האם המחיר שמשלמות כלות מוצדק?

מצב
הנושא נעול.

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ואגב, אם כבר מדברים על המחיר של השמלה יש משהוא שממש מפריע לי למה הגמחים שעוזרים לכלות מתנים את העזרה במחיר השמלה- לא הבנתי למה נטפלים דווקא לשמלה ולא לפיאה או לעיצוב הכסא כלה או לדירה שהיא קנתה למשל. נראה לי יותר הגיוני לתת עזרה למי קונה דירה בפריפריה .למה לגרום להורים לחסוך בנראות של הכלה...
(אני אישית אשמח לראות כלות שמוצאות שמלות יפות בגמחים אבל לרוב זה לא קורה יש שם המון זלזול....ממש חבל)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
למה תמיד בסוף מגיעים לקיצוניות???
למה???
לא שמלה שנראית מגמח אבל גם לא שמלה שצריך לשדוד בנק בשבילה.
שמלה יפה ושהכלה תהיה מרוצה ממנה ב 100%
(בגלל השמלה ולא בגלל המחיר!)
אם לא הולכים למישהי שממותגת אפשר למצוא שמלות מהממות ב3-4 אלף, צריך רק לחפש ולא להתייאש ולא לשלם לראשונה שהיית אצלה.
זהו!
תראי לי את הקיצוניות?
הדוגמא של השמלה במאה אלף הייתה בשביל להבהיר את הנושא בלבד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואגב, אם כבר מדברים על המחיר של השמלה יש משהוא שממש מפריע לי למה הגמחים שעוזרים לכלות מתנים את העזרה במחיר השמלה- לא הבנתי למה נטפלים דווקא לשמלה ולא לפיאה או לעיצוב הכסא כלה או לדירה שהיא קנתה למשל. נראה לי יותר הגיוני לתת עזרה למי קונה דירה בפריפריה .למה לגרום להורים לחסוך בנראות של הכלה...
(אני אישית אשמח לראות כלות שמוצאות שמלות יפות בגמחים אבל לרוב זה לא קורה יש שם המון זלזול....ממש חבל)
לא ראיתי שום זלזול בגמחי"ם, ההפך, אבל יכול להיות שאני לא מעודכנת במה שקורה היום.
ובעיניי את צודקת, ראוי להכניס את המחיר של הפא(ות) להתניית העזרה (למרות שזה פעם ראשונה שאני שומעת שזה קיים).

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לגבי שמלת כלה, בואי, הגזמת!!!!
לתפור שמלת כלה זה עבודת פרך!!!
וגם הבדים מאוד יקרים!
אני עזרתי פעם לתופרת, לשדרג שמלה קיימת, להוסיף לה תחרות. זה לא היה תפירה של שמלה, רק שידרוג, וזה היה ים עבודה!
יום אחד אני אצטרך לשלם את המחיר היקר הזה, אבל בכל זאת אני חושבת שזה מחיר הוגן.

תודה! כל מילה!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
גם אני לקחתי שמלה מגמח ושילמתי כמה מאות לפני קצת יותר מעשור
הרגשתי מליון דולר ואולי באמת היתה לי סיעתא דשמיא מיוחדת
אבל זה לגמרי עניין של מקובלות ומוסכמות

אם כבר מתחתנים כמנהג בעלי בתים עשירים, למה יקופח הקהל. אני חושבת שכדי שהכלה תהיה מרוצה מאה אחוז צריך קייטרינג של לפחות 200 שח למנה. זה המינימום, לא? וכולה פעם אחת בחיים וכו וכו אין לדבר סוף
כנראה הייתה לך באמת סיעתא דישמיא מיוחדת!!!
תסכימי איתי שהאוכל ואיך שהכלה נראית זה לא אותו דבר!
בחורה מתחילה לדמיין את השימלת כלה שלה כבר כשהיא בגן!!
הדבר הכי חשוב בחתונה (מבין הדברים הגשמיים כמובן) זה המראה של הכלה, היא צריכה להיות הכי יפה שהיא יכולה להיות! לא?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נסי לתפור בעצמך שמלת כלה (ועוד בלי לשלם לתופרת....) ותגלי שקנית בדי השמלה לא עולה פחות מ2000 ש"ח.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לך כלה יקרה, מזל טוב לך
לא קראתי פה את כל התגובות שכתבו לך. אבל דווקא אני מהצד השני רוצה להאיר לך את הצד האפל שבסיפור.
לגבי המחיר המופקע לדעתך של שמלת כלה הבעיה מתחילה לא בסלון הכלות שעושה עלייך את הכסף אלא קצת קודם בתעשיית הבדים שמתומחרת היטב ולא נותנת לבעלות הסלונים להרויח הרבה. רק הבדים לשמלת כלה אחת עולה לבעלת הסלון כ2500 שקל מתוך זה היא תצטרך לחדש לכל כלה את שכבות הטול והשרוולים כל השכרה להחליף לחדש.
הבלאי הוא נוראי. תבטיחי לי שלא תצטלמי בים .....
תבטיחי לי שלא ימרחו עלייך אודם סמיך ועמיד שלא ירד לי בכל החומרים הכי חזקים
תבטיחי שלא תקרעי לי את חצאית התחרה
כמה סלונים נפתחים ונסגרים בגלל חוסר רווחיות את פשוט לא יודעת.
את מוזמנת לקחת שמלת גמח שלא תעלה לך יותר מאלפיים שקלים.
על היחס שתקבלי אני לא מדברת תנסי בעצמך...
על איכות התפירה ממליצה לך לשים חולצת בסיס על כל מקרה שבא יבוא....
שימי לב לאורך השמלה הם לא רוצים לגזור מה שארוך ולא להחליף מה שקצר.
מדידה אחרונה תהיה במהלך החתונה בה תגלי שהמידות ישתנו עקב לקיחת השמלה לילה קודם!!!
כמה כלות מסתובבות בכל הסלונים מודדות מתלבטות משגעות את המוח ובסוף לא לוקחות.
זה עבודה קשה ומפרכת יום יום מדידות שבסופן אולי תסגר שמלה.
יש סיפור על וואן גוך הצייר המפורסם אומן בכל קנה מידה . יום אחד פגשה אותו אישה כשהוא נח על ספסל בגן העיר( בערך זה הסיפןר) אמרה לו אתה הצייר המפורסם בוא נראה אותך מצייר אותי.
לקח וואן גוך עיפרון ודף וצייר אותה בצורה מדויקת להלפליא תוך כמה דקות בודדות . האישה בהתה בו בתדהמה. כמה אני צריכה לשלם לך על זה שאלה אותו. ענה לה הצייר חמש אלף דולר.
הזדעקה האישה בתדהמה כ"כ יקר ???? מדוע ולמה , מי מרויח סכום כזה על כמה דקות???
ענה לה וואן גןך את כל החיים שלי הקדשתי לאומנות הזו כדי שאוכל לצייר אותך בכמה דקות.
בתור בעלת עסק בתעשיית הכלות מבטיחה לך שזה המסר הכי נכון שאני מרגישה יוםיום בעבודתי .ימים על ימים וכספים על פרסומים וניסוי וטעייה של בדים וגזרות ואין סןף מדידות.

בהצלחה מרובה. והרבה מזל טוב.
סתם מהצד: וואן גוך מת אומלל ומדוכא כשמלמל "העצבות תמשך לנצח". וודאי שלא הרוויח סכומי עתק על יצירותיו (שזכו להכרה ולהערכה רק אחרי מותו).

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
סתם מהצד: וואן גוך מת אומלל ומדוכא כשמלמל "העצבות תמשך לנצח". וודאי שלא הרוויח סכומי עתק על יצירותיו (שזכו להכרה ולהערכה רק אחרי מותו).
יתכן וטעיתי בשם האומן קחי את הסיפור והמסר.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יתכן וטעיתי בשם האומן קחי את הסיפור והמסר.
זה היה בקטנה. פשוט צרם לי.

אגב, אני מכירה את הסיפור ואת המסר. האמת, שאני מרגישה שהוא לא ממש מתאים לכאן, ואסביר לך למה: כשאדם הולך למומחה בעל שם הוא ישלם גם על השם, ובצדק. כלה שרוצה להראות טוב לא ממש אמורה לשלם על השם, אלא על השמלה. לכן - ההסברים שלך על העלויות ועל כמות העבודה שמצדיקה את המחיר - משכנעת, אבל הסיפור הזה - פחות.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
@גרניטא פקאן צר לי שאת כותבת כך על הגמחי"ם לשמלות כלה.
אני לא מנסה לשכנע אף אחת היכן לקחת וכמה לשלם. אבל מנסיון שלי ושל הרבה סביבי ישנם מקומות הנותנים שרות מעולה! ויחס מכבד ומפנק! נכון, מקום ההשכרה לא מעוצב בצורה מאלפת, והכלה לא מוקפת במראות ונברשות יוקרה.
אבל, הפרטים שכתבת, אולי נכונים במקרים מסויימים מאוד אך לא באופן כללי וגורף.
לדוגמא, בירושלים יש גמ"ח שמלות כלה אותו מנהלת כלתו של הרב יצחק זילברשטיין. השמלות שם עולות כ1200 שקלים.
כאחת שיודעת לתפור אני רגישה מאוד לגזרות לא טובות, ותפירה בינונית. ושם השמלות עדכניות. הגזרות עשויות היטב, התפירה מושלמת. התיקונים שנדרשים נעשים בצורה המיטבית. והשרות נהדר!
יתכן וזה לא מתאים לכולן. איך אמרה לי ידידה: "אצלינו שואלים היכן לקחת וכמה שילמת? אני לא מסוגלת לעשות זאת לבת שלי, גם אם השמלות נפלאות" אני מבינה בהחלט שיש כאלו.
חבל להרפות את מי שמנסה לחסוך בהכללה לא נכונה. יש מה לחפש. ואפשר למצוא דברים נפלאים.

מאחלת לך הרבה הצלחה בעסק. ובכלל.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
@גרניטא פקאן צר לי שאת כותבת כך על הגמחי"ם לשמלות כלה.
אני לא מנסה לשכנע אף אחת היכן לקחת וכמה לשלם. אבל מנסיון שלי ושל הרבה סביבי ישנם מקומות הנותנים שרות מעולה! ויחס מכבד ומפנק! נכון, מקום ההשכרה לא מעוצב בצורה מאלפת, והכלה לא מוקפת במראות ונברשות יוקרה.
אבל, הפרטים שכתבת, אולי נכונים במקרים מסויימים מאוד אך לא באופן כללי וגורף.
לדוגמא, בירושלים יש גמ"ח שמלות כלה אותו מנהלת כלתו של הרב יצחק זילברשטיין. השמלות שם עולות כ1200 שקלים.
כאחת שיודעת לתפור אני רגישה מאוד לגזרות לא טובות, ותפירה בינונית. ושם השמלות עדכניות. הגזרות עשויות היטב, התפירה מושלמת. התיקונים שנדרשים נעשים בצורה המיטבית. והשרות נהדר!
.
אני שמחה לשמוע שיש כאלו מקומות אבל אני לא מבינה לגבי זה
איך אמרה לי ידידה: "אצלינו שואלים היכן לקחת וכמה שילמת? אני לא מסוגלת לעשות זאת לבת שלי, גם אם השמלות נפלאות" אני מבינה בהחלט שיש כאלו.
יש כאלו אנשים?? מה איכפת לאנשים אחרים מה המחיר של השמלה??
וואי הדברים האלו מטריפים אותי!!!!!

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני שמחה לשמוע שיש כאלו מקומות אבל אני לא מבינה לגבי זה

יש כאלו אנשים?? מה איכפת לאנשים אחרים מה המחיר של השמלה??
וואי הדברים האלו מטריפים אותי!!!!!

את צודקת מאוד שזה לא שפוי. אבל זה העולם בו אנו חיים.
לכל מקום יש את הרף שלו. ובשביל לחרוג ממנו צריך כוחות מיוחדים. ולא על כל דבר ולא תמיד שווה לוותר.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
את צודקת מאוד שזה לא שפוי. אבל זה העולם בו אנו חיים.
לכל מקום יש את הרף שלו. ובשביל לחרוג ממנו צריך כוחות מיוחדים. ולא על כל דבר ולא תמיד שווה לוותר.
לא לוותר בגלל מה שיחשבו עלינו? שהוצאנו קצת כסף?
אני אשלם כמה שאני חושבת שצריך לשלם!
למה אני צריכה להתחשב במה שיחשבו אחרים?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא לוותר בגלל מה שיחשבו עלינו? שהוצאנו קצת כסף?
אני אשלם כמה שאני חושבת שצריך לשלם!
למה אני צריכה להתחשב במה שיחשבו אחרים?

אשרייך. חושבת בדיוק כמוך.
יש אנשים שמרגישים אחרת. והם לאו דוקא אנשים ראותניים.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רק מניחה כאן-
לגבי האיפור צריך מאוד להיזהר שהמאפרת תהיה מומחית כדי שהתמונות יצאו טובות.
תשאלו צלמים על זה.
איפור מסוים יכול להבריק ולגרום לכלה להיראות גרוע מאוד בתמונות.
כמו כן צריך שתהיה התאמה באיפור לצבע השמלה (-לבן ) כך שאי אפשר לשקר למאפרת.
קחו בחשבון שיש גם מאפרות שמגיעות לחדר יחוד לבצע תיקונים שכלולים במחיר.
בקיצור, אני למדתי שבתחומים שאני לא מבינה בהם כדאי לא להתפשר ולקחת את המומחים (כמובן שזה לא מחייב מחיר יקר אבל בדרך כלל זה השוק ).
כנ"ל קורה בתחום הצלמים שאנשים לוקחים זול ונדפקים, כך בהסרטות, ועוד תחומים.
בהצלחה ומזל טוב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה