מאמרים האם כדאי להשתמש לבניית אתר בתבנית או בקוד? או בכלל במשהו אחר?

שומע ומוסיף

משתמש פעיל
עימוד ספרים
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
עיצוב גרפי
מאמר שפירסמתי היום
אין ספק שהדרך לעצב עם קוד היא קשה יותר, על אף שהיא הדרך הוותיקה והמקורית. אך אם בעבר היה מצוי השימוש בקוד בשביל בניית אתר, אמנם כיום מתפשטת וצוברת תאוצה של בניה באמצעות תבנית בסיסית שתעזור לבונה האתר להגיע לתוצרת שלו על ידי משהו שכבר מוכן.

ישנם מפתחים רבים שלאחר פיתוח תבנית לצורך עבודה אינם משאירים אותה רק אצל עצמם, אלא ממשיכים להרוויח עליה כספים מכל אחד ברחבי הגלובוס ממי שרוכש אותה, ויש אתרים שניתן למכור ולקנות בהם תבניות.

נכון להיום 2019 ישנם אין ספור אתרים המציעים אין ספור תבניות לוורדפרס, ביניהם תבניות באיכות גבוהה ובגרפיקה ועיצוב מתקדמים מאוד, שלא משתלם לנו לפספס אותם.

כך שבדרך כלל עבודה המבוססת על עבודה של מישהו שכבר השקיע טובה יותר, מכיוון שלא נשאר לנו אלא הגמורים הסופיים שאנו יכולים להתפנות אליהם, אבל בלי שהיו לפנינו תבניות מוכנות היינו צריכים להשקיע המון זמן בשביל כל העיצובים הראשוניים.

מצד שני ישנם כמה חסרונות בעיצוב עם תבנית, ראשית כל בעיצוב עם תבנית בדרך הקלאסית היא מאוד מגבילה אותנו להשתמש בכל האתר באותו העיצוב שמישהו כבר קבע לנו אותו מראש.

ונזכור שאתר אחד יכול לכלול חלקים רבים, לדוגמא דף בית, אודות וקצת עלינו, בלוגים, פוסטים ומאמרים, חנות ופורום, תיק עבודות והמלצות לקוחות, וכהנה וכהנה. כך שאם יאמרו לנו שאנו זקוקים בכל האתר להיצמד לתבנית מסוימת אותו רכשנו או קבלנו שאדם אחר החליט וקבע מראש מה יהיה עם כל פרט באתר.

ולפעמים הם דברים ברמת התבנית שלא שייך כמעט לשנות. לדוגמא יש תבניות שמגיעות בלי סרגל צד, משום שהמפתח של התבנית לא השתמש בסרגל צד, ויש תבניות שהפונקציות שלהם מאוד מוגבלות.

כך שבהחלט גם כיום בעידן התפתחות הטכנולוגיה התקשורתית והממוחשבת וישנם הרבה תבניות ועיצובים, עדיין יש לזכור כי אין לזלזל בידע בקוד שהוא מאפשר למי שיודע אותו הרבה.

עם זאת, ניתן להתגבר על עיקרי הבעיה של התבניות בעזרת אלמנטור פרו, בו נוכל להגדיר בכל אלמנט בכל דף מה אנחנו מעוניינים.

ויש לנו לזכור שגם אחרי שיש אלמנטור פרו שנותן לנו את האפשרות לבחור ולשנות בכל מקום מה שלא נרצה, אך כדאי לנו להתחיל ולהיצמד על עבודה גמורה שמישהו אחר כבר עשה, מכיון שזה יחסוך לנו עבודה בעתיד, שלא נצטרך להתחיל מאפס, וזה גם ישפר את רמת הביצועים, כי בן אדם הוא מוגבל וכשיורד ממנו חלק מהעבודה הוא יכול להתפנות לגימורים מיוחדים ויוקרתיים יותר.

אמנם באלמנטור פרו יש את הפתרון העילית, מכיוון ששם מציעים לנו חלקיקי תבניות בהרבה מרמות האתר, והתבניות הינם באמת ברמה גבוהה מאוד של פרימיום, וכך אנו יכולים להתאים אישית בכל מקום באתר את הבלוק או העמוד הנצרכים, וכן ההידר והפוטר הנצרכים באופן גלובלי בכל האתר או בכל עמוד מה שמתאים לו, וכך זה מונע הרבה מגבלויות של תבנית, ולכן רמת האפשרות להרכיב כל עמוד מכמה תבניות ביחד לפי מה שמתאים לאותו עמוד, הוא בהחלט פיצ’ר מאוד משמעותי ובפרט בשביל מפתחי אתרים מתחילים.

לסיכום: על מנת שנגיע לתוצרת הטובה ביותר כדאי לנו להשתמש בעבודות שעשו כבר, והפיצ’ר שנוסף באלמנטור שאפשר להתאים כל חלקיק עמוד למה שצריך.

בואו נזכור גם כן שברוב התבניות המצויות אין כל כך הרבה גרפיקה, יש גרפיקה בעמוד הבית, בהידר ובפוטר במקרה הטוב, ואם זה תבנית שמותאמת לחנות יהיה גם דף מוצר ודף חנות וכדומה, אבל עמודים של נושאים שונים ומגוונים המעוצבים כל אחד בטעם אישי ולחוויית גולש מקסימלית צריך להתקין את אלמנטור.

לסוף המאמר ניתן להשלים באתר שלי בכתובת
https://moshesites.com/האם-כדאי-להשתמש-לבניית-אתר-בתבנית-או-ב-2/
 

אירועים קרובים

ראש פינה

הפרוגיסטים נותנים בראש

לוח דרושים

למעלה