האם מקינטוש זה המחשב המובחר מכולם לעבודה באינדזיין?

האם מקינטוש זה המחשב האולטימטיבי

• סה"כ מצביעים
    74

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני יכול לבחור אם לאתחל את המחשב על הווינדוס או על ההאקינטוש
לא הבנתי אותך
במק יש אפשרות לפתוח את ווינדוס 10 בחלון בפרלל
האם גם באקינטוש יש אפשרות לפתוח את ווינדוס 10 בחלון תוך כדי עבודה?

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
סליחה על הבורות - מה זה אקינטוש?...

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
סליחה על הבורות - מה זה אקינטוש?
זה התוכנה שעובדת במחשבי מק כמו ווינדוס בPC
שפרצו אותה או משהו כזה והתאימו אותה למחשבי PC
כנס לקישורים ששמתי

FE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אני עובד עם מק יותר מ30 שנה.
כמה תובנות בגרוש מחווית השימוש שלי.
על איכות המסכים, האיטגרציה בין חלקי המחשב והמראה הייחודי לא אוסיף ואין מה להוסיף.
אבל מה כן:
1. לא שמעתי אף פעם מישהו שעבד עם מקינטוש ועבר לפיסי ואמר ש״המעבר שינה לו את החיים״. הפוך שמעתי המון!
2. יותר מ15 שנים שלא ראיתי טכנאי מחשבים (מאז החלפת מערכת ההפעלה לMacOsx). בגדול, טכנאי המחשבים שעבדתי איתו עשה הסבה בערך מאותו זמן למקצוע אחר.
3. לא נתקלתי מעולם בוירוס במק ומעולם לא היה לי אנטי-וירוס.
4. מבט אחד על לוח הבקרה במק ובפיסי יסבירו למה מק יותר קל לעבודה, ללמידה, ולמה הוא יותר אינטואיטיבי.
5. זה נכון שיש הרבה יותר תוכנות לפיסי אבל לא נתקלתי כמעט בשום ביצוע שרציתי לבצע שלא מצאתי לו פיתרון למק.
6. אם לא היו הפסקות חשמל, לא הייתי זוכר היכן נמצא כפתור ההפעלה הפיזי של המחשב.
7. אני עובד עם תוכנות אדובי שלא ידועות כקמצניות בזלילת משאבים (כולל שימוש מאסיבי בפוטושופ). המחשב שאני עובד איתו הוא משנת 2012 (!!!) ״3.4GHz Intel Core i7/24GB 27 (קניתי את המחשב בזמנו מיד שניה ב9,000 ש״ח) ועדיין אני לא רואה צורך להחליף אותו. עובד מעולה וזריז בצורה מספקת די והותר. שתבינו מה זו יציבות ומה יחסי העלות/תועלת.
8. ועכשיו לשוס: המחשבים החדשים של אפל עם מעבד M1. תשכחו מטענת המחיר. היום במחיר סביר בלבד אפשר לקנות מחשב עוצמתי עם המעבד הכי מהיר למשתמש המקצועי הסטנדרטי.
מחשב Mac mini, מחשב שולחני זעיר ללא מסך, עם 16G זיכרון, דיסק1 טרה ssd, אפשר לקנות בארץ ב5,000 ש״ח.
מחשב "iMac 24 עם 16G זיכרון, דיסק1 טרה ssd, מסך מדהים 4.5K, יפהפה מאין כמוהו אפשר לקנות בארץ ב-8,300 ש״ח
מחשב נייד MacBook Pro 16 M1 Pro 10CPU 16GPU 16GB/1TB, מחשב עוצמתי שיכול בהחלט להחליף את המחשב השולחני עם אפשרות לחיבור שני מסכים נוספים יעלה בארץ 10,900 ש״ח (ככה מרוויחים גם מחשב נייד וגם מחשב שולחני חזק).
תביאו מחו״ל תחסכו כמה אלפי שקלים...
שלושת המחשבים האלו עם מעבד M1 יטיסו לכם את העבודות עם תוכנות אדובי והרבה יותר מזה...

נערך לאחרונה ב:

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא הבנתי אותך
במק יש אפשרות לפתוח את ווינדוס 10 בחלון בפרלל
האם גם באקינטוש יש אפשרות לפתוח את ווינדוס 10 בחלון תוך כדי עבודה?
אפשר להתקין על האקינטוש פרלל
אבל אני לא התקנתי
אני פשוט סוגר את המחשב ופותח אותו מחדש על ווינדוס

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר להתקין על האקינטוש פרלל
אבל אני לא התקנתי
אני פשוט סוגר את המחשב ופותח אותו מחדש על ווינדוס
נו, ומה אתה ממליץ?
כדאי לנסות להתקין? או שיש באגים וכו'

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני עובד עם מק יותר מ30 שנה.
כמה תובנות בגרוש מחווית השימוש שלי.
על איכות המסכים, האיטגרציה בין חלקי המחשב והמראה הייחודי לא אוסיף ואין מה להוסיף.
אבל מה כן:
1. לא שמעתי אף פעם מישהו שעבד עם מקינטוש ועבר לפיסי ואמר ש״המעבר שינה לו את החיים״. הפוך שמעתי המון!
2. יותר מ15 שנים שלא ראיתי טכנאי מחשבים (מאז החלפת מערכת ההפעלה לMacOsx). בגדול, טכנאי המחשבים שעבדתי איתו עשה הסבה בערך מאותו זמן למקצוע אחר.
3. לא נתקלתי מעולם בוירוס במק ומעולם לא היה לי אנטי-וירוס.
4. מבט אחד על לוח הבקרה במק ובפיסי יסבירו למה מק יותר קל לעבודה, ללמידה, ולמה הוא יותר אינטואיטיבי.
5. זה נכון שיש הרבה יותר תוכנות לפיסי אבל לא נתקלתי כמעט בשום ביצוע שרציתי לבצע שלא מצאתי לו פיתרון למק.
6. אם לא היו הפסקות חשמל, לא הייתי זוכר היכן נמצא כפתור ההפעלה הפיזי של המחשב.
7. אני עובד עם תוכנות אדובי שלא ידועות כקמצניות בזלילת משאבים (כולל שימוש מאסיבי בפוטושופ). המחשב שאני עובד איתו הוא משנת 2012 (!!!) ״3.4GHz Intel Core i7/24GB 27 (קניתי את המחשב בזמנו מיד שניה ב9,000 ש״ח) ועדיין אני לא רואה צורך להחליף אותו. עובד מעולה וזריז בצורה מספקת די והותר. שתבינו מה זו יציבות ומה יחסי העלות/תועלת.
8. ועכשיו לשוס: המחשבים החדשים של אפל עם מעבד M1. תשכחו מטענת המחיר. היום במחיר סביר בלבד אפשר לקנות מחשב עוצמתי עם המעבד הכי מהיר למשתמש המקצועי הסטנדרטי.
מחשב Mac mini, מחשב שולחני זעיר ללא מסך, עם 16G זיכרון, דיסק1 טרה ssd, אפשר לקנות בארץ ב5,000 ש״ח.
מחשב "iMac 24 עם 16G זיכרון, דיסק1 טרה ssd, מסך מדהים 4.5K, יפהפה מאין כמוהו אפשר לקנות בארץ ב-8,300 ש״ח
מחשב נייד MacBook Pro 16 M1 Pro 10CPU 16GPU 16GB/1TB, מחשב עוצמתי שיכול בהחלט להחליף את המחשב השולחני עם אפשרות לחיבור שני מסכים נוספים יעלה בארץ 10,900 ש״ח (ככה מרוויחים גם מחשב נייד וגם מחשב שולחני חזק).
תביאו מחו״ל תחסכו כמה אלפי שקלים...
שלושת המחשבים האלו עם מעבד M1 יטיסו לכם את העבודות עם תוכנות אדובי והרבה יותר מזה...

תודה על הפירוט.
יש לך מושג מתי יושק איימאק 27 אינטש?

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמה דברים על מערכת הפעלה של מק העתקתי מכאן

MacOS.png

לעומת ווינדוס, השימוש במערכת ההפעלה MacOS (לשעבר OS X) מוגבל למכשירי אפל בלבד. לכן, במידה ותרצו להשתמש במערכת ההפעלה הזאת, תצטרכו לרכוש מוצרים של חברת אפל, כמו למשל מקבוק פרו. בגלל שמערכת ההפעלה של Mac יכולה לפעול רק על מגוון יחסית קטן של מחשבים, יותר קל לשלוט בה בהשוואה לווינדוס, מה שמאפשר לאפל לבצע בדיקות אינטנסיביות של המוצרים שלה, ולייעל את התוכנה בצורה טובה יותר מאשר מיקרוסופט.

העובדה הזאת גם מאפשרת לאפל להציע שירותים ממוקדים כדי לאבחן ולתקן בעיות, ולעשות את זה במהירות גבוהה יותר ובדיוק רב יותר לעומת ווינדוס, וכך בעצם הם עומדים בסלוגן המפורסם שלהם: "It Just Works" (זה פשוט עובד). מערכת ההפעלה של Mac היא מאוד ידידותית למשתמש. אז אמנם הממשק של ווינדוס נחשב ליחסית פשוט, אבל MacOS בהשוואה אליו נחשב לאפילו עוד יותר פשוט. אם אתם רגילים להשתמש בווינדוס, אז ככל הנראה ייקח לכם קצת זמן להסתגל ל-MacOS. למרות שיש הרבה מאוד פקודות דומות, השמות שלהן שונים וזה עלול לבלבל אתכם: למשל, סייר הקבצים של MacOS נקרא Finder.

בהשוואה ל-Windows, ל-MacOS יש מגוון פחות רחב של תוכנות להציע. עם זאת, חברת אפל דואגת לספק למשתמשים שלה אלטרנטיבות, והיא מפתחת הרבה מאוד תוכנות ייחודיות ושימושיות. אפל דאגו שלמערכת ההפעלה שלהם תהיה תאימות לתוכנות פופולריות שונות, כמו דפדפן כרום של גוגל. בנוסף, מיקרוסופט הוציאה גרסת אופיס במיוחד למחשבים שרצים על MacOS. הרבה חברות שמתעסקות בעיצוב ומדיה מעדיפות את MacOS, כי מערכת ההפעלה הזאת מגיעה עם הרבה תוכנות ייחודיות ושימושיות המיועדות לאנשים שמתעסקים בתחומים האלה. אחת התוכנות הכי פופולריות למשל, היא התוכנה לעריכת וידאו שנקראת Final Cut Pro.

בכל הנוגע לגיימרים, MacOS היא לא בשבילכם. למעשה, מערכת ההפעלה הזאת מעולם לא הייתה פופולרית עבור גיימרים, כי רוב המשחקים החדשים פשוט לא זמינים ל-MacOS, אלא רק לווינדוס וקונסולות משחקים כמו פלייסטיישן ו-XBOX. למרות זאת, אם אתם גיימרים שבכל זאת מתעקשים להשתמש ב-MacOS, אז יש דרך לעקוף את זה. אפשר להתקין את אפליקציית Bootcamp ובעזרתו לגשת למערכת ההפעלה של ווינדוס דרך מחשב ה-Mac שלכם, כך שבעצם יהיו לכם 2 מערכות הפעלה שונות על המחשב.

חשוב לציין שבשביל להשתמש בווינדוס תצטרכו לשלם למיקרוסופט על הרישיון של התוכנה. אפשרות נוספת אגב, היא להתקין לינוקס על Bootcamp. כן, על מחשבי Mac תוכלו להתקין מערכות הפעלה שונות, אבל את מערכת ההפעלה MacOS אפשר להתקין אך ורק על מחשבים של חברת אפל. היתרון אולי הכי גדול של MacOS, הוא הסנכרון המושלם עם מכשירי אפל שונים כמו אייפון, אייפד, אייפוד, Apple Watch וכו'. מעבר לנוחות שהסנכרון בין מוצרי אפל השונים מספק לכם, תוכלו גם ליהנות משירותים שונים כמו הפקודות הקוליות של סירי ומערכת התשלומים של אפל.

האינטגרציה בין מערכות ההפעלה MacOS ו-iOS מאפשרת למשתמשים לפתוח מסמכים ולערוך אותם במכשירים השונים, או לענות לשיחות טלפון והודעות באמצעות המחשב. אם יש לכם את השעון החכם של אפל ואת מערכת ה-MacOS הכי עדכנית על המחשב, אז תוכלו להיכנס למחשב שלכם ללא צורך בסיסמה. הדברים האלה פשוט לא קיימים בתוכנות והמוצרים של מיקרוסופט. אפל לא מציעה מגוון רחב מדי של מחשבי מק, וכידוע, המחשבים שלהם הם די יקרים. בכל הנוגע לחומרה, לא בטוח שתמצאו מחשב שמתאים לכם. למשל, אפל לא מציעה מסכי 17 אינץ' או מסכי מגע (נכון לרגע זה).

למרות זאת, אפל השיקה לאחרונה את ה-iMac Pro החדש: הוא חזק יותר, כולל מעבד 18 ליבות וכרטיס מסך של AMD Vega Graphics, והרעיון מאחורי המחשב הזה הוא למנוע מאנשים לעבור למחשבי ווינדוס רק כי אין מחשבי Mac שעונים על הדרישות והצרכים שלהם מבחינת חומרה. מחשבי Mac פונים לאנשים שמחפשים חווית פרימיום. הרבה אנשים הם מעריצים מושבעים של החברה והמוצרים שלה, ובגלל שכבר יש להם אייפון, Apple Watch, ומוצרים נוספים, הם באופן טבעי יעדיפו גם את המחשבים של אפל שמסתנכרנים עם שאר המכשירים של החברה שהם כבר קנו.

יתרונות:
  • עיצוב פשוט וידידותי למשתמש
  • שירות טוב יותר
  • תאימות/סנכרון עם שאר המכשירים של אפל
  • אפשר להריץ Windows על מערכת MacOS באמצעות שימוש ב-BootCamp

חסרונות:
  • יקר בהשוואה למחשבים שמריצים Windows
  • יש מגוון פחות גדול של תוכנות
  • לא מתאים לגיימרים
  • אין תמיכה במסך מגע
  • עדכוני המערכת השוטפים לא מרשימים במיוחד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה