דרוש מידע האם המעסיק רשאי לדרוש ממני

קרם נווגט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האם המעסיק יכול לדרוש ממני טופס העברת תשלום מביטוח לאומי עבור תקופת חופשת הלידה שלי.

כלומר,
הוא דורש,
השאלה האם אני חייבת מכורח החוק.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
זכור לי שאני תמיד התבקשתי והבאתי, זה נראה לי לצורך חישוב מס הכנסה וביטוח לאומי שלך בהמשך העבודה.
שאלה לחשבות שכר ויועצות מס

אמיליה

משתמש מקצוען
לגבי השאלה האם הוא חייב מכורח החוק- לא יודעת לענות, מנסה להביא את הרציונאל לבקשה-
אני חושבת שאם לא תראי לו, הוא יצטרך לנכות את דמי הביטוח הלאומי של התקופה של חופשת הלידה (3.5 חודשים) מהמשכורת הראשונה שלך לאחר החזרה מחופשת הלידה.
לא מדברת כאשת מקצוע- אבל ככה נראה לי.

hds

משתמש צעיר
כן, הוא זקוק לזה - יותר נכון החשבת שכר - לצורך תאום מס בחזרה לעבודה לאחר החופשת לידה

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
באמת?
ממני ל ביקשו אף פעם
ומעולם לא שמעתי על זה
יש מידע מהמקצועיים?!

קרם נווגט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא מוצאת את הטופס הזה אצלי.
מה יעשו שם עכשיו? בחשבות שכר

A052

משתמש סופר מקצוען
לא ברור לי בכלל הצורך.
היות ואם זה מעסיק יחיד אז הקיצבה הוא בדיוק אותו שכר אם היולדת היתה עובדת בזמן הזה.
וכך גם אם היא עובדת ב18 מקומות עבודה, התיאום מס שלה יעזור גם לזה כי הקיצבה היא כמו השכר מכל המעסיקים לאותה תקופה.

חני וחיים

משתמש פעיל
גם אצלי תמיד מבקשים את זה בחזרה מחלד.
הבנתי שזה עבור חישובי מס הכנסה כיוון שהוא צריך לעשות חישוב מחודש עקב השינוי בנקודות זיכוי.
במידה ואת לא מוצאת זה קיים באתר ביטוח לאומי תחת הפרטים שלך.

קרם נווגט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם אצלי תמיד מבקשים את זה בחזרה מחלד.
הבנתי שזה עבור חישובי מס הכנסה כיוון שהוא צריך לעשות חישוב מחודש עקב השינוי בנקודות זיכוי.
במידה ואת לא מוצאת זה קיים באתר ביטוח לאומי תחת הפרטים שלך.
תוכלי לשלוח לי קישור למקום שממנו אוכל להוריד את הטופס שלי?

חני וחיים

משתמש פעיל
את צריכה לעשות רישום לאזור האישי.
לבקש סיסמא ואז להכנס לאיזור האישי שבו יש את כל המכתבים והמסמכים.

פרקטית

משתמש מקצוען
הוא צריך את זה לצורך חישוב מס הכנסה.
אם החשבת שכר יודעת שאין לך שום מס הכנסה בכל מקרה היא יכולה לעשות חישוב מצטבר מאותו חודש ולא מתחילת השנה.
ולכן יש כאלה שלא מבקשים מהן את הטופס הנ"ל.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
טוב, אז דיברתי עם רואת חשבון מוסמכת והיא אמרה שאת כן צריכה להביא את זה לחשבת שכר,
היא מכניסה את הסכום שירד לך למס הכנסה כי שלא תצטרכי אחכ לשלם מס כפול (כי אם לא תביאי "כאילו" התוכנה לא יודעת ששילמת למס הכנסה ואת תשלמי יותר
בקיצור זה לטובתך! שלא ירד לך מס כפול ואחכ תצטרכי אחרי סוף שנה לבקש ממס הכנסה החזרים

קרם נווגט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טוב, אז דיברתי עם רואת חשבון מוסמכת והיא אמרה שאת כן צריכה להביא את זה לחשבת שכר,
היא מכניסה את הסכום שירד לך למס הכנסה כי שלא תצטרכי אחכ לשלם מס כפול (כי אם לא תביאי "כאילו" התוכנה לא יודעת ששילמת למס הכנסה ואת תשלמי יותר
בקיצור זה לטובתך! שלא ירד לך מס כפול ואחכ תצטרכי אחרי סוף שנה לבקש ממס הכנסה החזרים
אשר יגורתי בא
ירד לי סכום לא נורמלי מהתלוש
מה עכשיו אני יכולה לעשות?????

A052

משתמש סופר מקצוען
או לפנות לחשבות שכר ולשאול איך אפשר לסדר לפני סוף השנה.

חני וחיים

משתמש פעיל
אשר יגורתי בא
ירד לי סכום לא נורמלי מהתלוש
מה עכשיו אני יכולה לעשות?????
שימי לב שיכול להיות שהסכום הגדול שירד לך זה לא של מס הכנסה אלא פנסיות וקרן השתלמות עבור החופשת לידה שעכשיו הורידו לך את החלק שלך (המעסיק המשיך לשלם כרגיל ואת החלק של העובדת הוא מוריד כשהעובדת חוזרת מחלד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה