האם מקינטוש זה המחשב המובחר מכולם לעבודה באינדזיין?

האם מקינטוש זה המחשב האולטימטיבי

• סה"כ מצביעים
    74

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מתי לדעתכם USB-C לא יתאים? ומעבד i9 מיושן? וווייפי דור רביעי איטי מידי? לדעתי פחות מארבע שנים..
ברגע שAPPLE (נו, נו) התחילו לאמץ את הסטנדרט של USB-C, הוא הולך להיות כאן להמון זמן.
ויש עוד סיבה: USB-C שונה מהרבה חיבורים אחרים (ודומה לHDMI וUSB רק יותר טוב, בכך ש)המַחְברים שלו נמצאים בעיקר בדפנות, וזה עוזר לעמידות שלו. משא"כ מיקרו USB וכדו', שמשתמשים בפינים בולטים (ולמרות זאת מיקרו USB שורד כבר למעלה מעשור, והוא עדיין התחלופה הזולה יותר למכשירים פשוטים כמו נגני MP3 וכו').
ועוד סיבה: התצורה הפיזית של USB-C לא משמש רק לUSB, אלא גם לחיבור THUNDERBOLT, שהוא חיבור ממש עוצמתי שיכול לחבר כמעט כל דבר (התקני אחסון במהירות גבוהה, התקני דימות, התקני תצוגה, קלט, פלט, ועוד).
אז אני לא חושב שהוא ייעלם כ"כ מהר.

מעבד I9? איזה מעבד I9? כל שנה יוצא חדש...

וויפי דור 4? אנחנו אוחזים כבר בדור 6....

באופן כללי, כשכל אחד מסתכל בפריזמה הצרה שלו ומה משמש אותו במלאכתו (ולא על "מה חדש" בטכנולוגיה) - יכול להיות שאפילו מחשב פנטיום יהיה עבורו מספיק, כדי להפעיל וורד 95 ותוכנת תג, ואילו מישהו אחר יצטרך חוות שרתים של מעבדי XEON כדי לרנדר הדמיות ב3DMAX.

yoel32

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש לציין שכשקונים איימק ללא ssd נתקלים באמת במחשב איטי [מנסיון], לכן יש לפקוח עיניים כשבוחרים איימק ולדעת על מה ללכת.
לעומת זה, הנייד מקבוק פרו הינהו מוצר מושלם ממש. ולמי שצריך את ווינדוז [למשל עבור תוכנת תג] כשיש הרבה זכרון הווינדוז עובד די טוב בתוכנת פראלל, ואזי נהנים משני העולמות, מערכת ווינדוז ומק בצמוד. וכשמתקינים את הווינדוז בנפרד באופן של בוט קמפ זה טס יותר, עובד מעולה שבמעולה, חלק ביותר, יותר טוב מpc!!! רק שאז כגל מערכת היא בנפרד.

נערך לאחרונה ב:

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
ויש עוד סיבה: USB-C שונה מהרבה חיבורים אחרים (ודומה לHDMI וUSB רק יותר טוב, בכך ש)המַחְברים שלו נמצאים בעיקר בדפנות, וזה עוזר לעמידות שלו. משא"כ מיקרו USB וכדו', שמשתמשים בפינים בולטים (ולמרות זאת מיקרו USB שורד כבר למעלה מעשור, והוא עדיין התחלופה הזולה יותר למכשירים פשוטים כמו נגני MP3 וכו').
ועוד סיבה: התצורה הפיזית של USB-C לא משמש רק לUSB, אלא גם לחיבור THUNDERBOLT, שהוא חיבור ממש עוצמתי שיכול לחבר כמעט כל דבר (התקני אחסון במהירות גבוהה, התקני דימות, התקני תצוגה, קלט, פלט, ועוד).

וגם אפשר להכניס USB-C משני הצדדים.

לעומת זה, הנייד מקבוק פרו הינהו מוצר מושלם ממש. ולמי שצריך את ווינדוז [למשל עבור תוכנת תג] כשיש הרבה זכרון הווינדוז עובד די טוב בתוכנת פראלל, ואזי נהנים משני העולמות, מערכת ווינדוז ומק בצמוד. וכשמתקינים את הווינדוז בנפרד באופן של בוט קמפ זה טס יותר, עובד מעולה שבמעולה, חלק ביותר, יותר טוב מpc!!! רק שאז כגל מערכת היא בנפרד.

כל מילה!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לעומת זה, הנייד מקבוק פרו הינהו מוצר מושלם ממש.
חוץ מהעובדה שהוא כמעט לא ניתן לשדרוג (בפרט בדגמים המאוחרים יותר).
לעומת רוב הPC הניידים שאפשר להחליף/להוסיף בהם SSD, זיכרון, כרטיס WIFI, וכן הלאה.
לגבי הבוטקמפ, זה נכון שווינדוס עובד חלק יחסית, אבל אז איפה כל היתרונות של "החומרה של מק מסונכרנת באופן מלא עם התוכנה" ושאר ירקות?

Panda

משתמש מקצוען
מק לא טוב יותר מPC. נקודה.
זו מלחמת עולם בדיוק כמו שהיה בעבר על אנדרואיד VS אפל..

PC שבנוי בצורה טובה עם חומרה חזקה, שנבנתה ע"י טכנאי מקצועי [ולא אריזה מוכנה בחנות], יהיה חזק פי כמה ממק, ובחצי מחיר!

לא באה לומר שמק הוא פחות חזק.. ממש לא. אלא חוסר הפרופורצייה במחיר בין מק לPC הוא כ"כ הזוי, שזה פשוט גורם לאיי אלו שאין להם מושג אמיתי במערכות מיחשוב, לחשוב שמק חזק יותר. אבל זה פשוט שטויות.
מה שכתבת פה זה שטויות.
וזה נאמר בתור בעלים של כמה מחשבי PC מדגמי פרימיום. ושני מחשבי mac.

נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
חוץ מהעובדה שהוא כמעט לא ניתן לשדרוג (בפרט בדגמים המאוחרים יותר).

נכון, חבל...

אבל... לאחרונה המסך של המקבוק פרו שלי התקלקל, והמעבדה רצו כ-3000 ש״ח להחליפו.
במקום לשלם כ״כ הרבה הזמנתי מסך חדש מקורי מ-ebay בכ-1600 ש״ח, והחלפתי אותו לבד, ע״פ הוראות באתר ifixit...

הנה כמה תמונות שצילמתי למזכרת:
IMG_20190917_191948.jpg

קבצים מצורפים

• IMG_20190917_192023.jpg
    IMG_20190917_192023.jpg
    KB 88.6 · צפיות: 16
  • IMG_20190917_192031.jpg
    IMG_20190917_192031.jpg
    KB 94.4 · צפיות: 21

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אלו ניידים לא נייחים
איזה נייח פרמיום יש לך

tamara.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
זוהי נקודה מרכזית ששווה לשים לב לזה:
במק תצטרך להשקיע הרבה פחות בחומרה (ששווה כסף) כדי לקבל מכונה שתתן לך תוצאות.
בפי סי תצטרך להשקיע הרבה יותר בחומרה (ששווה כסף) כדי לקבל מכונה שתתן לך תוצאות!

בדוק ומנוסה.

אם תשווה בין חומרות אז ברור שמק יותר יקר. אם תשווה בין תוצאות ברור שמק יותר זול.

מקווה שהובנתי.

אני חושבת שבסופו של דבר המעצבים הגדולים עובדים דווקא על מאק אבל אני בכל זאת חושבת שזה עניין אינדבדואלי לכל אחד וזה גם מאד תלוי בנושא השימוש!!

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
השתמשת עם עגלה, זה אומר שמק טוב יותר?

הגיחוך צועק לשמים..
תתפלא אבל אני יושב גם על פי.סי. חזק מאוד ומושקע ומשרת אותי מעולה, והוא אוכל את המק שלי בחומרה שלו, ועם כל זאת המק הדי-חלש שלי מתמודד מולו בגבורה ראויה לציון...

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מעבד I9? איזה מעבד I9? כל שנה יוצא חדש...

וויפי דור 4? אנחנו אוחזים כבר בדור 6....
כמובן, אני יודע... דיברתי על המחשבים החדשים שכבר יש לאנשים בפועל בארץ. ולא ראיתי שנמכרים XPS או MAC עם i10 (כי עדיין בקושי יצא הגירסא החזקה של המעבדים האלו)
ורק חלקם תומכים בדור 5 של וויפיי. מה שמאוד מאוד חשוב..
USB-C אמור לתפוס חזק מאוד, במיוחד עם הטונדרבלשוט הנל, אבל הניסיון הקצר (!) שלי הראה שפתאום צצים כל מיני דברים שאחרי שנתיים אי אפשר כמעט בלעדיהם.. או איתם.. פתאום איזה חברה ממציאה משהו, וזה הופך לסטנדרט וכו'.

מסקנת העניין שבשנות ה2020 אורך חיי המחשב אינם שיקול כה משמעותי

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמובן, אני יודע... דיברתי על המחשבים החדשים שכבר יש לאנשים בפועל בארץ. ולא ראיתי שנמכרים XPS או MAC עם i10 (כי עדיין בקושי יצא הגירסא החזקה של המעבדים האלו)
ורק חלקם תומכים בדור 5 של וויפיי. מה שמאוד מאוד חשוב..
USB-C אמור לתפוס חזק מאוד, במיוחד עם הטונדרבלשוט הנל, אבל הניסיון הקצר (!) שלי הראה שפתאום צצים כל מיני דברים שאחרי שנתיים אי אפשר כמעט בלעדיהם.. או איתם.. פתאום איזה חברה ממציאה משהו, וזה הופך לסטנדרט וכו'.

מסקנת העניין שבשנות ה2020 אורך חיי המחשב אינם שיקול כה משמעותי
א. מה זה I10? לא מוכרת לי סדרת מעבדים בשם הזה. (I9 היא סדרת מעבדים, לא דגם, דגמים הולכים לפי "דורות", סדרות הן: I3 I5 I7 I9, ועוד) התכוונת אולי לדור העשירי של מעבדי אינטל?
ב. למי שאין לו כסף מיותר - אורך חיי המחשב הם שיקול משמעותי מאוד.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אוקיי, ולמסקנה - מאק אוכל את פיסי או רק לועס בלי אפשרות בליעה?

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
המסך של המקבוק פרו שלי התקלקל
מה קרה קבלת עליו עצבים ושברת אותו, אם היית מרוקאי עצבני כמוני הייתי מבין, איך התקלקל? כמה שנים יש לך אותו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה