מידע שימושי האם מסתובב עכשיו וירוס קשה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יש "סוכריות" (סטרפסילס) להשיג בכל בית מרקחת
מאוד עוזר!!
כן
קניתי
ואח"כ, אחרי שמצצית איזה 2, גיליתי שזה בכשרות של הרבנות הראשית בלבד.
אז מי שזה משנה לו, שישים לב.
קניתי סטרפסילס פלוס עם חומר מאלחש. אולי באחרים יש כשרות יותר טובה.

תכל'ס לכאב החזק שהיה לי עם הוירוס הזה גם האחד הזה שיש בו חומר מאלחש לא עזר בכלום.

לא נכנסת לסוגיה אם זה מצריך כשרות או לא. תכל'ס למי שכן מקפיד, כי זה כדור מציצה עם טעם, אז חשוב לשים לב.

noas

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
והכי לא הגיוני מבחינתי זה לשלוח את הבחורים החולים הביתה
בכל מקרה רוב הסיכויים שהחברים בישיבה כבר נדבקו
כל בחור שחוזר הביתה = משפחה שלמה נדבקת....

אצל הבחור שלי עשו בחכמה
כל בחור חולה עובר מיידית לאגף נפרד, כמו בימי הקורונה בעולם הישיבות
בעיקרון את צודקת 100%
מצד שני, בחור שלא מרגיש טוב
חייב את הבית שלו
את המיטה שלו
לשכב במיטה של ישיבה ולסבול ככה , ניראה לי עינוי מאוד גדול
וגם בבית יכול לגשת ולעשות תה , לקחת תרופה
גם אצלי לצערי הבן הגיע מהישיבה והדביק חצי בית
אבל לאחר שאני נדבקתי
באמת חשבתי לעצמי כמה טוב שהוא היה בבית כשהיה חולה (הגיע לשבת חופשית בחנוכה)
ולא התפתל במיטתו בישיבה

אומנם הקורונה לימדה אותנו לסגור אנשים במקומות כדי לא להדבק
אבל צריך להיזכר בעידן הקודם
הו טיפלו באנשים חולים

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
סליחה שלא כתבתי על זה מראש....
פשוט הסוג אם החומר מאלחש זה בטעם מנטה נוראי... ולא הייתי מוצץ דבר כזה בתור בנאדם בריא!
הטעם היה לי בסדר גמור.
הכשרות- לא
אבל כאמור שמתי לב רק אחרי שכבר מצצתי

אלו בלי החומר אלחוש לא עזרו לי בכלום [לפני כעשור עם משהו מאוד מציק בגרון], גם אז לא שמתי לב לכשרות, ואחר כך שכחתי מזה בכלל

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אז אנחנו גם במועדון:
דלקת גרון שלא זוכרת כבר שנים כזו חריפה. כמו שתיארו פה שצריך לחשוב לפני כל בליעה על הכאב שמצפה... חום, חולשה, צמרמורות, כאבי שרירים בחלקת התחתון של הגוף שלא מאפשרים להירדם.
אין לי מושג מאיפה הגיע הדבר הזה.
הרופאה איבחנה דלקת גרון חריפה אפילו ללא משטח. ולילדים דלקת ריאות.
העמסנו אנטיביוטיקה לכל ילד.
ההרגשה טובה יותר. השיעולים הנוראיים של הילדים ללא שינוי.
מעניין אם גם הסינים הרגישו כך לפני שגילו את הנגיף המסתורי מהוואן...

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סתם שאלה, לכל אלו שכתבו שהולכו לרופא,
אתם הולכים עם כל חום לרופא?
הבן שלי עכשיו כנראה עם הוירוס הזה, מה שהיה לי חשוב לברר איתו אם יש לו כאבי גרון = ואז זה יכול להיות סטרפ וצריך לקחת אנטיביטיקה,
אבל ברגע שהוא אמר לי שלא, אני לא חושבת ללכת לרופא אני יודעת שיש עכשיו וירוס שמסתובב ויעבור תוך כמה ימים.
או שאני טועה ויש כן לרפואה מה להציע?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הבן שלי עכשיו כנראה עם הוירוס הזה, מה שהיה לי חשוב לברר איתו אם יש לו כאבי גרון = ואז זה יכול להיות סטרפ וצריך לקחת אנטיביטיקה,
אבל ברגע שהוא אמר לי שלא, אני לא חושבת ללכת לרופא אני יודעת שיש עכשיו וירוס שמסתובב ויעבור תוך כמה ימים.
ההנחה שזה הוירוס שמסתובב יש לה בסיס
עם זאת, לפעמים זה מתגלה כמשהו אחר

אני מכירה ילד שהרגיש כאב גרון, כאב רגליים, שרירים וכו'. תכל'ס הלך לרופא. נשלח למיון. ושם גילו חזרת! [ילד מחוסן, אבל ידוע שכ 5% לא משפיע החיסון]
סיפור טרי מהשבוע

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מכירה ילד שהרגיש כאב גרון, כאב רגליים, שרירים וכו'. תכל'ס הלך לרופא. נשלח למיון. ושם גילו חזרת! [ילד מחוסן, אבל ידוע שכ 5% לא משפיע החיסון]
סיפור טרי מהשבוע
טרי אבל נדיר!

noas

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני דווקא הרגשתי בוירוס הזה שאין מה ללכת לרופא
אפילו שהיה לי כאב מתחת לגרון
משהו מפחיד
ראיתי אח"כ שהולך ונחלש
ולרופא לא יהיה מה לעזור לי

אבל ברור שצריך להיות עם היד על הדופק

• תודה
Reactions: M:D

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני הולכת עם כל חום קצת יותר רציני לרופא אם הוא מלווה בעוד משהו כמו שיעול בלתי פוסק. כי אם זה חיידק ויש איך לטפל למה לתת להם לסבול סתם ולמה להטביע אותם במשככי כאבים? והסיבה הנוספת שאני רוצה לשלוח אותם למעון ויודעת שאם זה יסתיים באנטיביוטיקה אני יצטרך לחכות עוד 24 שעות מהתחלת האנטיביוטיקה כך שאני מעדיפה להגיע לאבחנה מהר. ולא להיתקע שבוע בבית.

• תודה
Reactions: M:D

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
טרי אבל נדיר!
נדיר ככל שיהיה, זו דוגמא.
ודוגמא נדירה
אבל יש כל כך הרבה דברים שיכולים להרגיש כמו וירוס והם לא...
אם היה מישהו במשפחה עם וירוס [בוודאות וירוס] ואחריו יש הדבקה במשפחה- אז כן- באמת הגיוני שזה וירוס ולא צריך לרוץ לרופא

אבל בראשון במשפחה- בהחלט רצוי לבדוק.

כשהייתי בבית חולים פעם הגעתי אני עם תסמיני שפעת- בסוף התברר כאלח דם שהוא מצב מסכן חיים
והיו במיון עוד לא מעט כמוני שהרגישו כמו שפעת וזה היה כל מיני זיהומים...

כשהילדים היו קטנים, אחד מהם היה עם שפעת...כמה ימים. לא הלכתי לרופא כי היה חורף והיה ברור לי שזה זה. אחרי שלושה ימים הלכתי. הרופא הטיס למיון. היתה דלקת שכבר הגיעה לעצמות!
והרופא אמר לי שזה לא נדיר....ושחשוב מאוד לבדוק מה מקור חום ולמה יד לא מרגיש טוב גם בלי חום.
אם זה 24 שעות- לא חייב רופא.
מהר לזה- בהחלט הרופא אמר לי שצריך.
ולא רק הוא.
גם עוד כמה רופאים

לדעתי האישית-
ברפואה, תמיד כדאי להיות זהירים יותר מפחות.
עדיף ללכת לרופא סתם שוב ושוב מאשר לא ללכת ואז ללכת כשמאוחר מדי. וזה דבר ה' ישמור שקורה. פתאום יש חיידק טורף שהתגלתה מאוחר מדי...למשל

אפשר כמובן לחלוק עלי.
אבל- מנסיון שלי, וראיתי הרבה בתי חולים בחיי, ראיתי הרבה אנשי שחשבו שיש להם שפעת או וירוס אחר ולא נבדקו בזמן והתחרטו על זה אוד לאחר מעשה.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני הולכת עם הילדים
אם זה חום של 48-72 שעות
שמתלווה למשהו חריג
שיעול, צינון, חולשה, אפטיות, ומשהו שונה חריג
הולכת לבדיקה מקיפה
אף, אוזן, גרון, וכו,
בעיקר בעיקר על שיעול ונשימה!!

D

Deleted 66182

אורח
אם מתלבטים אם זה דלקת גרון סטרפטוקוק אפשר להיעזר בבדיקה ביתית -אלו שנמכרות בקופ"ח אמינות ומגיעות לאחוזי דיוק גבוהים וחוסכות את ההמתנה לרופא בחברת אויר גדוש נגיפים שונים...
לדווח לרופא ולהתחיל אנטיביוטיקה בהוראתו.

ykdesign

משתמש צעיר
אני עם צינון וכאבי ראש כבר שבוע והילד שלי גם בהחלה כאב הגרון והראש והינו אצל רופא ואמר וירוס כרגע לילד יש רק כאבי ראש האם ללכת לרופא שוב בגלל שהכאב נמשך שבוע?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני הולכת עם הילדים
אם זה חום של 48-72 שעות
שמתלווה למשהו חריג
שיעול, צינון, חולשה, אפטיות, ומשהו שונה חריג
הולכת לבדיקה מקיפה
אף, אוזן, גרון, וכו,
בעיקר בעיקר על שיעול ונשימה!!
דווקא חום לא מוסבר, שאת לא רואה צינון, חולשה וכו' לפעמים מצריך ביקור אצל רופא יותר מאשר חום עם סימנים

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני עם צינון וכאבי ראש כבר שבוע והילד שלי גם בהחלה כאב הגרון והראש והינו אצל רופא ואמר וירוס כרגע לילד יש רק כאבי ראש האם ללכת לרופא שוב בגלל שהכאב נמשך שבוע?
לא.
הוירוס הזה שמסתובב יכול להיות גם שבוע- עשרה ימים

אני אישית איתו משני לפני שבוע וחצי.
כאבי ראש עדיין יש לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה