עזרה האם יש היתכנות בימינו לקנות דירה ללא עזרה מההורים?

chaia

משתמש מקצוען
עם התחלה של הון עצמי מזערי על סך 150K או בלי בכלל,
מישהו כאן יכול להעיד שעשה את זה?
מאוד מעניין אותי
150k זה הרבה מאד
אנחנו עם הון עצמי של הרבה פחות ובלי עזרה קנינו דירה.
כמובן שהבסיס בהתחלה מורכב ממשכנתא + הלוואות וההחזר החודשי הוא גבוה אבל זה האפשרי.
במקומות מסויימים בפריפריה 150k יכול להיות שליש דירה אז בכלל...

פרוגרסייבר

משתמש צעיר
תלוי באופי שלכם.
אם אתם מסוג האנשים המסויים תלכו על זה בגדול. עם כל הכח.
אם לא- תחסכו ואחכ תקנו.
יש אופציה לשים 20 80 ולמכור לפני ה80 וככה לגלגל עליית ערך מפעם לפעם, כמו"כ לא מפסידים את העלייה של השוק מהצד. נכון יש עלות של שכירויות ומדד אבל בסופו של דבר זה תכנית חיסכון הכי בטוחה ואגרסיבית, עם מינימום סיכונים
[כמובן שצריך ללכת לקבלן אמין ולבטח את כל הכסף]
כתבו כאן שבהמשך החיים ישנם הרבה הוצאות,
נכון,
אבל בדרך כלל גם ההכנסות גדלות, וותק, סיום לימודים, משרות נוספות, התנהלות כלכלית יציבה ומנוסה..וכו',
לא חסרות אופציות אבל האופציות של הקפיצה למים עלולות להיות כרוכות בהמון דברים פחות נעימים,
החל משלום בית, דרך בעיות עם ההורים[לעיתים גם יציאה לעבוד], וכמובן יכולת ניהול העסק [הבית] תחת לחץ כלכלי ויותר..
לכן מכמובן להתייעץ עם רב ועם אנשי מקצוע אחראיים שבאמת מבינים את כלכלת העולם,וגם את הבית היהודי...

יגאל הארוך

משתמש מקצוען
היא טוענת שאפשר ואפשר

שירי12

משתמש סופר מקצוען
בוצע,
בפריפריה.
אמנם לפני 10 שנים אבל עם הון עצמי נמוך יותר.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
האשכול דן האם אפשרי לקנות דירה עם הון עצמי מסוים, לא כמה והאם נכון להורים לתת.
על זה דיברו מספיק באשכולות קודמים עד זוב דם, לא, ואין לזה פתרון כל עוד זה לא יבוא מאשי הישיבות.
ונעצור פה.

nc

משתמש סופר מקצוען
השאלה האמיתית היא כושר ההשתכרות של הזוג והמקום בו הם רוצים לקנות.
אם מדובר באברך וגננת שעושה מילויי מקום והם רוצים לקנות בבני ברק- ההון העצמי הזה לא מספיק לשום דבר.
אם שניהם עובדים ומכניסים יפה ורוצים לקנות בשדרות- ההון העצמי הזה מאד מכובד.
וכמובן שיש טווח עצום בין האפשרויות

פטריוט

משתמש צעיר
כשהתחתנו החלטנו לא לקחת מההורים כסף ועם המון המון המון סיעתא דשמיא
קנינו לפני שנה (במחיר למשתכן) ב90K הון עצמי (שחסכנו ביגע רב) ומשכנתא גדולה מאד.
בלי מחיר למשתכן לא היה לנו שום סיכוי לקנות דירה.
בפריפריה שמעתי שאפשרי לגמרי עם 150K גם בלי משכנתא ענקית.

gitsh

משתמש מקצוען
D I G I T A L
קנינו בבית שמש מחיר למשתכן
הון עצמי לקחנו בהלוואות

כמו שכתבו, 150K לפריפריה זה יפה מאד ואין שום סיבה הגיונית לא להצליח לעשות את זה.
לא יורדת לפרטים כי לא יודעת אם רלוונטי, אבל אם תרצה, מאמינה שהרבה יוכלו לשתף מנסיונם איך זה אפשרי

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנחנו אחרי 18 שנות נישואים בס"ד ולפני שבוע קנינו את ביתנו הראשון (!!). מעולם לא היינו מסכנים.
חיינו בדירות יפות.
נהנינו מכל רגע.
נהנינו מלהחליף אווירה כל כמה שנים כשהתבקשנו להתפנות מהדירות.
עכשיו בסייעתא דשמיא גדולה התפנה להורים סכום שבו התאפשר לנו לשלם את ההון העצמי. ורק לכן החלטנו לקנות דירה.
יש הרבה יועצים כיום שאומרים שעם כל הריביות של המשכנתות זה בכלל לא ברור שמשתלם יותר לקנות מאשר לשכור.
ואת הכסף לא זרקנו אלא חיינו ונהנינו.
אני ממליצה לזוגות לא לחנוק את עצמם.
אם אין-
לחכות.
אולי פתאום ה' ייזמן או ירחיב גבולכם.
בהצלחה.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וכבר כתב הרמ"א בשו"ע שמי שלא יבקש וידרוש מההורים שלו ושלה אלא יקח מה שיתנו בשמחה ויודה יזכה לברכה.
ואני ראיתי את זה בחוש כשכל חבריי לא הסכימו "לשמוע" על פחות מ500K ש"ח אני רק חיפשתי בחורה טובה וה' נתן לי את הכסף הזה במחיר למשתכן בזכיה מוצלחת.
ובלי להרגיש משועבד ל"שווער" כל החיים כי הוא קרע את עצמו לקנות לי דירה.
בדיוק מה שקרה לי
נשוי 3 שנים עם הון עצמי בסביבות ה200K מחפש כל דרך אפשרית לממש את הסכום הזה, ואז הגיע מחיר למשתכן בחריש והוכיח לאחיי את אשר אמרתי להם כל תקופת השידוכים, שיהיה לי דירה ואכן יש לי דירה לפני אחיי, (שדרשו יותר) עם משכנתא קלילה, פחות ממה שיהיה להם כשהם יקנו דירה!

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למה אתם אומרים כאן שאין מחיר למשתכן?

מעל הכנרת

משתמש רשום
איך זוג יכול לקנות דירה במרכז אפילו עם הון עצמי יותר גדול מ 150.000 אלף ש"ח הרי ההחזרים כל חודש הם מטורפים
אשמח שתסבירו לי

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איך זוג יכול לקנות דירה במרכז אפילו עם הון עצמי יותר גדול מ 150.000 אלף ש"ח הרי ההחזרים כל חודש הם מטורפים
אשמח שתסבירו לי
במרכז הוא לא יכול, אאכ לקח הלוואות להשלמת ההון העצמי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה