דרוש מידע האם אפשר לומר: אני את נפשי הצלתי ושלום עלי נפשי?

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אנחנו קודם כל צריכים להיות הורים לילד ולדאוג למה שטוב עבורו, לפני שאנחנו מעמיסים עליו את הפנטזיות הרוחניות שלנו.
סליחה, אבל אנחנו החרדים חושבים, ששואה רוחנית איומה משואה גשמית.
וידוע שהקב"ה אמר לאברהם אבינו, לבחור במלכויות.
ולכן מי שלא התנסה בת"ת ששם החברה ירודה, אל לא לקרוא לזה "פנטזיות רוחניות".
ישנו ערך שהוא גם רוחני, והוא המצב הנפשי של הילד, וצריך למצוא לו פתרון, אבל שוב לא הייתי מכנה את זה פנטזיות...

דבר סתר

משתמש פעיל
מנסיון מר, החוק לא עוזר אם אין רצון.
שילוב הוא דבר מורכב שמצריך הרבה אהבה וחזון חינוכי.
אין יכולת
בתקציב שבו חיידר חי היום אין אפשרות לתת יחס לתלמידים אלו
ועכשיו שיקפצו הקופצים ויכתבו שיש לי אובססיה לכסף ועשו לי מגבית
בכיף

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
סליחה, אבל אנחנו החרדים חושבים, ששואה רוחנית איומה משואה גשמית.
וידוע שהקב"ה אמר לאברהם אבינו, לבחור במלכויות.
ולכן מי שלא התנסה בת"ת ששם החברה ירודה, אל לא לקרוא לזה "פנטזיות רוחניות".
ישנו ערך שהוא גם רוחני, והוא המצב הנפשי של הילד, וצריך למצוא לו פתרון, אבל שוב לא הייתי מכנה את זה פנטזיות...
אנחנו החרדים גם למדנו מרבותינו שיחס ואהבה לילד הם התשתית לכל בניה רוחנית.
ובלעדיהם -
מגדל התקוות הרוחניות הופך באמת לפנטזיה. לצערנו.

Goldidea

משתמש מקצוען
אני בעצמי מחנכת לגיל הרך וחלילה לא התכוונתי לפגוע ובכל אופן אני מתנצלת על הנימה רק רציתי להסיט את הדיון חזרה לנקודה שבה נפתח האשכול. וכפי שדובר אכן כל אדם חייב לקבל פידבק (מחמאות/פתקי עידוד/שוקולדים וכו') וזה אכן משפיע על היחס לילד. אך זה נושא משני ולא עיקרי וכל רב'ה/מורה/גננת יודעים שהם עובדים לא רק עם הילדים אלא גם עם הפיקוח וההורים ומה לעשות הרבה דברים אנו עושים בכלל למען ההורים או הפיקוח.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אנחנו החרדים גם למדנו מרבותינו שיחס ואהבה לילד הם התשתית לכל בניה רוחנית.
ובלעדיהם -
מגדל התקוות הרוחניות הופך באמת לפנטזיה. לצערנו.
ללא ספק!
אך שימו לב, לא השתמשתם במילה "פנטזיות".
וצריך שיהיה בצורה של "אחוז מזה, וגם מזה אל תנח ידך"

חופי

משתמש רשום
כמי שעוסק בחינוך מעל 20 שנה רק מסגרת קטנה עד 20 תלמיד בכיתה יש אפשרות להגיע לכל תלמיד ולסייע לו במקום ובזמן הנכון מעל לזה זהו פשע מאורגן ובצע כסף
לימדתי מ 10 תלמידים בכיתה ועד 30 ותמיד הרגדתי שהממוצע 18 עד 20 היה אכי טוב לתלמידים ולי היה סיפוק רב מההצלחה שלהם ושלי אך לכי תדברי לקירות
ומי שיגיד שהוא מצליח ב30 תלמיד שהוא מגיע לכל אחד הוא שקרן
לשימחתי לפני סוף כל יום אני שואל את עצמי האם יש תלמד שלא היזכרתי את שמו בשיעור כדי שלא יעבור יום שתלמיד ירגיש לא התעינתי בו חלילה

שמש זורחת

משתמש פעיל
כמי שעוסק בחינוך מעל 20 שנה רק מסגרת קטנה עד 20 תלמיד בכיתה יש אפשרות להגיע לכל תלמיד ולסייע לו במקום ובזמן הנכון מעל לזה זהו פשע מאורגן ובצע כסף
לימדתי מ 10 תלמידים בכיתה ועד 30 ותמיד הרגדתי שהממוצע 18 עד 20 היה אכי טוב לתלמידים ולי היה סיפוק רב מההצלחה שלהם ושלי אך לכי תדברי לקירות
ומי שיגיד שהוא מצליח ב30 תלמיד שהוא מגיע לכל אחד הוא שקרן
לשימחתי לפני סוף כל יום אני שואל את עצמי האם יש תלמד שלא היזכרתי את שמו בשיעור כדי שלא יעבור יום שתלמיד ירגיש לא התעינתי בו חלילה
נשמע מלמד לדוגמא!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
עברתי על כל האשכול מלמעלה.
רוב המגיבים, הם נשים שמגיבות על החיידרים של ילדיהם. ולכן רוב הטיעונים הם מהשערה או מבחוץ.
אני כחניך של החיידרים של לפני 20 שנה, ואני מאמין שכן הרבה מהגברים, מסתכלים על הכל שונה.
אנחנו היינו שם! פעם, לפני שנכנסה המודעות הן מצד המוסד וה מצד ההורים לשלוח את הרעבעס להשתלמויות ולבחור מראש כאלה טובים שבאים ללמד עם הנשמה.
פעם, היינו חוטפים מכות על כל דבר שזז. השפלות וצעקות היו דבר של מה בכך, אמנם היינו חסונים יותר נפשית מהילדים של היום, אבל זה בוודאי משפיע עלינו עד היום.
אני זוכר שפעם חטפתי מכות נמרצות לאחר שהרבה חשד בי במשהו שלא עשיתי למרות שהכחשתי חלושות במשך כל הטקס, המשכתי לחטוף מהלומות בפנים... לאחר מכן כשהתברר באופן וודאי שזה היה מישהו אחר, אמר לי הרבה בלי למצמץ, "זה בטח הגיע לך על משהו אחר"....

גם ההורים היו שונים, ויותר נתנו אימון עיוור במערכת.

המצב היום שונה לחלוטין, רוב ככל החיידרים החדשים שקמו ב10 שנים האחרונות, בנויים מאנשים שרוצים ללמד, הם לא זקנים נרגנים שבאים ללמד רק כדי לסייע בחיתון הילדים,שכל דרישתם מהילדים זה שקט, כדי שיוכלו לנמנם בשלווה על השולחן כשהילדים מבצעים עבודות...(אמיתי)
היום אלו אנשים שרוצים לעשות טוב. יתכנו אכן נפילות מתח, ויש הרבה מה לשפר, אבל המצב היום טוב ביותר!

בסיפור שהובא בתחילת האשכול אכן היו לי תמיהות רבות. וכי המפקח וההנהלה לא מודעת שמפקח אחד לא אמור להספיק לכל כך הרבה ילדים? מה כל כך מסובך להביא מישהו נוסף? לא נשמע לי הגיוני שמדובר באנשים שבאים לעשות רע.
יש אכן אנשים שמרגישים ת'צמם שכשהורים באים אליהם בביקורת הם מגיבים בצורה עוקצנית ולא ראויה, אבל אני שואל באי הבנה, מה לדעתך הם חושבים, האם לדעתם החיידר מתנהל כראוי? לו הייתה נעשית הפניה הצורה מכובדת ומעריכה, האם הם לא היו מתייחסים בצורה עניינית לטענות? האם יתכן שלא פניתם אליהם בכבוד? האם הם מודעים לכך שיש לכם עליהם מקדמת דנא בטן מליאה ולכן מראש לא מתייחסים לדברים שלכם?

גיטי ל.

משתמש מקצוען
בסיפור שהובא בתחילת האשכול אכן היו לי תמיהות רבות. וכי המפקח וההנהלה לא מודעת שמפקח אחד לא אמור להספיק לכל כך הרבה ילדים? מה כל כך מסובך להביא מישהו נוסף? לא נשמע לי הגיוני שמדובר באנשים שבאים לעשות רע.
אף אחד לא רוצה להרע
השאלה טובה, למה זו ההתנהלות.
כשהיינו בפנים, שרדנו.
לא שמנו לב עד שלא הגיעו מים עד נפש
וגם אז, לא עניין אותנו למה אין יחס
עכשיו, במבט מבחוץ, אנחנו אומרים, הי, אם היו יותר אנשי צוות ופיקוח חוץ מהרבעס', הרבה דברים היו יכולים להראות אחרת
כל מטרת האשכול היתה האם עכשיו, כשאין לנו שם ילדים, ללכת לדבר או שזה סתם יפריע לאי מי
וחס וחלילה לא באים בתלונה לאף אחד שם
כל אחד עושה השתדלות למקסימום אבל בתור בני אדם, אנחנו מוגבלים ולכמות כזו של ילדים צריך יותר צוות כך לדעתי

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עברתי על כל האשכול מלמעלה.
רוב המגיבים, הם נשים שמגיבות על החיידרים של ילדיהם. ולכן רוב הטיעונים הם מהשערה או מבחוץ.
אני כחניך של החיידרים של לפני 20 שנה, ואני מאמין שכן הרבה מהגברים, מסתכלים על הכל שונה.
אנחנו היינו שם! פעם, לפני שנכנסה המודעות הן מצד המוסד וה מצד ההורים לשלוח את הרעבעס להשתלמויות ולבחור מראש כאלה טובים שבאים ללמד עם הנשמה.
פעם, היינו חוטפים מכות על כל דבר שזז. השפלות וצעקות היו דבר של מה בכך, אמנם היינו חסונים יותר נפשית מהילדים של היום, אבל זה בוודאי משפיע עלינו עד היום.
אני זוכר שפעם חטפתי מכות נמרצות לאחר שהרבה חשד בי במשהו שלא עשיתי למרות שהכחשתי חלושות במשך כל הטקס, המשכתי לחטוף מהלומות בפנים... לאחר מכן כשהתברר באופן וודאי שזה היה מישהו אחר, אמר לי הרבה בלי למצמץ, "זה בטח הגיע לך על משהו אחר"....

גם ההורים היו שונים, ויותר נתנו אימון עיוור במערכת.

המצב היום שונה לחלוטין, רוב ככל החיידרים החדשים שקמו ב10 שנים האחרונות, בנויים מאנשים שרוצים ללמד, הם לא זקנים נרגנים שבאים ללמד רק כדי לסייע בחיתון הילדים,שכל דרישתם מהילדים זה שקט, כדי שיוכלו לנמנם בשלווה על השולחן כשהילדים מבצעים עבודות...(אמיתי)
היום אלו אנשים שרוצים לעשות טוב. יתכנו אכן נפילות מתח, ויש הרבה מה לשפר, אבל המצב היום טוב ביותר!

יש אכן אנשים שמרגישים ת'צמם שכשהורים באים אליהם בביקורת הם מגיבים בצורה עוקצנית ולא ראויה, אבל אני שואל באי הבנה, מה לדעתך הם חושבים, האם לדעתם החיידר מתנהל כראוי? לו הייתה נעשית הפניה הצורה מכובדת ומעריכה, האם הם לא היו מתייחסים בצורה עניינית לטענות? האם יתכן שלא פניתם אליהם בכבוד? האם הם מודעים לכך שיש לכם עליהם מקדמת דנא בטן מליאה ולכן מראש לא מתייחסים לדברים שלכם?
יישר כח גדול!
רק תרשה לי לחלוק עליך, שהיום רק חלק מהתלמודי תורה עשו את השינוי הנדרש, וחלק אחר לא,
אני מכיר מנהלים שלא מעניין אותם דבר וחצי דבר מחינוך.
אמר לי חבר שלאביו יש ת"ת חשוב, אבא שלי מרוויח בחודש בסביבות ה100000 מהת"ת ומהיכרותי את אביו זה הטיפוס של הכסף, ולא של החינוך. (מאמין גדול בכח הזרוע וד"ל)

לכן אני בטוח שבמקרה שלנו, הם שמו את הילד במפעל לעשיית כסף מילדים, דבר המצוי מאוד בערים ובקהילות ליטאיות, שמי שלו הולך בתלם של השכונה אז שמים עליו עיניים, כך שאת הילדים הוא שם איפה שטוב לו, ולא לילדיו.

וטוב שהבחינו שזה לא מתאים לילד.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יישר כח גדול!
רק תרשה לי לחלוק עליך, שהיום רק חלק מהתלמודי תורה עשו את השינוי הנדרש, וחלק אחר לא,
אני מכיר מנהלים שלא מעניין אותם דבר וחצי דבר מחינוך.
אמר לי חבר שלאביו יש ת"ת חשוב, אבא שלי מרוויח בחודש בסביבות ה100000 מהת"ת ומהיכרותי את אביו זה הטיפוס של הכסף, ולא של החינוך. (מאמין גדול בכח הזרוע וד"ל)

לכן אני בטוח שבמקרה שלנו, הם שמו את הילד במפעל לעשיית כסף מילדים, דבר המצוי מאוד בערים ובקהילות ליטאיות, שמי שלו הולך בתלם של השכונה אז שמים עליו עיניים, כך שאת הילדים הוא שם איפה שטוב לו, ולא לילדיו.

וטוב שהבחינו שזה לא מתאים לילד.
יש אנשים לא נחמדים, אבל רובם משתדלים להיות טובים.
וגם אם אכן יש שם בראש הפירמידה איזה רודף בצע, עדיין לא יכול להיות שכל המערכת המורכבת מאנשי צצות רבים, אטומים כל כך, ולא מתעניינים בטובת הילדים.
זה פשוט לא נראה לי הגיוני

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש אנשים לא נחמדים, אבל רובם משתדלים להיות טובים.
וגם אם אכן יש שם בראש הפירמידה איזה רודף בצע, עדיין לא יכול להיות שכל המערכת המורכבת מאנשי צצות רבים, אטומים כל כך, ולא מתעניינים בטובת הילדים.
זה פשוט לא נראה לי הגיוני
היא לא אמרה את זה, היא אמרה שאין מספיק צוות, והצוות קורס מתחת לנטל, דבר שמובן כשבראש הפרמידה, יש מי שדואג שישאר לו נתח גדול יותר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה