האם יש ספר של רותי קפלר העתיד לצאת בקרוב ?

מצב
הנושא נעול.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בקריאה חוזרת שמתי לב למשהו לא הגיוני, אם אין חיבור לגז בכל הדירות ברכס לבן - איך יש להם בלעך?

ובנוסף, קשה לי להאמין שבתשפ"ד יהיה עוד חלב בשקית, זה בטח יעלם עוד הרבה לפני הכיריים בחיבור לגז, שהן כאן בשביל להשאר בטח עוד 10 שנים..

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
התקשרתי אח"כ לפוסק, ואחרי הצעקות הוא הסביר שזו מצווה לסייע במקרים כאלו עם הקפדות על עניינים מסויימים.

אבל יש כן רתיעה טבעית לסייע במצבים כאלו, וחבל.
צעקות של הפוסק?

לי זה מזכיר את החסיד שרואה אישה טובעת בנהר ולא מציל אותה, או בהגדרת הגמרא: חסיד שוטה.

עוד סיטואציה כזו, מהכיוון ההפוך, ראיתי בים ,
כשנשים הרגישו שהן נסחפות ואין להן יציבות במיים, אבל לא הסכימו בשום אופן שהמציל יסיע להן להגיע לחוף.
אני יכולה להבין אותן, בסוף הן גם הצליחו והגיעו לחוף בשלום.
האם זה מה שהיה צריך לעשות? לא יודעת.

-------
באופן אישי, עזרתי פעם לעיוור זקן לעלות לאוטובוס , וגם הוצלתי על ידי המציל כשהרגשתי שאין לי סיכוי.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
האם השיטה הרפואית שנבדקה על יענקל אכן משתמשים בה בחולים "צמח"
כי אם היא אכן ככ עוזרת למה היא לא פעילה (מברור ראשוני ברפואה- לא משתמשים בה...)

ליבי ;)

משתמש מקצוען
שלום רותי
אני באמצע לקרוא את הספר
הוא כתוב מקסים, כמו כל הספרים שלך
מעניין, דינמי, מעביר תובנות בחינניות

רק כדאי לשים לב לגופן, לא יודעת מה הבעיה אבל משהו שם לא מספיק נעים לקריאה
ולא זכור לי שזה היה כך בספרים הקודמים
אולי הגופן עבה מדי? קטן מדי? או שצריך לשנות גופן ?
כמובן נכתב לתועלת, לספרים הבאים

לא יודעת מה לגבי הגופן, אבל קראתי אתמול את הספר מקצה לקצה, בנשימה אחת ממש..
6 שעות
למי יש זמן לשים לב לגופן תוך כדי הספק כזה...

ליבי ;)

משתמש מקצוען
זאת הצגת מציאות קיימת אך מוקצנת ומעצבנת.
ואספר:
לפני מס' חודשים ראיתי אשה שנפלה בקו עירוני דחוס, ו.. צנחה על ילדה קטנה והמומה.
למרבה הצער, הגברת הנופלת התקשתה לקום בכוחותיה, והיא ניסתה לקום שוב ושוב, אולי שלוש פעמים. מן הסתם עקב הטלטולים של האוטובוס ומימדיה שלה עצמה.
היא עמדה בקו התפר בין איזור הנשים לאזיור הגברים, אך עמדה יותר בכיוון של הגברים, כך שאיש לא הושיט לה את ידו - ס'פאסט נישט, שמישהו אחר יעזור!
בסופו של דבר היא... פרצה בכי קורע לב, שהשתלב נהדר עם הבכי של הילדה האומללה שנתקעה תחתיה.
מאי שם רצו כמה נשים ששמעו את בכיה והקימו אותה.

התקשרתי אח"כ לפוסק, ואחרי הצעקות הוא הסביר שזו מצווה לסייע במקרים כאלו עם הקפדות על עניינים מסויימים.

אבל יש כן רתיעה טבעית לסייע במצבים כאלו, וחבל.

אני מכירה מקרוב כמה סיפורים לגמרי שונים.
אברך שהו אגם ראש כולל חסידי, הכי "חניוק" שבנמצא, עלתה במדרגות הבניין שכנה שלו עם עגלה. הראש כולל בכבודו ובעצמו תפס את העגלה יחד עם השכנה ועזר לה לעלות.
מכירה עוד הרבה כמה מקרים כאלה. לדעתי, נכון יותר להיתפס לכאלה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
האם השיטה הרפואית שנבדקה על יענקל אכן משתמשים בה בחולים "צמח"
כי אם היא אכן ככ עוזרת למה היא לא פעילה (מברור ראשוני ברפואה- לא משתמשים בה...)
מהמאמר הזה, נראה שזה כרגע עדיין במחקר.

ציטוט:
אך יש צורך במחקרים נוספים לפני שמדענים יוכלו להשתמש בהדמיה תפקודית כדי לוודא אבחון של מצב וגטטיבי וכדי לעזור בקביעת סיכויי ההחלמה והטיפול במצב רפואי קשה זה. לפי שעה, רופאים ממשיכים להסתמך על בדיקות קליניות מקיפות כשהם נדרשים להחליט את ההחלטות הטיפוליות הקשות שלהם.

איך שאני מבינה, זו לא שיטת טיפול וגם לא תקשור, אלא שיטת אבחון בין מצב וגטיטיבי מלא להכרה מינימלית, מה שמשפיע על סיכויי ההחלמה.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
אני מכירה מקרוב כמה סיפורים לגמרי שונים.
אברך שהו אגם ראש כולל חסידי, הכי "חניוק" שבנמצא, עלתה במדרגות הבניין שכנה שלו עם עגלה. הראש כולל בכבודו ובעצמו תפס את העגלה יחד עם השכנה ועזר לה לעלות.
מכירה עוד הרבה כמה מקרים כאלה. לדעתי, נכון יותר להיתפס לכאלה.
אני מכירה מישהו שחילל שבת כדי להתקשר למכבי אש.
להגיד שלא היתה עליו ביקורת, זה לא נכון. להגיד שהמבקרים היו בודדים, זו האמת.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מתפרסם עכשיו במשפחה סיפור מאוד יפה אחרי הרעש קול (נראה לי...),
אבל לא ברור עדיין באיזה שלב הסיפור עומד.
הוא כבר יצא, ראיתי אותו בתור ספר, קוראים לו לחיות וחצי.

dini pitrkowski

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
רותי קפלר כתבה עם דבורי רנד במוסף הסיפורים של משפחה לחג סיפור שווה קריאה בשם הנדשי"ות. תודה רותי ודבורי זה בכנות אחד הסיפורים הטובים שקראתי. סיפור מעצים ומצחיק כאחד, חובת קריאה לכל אחד ואחת!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני רוצה לראות מבקר אחד, בבקשה.
ידוע שהיה סיפור של הח"ח שאמר לצורך חולה שאפשר להדליק לו אור בשב"ק, הוא לא הסתפק בכך אלא לקח את המנורה בעצמו כדי להמחיש שזה אפשרי ושלא יהססו.
לי אישית פעם עזר מישהו להעלות עגלה בכמה מדרגות שהיו ברחוב. וזה היה מישהו שלפי המראה שלו הוא אדם חשוב. מאד.
כל מי שסיפרתי לו ע"כ התפעל. לא היה אפילו לא מבקר אחד!
ומי שמבקר - שיבדוק בבקשה מה הבעיה שלו, כי יש לו.

ולא יכולה שלא לציין שעמדתי פעם במדרגות והורדתי בזהירות את העגלה , מולי עמד גדוד שכנים שהמתינו שהגרם יתפנה ויוכלו לעלות. אפילו אחד מהם לא חלם להציע עזרה, אך לצפות בי יורדת היה להם כנראה מרתק... על זה למשל יש מבקרים, לא על התנהגות הפוכה.

לבן

משתמש סופר מקצוען

חבל שאין מולי את השמירת שבת כהלכתה לצטט במדוייק.
הוא כותב שבמקרה של חשש קל לפיקוח נפש מצווה להזעיק את מכבי האש, ומצווה להפיץ את הפסק הזה אפילו אם בעקבות כך יהיו עשרה אנשים שיתקשרו כל אחד בעצמו להזעיק.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בספר ויאמר הנני (או אגן הסהר, לא זוכרת במדויק) מובא בשם הרב גיניחובסקי
שאמר לתלמידיו, שאם רואים אישה עם עגלה במדרגות, לקחת ממנה את העגלה ולהעלות במקומה
אבל לא להעלות יחד איתה מהצד השני.
אם זה דחוף, אחפש את המקור המדויק.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה לראות מבקר אחד, בבקשה.
ידוע שהיה סיפור של הח"ח שאמר לצורך חולה שאפשר להדליק לו אור בשב"ק, הוא לא הסתפק בכך אלא לקח את המנורה בעצמו כדי להמחיש שזה אפשרי ושלא יהססו.
לי אישית פעם עזר מישהו להעלות עגלה בכמה מדרגות שהיו ברחוב. וזה היה מישהו שלפי המראה שלו הוא אדם חשוב. מאד.
כל מי שסיפרתי לו ע"כ התפעל. לא היה אפילו לא מבקר אחד!
ומי שמבקר - שיבדוק בבקשה מה הבעיה שלו, כי יש לו.

ולא יכולה שלא לציין שעמדתי פעם במדרגות והורדתי בזהירות את העגלה , מולי עמד גדוד שכנים שהמתינו שהגרם יתפנה ויוכלו לעלות. אפילו אחד מהם לא חלם להציע עזרה, אך לצפות בי יורדת היה להם כנראה מרתק... על זה למשל יש מבקרים, לא על התנהגות הפוכה.
בעיקרון אם אפשר לברוח מהשריפה ואין חשש לפיקוח נפש, אז אסור להזמין מכבי אש גם אם ישרף כל הבניין.
יש פרק שלם במסכת שבת איזה כלים מותר להוציא מהבית לפני שישרפו ואיזה לא, אבל אסור לכבות.
ובחדר מדרגות יש כאלו שחוששין קצת לייחוד אז אין לצפות מהם עוד לסחוב עגלה.

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
רותי קפלר כתבה עם דבורי רנד במוסף הסיפורים של משפחה לחג סיפור שווה קריאה בשם הנדשי"ות. תודה רותי ודבורי זה בכנות אחד הסיפורים הטובים שקראתי. סיפור מעצים ומצחיק כאחד, חובת קריאה לכל אחד ואחת!
באמת סיפור מדהים!
@רותי קפלר ו @dvory - אהבתי מאד.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בספר ויאמר הנני (או אגן הסהר, לא זוכרת במדויק) מובא בשם הרב גיניחובסקי
שאמר לתלמידיו, שאם רואים אישה עם עגלה במדרגות, לקחת ממנה את העגלה ולהעלות במקומה
אבל לא להעלות יחד איתה מהצד השני.
אם זה דחוף, אחפש את המקור המדויק.
כששהיתי עם בני בבי"ח בחג השבועות בקומה 6, והוא רצה לצאת לטייל כמה פעמים - הייתי צריכה בכל פעם לרדת ולעלות 6 קומות עם העגלה שלו, כשהוא יושב בה (מדובר בילד מעל גיל שנתיים). זה היה ממש קשה.

ואני זוכרת מאד לטובה את אותו זוג חסידי שבדיוק עלו במדרגות, ראו אותי. ואז האשה הציעה לי שבעלה יעלה עבורי את העגלה 5 קומות. זה היה ממש מחיה נפשות.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בעיקרון אם אפשר לברוח מהשריפה ואין חשש לפיקוח נפש, אז אסור להזמין מכבי אש גם אם ישרף כל הבניין.
יש פרק שלם במסכת שבת איזה כלים מותר להוציא מהבית לפני שישרפו ואיזה לא, אבל אסור לכבות.
זה היה מדרגות ברחוב..
ולגבי הבניין - עמדו ארבעה שכנים
לא ייחוד לכל הדעות

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לפעמים אלו שחוששים לייחוד, או להעביר מיד ליד, או לסחוב עם מישהו את העגלה, שוכחים לחשוש לצער של האישה, או לעלבון שלה , או לפגיעה שלה כשהם מבקשים ממנה להניח את חבילת הכוסות החד פעמיות על הרצפה, כדי שהם יוכלו לקחת אותה משם. בלי לגעת חס וחלילה (בחבילה!)

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
או לפגיעה שלה כשהם מבקשים ממנה להניח את חבילת הכוסות החד פעמיות על הרצפה, כדי שהם יוכלו לקחת אותה משם. בלי לגעת חס וחלילה (בחבילה!)

נו באמת... מוטב שהאשה תעבוד על עצמה שלא להפגע ממשהו שלא פוגע...
נראה לי שהלכתם רחוק מדי...

עריכה:
ובמחשבה שניה - היות ועם הרגשת פגיעה אי אפשר ולא חכם להתווכח,

אך בכל אופן, אם תדעי מה עומד מאחורי הבקשה הזו - בטח שלא כוונה להשפיל - יהיה לך קל יותר לא להפגע.

נערך לאחרונה ב:

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
יש לך היתר הוראה?
אם לא, תברר עם רב לפני שאתה כותב את זה בפורום.
למיטב ידיעתי, כאשר מדובר בבניינים משותפים, עם מספר דיירים גדול, יש להזעיק מכבי אש מייד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה