האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

פלונית

משתמש רשום
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון,
האם כדאי להשקיע בייעוץ משכנתא, או אפשר לעשות את "העבודה" לבד?

שיר פורום

משתמש פעיל
שלום,

בזמנו אמרו לי כולם לקחת יועץ משכנתאות.
אבל בגלל הסכום הרב שדרש - בערך 4000 העדפתי לעשות לבד.
הלכתי לכל הבנקים האפשריים וממש השוותי את כל ההצעות. בכל בנק אמרתי מה נתנו לי יותר בבנקים האחרים וכך הצלחתי כל פעם להשיג תנאים טובים יותר.
גם למדתי טוב את הנושא והבנתי מה פחות או יותר מתאים ליכולותי ומספר השנים שאני מעונינת.
השגתי הצעות שונות מבנקים עם הפרשים של אלפי שקלים.
התקשרתי ליועץ המשכנתאות והוא אמר שלא היה יכול בעצמו להשיג תנאים טובים כמו שהשגתי.

מסקנה- אם יש לך זמן והמשכנתא לא מורכבת מידי מבחינת יכולת כלכלית עדיף לנסות לבד ולחסוך את הכסף של היועץ.

גולד א

משתמש רשום
בעבר, כשהיועצים היו יכולים לעשות עבורך את כל העבודה מתחילתה ועד סופה, וחלקם השיגו גם דברים שלא ניתן להשיג סתם כך, היה רווחי בוודאות ללכת דרך יועץ. (מוצלח כמובן..)

כיום המצב קצת השתנה והבנקים מערימים על היועצים כל מיני קשיים בהתנהלות ככה שיכול להיות שכיום זה שונה.

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לדעתי אין כמו יועץ. 4000 ש"ח יכול להיות כלום לעומת רביות מטורפות ועוד שנים של תשלום מיותר.
בכל אופן אפשר להתחיל לקבל הצעה מבנק ולעשות השוואת מחירים עם בנקים נוספים, לנסות לנהל משא ומתן עם הבנקים ואחר כך להתייעץ...
תלוי בכח ובזמן

מוישי

משתמש רשום
מאד כדאי אם אפשר להסתדר לבד,
מכיון שכאמור היום אין הרבה מרווח ליועצים להוריד, ואתם יכולים בעצמכם להשיג מה שהוא משיג, יש בנקים (משתנה מסניף לסניף, צריך לברר) שהפקידים הוגנים ולעניין, ונותנים מלכתחילה הצעות מצויינות,
הרבה פעמים אפשר גם להפסיד (זמן, עצבים, כסף) מזה שהלכתם ליועץ.
אבל צריך קצת להבין בזה, עכ"פ להתייעץ עם מבין, כמובן.

שוש12

משתמש פעיל
לדעתי שווה
רק אם את לוקחת יועץ יעיל ואמין!!!

או שיש לך סבלנות, וזמן פנוי
בשביל:
ללמוד את כל נושא ריביות פריים וכו'
ללכת לפגישות בכמה בנקים
לחזור שוב לבנקים כדי לשפר הצעות
לבדוק השוואות
לבדוק עם יועץ שמבין, שאכן הצלחת להשיג דיל טוב.

את כל השלבים האלו חוסך לך יועץ טוב.

שמחה בהצלחה

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
יש אתר של מישהי שמייעצת בחינם

בגדול - זה ככה
אם אתם בעייתיים (שהבנק לא מאשר) אז או ללכת ישירות למזרחי טפחות או ליועץ שגם הוא יגיע אתכם אליהם כי הם לוקחים סיכונים יותר מכולם - מעלימים עין מבעיות - אך המחיר בהתאם!
קודם כל זה הקטע של התמחור בין הבנקים - אפשר לעשות את זה לבד - ואחרי פגישה אחת בבנק עצמו הכל יכול להעשות דרך מייל\פקס
אחר כך יש עוד קטע שהרבה לא שמים לב אליו זה המשחק בין המסלולים
המשכנתא ברך כלל מתחלקת לשלש 1. פריים (מינוס כמה שהבנק נותן) 2. מסלול קבוע 3. מסלול משתנה. כשכל אחד זה מסלול הלוואה בפני עצמו
מה שחשוב לעשות זה א. את הפריים הכי ארוך שאפשר - כי הוא הכי זול ואין שום קנסות ביציאה. ב. לא לחשוב בראש קטן כמו למשל, אם אפשר את השני שליש הנותרים לעשות במסלול אחד - קבוע לאלה שלא אוהבים תנודות או משתנה לאלה שפחות מפחיד אותם - למרות שברוב המקרים באופן מפתיע ולא צפוי - הקבוע יהיה יותר זול מהמשתנה! ולכן (גם אם הבנקאי משכנע אותכם שיותר כדאי לקחת משתנה או שאי אפשר וכו' וכו' אלף תירוצים תהיו עקשנים ותזכרו שהבנקאי אינו שונה מרוכל בשוק שרוצה למכור לכם מוצר עם כמה שיותר אחוזי רווח! ולכן תהיו עקשנים קצת ותקבלו את מה שאתם רוצים!
זה פחות או יותר רוב התורה על אצבע אחת על המקלדת...
יש גם דברים נוספים שצריך לשים לב אליהם - עלות פתיחת תיק, עמלת פירעון מוקדם, עד 3000 ש"ח מתנה בתשלום הראשון שיש רק בפאגי (אגב, למרות ההרגשה שבנק שנראה חרדי לא ייתן לכם משהו טוב - אז מנסיון פאגי ופועלים הם השחקנים הטובים ביותר ללקוח בנושא המשכנתאות)
והכי הכי חשוב זה בסוף לשבת עם מחשבון הלוואות (קיים בנוקיה C2 המדופלם -מחשבון-אפשרויות-מחשבון הלוואות) ולחשב בכל הצעה כמה תעלה לכם ההלוואה בסופו של יום.... הייתם רוצים.... בסופם של שנים:(
לעזרה נוספת בחינם ניתן לפנות באישי ולהשאיר מס' טלפון ובל"נ אשתדל לעזור

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י פלונית;2491104:
מישהו מכיר יועץ/ת טוב, במידה ונחליט לקחת?

ממליצה מאוד לקחת יועץ משכנתאות.
זה בד"כ מחזיר את ההשקעה בגדול.

שלחתי לך בפרטי על יועץ מקצועי שעזר לנו מאוד.

אנוכי

משתמש מקצוען
אנחנו - הלכנו ליועץ משכנתאות (לאחר שהמליצו לנו עליו רבות) - אך לאחר שהלכנו לבנק בלעדיו וביקשנו הצעה, והתמקחנו עליה וכו' קיבלנו טובה פי כמה וכמה מהיועץ, שכיון שכך - ויתר על העמלה, אך מה שהיה קורה שהיינו משלמים גם לו וגם לבנק לו היינו הולכים דרכו,
רק- היינו צריכים להכנס לעומק הנושא ויש לומר שהפקידים במזרחי טפחות עזרו לנו מאוד עם זה בשונה מ2 בנקים אחרים.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לקחנו פעמיים יועצי משכנתאות.
פעם אחת לפני כחמש שנים, עזרה לנו הכל בצורה ברורה ובשקיפות מלאה. הביאה מספר תוכניות והריצה עניינים מהר. (אוכל להמליץ בפרטי, אם יש צורך)
פעם שניה השנה. לקחנו יועץ עם המלצות דרך פרוג.
ולא, אנחנו מאוד לא מרוצים!!
איטי, קשה להשגה, מאבד מסמכים שוב ושוב, לא נתן לנו תוכניות לבדיקה. אלא קבע מה התוכנית הראויה ביותר (מצידו) ועוד ועוד

אין לי מושג האם זה בגלל הקשיים שמערימים היום בבנקים / סתם התנהלות לא מוצלחת / "גדל" ועסוק יותר בדברים אחרים.
לכן, אם אתם הולכים על יועץ בידקו המלצות מעכשיו!!!

בהצלחה!

מימדים

משתמש פעיל
אני לקחתי יועץ משכנתאות שסחב וסחב לי (ככה זה היה נראה לי...)
אבל בסוף בסוף כשקיבלתי את כל הכסף,
אמרו לי כולם ואו לא יאומן איך הצלחת להוציא משכנתא כזאת (ולא, לא היה אצלי זיופים וכד')

מללכת לבד אפשר לפעמים לעשות טעות קטנה ולהמחק שם בבנק טוטאלית, לא בהכרח שווה....

מה עוד שהיום הקושי הקטן במשכנתא זה הריביות
היום הקושי העיקרי זה בבירוקרטיה, וב-לך ושוב שיש בכל הבנקים - זה לבד שווה 8000 שקל לא 4000....

ישראל123

משתמש פעיל
תלוי מאד מאד באיזה בנק ואיזה פקיד. יש בנקים שללא יועץ משכנתאות תצא לך הנשמה, ויש בנקים שאחרי פגישה אחת עם הפקיד את יכולה לעשות הכל דרך המייל והוא יביא אותך רק לחתימה

פלונית

משתמש רשום
תודה לכל העוזרים, כל העצות ממש עזרו לי! וכיוונו אותנו מה כדאי לעשות

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
רק תזהרו.

אם החלטתם ללכת לבד, ובסוף קיבלתם סירוב.
רוב הסיכויים שגם יועץ הכי טוב לא יוכל להשיג לכם משכנתא.
כי התיק כבר נפתח בצורה לא נכונה.

אז אם יש לכם משכנתא עם בעייתיות הכי קטנה, אל תנסו ללכת לבד.

ולמי שאמר שמערימים היום על יועצים. זה ממש לא נכון לגבי כל היועצים!!! יש הרבה יועצים שנבדקו עלי ידי הבנקים וקבלו 'אישור' מהנהלת הבנק להמשיך לפעול כרגיל.

לי לה לו

משתמש רשום
גם אני אשמח לשמות של יועצים טובים באישי
וכן לפי מה שהבנתי פאגי -הכי גרועים בשוק
ואשמח לדעת איזה בנקים פחות מטרטרים ומקשים ואיזה יותר?

מוישי

משתמש רשום
נכתב ע"י לי לה לו;2493197:
וכן לפי מה שהבנתי פאגי -הכי גרועים בשוק

אין כזה דבר, זה לא תלוי בבנק, תלוי איזה סניף ואיזה פקיד!
כדאי לעשות סיבוב בכמה בנקים ולהתרשם, זה לא סיפור כ"כ מסובך להוציא משכנתא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה