייבת!!!! אנחנו מקבלים איתותים שהמחשב שלך בעיתי. אמרתי לה תתקשר בצהרים היא אומרת לי אבל אני בקליפורניה (השעה 10 בבוקר שעון ישראל והיא מתקשרת ממספר טלפון מאזור המרכז 03... ) בשלב הזה הבוסית שלי לוקחת את הטלפון והתחילה לצעוק עליה עוד פעם אחת שאת מתקשרת אלי אני פונה למשטרה תעזבי אותי מאז שאיימנו לפנות למשטרה .... שקט אפילו לא פעם אחת...

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לי יש שיחות כאלה כמעט כל יום ואפי' בשבת.

תעני ותאיימי לפנות למשטרה גם לנו היא היתה מתקשרת גם בשבת...

אל תשכחי שמייקרוספט רוצים להרויח כסף אז אם הם מבטיחים משהו בחינם (כמו שהיא אומרת שתטפל לך במחשב...) זה חשוד!!!!!

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לי יש שיחות כאלה כמעט כל יום ואפי' בשבת.
את רוצה להגיד לי שזה השיחות שאמא שלי מקבלת? כי כמעט כל שבוע בשבת בבוקר מצלצל הטלפון עם מספר מחו"ל...

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד מקרה שקרה לאחרונה במשרד שבו אני עובדת קבלנו טלפון כמה פעמים ביום מאחת בשם פלורה שטוענת שהיא ממיקרוסופט והיא מקבל איתותים מהמחשב שנו שהוא בעיתי תמיד כשאני עניתי אמרתי לה תחזרי כשהבוסית זמינה זה לא קשור אלי פעם את היא התקשרה כשהבוסית היתה לידי והיא אמרה שהיא מתקשרת כבר כמה פעמים ביום אמרתי לה שגם בבוקר כשאני נמצאת היא מתקשרת. הפלורה הזאת התחילה לומר לי שהמחשב שלי חייב טיפול מיידי ושאני ינתק אותו ויכנס שוב אמרתי לה שאני לא יכולה עכשיו היא אמרה לי אבל את חייבת!!!! אנחנו מקבלים איתותים שהמחשב שלך בעיתי. אמרתי לה תתקשר בצהרים היא אומרת לי אבל אני בקליפורניה (השעה 10 בבוקר שעון ישראל והיא מתקשרת ממספר טלפון מאזור המרכז 03... ) בשלב הזה הבוסית שלי לוקחת את הטלפון והתחילה לצעוק עליה עוד פעם אחת שאת מתקשרת אלי אני פונה למשטרה תעזבי אותי מאז שאיימנו לפנות למשטרה .... שקט אפילו לא פעם אחת...
אלינו גם התקשרה איזו גברת שטענה שהיא ממייקרוסופט בקליפורניה עם אותה הטענה שיש משהו בעייתי במחשב שלנו והיא צריכה לתקן לנו את זה.
בעלי לקח את הטלפון והתחיל להגיד לה בהתלהבות- "וואו! כל הכבוד שאת כ"כ דואגת לנו!!! אנחנו כ"כ מודים לך!!!
איך הגעת אלינו בכלל?!"
היא התחילה לגמגם משהו, והוא המשיך:
"לא נעים לנו שתטרחי בשבילנו! את לא חייבת לנו כלום! אנחנו אוהבים אותך, כל טוב!!!! "
וטרק...

והיה עוד פעם כזה מקרה,
וכשהיא אמרה לי שהיא מקבל איתותים מהמחשב שלנו שהוא בעיתי וכו', אמרתי לה- אבל אין לי בכלל מחשב! :p

ד.ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
D I G I T A L
גם לנו היו שיחות כאלו , הרבה פעמים עד שאיימנו עליהם וזה עזר.
לעומת זאת קרוב משפחה שלי שנלחץ ועשה מה שהם אמרו לו לעשות היה צריך לשלם סכום גבוה כדי לקבל חזרה את החומר..

M.B.G

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
יום אחד קופצת לי חלונית קטנה בצד המחשב עם שאלה האם אני רוצה להפוך את התמונות לסרטון וידיאו.
כתבי שכן,ואז אני רואה שתיקיית תמונות של הבן שלי הפכה לסרטון וידיאו באותו רגע.
זה הגיוני?

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כן פשוט תעשי לתמונות פתח באמצעות תמונה.. זה אמור לחזור..

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני יודעת אבל אם היא מנסה להוכיח לנו שהיא מחו"ל למה היא מתקשר ב10 בבוקר (כשלילה שם) ממספר ישראלי???

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אלינו התקשרו הרבה פעמים - כמה פעמים ממספרים בחו"ל וכמה פעמים ממספר ישראלי. ניתקתי להם בפרצוף ברגע ששמעתי את המלים 'מדברים מהצוות של מייקרוסופט' באנגלית במבטא דרום מזרח אסייתי. פעם אחת גערתי בחימה שפוכה שיפסיקו להתקשר אלי, אבל לא עזר... הם כל פעם מנסים מחדש, לפעמים מאותו מספר טלפון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה