האם נקודה בכותרת של הפורום נכון?

שרה מגן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נשתרבבה בטעות...
אין שמים נקודה בכותרות.
 

יונית3

משתמש צעיר
נשתרבבה, מילת ולא מלת. אבל אולי נקבל כאן החלטה שלא מתקנים אחרים בפורום? זה יהיה קטנוני למדי ואחרי הכול אני מניחה שמי שנמצא כאן מבין בעריכה ובלשון, גם אם משתרבבת לו טעות פה ושם. מי בעד?
 

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נשתרבבה, מילת ולא מלת.
זהו חידוש של האקדמיה, ואני לא מכפיף עצמי אליהם בכלל. בספרות התורניות שלפני האקדמיה מופיע 'מלת' ולא 'מילת'.
אבל אולי נקבל כאן החלטה שלא מתקנים אחרים בפורום? זה יהיה קטנוני למדי ואחרי הכול אני מניחה שמי שנמצא כאן מבין בעריכה ובלשון, גם אם משתרבבת לו טעות פה ושם. מי בעד?
אני לגמרי בעד, ואפי' נחרץ לצד זה.
לא הייתי מתקן אף משתמש בטעות שלו, עובדה שלא עשיתי את זה אף פעם עד היום. ואני אפי' לא 'מומחה' כ"כ בתחום (לא בטוח שאם הפורום היה סגור רק למקצוענים, הייתי נמצא כאן היום). כאן, בגלל האירוניה שבדבר, שדוקא בפורום 'עריכה לשונית, דקדוק וניקוד' השתרבבה טעות, וגם זה לא נגד מישהו באופן פרטני, כי זה לא משתמש כזה או אחר, אלא ההנהלה שאף אחד אינו יודע מי כתב את זה, לכן הרשיתי לעצמי להצביע על הטעות.
 
נערך לאחרונה ב:

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
ומי אמר שזו טעות? לא חותם על זה.
 

ראש לשועלים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
א. עד שאתה אומר לי, טול קיסם מבין עיניך, טול נכון מבין שיניך, ואמור נכונה: נכונה. אלא אם כן זה קיצור של "האם לשים נקודה בכותרת של הפורום זה מעשה נכון".
ב. אולי יש לתרץ, שהנקודה הזו היא פשוט המחשה ויזואלית נחמדה לניקוד ופיסוק. סוג של לוגו במגבלות הפורמט. וצ"ע.
 

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
שהנקודה הזו היא פשוט המחשה ויזואלית
כמו ש'רמזתי' מקודם, אין כאן טעות ולא שגיאה וברור שהנקודה מכוונת לגמרי. בִדקו וגלו שאין שום פורום שבכותרתו מופיעים פסיק, נקודה או כל סימן פיסוק אחר. הרי לכם שכל הניקוד הוכנס כאן בכותרת הפורום בכוונה תחילה כחלק מהמחשת נושא הפורום, וממילא גם הנקודה...
 

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא הספקתי לעיין (בכוונתי לעשות זאת אי"ה) באשכול בנושא האקדמיה בעד ונגד, וייתכן שהשאלה על הנקודה בסוף כותרת כלולה בדיון שם. בכל אופן, כפי שכבר ציינו לעיל, על פי הכללים המקובלים, ולא רק כללי האקדמיה, אין שמים נקודה בסוף כותרת. האמנם ראה הניק @ישיר נקודות מודפסות באופן שיטתי בסוף כותרות באוצר הספרים היהודי?
 

לוח אירועים וקורסים קרובים

למעלה