האם בזמן חופשת לידה נצבר לעובדת ימי חופשה?

עגיל

משתמש פעיל
אני עובדת חודשית, והייתי בטוחה שמגיע לי על הזמן של החופשת לידה עוד 3.5 ימי חופשה בצבירה....
המעסיק לא רוצה לצבור לי, האם זה חוקי?
ניסיתי כבר לחפור בחוק ולא הבנתי ת'כלס מה נכון.
מישהו יכול לעזור לי?
וימי מחלה, וותק להבראה ופיצויים- נצבר?

שירה ט

משתמש מקצוען
1. אין קשר לחודשית או לשעתית. אכן המעסיק חייב לצבור חופשה ומחלה ולהמשיך את כל הזכויות הסוציאליות בזמן זה.
2. לא יודעת איך הגעת ל 3.5, אבל קחי בחשבון את הוותק שלך ואת אחוז המשרה כשאת מחשבת את זה.
3. פני אליו ובקשי הסבר מדוע לא צובר לך. זה לא חוקי.

עגיל

משתמש פעיל
1. אין קשר לחודשית או לשעתית. אכן המעסיק חייב לצבור חופשה ומחלה ולהמשיך את כל הזכויות הסוציאליות בזמן זה.
2. לא יודעת איך הגעת ל 3.5, אבל קחי בחשבון את הוותק שלך ואת אחוז המשרה כשאת מחשבת את זה.
הגעתי ל3.5 ימים, בגלל שתמיד בזמן עבודה רגילה נצבר לי יום לחודש, וחופשת לידה היא 3.5 חודשים יוצא שנצבר 3.5 ימים, לא?
יש לך אסמכתא מהחוק? למה שיאמין לי?:confused:

דייד

משתמש מקצוען
חישוב צבירת ימי החופשה נעשה על-פי תקופת העבודה בפועל, כך, שאין לקחת בחשבון לעניין חישוב צבירת ימי החופשה, לא את תקופת חופשת הלידה של 14 השבועות ולא את תקופת חופשת הלידה המוארכת ל- 26 שבועות

ליבי גלבשטיין

משתמש פעיל
מספר ימי החופשה מושפע ממספר הימים שהעובדת עבדה בפועל במהלך השנה,
אי לכך חופשת הלידה כן פוגעת בצבירת ימי החופשה, אך לא שוללת אותם לחלוטין.
יש לקחת את מספר הימים שהעובדת עבדה במהלך השנה כפול מספר ימי החופשה השנתית המגיעים לה לפי הותק, ולחלק אותם ב-200. התוצאה של הנוסחא יהיו מספר ימי החופשה המגיעים לעובדת בפועל באותה השנה.

הכהן הגדול

משתמש פעיל
ממש לא נכון!!!!!
מתוך אתר כל זכות

קבצים מצורפים

• Screenshot_20200707-101938.png
    Screenshot_20200707-101938.png
    KB 58.4 · צפיות: 30

שירה ט

משתמש מקצוען
לא כתבתי שהחישוב שלה נכון או לא נכון, כתבתי מה שכתבתי. נא ובקשה כבדו אחרים בתגובותיכם.

צופנוי

משתמש מקצוען
מספר ימי החופשה מושפע ממספר הימים שהעובדת עבדה בפועל במהלך השנה,
אי לכך חופשת הלידה כן פוגעת בצבירת ימי החופשה, אך לא שוללת אותם לחלוטין.
יש לקחת את מספר הימים שהעובדת עבדה במהלך השנה כפול מספר ימי החופשה השנתית המגיעים לה לפי הותק, ולחלק אותם ב-200. התוצאה של הנוסחא יהיו מספר ימי החופשה המגיעים לעובדת בפועל באותה השנה.
אם העובדת עבדה יותר מ-200 ימים בשנה (למשל אם החל"ד התפרסה ע"פ 2 שנות מס), החופשה נצברת כרגיל.

mina

משתמש מקצוען
שימו לב, בזמן חופשת לידה עובדת לא צוברת זכויות של חופשה ומחלה.
לעומת הבראה שכן משלמים גם עבור תקופת חופשת לידה.

עגיל

משתמש פעיל
שימו לב, בזמן חופשת לידה עובדת לא צוברת זכויות של חופשה ומחלה.
לעומת הבראה שכן משלמים גם עבור תקופת חופשת לידה.
אז מה עם החוק שכתוב שנצבר לפי ימי עבודה חלקי 200/240?

mina

משתמש מקצוען
חופשה צוברים לפי ימי עבודה בפועל
מחלה כן צוברים בחופשת לידה.
צודקת.
חופשה - לא צוברים!
מחלה - כן צוברים! (אפילו שגם מחלה בעצם נצברת לפי מספר ימי העבודה.. מענין...)
אז מה עם החוק שכתוב שנצבר לפי ימי עבודה חלקי 200/240?
זה לעניין עובדת שלא עבדה כל השנה , ורוצים לערוך חישוב מדוייק כמה ימים היא זכאית להם באותה שנה.
לוקחים את מספר ימי העבודה בפועל שעבדה, מכפילים במספר ימי החופשה אותם היא צוברת בהתאם לשנת הוותק ומחלקים ב 200 או 240 בהתאם אם עבדה כל השנה או לא

mina

משתמש מקצוען
אבל, אני עובדת חודשית, צוברת יום לחודש באופן קבוע, בלי קשר למס' ימי עבודה שעבדתי.
ככה ידוע לי שצוברים לעובד חודשי, לא?
לא. טעות.
בכל מצב צוברים לפי מספר ימי העבודה
מה שכן, הרבה מאוד מקומות לא עושים כל חודש חישוב חלקי, ונותנים לעובד יום מלא גם אם עבד 18/22 ימים.
אבל כשהעובד יסיים את ההעסקה אצל אותו מעסיק זכותו של המעסיק לבוא ולעשות חישוב מדוייק. ולעיתים יפחתו לעובד ימי החופשה בצבירה.

צוברים ימי חופש מחלה והבראה. מנסיון אצלנו היה ויכוח עם המנהלים שטענו שלא צריך לשלם ואז המקום עבודה התאחד לגוף מאד גדול ושילמו לנו מיד רטרו גם עבור חופשות לידה של לפני שנה שנתיים

מירי84

משתמש פעיל
צוברים ימי חופש מחלה והבראה. מנסיון אצלנו היה ויכוח עם המנהלים שטענו שלא צריך לשלם ואז המקום עבודה התאחד לגוף מאד גדול ושילמו לנו מיד רטרו גם עבור חופשות לידה של לפני שנה שנתיים
כנראה כך היה מקובל אצלם אבל לגבי חופשה זה ודאי לא החוק!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה