האם המחיר שמשלמות כלות מוצדק?

מצב
הנושא נעול.

חני לוי

משתמש רשום
מבינה מאוד לליבך, קשה לראות את ההורים נאנקים עם כל ההוצאות הרבות ערב חתונה, תתפללי לסיעתא דשמיא למצוא את כל הדברים הללו בזול, אפשר להיראות יפה גם אם לא שילמת על שמלת הכלה סכום מופקע, לא הכל עניין של מחיר, כנ״ל באיפור.
מלהתחשב בהורים אף פעם לא מפסידים ! להפך !
ממש מעריכה אותך על עצם החשיבה ! זה ממש לא מובן מאליו.
מאחלת לך המון מזל טוב, והרבה הצלחה וסיעתא דשמיא.

מפיקה ועורכת וידאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תגידו רק לי מציקה התעשיה הזאת?
אז אני כלה, ורוצה להתחתן, ורוצה להיות הכי יפה שיש
ורוצה להשאיר להורים שלי קצת שלוות נפש מול הבנק...
למה בגלל שאני כלה אני צריכה לשלם פי שתיים על איפור, שיער, שמלה?
למה השיחות מתנהלות בצורה ההזויה של
-שלום כמה עולה איפור?
-300
-אני כלה
-אה אז 1000

בסדר, אני מבינה שלכלה משקיעים קצת יותר.
אז קחי 400
אבל מה זה הפערים האלה?
למה לתפור שמלת ערב עולה 2000 ושמלת כלה 5000?
כי זה יותר בד? לא מחייב. לא תמיד.
את מדברת רק על זה???
תתחילי מההתחלה
למה קוסמטאית שלוקחת לך 50 אם לא 70 ש"ח על גבות וכ"ו
שזה התחיל לפני לא הרבה זמן
אני לא כזאתי מבוגרת כולה 23
לפני שנתיים הייתי משמלמת 25.
וסרטים של פרלשטיין וכ"ו שהיו עולים גם זול היום זה כבר60 ש"ח
עוד שנה יעלה לך קרוב ל 80 אני לא אתפלא על זה בכלללל.
אבל ברגע שהציבור ממשיך ללכת ולקנות ולעשות וכ"ו
אז למה שלא יעלו את המחירים.!!
אני בדעה לחפש את המתחילות ככה את יוצאת בזול
אומנם התוצאה לא כמו שאלה שלוקחות לך יקר
אבל עדין את תראי יפה
רק צריך לחפש אותן!!!

אחת מנשר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
@גרניטא פקאן צר לי שאת כותבת כך על הגמחי"ם לשמלות כלה.
אני לא מנסה לשכנע אף אחת היכן לקחת וכמה לשלם. אבל מנסיון שלי ושל הרבה סביבי ישנם מקומות הנותנים שרות מעולה! ויחס מכבד ומפנק! נכון, מקום ההשכרה לא מעוצב בצורה מאלפת, והכלה לא מוקפת במראות ונברשות יוקרה.
אבל, הפרטים שכתבת, אולי נכונים במקרים מסויימים מאוד אך לא באופן כללי וגורף.
לדוגמא, בירושלים יש גמ"ח שמלות כלה אותו מנהלת כלתו של הרב יצחק זילברשטיין. השמלות שם עולות כ1200 שקלים.
כאחת שיודעת לתפור אני רגישה מאוד לגזרות לא טובות, ותפירה בינונית. ושם השמלות עדכניות. הגזרות עשויות היטב, התפירה מושלמת. התיקונים שנדרשים נעשים בצורה המיטבית. והשרות נהדר!
יתכן וזה לא מתאים לכולן. איך אמרה לי ידידה: "אצלינו שואלים היכן לקחת וכמה שילמת? אני לא מסוגלת לעשות זאת לבת שלי, גם אם השמלות נפלאות" אני מבינה בהחלט שיש כאלו.
חבל להרפות את מי שמנסה לחסוך בהכללה לא נכונה. יש מה לחפש. ואפשר למצוא דברים נפלאים.

מאחלת לך הרבה הצלחה בעסק. ובכלל.
כל מילה,
זה אכן גמח ידוע, ומפורסם בירושלים.
שמלות עדכניות ומטריפות!!
אחוז ניכר מהכלות (בירושלים) לוקחות מישם.
לאחר שימוש של 2 כלות (גג 3 וגם זה אנלא בטוחה) היא מעבירה את זה לגמ"ח אחר.
ז"א שיש רמות בגמחים.
וצריך למצא את הנכונים והטובים.

המון מזל טוב לך,
ואשריך שאת מתחשבת, באמת לא מובן מאליו!!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לענ"ד
הדבר הכי חשוב בחתונה הוא המראה של הכלה-זה לא כ"כ קשור לכסף...
אבל גם אם צריך להשקיע-והרבה
זה הדבר הכי חשוב שיש.

אני קוראת שוב וחושבת לאן הגענו?

באנה נפתח אשכול עם סקר מה הדבר הכי חשוב בחתונה?
כזה יום מהותי וקדוש שנהפך להפקת אופנה אחת גדולה, מטורפת והזויה שמסתירה מאחורה את כל עוצמת וגדלות היום עד שאפשר להוציא משפט מהפה, הדבר הכי חשוב בחתונה זה המראה של הכלה.
נו, נו...
אני כותבת לך את זה ממקום של כלה שלא היתה מרוצה מהמראה שלה בחתונה, וזה כאב לי והיה אכפת לי, אבל איפה שאני נמצאת היום, ההשפעה של השמלת כלה והמראה שלי עומד בדיוק על 0%!!!
אולי המתנה הכי גדולה שלי בחיים זה שלא השקיעו מיליון דולר במראה שלי, שזה הדבר הכי חשוב לטעמך בחתונה, אבל למדתי שלא הכל מגיע לי על מגש של כסף ואף אחד לא חייב לי כלום, והלימוד הזה הוא דבר שאני אלך איתו כל החיים בניגוד לשמלה ולאיפור.
אני לא אתכחש, זה כואב, זה אכפת, אבל היום מי זוכר איך נראיתי בכלל.
לכלה יש יופי טבעי ופנימי ביום החתונה ואם כלה לקחה שמלה ב8K או ב3K היא תראה מהממת ומי שצריך לאהוב אותה ביום הזה יאהב אותה אותו דבר בשתי השמלות.

נראה לי שהתגובות פה מתחלקות בין אלה שלפני רגע היו בתוך השמלת כלה או מקוות עוד רגע להיות בתוכה, לאלה שכבר ראו דבר או שתיים בחיים, ומבינות שמהות היום והדבר הכי חשוב בחתונה זה לאו דווקא השמלה והאיפור ובעיקר המחיר המופקע שמשלמים עליהם.

עכשיו, אני מבקשת לא לקחת את זה למקום של בואי נלבש כתונת לילה ונתאפר לבד, אלא על הפערים המטורפים והמחירים שמטפסים ועולים בהתמדה בצורה קצת הרבה מוגזמת וחסרת פרופורציות למה שראוי להשקיע ליום הגדול בחיים!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני קוראת שוב וחושבת לאן הגענו?

באנה נפתח אשכול עם סקר מה הדבר הכי חשוב בחתונה?
כזה יום מהותי וקדוש שנהפך להפקת אופנה אחת גדולה, מטורפת והזויה שמסתירה מאחורה את כל עוצמת וגדלות היום עד שאפשר להוציא משפט מהפה, הדבר הכי חשוב בחתונה זה המראה של הכלה.
מה הדבר הכי חשוב זה לא המראה של הכלה.
אבל מבין כל הדברים הגשמיים (אולם, אוכל, כסא כלה, זר, הזמנות וכו') הכי חשוב זה המראה של הכלה.
עדיף אולם ברמה פחות, הזמנות ברמה פחות וכו' בשביל שהמראה של הכלה יהיה קצת יותר, והיא תהיה מרוצה מהמראה שלה.
מסכימה איתי?

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה הדבר הכי חשוב זה לא המראה של הכלה.
אבל מבין כל הדברים הגשמיים (אולם, אוכל, כסא כלה, זר, הזמנות וכו') הכי חשוב זה המראה של הכלה.
עדיף אולם ברמה פחות, הזמנות ברמה פחות וכו' בשביל שהמראה של הכלה יהיה קצת יותר, והיא תהיה מרוצה מהמראה שלה.
מסכימה איתי?

לא הובנתי, וטוב שהדגשת מבין כל הדברים הגשמיים.
פשוט קראתי את המשפט 'הדבר הכי חשוב זה המראה של הכלה', וזה הקפיץ לי את הפיוז...
פשוט זה יום ענק וגדול ויש חשיבות אפילו ביהדות למראה של הכלה, אבל מכאן ועד לקחת את זה למקומות שמשלמים כל מחיר כי זה הכי חשוב, נראה לי קצת מוגזם.

וחוץ מזה, את מחליטה לכולן מה הכי חשוב להן?!
שכל אחת תחליט לעצמה איפה היא רוצה להשקיע, ואם השמלה שלה תהיה בצבע לבן ועל הטיקט יהיה רשום סכום שפוי, או שהיא תלבש שמלה יפה שהצבע יהיה אדום מהדם שההורים יורקים, העיקר שהיא יכולה לספר לכולם מאיזה מעצבת היא לקחה וכמה זה עלה.
רוצה לפגוש את הכלה שתוציא סכום הזוי ולא תספר לאף אחת כמה היא עלתה, יש דבר כזה לדעתך?
אז אם חשוב המראה של הכלה, אל תסתכלו על מחירים תסתכלו בהגיון, אבל ההגיון שלנו אומר בפשטות שאם זה עולה הון זה שווה את זה, ומתחתנים רק פעם בחיים. (שזה גם לא תמיד נכון;))

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא הובנתי, וטוב שהדגשת מבין כל הדברים הגשמיים.
פשוט קראתי את המשפט 'הדבר הכי חשוב זה המראה של הכלה', וזה הקפיץ לי את הפיוז...
פשוט זה יום ענק וגדול ויש חשיבות אפילו ביהדות למראה של הכלה, אבל מכאן ועד לקחת את זה למקומות שמשלמים כל מחיר כי זה הכי חשוב, נראה לי קצת מוגזם.

וחוץ מזה, את מחליטה לכולן מה הכי חשוב להן?!
שכל אחת תחליט לעצמה איפה היא רוצה להשקיע, ואם השמלה שלה תהיה בצבע לבן ועל הטיקט יהיה רשום סכום שפוי, או שהיא תלבש שמלה יפה שהצבע יהיה אדום מהדם שההורים יורקים, העיקר שהיא יכולה לספר לכולם מאיזה מעצבת היא לקחה וכמה זה עלה.
רוצה לפגוש את הכלה שתוציא סכום הזוי ולא תספר לאף אחת כמה היא עלתה, יש דבר כזה לדעתך?
אז אם חשוב המראה של הכלה, אל תסתכלו על מחירים תסתכלו בהגיון, אבל ההגיון שלנו אומר בפשטות שאם זה עולה הון זה שווה את זה, ומתחתנים רק פעם בחיים. (שזה גם לא תמיד נכון;))
אני לא מחליטה לכולם אבל אני בטוחה שזה מה שכל כלה חושבת.
אין לי בעיה איך היא תיראה מצידי שתשים קרן על הראש אבל שהיא תהיה מרוצה מהמראה שלה.
אם היא אוהבת את הקרן ועם הקרן היא הכי יפה בעולם שתשים קרן.
אבל זה לא חכמה לחסוך 3,000 שקל והכלה לא מרוצה (נכון שיש הרבה הוצאות אבל אפשר לחסוך בדברים אחרים)
אותי עיצבן שהייתי בחתונה של ידידה שנתנו דירה אבל לקחו שמלה מגמח, מאפרת מתחילה (אין לי בעיה עם מתחילה אבל שתהיה גם טובה) וחסכו בחתונה בכל איפה שהיה אפשר.
האחיות של הכלה גם לקחו שמלות מוזנחות.
לא יצא לי לדבר על זה עם הכלה אבל אני בטוחה שהיא לא הכי נהנית להיזכר איך היא הייתה בתור כלה, זה ממש כאב לי לראות אותה ככה בחתונה.
אז עכשיו היא מסודרת יש לה דירה, אבל אני לא יודעת עד כמה שווה לשלם מחיר בשביל להתחתן עם דירה.
(אגב, זה לא מסתכם בחתונה- הם כל החיים חוסכים בשביל דירות לילדים אבל גם על הדרך חוסכים מהילדים דברים אחרים)

בחתונה זה המון הוצאות וצריך לחשוב על מה כדאי לוותר אבל אני לא חושבת שכדאי לוותר על המראה של הכלה!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא מחליטה לכולם אבל אני בטוחה שזה מה שכל כלה חושבת.
אין לי בעיה איך היא תיראה מצידי שתשים קרן על הראש אבל שהיא תהיה מרוצה מהמראה שלה.
אם היא אוהבת את הקרן ועם הקרן היא הכי יפה בעולם שתשים קרן.
אבל זה לא חכמה לחסוך 3,000 שקל והכלה לא מרוצה (נכון שיש הרבה הוצאות אבל אפשר לחסוך בדברים אחרים)
אותי עיצבן שהייתי בחתונה של ידידה שנתנו דירה אבל לקחו שמלה מגמח, מאפרת מתחילה (אין לי בעיה עם מתחילה אבל שתהיה גם טובה) וחסכו בחתונה בכל איפה שהיה אפשר.
האחיות של הכלה גם לקחו שמלות מוזנחות.
לא יצא לי לדבר על זה עם הכלה אבל אני בטוחה שהיא לא הכי נהנית להיזכר איך היא הייתה בתור כלה, זה ממש כאב לי לראות אותה ככה בחתונה.
אז עכשיו היא מסודרת יש לה דירה, אבל אני לא יודעת עד כמה שווה לשלם מחיר בשביל להתחתן עם דירה.
(אגב, זה לא מסתכם בחתונה- הם כל החיים חוסכים בשביל דירות לילדים אבל גם על הדרך חוסכים מהילדים)

בחתונה זה המון הוצאות וצריך לחשוב על מה כדאי לוותר אבל אני לא חושבת שכדאי לוותר על המראה של הכלה!

הלוואי ומישהו היה נותן לי דירה בתמורה לדילול ההוצאות ביום נישואיי:):p
בואי נשמע מה קרה לזו שלא היתה מרוצה שלקחו לה שמלה מגמח ומאפרת מתחילה? היא חיה בזוגיות גרועה עם בעלה? היא לא מתפקדת בבית? היא לא מצליחה להביא ילדים לעולם? היא מה?! זה כואב, זה לא נעים, זה באסה. אבל אני מסתכלת על דברים כמה זמן אני נהנית וכמה זמן אני סובלת בשביל לממן את ההנאה הזאת?
את יודעת מה זה לחסוך כל חודש משכנתא? את יודעת איזה כאב ראש זה למשך20-30 שנה?כשאת כבר מחתנת את הילדים שלך את עוד משלמת משכנתא על הדירה של עצמך? ועל יום החתונה, זה חשוב שהכלה תהיה מרוצה מאיך שהיא נראית, אין חולק בכלל, אבל כמה שווה ההנאה לעומת המחיר שמשלמים על זה?!
ודרך אגב, אני מכירה יותר מדי הרבה כלות שלקחו מאפרת יקרה ומהטופ שבטופ ולא היו מרוצות מהתוצאות, ואני מכירה כאלה שלקחו שמלות כלה שיא היוקרתיות ועדיין לא היו מרוצות, אה, ואיך שהוא אני מכירה כאלה שלא הייתי מתנגדת לקבל את התקציב שהן השקיעו בפאות שלהן (זה היה סותם לי כמה חורים כלכליים רציניים) והן למרבה הפלא גם לא מרוצות בסוף מהפאה, אז מה עשינו?
ופה באשכול, כותבות לך נשים, לקחתי שמלה ב500/1200/3000 וואטאבר והיו מרוצות ואת מתעקשת לקשר בין מחיר יקר ללהיות מרוצה.
להיות מרוצה ולאהוב את עצמך לא תמיד תלוי במחיר ששילמת, לי יש איזו הרגשה פנימית שלפעמים, ואני מדגישה לפעמים חושבים אולי המחיר הגבוה יגרום לפרימדונה להיות כבר מרוצה פעם בחיים אל כמובן זה מתנת שמים והיא שוב לא מרוצה...

כשהתחתנתי לקחתי שמלה ב2700 ש"ח בזמני זה היה מחיר מפרגן, לא יקר מאוד ולא ממש זול, תכל'ס היו כמה פאשלות בחתונה של תפרים שנפתחו, וזה לא היה כל כך נחמד, כמה זה משפיע על החיים מ1-10? כמובן, כלום!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ופה באשכול, כותבות לך נשים, לקחתי שמלה ב500/1200/3000 וואטאבר והיו מרוצות ואת מתעקשת לקשר בין מחיר יקר ללהיות מרוצה.
להיות מרוצה ולאהוב את עצמך לא תמיד תלוי במחיר ששילמת, לי יש איזו הרגשה פנימית שלפעמים, ואני מדגישה לפעמים חושבים אולי המחיר הגבוה יגרום לפרימדונה להיות כבר מרוצה פעם בחיים אל כמובן זה מתנת שמים והיא שוב לא מרוצה...

כשהתחתנתי לקחתי שמלה ב2700 ש"ח בזמני זה היה מחיר מפרגן, לא יקר מאוד ולא ממש זול, תכל'ס היו כמה פאשלות בחתונה של תפרים שנפתחו, וזה לא היה כל כך נחמד, כמה זה משפיע על החיים מ1-10? כמובן, כלום!
כנראה שלא הובנתי נכון.
אני הכי נגד מחירים יקרים, אני תמיד מצליחה לקנות בגדים במחירים אפסיים.
תדפדפי אחורה בפוסטים שלי לא דיברתי על מחיר, אלא על מראה.

למה תמיד בסוף מגיעים לקיצוניות???
למה???
לא שמלה שנראית מגמח אבל גם לא שמלה שצריך לשדוד בנק בשבילה.
שמלה יפה ושהכלה תהיה מרוצה ממנה ב 100%
(בגלל השמלה ולא בגלל המחיר!)
אם לא הולכים למישהי שממותגת אפשר למצוא שמלות מהממות ב3-4 אלף, צריך רק לחפש ולא להתייאש ולא לשלם לראשונה שהיית אצלה.
זהו!
אני בעד לחסוך אבל הכלה חייבת לצאת בהרגשה טובה.
אם אני אמצא לעצמי שמלת כלה בגמח והיא תיראה עלי מושלם אין לי ספק שאני אקח אותה.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בואי נשמע מה קרה לזו שלא היתה מרוצה שלקחו לה שמלה מגמח ומאפרת מתחילה? היא חיה בזוגיות גרועה עם בעלה? היא לא מתפקדת בבית? היא לא מצליחה להביא ילדים לעולם? היא מה?! זה כואב, זה לא נעים, זה באסה. אבל אני מסתכלת על דברים כמה זמן אני נהנית וכמה זמן אני סובלת בשביל לממן את ההנאה הזאת?
מה הכלה הזו חושבת על זה היום אני לא יודעת.
אבל גם אחותי לא הייתה מרוצה מהאיפור והתסרוקת בחתונה שלה,
עד היום (10 שנים) היא כמעט בוכה כשהיא נזכרת איך היא הייתה נראית. (אגב, היא יצאה ממישהי שנחשבת מאוד טובה)
זה מבאס להמון זמן אח"כ

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מרשות לי להוסיף משהו?
אני חושבת שאחד הדברים שחשובים ביום הזה, זה שהכלה תהיה שמחה.
נדמה לי שאני אישה סטנדרטית, ואחד הדברים שמ-א-וד משמחים אותי, וכנראה עוד הרבה נשים בעולם, זה כשאני נראית יפה, ומרגישה מושלם עם המראה החיצוני שלי.

ומתי יש לכלה הזדמנות להרגיש כך, אם לא ביום חתונתה?
ולמה לא להוסיף שמחה גדולה (מאוד!) לכלה ביום אושרה הגדול?

זוכרת איך באירוסין שלי גם האיפור וגם התסרוקת לא היו לטעמי, ואיך היינו לחוצים כבר לצאת לאולם ולא היתה ברירה... פשוט לא סבלתי את עצמי, והרגשתי לא בנוח לאורך כל הערב.
ובחתונה, ב"ה, היה פיצוי ענק. אהבתי כל פרט ופרט בהופעה שלי, וההרגשה הזו הוסיפה לי המון-המון שמחה ונינוחות!

כלה שרוצה להיראות מושלם ולאהוב את עצמה בחתונה - זה חשוב מאוד!
ואל תגידו לי שזה ארצי וגשמי, ויום החתונה הוא גדול מכדי להתפס לקטנות של מראה חיצוני.
מראה חיצוני ביום החתונה זה ממש לא קטנות.

גם לא משנה לי איך הכלה נראית מושלם - בין אם לקחה שמלה מגמ"ח והתאפרה אצל מישהי מתחילה, ובין אם לקחה שמלה ב-10,000 ש"ח, והתאפרה אצל מישהי יקרה מאוד,
הכי חשוב - אם היא מרגישה טוב עם עצמה ואוהבת את המראה שלה.

ועוד 2 משהו'אים חשובים:
1. תתפללי על המראה שלך ביום החתונה.
כן, יש כל-כך הרבה דברים להתפלל עליהם בתקופת האירוסין, אז תשחילי גם את התפילה הקטנה הזו. תתפללי שתאהבי את המראה שלך, שתישאי חן בעיני בעלך לעתיד ביום החתונה, שהורייך וחמותך ישמחו במראה שלך (מותר לה, נכון? :) ).
2. ועוד משהו - הרבה פעמים בנות מגיעות עם חיסכון כלשהו לחיי הנישואין,
אז מותר להוציא קצת לפני ולממן חלק משמלת הכלה, האיפור והתסרוקת, לא יקרה לכן כלום...

ול- @ממלמלת היקרה, מאחלת לך המון מזל טוב, אושר ושמחה!

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ועוד משהו - הרבה פעמים בנות מגיעות עם חיסכון כלשהו לחיי הנישואין,
אז מותר להוציא קצת לפני ולממן חלק משמלת הכלה, האיפור והתסרוקת, לא יקרה לכן כלום...
המורה שלי אהבה להגיד לנו
שהיא רואה הרבה בנות שחושבות שהקב"ה הוא אבא של ההורים שלהן וסבא שלהן:eek::)....

ולצערי זה לא מצחיק:(...

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הרבה פעמים בנות מגיעות עם חיסכון כלשהו לחיי הנישואין,
מומלץ מאוד!!!!!!
בפרט כאלו שמתחתנות יחסית מאוחר, וכבר מתחילות לעבוד!

חנצי

משתמש פעיל
ויש גם אנשים טובים שעושים מקצועי מאוד, נותנים את הנשמה, ו...רואים בזה זכות לקחת מחיר נורמלי..
התחתנתי לפני חדשיים. לקחתי שמלה ב3000. עם שירות מעולה!! התופרת נסעה איתי במיוחד מחיפה לנחלת בנימין כדי לקנות בדים, הגעתי למדידות מלא פעמים והשירות היה מעל ומעבר!!!!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ויש גם אנשים טובים שעושים מקצועי מאוד, נותנים את הנשמה, ו...רואים בזה זכות לקחת מחיר נורמלי..
התחתנתי לפני חדשיים. לקחתי שמלה ב3000. עם שירות מעולה!! התופרת נסעה איתי במיוחד מחיפה לנחלת בנימין כדי לקנות בדים, הגעתי למדידות מלא פעמים והשירות היה מעל ומעבר!!!!
הלווואי שהיו הרבה כאלו.... אולי כבר תספרי מי זאת הייתה מגיע לה! לא?

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גם שמלה של 7500₪
אחרי עשור תראה בדיחה באלבום..
כי האופנה מתחלפת..
אבל חשוב שבזמן החתונה כלה תיראה טוב..
ואפשר למצוא במחירים שפויים..
אם לא הולכים דווקא לממותגות ביותר..
לא כ"כ מסכימה

אני לפני 11 שנה לבשתי שמלה קלאסית אירופאית שלימה

שכל הזמן באופנה , גם היום

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא כ"כ מסכימה

אני לפני 11 שנה לבשתי שמלה קלאסית אירופאית שלימה

שכל הזמן באופנה , גם היום
וגם אם היא משהו אופנתי, אם בחתונה אהבת אותה, אח"כ זה לא יפריע

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שלום לך כלה יקרה, מזל טוב לך
לא קראתי פה את כל התגובות שכתבו לך. אבל דווקא אני מהצד השני רוצה להאיר לך את הצד האפל שבסיפור.
לגבי המחיר המופקע לדעתך של שמלת כלה הבעיה מתחילה לא בסלון הכלות שעושה עלייך את הכסף אלא קצת קודם בתעשיית הבדים שמתומחרת היטב ולא נותנת לבעלות הסלונים להרויח הרבה. רק הבדים לשמלת כלה אחת עולה לבעלת הסלון כ2500 שקל מתוך זה היא תצטרך לחדש לכל כלה את שכבות הטול והשרוולים כל השכרה להחליף לחדש.
הבלאי הוא נוראי. תבטיחי לי שלא תצטלמי בים .....
תבטיחי לי שלא ימרחו עלייך אודם סמיך ועמיד שלא ירד לי בכל החומרים הכי חזקים
תבטיחי שלא תקרעי לי את חצאית התחרה
כמה סלונים נפתחים ונסגרים בגלל חוסר רווחיות את פשוט לא יודעת.
את מוזמנת לקחת שמלת גמח שלא תעלה לך יותר מאלפיים שקלים.
על היחס שתקבלי אני לא מדברת תנסי בעצמך...
על איכות התפירה ממליצה לך לשים חולצת בסיס על כל מקרה שבא יבוא....
שימי לב לאורך השמלה הם לא רוצים לגזור מה שארוך ולא להחליף מה שקצר.
מדידה אחרונה תהיה במהלך החתונה בה תגלי שהמידות ישתנו עקב לקיחת השמלה לילה קודם!!!
כמה כלות מסתובבות בכל הסלונים מודדות מתלבטות משגעות את המוח ובסוף לא לוקחות.
זה עבודה קשה ומפרכת יום יום מדידות שבסופן אולי תסגר שמלה.
יש סיפור על וואן גוך הצייר המפורסם אומן בכל קנה מידה . יום אחד פגשה אותו אישה כשהוא נח על ספסל בגן העיר( בערך זה הסיפןר) אמרה לו אתה הצייר המפורסם בוא נראה אותך מצייר אותי.
לקח וואן גוך עיפרון ודף וצייר אותה בצורה מדויקת להלפליא תוך כמה דקות בודדות . האישה בהתה בו בתדהמה. כמה אני צריכה לשלם לך על זה שאלה אותו. ענה לה הצייר חמש אלף דולר.
הזדעקה האישה בתדהמה כ"כ יקר ???? מדוע ולמה , מי מרויח סכום כזה על כמה דקות???
ענה לה וואן גןך את כל החיים שלי הקדשתי לאומנות הזו כדי שאוכל לצייר אותך בכמה דקות.
בתור בעלת עסק בתעשיית הכלות מבטיחה לך שזה המסר הכי נכון שאני מרגישה יוםיום בעבודתי .ימים על ימים וכספים על פרסומים וניסוי וטעייה של בדים וגזרות ואין סןף מדידות.

בהצלחה מרובה. והרבה מזל טוב.
את ממש צודקת לגבי הרווחיות של סלוני הכלות.
רק הערה קטנה: וואן גוך היה הולנדי וסביר להניח שלא תימחר את ציוריו בדולרים...
וגם בד"כ לא עסק בציור פורטרטים.
כמו כן, ציוריו זכו לתהילה רק לאחר מותו. בחייו הוא לא זכה להכרה מספקת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה