עזרה האם יש לאכוף אי הגעת ילדות עם ראשים נגועים למוסדות החינוך

חוק שימנע הגעת ילדות נגועות בכינים למוסדות הלימוד. יישום החוק ייעשה ברגישות ובעדינות. דעתך?

• בעד. כך נמגר את המטרד סופית, כמו בארה"ב ובמדינות נוספות

• נגד. אין סיבה לנקוט באמצעי קיצוני כל כך. אפשר להסתפק בהסברה ציבורית נרחבת.

• אין לי דעה. אני מצביע בסקר רק כדי לראות את התוצאות.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תקציר העניינים:
אמהות עייפות יושבות שעות ארוכות לסרק ולנקות את ראשי בנותיהן.
אמהות אחרות, עייפות גם כן, לא תמיד נוהגות לסרק ולנקות.
התוצאה: כל הילדות נדבקות שוב ושוב, במעגל שנמשך כבר עשרות שנים.

הועלתה הצעה באשכול מקביל, ליישם בארץ את החוק המקובל בארצות אחרות - ילד עם כינים אינו יכול להגיע למוסד החינוך, עד שיקבל אישור מאחות/בודקת, שראשו נקי.

היו אנשים שהתנגדו להצעה, מכל מיני סיבות.
לפני שנתחיל להעיף את הרעיון כמו פליירים באוויר, כדי שיחלחל אט אט לגורמים המתאימים, אשמח לשמוע את דעתכם.
הסקר מכוון בעיקר לאמהות לילדות בגילאים הרלוונטיים, אבל כל מי שיש לו דעה בנושא, יכול להשתתף.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תחשבו על הילדות האומללות שאמא שלהן משום מה לא מסרקת אותן.. איזה תחושה הן תרגשנה כשישאירו אותן בבית, ולא, זה לא יעורר את האמא, מקסימום הילדה תישאר בבית, כהמשך להזנחה...
ה״עונש״ אמור להיות לאמא, לא לילדה,
אולי אפשר לזמן את האמא לבית הספר ובמקום לקחת את הילדה היא תיכנס לחדר צדדי, תקבל מסרק ותנקה את ראש ביתה...

ד״א תופעת הכינים יכולה להתחיל גם בגיל שנתיים ומטה... כך שהתופעה לא רק בגילאי בית ספר..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רותי, אני אבחר באפשרות השלישית, כי האפשרויות סגורות מדי ולא מייצגות את דעתי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
רותי, אני אבחר באפשרות השלישית, כי האפשרויות סגורות מדי ולא מייצגות את דעתי.
מה? בשבילך פתחתי את האפשרות השניה!
אז מה דעתך?

• תודה
Reactions: stk

אנוכי

משתמש מקצוען
מה שבכ"א אני מעונינת להדגיש- שגם ההרחקה תעשה לאחר הסבר והנגשת מידע לציבור- של דרכי התמודדות, ורמת המיטרד לילדה ולשוהים בנוכחותה, (נראה לי שדרכי התמודדות מומלצות תתקבלנה בברכה אצל כל אמא)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תחשבו על הילדות האומללות שאמא שלהן משום מה לא מסרקת אותן.. איזה תחושה הן תרגשנה כשישאירו אותן בבית, ולא, זה לא יעורר את האמא, מקסימום הילדה תישאר בבית, כהמשך להזנחה...
אולי אפשר לזמן את האמא לבית הספר ובמקום לקחת את הילדה היא תיכנס לחדר צדדי, תקבל מסרק ותנקה את ראש ביתה...

חושבת עליהן. כמו על ילדות שיש להן מחלה מידבקת כלשהי, ואינן יכולות ללכת לבית הספר עד שהמחלה תטופל ותחלוף.
זה לא אמור לבייש יותר מפעוט עם דלקת עיניים שלא מוכנס למעון. הוא לא אמור להרגיש אומלל או מוזנח.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה? בשבילך פתחתי את האפשרות השניה!
אז מה דעתך?
חח בינתיים 2 קפצו על ההזדמנות ונצלו את האפשרות שהייתה ייחודית רק לי.
בכל אופן, כמו שכתבתי באשכול הסמוך, אני מסכימה שצריך לעשות כאן משהו (ולא רק הסברה, למרות שאין לנו מידע לגבי יעילותה בתחום) - אבל להדיר מבית הספר לא נראה לי פתרון נכון.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה לא אמור לבייש יותר מפעוט עם דלקת עיניים שלא מוכנס למעון. הוא לא אמור להרגיש אומלל או מוזנח.
ההשוואה לא נכונה בעיני.
החברים של הפעוט לא יצחקו או ירכלו עליו, בניגוד לילדות בגיל בית הספר שבהחלט עלולות לעשות את זה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
חד משמעית כן.
כשם שההשמנה כבר התקבלה בתור מחלה, כך יש להתייחס לראשים נגועים בתור מחלה מידבקת.
את יודעת שא"א להשוות בין הדברים, כן?

צפורן

משתמש מקצוען

ד״א תופעת הכינים יכולה להתחיל גם בגיל שנתיים ומטה... כך שהתופעה לא רק בגילאי בית ספר..
הילדות האלו אומללות בכל מקרה.
וכמו שכתבה bbr באשכול המקביל, יש להן סיכוי טוב יותר להיות מטופלות אם תהיה אכיפה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חושבת עליהן. כמו על ילדות שיש להן מחלה מידבקת כלשהי, ואינן יכולות ללכת לבית הספר עד שהמחלה תטופל ותחלוף.
הבעיה פה שהמניע ל״מחלה״ זה חוסר הגיינה אצל אלו שמייבאות את זה לכיתה בכמויות...
ולכן זה מבייש... אבל ברור ללא ספק שחייבת להיות מניעה ויד קשה בנושא, ושהילדה לא תיפגע כתוצאה מכך..

אנוכי

משתמש מקצוען

שימי לב באשכול הקודם כשהתיחסו לאלו מארה"ב הלחץ הגדול היה של האמא - מהשארות הבת בבית, לא של הילדה.....
מאמינה שאמא שאולי לפני כן התרשלה בכך תהיה כעת לחוצה יותר שלא להגיע למצב שביתה תאלץ להיות בבית,
בסופו של יום זה יקל גם עליה שביתה כמעט ולא תידבק- והיא תהיה מחויב למגר את התופעה בעת היווצרותה,
ולמקרי רווחה יצטרכו אולי להעמיד מישהי מטעם הרווחה לתפקיד זה...

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חח בינתיים 2 קפצו על ההזדמנות ונצלו את האפשרות שהייתה ייחודית רק לי.
בכל אופן, כמו שכתבתי באשכול הסמוך, אני מסכימה שצריך לעשות כאן משהו (ולא רק הסברה, למרות שאין לנו מידע לגבי יעילותה בתחום) - אבל להדיר מבית הספר לא נראה לי פתרון נכון.
מסכימה לחלוטין
ודווקא מהצד של האמא שעובדת למרק ולסרק את שערות בנותי ולשלוח אותן נקיות לחלוטין.

אי אפשר לאכוף כזה דבר כל עוד יש ילדות שהאמהות שלהן בחופשת לידה/בחופשת חתונה/ או בחופשת חופשה מהחיים.
ילדות לאמהות שכאלה לא עתידות להשאר בבית בגלל החוק.

מה שכן, הייתי מציעה שכל בית ספר יאכלס בין חדריו גם חדר פליה. והיה אם בת מגיעה בראש לא נקי - היא תאלץ להכנס לחדר ולהשתזף ממסרקה של הפולה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הילדות האלו אומללות בכל מקרה.
וכמו שכתבה bbr באשכול המקביל,יש להן סיכוי טוב יותר להיות מטופלות אם תהיה אכיפה.
את בטוחה?!
כי אם הביזיונות שהילדה עוברת, לא גורמים לאמא לטפל בנושא, למה שמשהו אחר יעזור? (והילדות האלו עוברות בזיונות וחרמות בכיתה גם ככה…)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נמאס לי כבר להגיב בנושא, במיוחד שמוניתי לתפקיד הלא מחמיא של פרקליטת הכינים, אבל bbr תיארה מקרה קיצוני מאוד, וההדרה מדברת באופן גורף על כל מקרה שהוא, גם כזה שאינו סבל בלתי נסבל (אצל ילדים, אגב, זה מרגיש שונה מאשר אצל מבוגרים).
ובנוסף, לא, לא, לא מדובר כאן בחוסר הגיינה. ילדים יכולים להיות נקיים, מצוחצחים ומבריקים, ועדיין לשאת דומם חמולה כינמית.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה