קורונה האם לפרסם סרטון של רוקדים כנגד הכללים

• פותח הנושא 002
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדברים עובדים רק ככה
זה פסיכולוגיה
ועוד ילמדו על זה

אבל למשל בקהילה שלנו
לפני שבועיים ער"ש
הרב נכנס בדמעות בעיניים
וסיפר יש לי חבר בארה"ב
ששוכב במצב קריטי
הוא תרם לי המון כסף לכולל
הילדים שלו מבקשים שנתפלל

מאז מער"ש זו
הכללים השתנו
למה כי ראו שזה לא דמיון
יש פה סיפורים אמיתיים
בביהכנ"ס אחרים התחילו לשמור רק לפני כמה ימים
כי הם אז התחילו לשמוע על מכיריהם
שחולים או חולים קשה

מי שמקשיב לקו "קול מבשר"
מחו"ל באידיש
שם אנשים מספרים כבר שבוע וחצי על הקסטרופה
מזדעזע עמוקות
ואפי' מפחד לצאת לרחוב

אז לכאורה הכשל פה רק בהסברה
כי יש דרכים לשכנע
כמו שיש דרכים לשכנע לקנות יופלה או מו אפי' שאנחנו לא צריכים את זה
פשוט אין פה משהו שמספיק רציני להשקיע בזה

חחח

משתמש סופר מקצוען
פרסום - פרסום - פרסום.

זו החלופה לאלימות, שלא תתכן בכלל.

למעשה, בעיניי - זה גם סוג של אלימות.
אולי זה פסול כמותה.
שיימינג הוא דבר נוראי.

אבל עכשיו - אין ברירה.
כל מפר צו - ייתלה בכיכר הרשת.
כך אנשים לא ייעזו.

תארו לעצמכם מה חושב אותו 'גיבור ש'זכה' לטבול בער"ש במקווה כלים באלעד, ופורסם ברשת עם תמונתו המלאה.
הוא יחזור על זה?
אז עשה שטות של בן 19.
הוא לא יעשה אותה שוב.
מצד שני האשים שעושים את זה זה בד"כ כל הקבוצה מעודדת את התופעה. אנשים בד"כ לא הולכים כנגד הזרם החברתי אליו הם משתייכים.

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
להפציץ את הרחובות בשמות של עשרות אלפי נשמות שנשרפו בשנים האחרונות מטומאת האינטרנט והרחוב. המגיפה הזאת שממשיכה גם כעת כשמגיפה גשמית משתוללת. על זה לא ראיתי כאן אשכולות שלמים. גדול המחטיאו יותר מן ההורגו. הלב נשרף מכך יותר מן העוברים על ההנחיות של משרד הבריאות. בואו נמחה ונתריע גם על זה. הגיעו מים עד נפש. לכו תדעו אם זה שאנשים הסתובבו עם אייפונים בבתי כנסת ואפילו בכותל ונשים פרוצות הולכות באופן מחריד עם חצאיות קצצרות ושאר מרעין בישין ברחובתינו ומחטיאות את הרבים ושורפות את נשמות בחורי ישראל ואברכים יקרים ואין פוצה פה ומצפצף. התרגלנו .... אולי בגלל זה גורשנו מבתי הכנסת ואף הרחובות ואף הכותל שומם ה' ירחם.

הר הבשן

משתמש מקצוען
להפציץ את הרחובות בשמות של עשרות אלפי נשמות שנשרפו בשנים האחרונות מטומאת האינטרנט והרחוב. המגיפה הזאת שממשיכה גם כעת כשמגיפה גשמית משתוללת. על זה לא ראיתי כאן אשכולות שלמים. גדול המחטיאו יותר מן ההורגו. הלב נשרף מכך יותר מן העוברים על ההנחיות של משרד הבריאות. בואו נמחה ונתריע גם על זה. הגיעו מים עד נפש. לכו תדעו אם זה שאנשים הסתובבו עם אייפונים בבתי כנסת ואפילו בכותל ונשים פרוצות הולכות באופן מחריד עם חצאיות קצצרות ושאר מרעין בישין ברחובתינו ומחטיאות את הרבים ושורפות את נשמות בחורי ישראל ואברכים יקרים ואין פוצה פה ומצפצף. התרגלנו .... אולי בגלל זה גורשנו מבתי הכנסת ואף הרחובות ואף הכותל שומם ה' ירחם.
זה צודק ולצערינו הרבה יותר קל להילחם בקורונה מאשר באינטרנט ההרסני

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי למה אנשים פה כותבים שזה בעיה להלשין? אני חושבת שהייתי מלשינה בו במקום!! מתוך דאגה נטו לעצמי. אם מי שהיה משתתף שם היה ניזוק ורק הוא בלבד אז סבבא לא קשור אלי. ברגע שאותם אנשים יכולים לגרום נזק לי, למשפחה שלי אני לא ישתוק בשום פנים ואופן!!!!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

חחח

משתמש סופר מקצוען
בנתיים המשטרה לא עושה כלום לא מביאה קנסות ולא כלום הכול מצב של אובסיה
וזה פשוט חבל!! למה אם היו תוקעים לכל מפר הוראות קנס של 500 ש"ח כבר מזמן כולם היו תקועים עמוק בבתים ולא מעיזים לצאת מהבית.

חחח

משתמש סופר מקצוען
כמה רוע צריך להיות לאדם שעומד ומסריט חתונה שלא קשורה אליו
כדי לפרסם וללכלך
למה רוע?? אם הוא הסריט זה אומר שזה היה בקרבתו יוצא מכך שהוא בעצמו או משפחתו עלולים להינזק מאותם אנשים. כמה נמוש אותו אדם שלא הרים באותו רגע טלפון למשטרה אלא רק הסריט.

חסה

משתמש פעיל
המשטרה כן נותנת קנסות!!! לפנות למשטרה זה צעד מתבקש ראשון והכרחי!
האם להפיץ-לדעתי חילול ה', אבל זו שאלת רב אמיתית.
הרבנים הורו שהענין הזה זה מותר לעשות הכול ואין כן דין של מוסר או חילול השם אנשיים שבלי זה מסתוביבים חייבים להתריע למשטרה

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
הרבנים הורו שהענין הזה זה מותר לעשות הכול ואין כן דין של מוסר או חילול השם אנשיים שבלי זה מסתוביבים חייבים להתריע למשטרה
רבנים הורו שבענין הזה מותר למסור לרשויות שיעשו דין עם הפושעים.
רבנים לא התירו בשום פסק פומבי להפיץ הסרטות של פושעים.

סתם אחד

משתמש פעיל
כמה רוע צריך להיות לאדם שעומד ומסריט חתונה שלא קשורה אליו
כדי לפרסם וללכלך
כמה רוע וטימטום יכול להיות לאנשים שפשוט הופכים למחבלים בפוטנציאל, ולפצצה ביולוגית מתקתקת.
מי שמסריט אותם במטרה לעצור רת הנגף אינו רע, השאלה האם זה אקפטיבי או לא, אבל רוע אין כאן אלא אם כן המטרה שלו היא רק בשביל להשמיץ ולהוציא את דיבת הציבור רעה.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שיהיה ברור: מי שמפר כללים, בכל אופן שיהיה וק"ו אם הוא בחשש או חייב בידוד - הוא צריך טיפול דחוף!
אני השבוע התקשרתי לגבאי בית כנסת בגלל שרב בית הכנסת הפר כללים, ואמרתי לו שאם הוא לא יפסיק - אני מוסר אותו.
אבל מכאן ולצלם ולהסריט, ולעשות הסתה נגד ציבור שלנו, מתוכנו ולתת עזרה לחילונים לדבר - הוא פושע לא פחות.

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מי שחושש להתקשר למשטרה
יכול לשלוח הודעה בפרטי.
אני עושה את זה בשמחה.

מה לעשות?
יש מפגרים ששורפים את העירה

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שימסור - אבל למה אני, אתה והוא צריכים לראות אותם? למי ומה זה מועיל? אפשר לענות לי ע"ז?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה