דיון האם מתאים לדעתכם לפרסם סיפור ילדים בפורום - סקר

האם מתאים לפרסם בפורום סיפור ילדים בהמשכים

• כן

הצבעות: 40 88.9%
  • לא

הצבעות: 5 11.1%

• סה"כ מצביעים
    45
  • הסקר נסגר .

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אשמח אם תענו לי על הסקר:

הכתיבה שלי היא עקרונית על נושאים קלילים.
הכי שיכולים להיות.
לפני מספר שנים חשבתי שסגנון הכתיבה הזה מתאים אולי לספרות ילדים.
אז ניסיתי לכתוב סיפור תעלומה חביב.
"שימי הבלש בתעלומת העוגה" קראתי לו.
חושבת לשתף אתכם בסיפור ולקבל תגובות.
אבל זה נשמע לי משום מה פחות מתאים.
מה לפורום כתיבה ולסיפור ילדים?
אז אשמח אם תענו לסקר אם מתאים לפרסם כאן את 'תעלומת העוגה'.
כדי שתבינו על מה מדובר הנה קטע קטן מתחילת הסיפור:

פרק ראשון
נעים להכיר
היום התחיל עליז מהצפוי.
קמתי בבוקרו של יום שני לאוירה שונה וחגיגית. תוך כדי אמירת "מודה אני" שמתי לב לניחוח בלתי מזוהה של מאכל שלא הצלחתי לפענח את טיבו ולקולות הדיבורים והצחוק שהגיעו מכיוון הסלון.
הדממה שקידמה את פני מידי בוקר הוחלפה בהמולה רעשנית ומעוררת.
קפצתי מהמיטה ונתקלתי בקערה הירוקה בה עלי ליטול ידיים. נטלתי ידיים בזריזות, שטפתי פנים במהירות, ניגבתי אותם כלאחר יד בקצה השרוול, ויצאתי אל הסלון.
מול עיני הנדהמות ראיתי את שבט קצנלבוגן בהרכב מלא, יושב על הספה ולוטש בי עיניים צוחקות.
שבט קצנלבוגן, אם אתם שואלים, הם ילדי משפחת קצנלבוגן. ואם אתם סקרנים לדעת מי הם אז אספר לכם שמדובר בבני דודי האהובים שמתגוררים הרחק הרחק.
בראותם אותי הפכו הצחקוקים שלהם לצהלות של ממש, הם זינקו לקראתי והחלו לדבר בבת אחד דיבורים נרגשים. ואם לא די בכך הבנתי שהריח המתוק הזה שנישא בחלל הבית הוא ריחו של מעדן שאני אוהב באופן מיוחד: אורז בחלב.
בקיצור, הבוקר התחיל והביא עמו המון הפתעות מעניינות ומיוחדות. אך לפני שאמשיך, אציג את עצמי בפניכם: שמי שימי טיילר ואני בן שמונה וחצי. אני ילד כמו כולכם, לפעמים שובב ולפעמים רציני. יש בי תכונות אופי טובות ותכונות שאני צריך... המ... קצת לשנות אותן. אבל בינתיים זה אני. שימי.

נ.ב. שלחתי את הסיפור למספר הוצאות לאור וקיבלתי תשובה שלילית.
האם כדאי בכל זאת לפרסם אותו על במה זו?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה לפורום כתיבה ולסיפור ילדים?
גם כתיבה לילדים היא מקצועית. בפרט שיש כאן את המנהלת המומחית בתחום.
שלחתי את הסיפור למספר הוצאות לאור וקיבלתי תשובה שלילית.
זה משפט טוב לראיון שיערך עם הסופרת kiwi. לא קרה כלום. לדעתי הסיפור יפה ותוסס, יתכן פשוט שהשוק רווי בחומרים.

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פרק ראשון
נעים להכיר
היום התחיל עליז מהצפוי.
קמתי בבוקרו של יום שני לאוירה שונה וחגיגית. תוך כדי אמירת "מודה אני" שמתי לב לניחוח בלתי מזוהה של מאכל שלא הצלחתי לפענח את טיבו ולקולות הדיבורים והצחוק שהגיעו מכיוון הסלון.
הדממה שקידמה את פני מידי בוקר הוחלפה בהמולה רעשנית ומעוררת.
קפצתי מהמיטה ונתקלתי בקערה הירוקה בה עלי ליטול ידיים. נטלתי ידיים בזריזות, שטפתי פנים במהירות, ניגבתי אותם כלאחר יד בקצה השרוול, ויצאתי אל הסלון.
מול עיני הנדהמות ראיתי את שבט קצנלבוגן בהרכב מלא, יושב על הספה ולוטש בי עיניים צוחקות.
שבט קצנלבוגן, אם אתם שואלים, הם ילדי משפחת קצנלבוגן. ואם אתם סקרנים לדעת מי הם אז אספר לכם שמדובר בבני דודי האהובים שמתגוררים הרחק הרחק.
בראותם אותי הפכו הצחקוקים שלהם לצהלות של ממש, הם זינקו לקראתי והחלו לדבר בבת אחד דיבורים נרגשים. ואם לא די בכך הבנתי שהריח המתוק הזה שנישא בחלל הבית הוא ריחו של מעדן שאני אוהב באופן מיוחד: אורז בחלב.
בקיצור, הבוקר התחיל והביא עמו המון הפתעות מעניינות ומיוחדות. אך לפני שאמשיך, אציג את עצמי בפניכם: שמי שימי טיילר ואני בן שמונה וחצי. אני ילד כמו כולכם, לפעמים שובב ולפעמים רציני. יש בי תכונות אופי טובות ותכונות שאני צריך... המ... קצת לשנות אותן. אבל בינתיים זה אני. שימי.
נשמע ונקרא טוב
טיפ קטן לע"נ: בספרות לילדים מוטב שלא לכתוב בשפה מליצית.
בעידן המודרני של ימינו גם הספרות למבוגרים הפכה להיות קלילה יותר ופחות מתפייטת וק"ו לילדים.
תנסי לפשט את המילים. להוריד, לקרב.
כמובן לשמור על סגנון כתיבה גבוה, בלי סלנגים וכו' אבל גם לא גבוה מידי.
בהצלחה
מחכה להמשך...

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
חשבתי על הסיפור ונראה לי שלא אעלה אותו בסופו של דבר,
במיוחד כי לא ברור לי איזו תועלת תצא מזה שאפרסם אותו על במה זו.

ותודה רבה על התגובות המעודדות ועל ההשתתפות בסקר :)

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
הן פרטו מדוע לא?
לא, הן לא אמרו למה לא.
אבל עורכת ספרותית שעברה על הסיפור 'מלמעלה' אמרה שאין בסיפור חידוש או לימוד יוצא דופן. וגם העלילה חסרת חשיבות. עוגה נעלמה מהחצר של סבתא מרקוביץ והגיעה לגן בדרך מסתורית?! אין בעלילה חידוש או תרומה לקורא, לפי דבריה.
והוצאה לאור מחפשת איזו תועלת תצא לקוראים.

דרך אגב, אני לא רוצה לפרסם כאן לא בגלל שזו במה לא מתאימה, אלא כי החומר לא מתאים.
ככה נראה לי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נשמע ונקרא טוב
טיפ קטן לע"נ: בספרות לילדים מוטב שלא לכתוב בשפה מליצית.
בעידן המודרני של ימינו גם הספרות למבוגרים הפכה להיות קלילה יותר ופחות מתפייטת וק"ו לילדים.
תנסי לפשט את המילים. להוריד, לקרב.
כמובן לשמור על סגנון כתיבה גבוה, בלי סלנגים וכו' אבל גם לא גבוה מידי.
בהצלחה
מחכה להמשך...
נושא שקצת קשור - חריזה בספרות ילדים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה