האם וילנא של פלרון מסתדר עם טעמים?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אלא תכתוב כאן הדרכה על מה שאתה כבר יודע, וככל שירבו המשתמשים והמתנסים, ירבה הניסיון, ויוכלו דעת יותר טוב את הדבר הזה.
א. אולי, אם היית פחות מצָוֶה, אלא כותב "בבקשה".
ב. ולמה, כדי שתלמדו עם הטעויות שלי?
ג. הלוואי והיה לי זמן.
ד. כנראה שהייתי עושה את זה בתשלום (כמו אחרים שעושים זאת, כיון שהשקיעו שעות וימים ללמוד את זה, וכן כבר ראינו אחרים מעקמים את האף אפילו לשתף אחרים בתוצאות 'ניסוי' שעשו. את האמת - זה שובר).
ה. ומה שאני חושב שיש לי לתרום - אני כבר עושה את זה.

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
א. אולי, אם היית פחות מצָוֶה, אלא כותב "בבקשה".
לא התכוונתי לצוות, אלא להציע. (אולי בגלל שהיה לי ט"ס, ונכתב לי 'אלא' במקום 'אולי', לכן היה לך כזה רושם).
באופן שכל אחד ישתף ידיעתו, כל אחד יוכל ללמוד מהידע של השני, ויצאו כולם נשכרים.

לגבי סגול ותביר, איני מבין מדוע כל הסגול הולך ימינה, הרי יש הגדרה לעשות שרק בצירוף תביר הוא ילך ימינה. אולם כבר הרבה זמן לא נגעתי בתוכנה הזו, ואני לא זוכר היכן ההגדרה הזו.

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מיקום טעמים בפונט קריאייטור הוא בשני שלבים.
1. למקם כל טעם כשלעצמו ביחס לאות.
2. והוא העיקר - למקם כל טעם ביחס לניקוד. ההגדרה נקראת MarkToMark
ואידך זיל גמור.

#ליבא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ואידך זיל גמור.
סליחה על שאלת התם כאחד שלא ממש מבין מהחיים שלו: האם מבחינת עסקית משתלם המשחק עם הטעמים (והניקוד, לחילופין) במקום לרכוש מוצר מוכן? האם האלופים שדנים פה לא מכסים את העלות של פונט תומך טעמים/ניקוד ברבע מהזמן הדרוש להתאמה עצמאית?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ואידך זיל גמור.
הדברים ידועים רבינו מורנו. דא עקא, שממה שאני ניסיתי לא בכל פונט קיים אפשר 'להתלבש' עליו ולהגדיר עוד נדבכים כמו התאמת טעמים וכו' עם MKMK, כי לפעמים ההגדרה של Mark to Base הפוכה* וגורמת לתזוזה בכל ההגדרות האחרות (הן בגלל סדר ההגדרות עצמן, שגם הוא קובע מה יחול לפני מה, והן בגלל שעושים את זה 'בכוונה' בצורה הזאת כדי שלא יוכלו לשחק, או בגלל שככה זה יוצא מVOLT (בפונט קריאייטור החדש אפשר קצת להתגבר על זה אבל זה לא מספיק)) ואז בכלל צריך להתחיל מאפס. וככל הנראה אני בכלל טועה וחסר לי ידע.

באמת אני לכשעצמי, מהניסיון הדל שלי - להוסיף גליפים, ליגטורות (כאלה שלא צריכות לקבל ניקוד), וכדו' זה 'כסף קטן' לעומת התאמה מדוייקת ונכונה של Mark to Mark. (או לפחות יש להם יותר עזרה באינטרנט, הלא כבר כמה שפות משתמשות בטעמי המקרא?...)

*לדוגמה: יש מתכנתים שנותנים הזזה לאות כלפי הניקוד (כלומר - הניקוד נשאר 0 ונעול, ורק האות זזה על ציר הX או הY), ואז אפשרי לכאורה להזיז במארק טו מארק את הטעם כלפי הניקוד, וגם לסדר את הטעם ביחס לאות, כי האות זזה כבר (למעט טעמים שנמצאים במיקום שונה, נניח בפינות האות, כמו יתיב, או גרש מוקדם וכו', שאז צריך עוגן שונה כמדומני), מבלי שזה ידחוף את כל הניקוד הצידה.
1607250166294.png

אבל יש מתכנתים אחרים שמזיזים את הניקוד כלפי האות (או אפילו גם את הניקוד וגם את האות), ואז איך בדיוק אפשר לסדר מארק טו מארק אם הכל זז בלאו הכי? ביחס למה תעשה את זה?
1607250298486.png

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
סליחה על שאלת התם כאחד שלא ממש מבין מהחיים שלו: האם מבחינת עסקית משתלם המשחק עם הטעמים (והניקוד, לחילופין) במקום לרכוש מוצר מוכן? האם האלופים שדנים פה לא מכסים את העלות של פונט תומך טעמים/ניקוד ברבע מהזמן הדרוש להתאמה עצמאית?
א. כמו שעמירם אמר - לא לכל דבר יש מוכן.
ב. לפעמים לקנות מוכן פשוט מוחק לך את שולי הרווח מפרוייקט שאתה עובד עליו, במיוחד אם מדובר בפונטים מאוד ספציפיים שלא תמצא להם שימוש במקום אחר, ואם אתה לא באמת צריך את עשרות הפיצ'רים שיש בפונטים הנמכרים.

(כמובן אין באמור הוראת היתר ו/או עידוד לשנות פרטים בפונטים שבעליהם ויוצריהם אסרו לפתוח ולשנות אותם בתוכנות יצירת הפונטים השונות. והדברים ברורים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה