האם מורה שחותמת חל"ת זכאית לדמי אבטלה?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני כבר מבולבלת לגמרי מכל הדעות הסותרות. הבנתי שיש שני סוגי חל"ת- אחד של אם שמאריכה את חופשת הלידה על חשבונה, והשני כאשר עובד נוטל ימי חופשה על חשבונו.

ממה שקראתי באתרים השונים, הסוג הראשון אינו תלוי בהסכמת המעביד (הארכה) והחל"ת הכללי תלוי בהסכמת המפקח/המעביד.

וכאן נשאלת השאלה שבכותרת, כי חלק אומרים לי שקבלו דמי אבטלה בחל"ת וחלק שוללים זאת מכל וכל.

מי צודק?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אני כבר מבולבלת לגמרי מכל הדעות הסותרות. הבנתי שיש שני סוגי חל"ת- אחד של אם שמאריכה את חופשת הלידה על חשבונה, והשני כאשר עובד נוטל ימי חופשה על חשבונו.

ממה שקראתי באתרים השונים, הסוג הראשון אינו תלוי בהסכמת המעביד (הארכה) והחל"ת הכללי תלוי בהסכמת המפקח/המעביד.

וכאן נשאלת השאלה שבכותרת, כי חלק אומרים לי שקבלו דמי אבטלה בחל"ת וחלק שוללים זאת מכל וכל.

מי צודק?
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/Pages/avthlat.aspx

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אוקיי. התחלתי לעבד את המידע. נשארה לי רק שאלה, איזה אישור עלי להביא מהמעסיק?

ציטוט:
יולדת שהתפטרה מעבודתה
אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). אמנם על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ביטוח אבטלה.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אוקיי. התחלתי לעבד את המידע. נשארה לי רק שאלה, איזה אישור עלי להביא מהמעסיק?

ציטוט:
יולדת שהתפטרה מעבודתה
אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). אמנם על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ביטוח אבטלה.
שהיא הפסיקה באמת לעבוד לצורך גידול הילד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה