האם נטפרי עוקב אחרי הגלישות שלי?

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היי,

אני עובדת במקום שיש אבטחת מידע. ויש לי סינון של נתיב על המחשב.
עכשיו עובדים מהבית.
אני רוצה לגלוש דרך רשת של נטפרי שיש לי בבית,
אבל לצורך זה צריכה להתקין תעודת אבטחה.

אני רוצה קודם להבין:
מה זה בעצם תעודת אבטחה?
האם תעודת האבטחה מאפשרת לנטפרי לעקוב אחרי הגלישה המוצפנת?
והאם זה שונה מנתיב בעניין הזה? (את נתיב אישרו לי בעבודה, רוצה להבין אם תהיה להם בעיה עם נטפרי)

תודה רבה!!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה לי שגם נתיב דורשים תעודת אבטחה
בכל מקרה לנטפרי יש גישה לנתונים מסוימים
אבל לא נראה לי שהם יכולים לפענח הכל
(יכול להיות שאני טועה,צריך לשאול אותם)

נערך לאחרונה ב:

מאה100

משתמש מקצוען
תעודת אבטחה זה בשביל שיהיה גישה לנטפרי לסנן את האינטרנט. לקבל מידע על אתרים שאת גולשת בשביל להגיש לך אותם מסוננים. משהו כזה הסבירו לי. תכלס לא נראה לי שמישהו באמת יודע איפה את גולשת ומה התוכן. כי זה רובוטי הרי. (אולי אפשר לברר למפרע...) זה גם לא יוצר פירצה למחשב. עד כמה שידוע לי.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ישנם מכשירים שכשאתה מתקין עליהם תעודת אבטחה המכשיר מזהיר אותך שבעל התעודה יכול לצפות בכל התנועות שלכם ברשת. ולכן התשובה היא כן! ומסתבר שאין הבדל בין נתיב לנטפרי.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תעודת האבטחה מיועדת עבור סינון בגלישה באתרים מאובטחים, בעלי תעודת ssl עם פתיח https ועוד.
ללא התעודה, הסינון לא יוכל לאפשר את הגלישה באתרים אלו. האבטחה של האתר מזהה את המסנן ולא מאפשרת לו להכנס, וזה בעצם תעודת אבטחה- הסכמה שלך כגולש לתת דריסת רגל למסנן.

בזמנו, אינטרנט רימון כשרצו להוציא לעז על נטפרי [מה שלא הלך להם כמובן], הם השתמשו בזה בשביל להפליל את נטפרי. אבל כמובן, הציבור לא טיפש, כי בכל הסינונים זה אותו הדבר..

כך ש @מסלול מחדש אם בעבודה לא הפריע למנהלים העובדה שיש נתיב, לך לא אמורה להפריע העובדה שיש לך נטפרי.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תודה רבה על התגובות.
עזרתם לי מאוד!!!
@mat שהוא המנהל של נטפרי כתב על זה בפורום נטפרי כך:
"מי שיכול לנתר את התקשורת מבחינה טכנית זה רק מי שיש לו שליטה על שרת הסינון ויש את זה רק למי שחייב את זה בנטפרי. שזה רק אני. ואנשי תחזוקה של הספק."

וכן את זה (קישור)
"היכולת היא תיאורטית. כי בשביל לבצע את זה צריך לפתוח תוכנות לשם כך.

זה דומה לזה שאם אתה גולש ב WIFI בלי הצפנה כל אחד שנמצא בסביבה יכול לקנות ציוד מיוחד ולדעת לאן אתה גולש. אם זה לא אתר מאובטח. וגם אם זה אתר מאובטח הוא יוכל לדעת לאיזה דומיינים נכנסת."

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
התשובה היא שהם יכולים, אבל הם לא עושים את זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה