האם כדאי להתחיל ללמוד נגינה על גיטרה חשמלית?!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה לכולם :)
אני מתלבט מאוד כבר הרבה חודשים האם ללמוד נגינה על גיטרה חשמלית...
רוב הנגינה שלי על קלידים והסאונד שאני הכי אוהב זה חשמלית... דיסטורשיין וכו' ...(כפי ששמעתם בפלייבקים שלי.. האחרונים במיוחד)
מצד אחד אני שומע הרבה דגימות בין לקלידים ובין למחשב (פלאגינים וכו') שהם נשמעים פצצה ולא נופלים מהמקור...
מצד שני וודאי שאין על גיטרה אמיתית....
אבל זה דורש השקעה...של ציוד וכו'( ויש כל כך הרבה סוגי גיטרות מגברים אפקטים)......תחזוק...וגם לימוד כמובן עד שמגיעים לתוצאה טובה...
אשמח לחוות דעת עזרה וכו'...:p

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תגיע בגישה שאתה מפנק את עצמך ומתלמד בשביל הכיף
בסופו של דבר - דבר שכיף לך תצליח בו

לא חייבים ללכת על הטופ על ההתחלה, תקנה לך איזה גיטרה יד 2 עם אפקטים, ותתחיל לנגן...

תהנה מהחיים כפרה :)

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אין שום בעיה מצד הלמידה להתחיל לנגן גיטרה בחשמלית
השאלה היא לשם מה אתה קונה את הגיטרה
אם אתה קונה בעיקר בשביל לנגן סולו אין ספק שחשמלית זה הכלי -סולו באקוסטית וקלאסית זה די משעמם... (בטח למתחילים)
אם אתה קונה בשביל לנגן פריטות אקורדים אז גיטרה חשמלית בבית ולא עם תזמורת וסאונד ענק זה קצת פחות זה.....
שאני הכי אוהב זה חשמלית... דיסטורשיין
ללמוד להחזיק פריטת דיסטורשן נקייה עם טכניקת הMUTE ושאר ירקות זה אחרי קצת עבודה כך שזה לא שאתה לומד שש אקורדים בגיטרה ואתה כבר יכול לחפור עם דיסטורשן אבל בע"ה גם זה יגיע....
אבל זה דורש השקעה...של ציוד וכו
יש ציוד מצוין למתחילים במחירים טובים רק צריך לדעת למצוא... כנגן מתחיל ההבדל בין גיטרה של 800 לשל 3500 לא תהיה מורגשת אצלך בכלל וגם אפקטים זה דבר שלוקח זמן עד שבאמת מבינים מה מחפשים גם אם אתה חושב שאתה יודע מה אתה מחפש בגלל הידע שלך מקלידים.... פשוט קונים מגבר טוב ששמעתם עליו המלצה מחבר(!) ומקסימום מוסיפים פדל ווה ווה ויש נטייה למתחילים לקנות מגברים בינוניים אין בזה צורך! אתה בחיים לא משתמש בווליום על יותר מחצי במקרים הכי קשים.... פשוט קונים משהו קטן וקומפקטי (בדרך כלל מגברים קטנים מהחברות המומלצות הם גם ניידים שזה פלוס ענק! )
אגב כל קלידן שיודע גיטרה משתפר במהירות בסולמות ובהכרת המרוחים.... בדוק ומנוסה ע"י קלידים מוכשרים שגילו את הגיטרה באיזשהוא שלב וניגנו כמה חודשים ורק אז הם הבינו ממה מורכב אקורד ושבעצם אין הבדל בהרכב האקורד בין E לF למשל..... מכיון שהקלידים בפסנתר מטעים כי הם לא פרוסים ברצף לאורך הכלי אלא שבע "רגילים" וחמש "שחורים" שזה הורס את החשבון והסדר שבמוזיקה וכשמגיעים לגיטרה קולטים בעצם שמוזיקה זה מתמטיקה........ והכל נהיה קל יותר... אין מושג ש"את הסולם זה אני לא יודע".... פשוט מעלים את הפוזיציה בחצי טון......
גיטרה זה כלי מדהים!!! ומאוד מפתח!
שיהיה בהצלחה רבה!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
השאלה היא לשם מה אתה קונה את הגיטרה
אם אתה קונה בעיקר בשביל לנגן סולו אין ספק שחשמלית זה הכלי -סולו באקוסטית וקלאסית זה די משעמם... (בטח למתחילים)
אם אתה קונה בשביל לנגן פריטות אקורדים אז גיטרה חשמלית בבית ולא עם תזמורת וסאונד ענק זה קצת פחות זה.....
המטרה היא לסולו וליווי ...להקלטות פליייבקים בעיקר....

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
וכדאי שתפתח את השרירים והיכולות הנכונים.
יש הרבה שחולקים עליך בנושא.... יש טענה כזו שאחרי שהאצבעות מתרגלות להנחה על מיתרי הגיטרה אז זה נרכש לכל סוגי הגיטרות וודאי שאקוסטית יותר קשה לנגינה אבל לא זה שתתחיל לנגן דווקא בה יאמן אותך יותר ממי שניגן שנה חשמלית וכבר יודע איך להחזיק גיטרה וחבל שההתחלה תהיה קשה סתם.....

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש הרבה שחולקים עליך בנושא.... יש טענה כזו שאחרי שהאצבעות מתרגלות להנחה על מיתרי הגיטרה אז זה נרכש לכל סוגי הגיטרות וודאי שאקוסטית יותר קשה לנגינה אבל לא זה שתתחיל לנגן דווקא בה יאמן אותך יותר ממי שניגן שנה חשמלית וכבר יודע איך להחזיק גיטרה וחבל שההתחלה תהיה קשה סתם.....
וודאי שזה נרכש. אבל אני דיברתי על רכישה אופטימלית יותר.
אני יכול להתאמן באופניים ביתיים, ואולי גם חשמליים, אבל זה לא באמת יכשיר אותי כראוי לנסיעת אקסטרים בטיול אופניים 'קצר' של 70 ק"מ ליום במסלול ברמה בינונית.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
כן...וגם אני יודע שיש סאונד של גיטרה רגילה (אקוסטית ) בחשמלית ..לא?
בדיוק בגלל שזה קל יותר אני רוצה להתחיל עם חשמלית מה שייתן מוטיבציה להשקיע....

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברור שתלמד חשמלית הלוואי עלי...
אני עדיין לא סגור על זה...אני צריך לחשוב וכו'
לא קל להתחיל כלי חדש...מצד אחד יהיה כיף ומספק להוציא סאונדים טובים מקלידים פלאגינים וכו'..
מצד שני גיטרה ממש זה אחרת...
קיצר אני אראה....

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כן...וגם אני יודע שיש סאונד של גיטרה רגילה (אקוסטית ) בחשמלית ..לא?
בדיוק בגלל שזה קל יותר אני רוצה להתחיל עם חשמלית מה שייתן מוטיבציה להשקיע....
זה לא באמת סאונד של קלאסית... ת'יודע.. זו חשמלית, לא קלידים של קורג (ואין קלידים או נגן שבאמת מצליחים לחקות כלי קלאסי. מי שחושבים שכן, חושבים כך כי הם עצמם לא יודעים לנגן על הכלי שהקלידים מחקים)..
ואגב- אם ת'לא באמת בטוח ש'תה הולך להשקיע בגיטרה, אז כלכלית- עדיף 'ך להתחיל מקלאסית זולה ולראות אם זה מאיר לך או לא. אם כן- קפוץ לחשמלית.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב ראית בחול המועד את ההופעה של הישיבה בויס? היה מטורף!!!
איזו הופעה??? איפה?? לא שמעתי מהם מאז שהם הוציאו את MI X 6 ואיני מבין למה אלי המוכשר לכאורה הלך לישון...

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואין קלידים או נגן שבאמת מצליחים לחקות כלי קלאסי. מי שחושבים שכן, חושבים כך כי הם עצמם לא יודעים לנגן על הכלי שהקלידים מחקים)..
בהחלט קשה מאוד...אני כל הזמן משתדל לעבוד על זה...במיוחד בגיטרה....עד כמה שאפשר ועד כמה שהדגימה מאפשרת

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזו הופעה??? איפה?? לא שמעתי מהם מאז שהם הוציאו את MI X 6 ואיני מבין למה אלי המוכשר לכאורה הלך לישון...
היתה הופעה ביום חמישי בלילה ...מ2 עד חמש וחצי לפי שעון ישראל...
הם ביצעו הרבה שירים....היה תפאורה מאוד יפה...
ובקרוב יהיה שיר חדש שלהם... בעיבוד של שי ברק

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
היתה הופעה ביום חמישי בלילה ...מ2 עד חמש וחצי לפי שעון ישראל...
הם ביצעו הרבה שירים....היה תפאורה מאוד יפה...
ובקרוב יהיה שיר חדש שלהם... בעיבוד של שי ברק
א. איפה שידרו אותה?
ב. איפה בכלל מקבלים מידע על הופעות של זמרים יהודיים? ברדיו לא מדברים על זה מילה וגם לא באתרי חדשות חרדיים. אני מאוד הייתי רוצה לדעת על הופעות של ליפא שמלצער ושלום למר.
ג. כנ"ל- מאיפה המידע שלך?

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. איפה שידרו אותה?
ב. איפה בכלל מקבלים מידע על הופעות של זמרים יהודיים? ברדיו לא מדברים על זה מילה וגם לא באתרי חדשות חרדיים. אני מאוד הייתי רוצה לדעת על הופעות של ליפא שמלצער ושלום למר.
ג. כנ"ל- מאיפה המידע שלך?
שידרו אותה באתר מסויים של חוץ לארץ..קיבלתי קישור מהחברה של אלי גרסטנר...
המידע הזה ספציפית זה באינסטגרם שלהם....של אלי ...

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שידרו אותה באתר מסויים של חוץ לארץ..קיבלתי קישור מהחברה של אלי גרסטנר...
המידע הזה ספציפית זה באינסטגרם שלהם....של אלי ...
וואו, מצאתי אותה ממש השגחה. לא התכוונתי לחפש אותה!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואו, מצאתי אותה ממש השגחה. לא התכוונתי לחפש אותה!
תקשיב אתה ענק!!!
אני כל כך רציתי את זה בשידור חוזר..לא מצאתי עד עכשיו!!
ממש תודה רבה !!!!
אגב אם אתה רוצה עוד חומרים מיוחדים שלי של הישיבה בויס אתה מוזמן לשלוח לי הודעה באימייל..
ntnly518 ואז שטרודל ג׳ימייל .com.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה