האם המגורים בפריפריה יותר כלכלי או שזה דמיון

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
כן ולא
לדעתי משתנה בין צפון לדרום בדרום אין לי מושג
אבל בצפון
מי שגר בפירפריה ושוכר דירה היא אמורה לעלות לו יותר זול אבל זה עדיין לא כזה משמעותי
מה שכן בפריפריה לבעלי מקצועות שונים כגון גננות או מורה או מרפאות בעיסוק או מטפלת באומנות ועוד עבודות....
יש בעיקר בפריפריה חוסר ולכן אנשים מהמגזר החרדי שגרים שם עובדים בעבודות אלו שזה דרך משרד החינוך
בשונה מבני ברק ועוד ערים חרדיות שזה דרך העירייה או שזה פרטי ואז זה כן משמעותי
כיון שגננת במשרד החינוך עם BA מקבלת ברוטו מתחיל מ 8500 ש"ח ורק עולה לפי דרגת אופק חדש
וגננת בבני ברק מקבלת חצי מזה ומרגישה בעננים ועושים לה טובה ( ולוקחים לה גם מעשרות ואם היא מעולה אז נותנים לה ביגוד והבראה אבל זה השיא)
אז זה משתנה לפי עבודות
וכן כוללים לאברכים משלמים שם יותר מהמוצע שמשלמים בהרבה מקומות במרכז (אולי כי בכוללים לא גדולים אבל זה המציאות)
בפירפריה אומרים כך !!! שהנשים יותר עובדות בשונה מערים חרדיות שהנשים בגיל מסוים יושבות בבית
אולי זה הסיבה

chaia

משתמש מקצוען
יש מקצועות שיש להם יותר ביקוש בפריפריה, ויש מקצועות שיש להם פחות ביקוש בפריפריה.
בפריפריה יש פחות את עניין המותגים והמוסכמויות חברתיות והחיים יותר רגועים בגלל זה, ועלויות הביגוד מצטמצמות.
יש ערים שיש תחרות חזקה בין רשתות השיווק אז המחירים יותר זולים מאשר במרכז.
לאברכי הכוללים יש לפני החגים מענקים רק לכוללים בפריפריה.
אלו שגרים בשכירות- במחיר של יחידה במרכז הם יכולים לשכור באותו מחיר דירה בפריפריה דבר שאין ספק שתורם לשלוות נפש ואיכות חיים.

יוגורט

משתמש מקצוען
אם המשפחה גרה בסביבה זה גם חוסך.
אירועים\ ביקורים\שבתות אצל ההורים.

לא מוגדרת

משתמש פעיל
חלק מהשאלה האם הם קונים פחות וקונים יותר בזול (פחות במזון יותר בריהוט/הלבשה וכו').
איך אפשר לדעת אני גרה בדרום וקבוע שאני הולכת למרכז יש לי חור בכיס אבל זה אולי בגלל שבפעם אחת אני קונה הרבה
יש מקצועות שיש חסר ממש קלינאית תקשורת וכו
המזרוחניקים חיים כמו בסביון בלי להיות מאד עשירים

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
השאלה היא לא האם כולם גומרים את החודש אותו הדבר
אלא איך כל אחד גומר את החודש
אם אני גרה במקום שנח לי בו, שאני נהנית מדירה מרווחת, מעבודה מתגמלת, מחיי חברה רגועים, שאני יכולה לאפשר לעצמי פינוקים פה ושם ואני מסיימת את החודש כמו אדם שחי במרכז התובעני, בעיניי זה סיבות מספקות לראות את הפריפריה מועדפת על פני המרכז

לא מוגדרת

משתמש פעיל
באופן אוטומטי קונים פחות כשגרים בצפון!!!
טכנית כי אין איפה לקנות, שנית, כי אין את הלחץ החברתי לקנות ולקנות ולשלוח את הילדים עם סטים מדוגמים לגן וכו....
אז מוצאים פחות, חיים בנחת וברוגע ....
כל פעם שאני מגיעה למרכז אני מקבלת סחרחורת זה נראה כאילו רודפים אחרי אוצר החנויות והאוטובוסים הצפופים מרגישים לי כמו הקרונות בפולין נשים באוטובוסים עם עגלות נופלות באין מקום ישיבה אני חושבת שכל יום שעובר בלי פיגוע זה נס ואני מחכה בקוצר רוח לאוטובוס הגואל שיקח אותי למקום מבטחים...

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם הייתם על האוטובוס שמוביל מירושלים לנווה יעקב בחופש הייתם מבינים בהחלט על מה אני מדברת נס שלא היו פצועים....
צודקים לגבי כל השנה העומס באוטובוסים בירושלים הזוי...
אבל לגבי החופש זה לא דוגמא כי גם קו 111 בערב מפארק הכט לכיוון הדר (כן בחיפה) עונה להגדרה הזאת מעולה

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מצטרפת לקודמותי. (לגבי הצפון)
מה שכן, מי שאוהב רמת חיים גבוהה ואוהב להלביש את הילדים במיטב המחלצות, יעשה זאת גם בצפון.
אבל מי שמחפש רוגע ורמת חיים המותאמת לו ולמשפחתו באופן אישי, ודאי יוכל למצוא את כל אלו בצפון.
(מרכיב חשוב ביותר הוא עבודה, אבל מניסיון שלי- מי שבאמת אוהב את המקום, בסופו של דבר, בס"ד מוצא גם עבודה...)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה נחשב אצלכם פריפריה?
וגם בין שלל הפריפריות זה נתונים משתנים.
יש כאלו שיש עבודה בסביבה,ויש כאלו שלא ממש יש וצריך לנסוע מרחק בשביל לעבוד/ פשוט להישאר בבית.
יש כאלו שיש שם הכל, ויש כאלו שאין כמעט כלום.
ויש עוד דברים שתלויים פר פריפריה, רק לא זוכרת כרגע בשלוף.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האם יש מישהו שעזב שם [וחזר למרכז] ? ולמה ?
מכירה מישפחה שגרו במרכז, עברו לפריפריה וחזרו למרכז.
ואז בנתונים שלהם הם ראו שמבחינה כלכלית יוצא להם אותו דבר,
רק שבפריפריה (שאליה הם עברו) יש להם יותר רוגע ואפשרות לתת לילדים מרחב
אז חזרו לפריפריה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה תלוי בנתונים של כל משפחה.
מצד אחד, המגורים עולים פחות, ורמת החיים יותר נמוכה מה שמייצר פחות הוצאות.
מצד שני בהרבה מקרים (תלוי איפה כמובן) הרבה פעמים קשה לחיות בלי רכב בפריפריה, מה שמקפיץ משמעותית את הוצאות התחבורה. ובנוסף- לא תמיד קל למצוא עבודה, במיוחד אם המקצוע הוא לא הוראה.

זה משהו שצריך לעשות עליו שיעורי בית, אבל למי שזה מסתדר זה יכול מאד להשתלם.

לא מוגדרת

משתמש פעיל
כאחד שעזב ממש לאחרונה עיר חרדית,
יש לקחת בחשבון שבערים חילוניות הארנונה יותר גבוהה וכן הוועד בית יותר יקר וגם אין צהרונים בחינם,
והעיקר הבעיה היא התחבורה, שבגלל שהיא דלילה אז צריכים לפעמים לקחת מונית או דרייוער וזה יוכל לצאת מאות שקלים!
מסקנתי המצערת:confused:שאין כמעט חיסכון כלכלי במעבר לפריפריה...
א התחבורה עולה לילד 8.5 לכל צד ולמבוגר 16
ב ארנונה יש הנחה בהתאם להוצאות והכנסות
ג צהרונים יש בעיה בכל מקום

לא מוגדרת

משתמש פעיל
זה תלוי בנתונים של כל משפחה.
מצד אחד, המגורים עולים פחות, ורמת החיים יותר נמוכה מה שמייצר פחות הוצאות.
מצד שני בהרבה מקרים (תלוי איפה כמובן) הרבה פעמים קשה לחיות בלי רכב בפריפריה, מה שמקפיץ משמעותית את הוצאות התחבורה. ובנוסף- לא תמיד קל למצוא עבודה, במיוחד אם המקצוע הוא לא הוראה.

זה משהו שצריך לעשות עליו שיעורי בית, אבל למי שזה מסתדר זה יכול מאד להשתלם.
מתוך 10 נשואים אנחנו שגרים בפריפריה היחידים בלי רכב לכל השאר שגרים במרכז יש לנסוע בתחבורה ציבורית במרכז זה לא אופציה בשבילם גם כך עשינו חשבון שבתוך ירושלים הנסיעות אורכות בערך אותו זמן כמו מהפריפריה בגלל הפקקים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה