קורונה האם מותר להדליק מנגל בחצר בליל ל"ג בעומר?

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
במוקד 104 של פיקוד העורף אמרו כעת כי אין איסור על מנגל רק 'מדורה' לא הצלחתי להבין ממתי זה נקרא 'מדורה' וממתי 'מנגל'????
אני חושב שמנגל עוד שווה 500 ש"ח
בטוח שנכתב בציניות
אבל למען הסר ספק
אני רוצה להזכיר לכל החכמולוגים
שבער"פ שנה זו היה איסור לשרוף חמץ בחוץ
והרבה שרפו בבית / בחצר
ובאחד מן האלו
השריפה יצא מכלל שליטה
ולא עלינו אדם יקר נהרג מזה.

אז בבקשה....

רק לא להתחכם,
להדליק מנגל, כן
מדורה לא.

בדוח

משתמש מקצוען
זה מפחיד. כאילו עדיין לא למדנו כלום!
לא הבעיה זה החמישים איש ולא המדורה. הבעיה היא בחוסר ההבנה שצריך לקבל מרות וסמכות של מישהו מלמעלה בכדי לנהל משבר.
לשחק אותה ראש קטן (ו'צדיק'...) לא מראה על חכמה.
אנחנו ציבור שהיינו אמורים להיות ראשונים לראות את הנולד. עסוקים בדברי חכמה כל כך הרבה. ואיזהו חכם- הרואה את הנולד.
זה 'ברח' לנו..., וחבל!

כמובן, לא לכולנו. ממש לא. אבל כואב שבתוכינו ישנה מציאות כזו, ויש שזה נראה להם לגיטימי. משחק של שוטרים וגנבים.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האם יש למשהו מקור על כך שלכבוד ר' שמעון נצרך דווקא "מדורה" ולא מספיק בנר נשמה בבית?
נרות.jpg

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
ולכל הדואגים
מבטיחה לכם שר' שמעון לא יבדיל אם הדלקתם מדורה לכבודו או נר נשמה לכבודו
אבל הוא כן יעדיף שתשמעו להוראות משרד הבריאות ולא תעשו חילול ה'
אין מצווה לעשות מדורה כאשר מדובר בסכנה נקודה!!

ayys

משתמש מקצוען
מה בעצם ההגבלות מחר?
אם אנחנו מתכננים מנגל בשטח פתוח כגון חוף וכדו' זה מותר? או שיש ממש עוצר ואסור לצאת
וכן - ממתי העוצר הזה אם יש , מאיזה שעה?
לא מוזכר עוצר בשום מקום, יש מגבלות כשעיקרן הן באיזור מירון.

לגבי חוף הים ספציפית אני לא יודע אם זה חלק מהמגבלות שהוסרו אתמול (כמו הפארקים).

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
בורות? נציב הכבאות דדי שמחי בגל״צ‬⁩: ״גם בשנים הבאות אמליץ לא לקיים מדורות בל״ג בעומר. במדינה חמה כמו שלנו מדורות בחודש מאי אחרי החורף עם כל הצמחייה זה לשים מכשול לפני עיוור. אפשר לחגוג בדרכים אחרות, להחזיר את המנהג של חץ וקשת ולשדרג אותו״.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אוקי ועל כל השאר גם לא שמעת??
לא חושב שהיתה עד כה הפגנה עם אלף איש, חרף דיווחים שונים בתקשורת. בכל התמונות שיצאו מהפגנות הדגלים השחורים והעצמאים המספר רחוק מאד מאלף איש.
התחבורה הציבורית לא צפופה. ואם היא צפופה מזכותכם וחובתכם להתקשר תיכף למשטרה.
מקומות העבודה מחויבים לעמוד בתקנים מחמירים מאד, כאשר כל מקומות העבודה הגדולים מקפידים עליהם היטב.
כאשר משלבים שקרים בטענה, היא כולה נפגמת באופן חסר תקנה, וזה פוגע רק בטוען ובטענתו. לתשומת לב.

זאת ועוד, עם כל הכבוד והיקר, מאות אלפי אנשים שיקבלו משכורת ולא יאכלו לחם צר ומים לחץ, יותר חשוב מדבר שאינו מצווה לא מן התורה ולא מדרבנן, גם אם זה קשה למישהו לשמוע את זה. התירו הרבה איסורים ומנהגים בשביל 'הפסד מרובה'.
(חבל מאד שאת כל הרעש הזה לא שמענו כאשר שריד בית מקדשנו היה סגור ומסוגר, שועלים הלכו בו. ויש לזה גם סיבה טובה וד"ל)

אני חושב שדרעי וליצמן אכן ייצאו מישראל 2020 לזכרון נצח, כמאמר הכרזה. משום שבזמן שהעולם רעד ומגיפה קטלנית חיסלה רבבות, הם היו עסוקים בהפעלת לחץ על רוה"מ ומשרד הבריאות ש'יתיר' ישיבות וכוללים ובתי כנסת ומקוואות. במקום לצאת אל הציבור ולקרוא לו (אפילו פעם אחת) לחבוש מסיכה ולא להתקהל, להטיח באנ"ש את הנתונים המבהילים והבלתי מחמיאים, הם היו עסוקים בחתונות של אחרי ל"ג בעומר, אם 50 או 20 איש. כבר הם יתחילו לעסוק באינטנסיביות בביטול קנסות שהושתו על אלו שבגללם אנחנו עדיין תקועים איפה שאנחנו תקועים. דואגים לכל פונה!
בושה.

וכדאי למען ההגינות להזכיר את זה:
בתי מרחץ ובריכות שחיה לא, מקוואות כן.
וגם את זה:
עסקים שאינם מורשים לפעול
  • דיסקוטקים, ברים ופאבים.
  • פארקי מים, בתי מרחץ ובריכות שחיה (למעט עבור טיפולים או ספורט מקצועי).
  • פארקי שעשועים ולונה פארקים.
  • פארקים, גינות ציבוריות, גני שעשועים ומיתקני שעשועים.
  • מוזיאונים, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים.
  • כלי שייט ציבוריים, רכבלים.
  • מקומות לעריכת מופעים וירידים ואולמות אירועים.
  • אטרקציות תיירותיות.

מרחבית

משתמש מקצוען
אף אחד לא נהנה ממצב לא רגיל ומהגבלות.
אם אנחנו משכנעים את עצמנו שמגבילים אותנו סתם כך או מתוך כוונות זדון, הדבר נותן לנו לגטימציה לעשות טריקים כדי לא להיזהר, ויחד עם זה להישאר עם מצפון נקי.

בעיניי זהו המושג הרחב של 'כתינוק הבורח מבית הספר''.
באופן טבעי רובינו שם (כל אחד בחלק אחר בחייו) -
מגבילים אותי. אני רוצה חופש. אני מנסה לעקוף ולברוח. איזה כיף שהצלחתי!

במצב כזה אין כמעט התרכזות במהות הדברים.
(אם תרצו עוד, אין התמודדות אמיתית עם ההבנה שהמציאות היא רצון ד'. והיא גם דרכו של ד' לדבר איתנו).

אני לא בקטע של להאשים. חושבת שזה לא נכון כמשהו עיקרי ומכליל. וגם מעמיד את המותקף ואת תשומת הלב שלו בהתגוננות, במקום במהות הדברים.
תראו כמה אשכולות וויכוחים יש על מי אשם או לא אשם ולמה. (המדינה, השרים, החרדים).
כשכל תשומת הלב נתונה לשאלה האם ומי אשם -
מתפספסת תוך כדי כך הנקודה העיקרית, של לקיחת אחריות מפוכחת.

בואו נחשוב שאנחנו מנהלים את המשבר הזה, כן? לא המדינה. גם לא שר כזה או אחר. רק אנחנו. כל אחד מאיתנו.
אנחנו האחראים. ואנחנו לוקחים בחשבון את הכל. בלי לטמון את הראש מאף חלק בפאזל הזה.
מתוך גישה, שהמציאות היא כאן, ואנחנו מגדילים ראש מולה, בכנות ובלי רמיה עצמית, מרחיבים אחריות, ונוהגים בהתאם.

יהיה לנו ככה הרבה יותר טוב. גם בחברה שסביבינו וגם בחברה הרחבה יותר. ובעיקר - בתוך עצמנו.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה