האם אפשר להתפרנס בכבוד מפרילנס

sarysha

משתמש חדש
שלום,
אני לומד בניית אתרים, האם יש למישהו ניסיון בלמצוא עבודות פרילנס בתחום הזה? והאם אפשר להתפרנס מזה בכבוד?

sarysha

משתמש חדש
יש לי רקע בפייתון, קצת בJS ולומד עכשיו באופן עצמאי. איך שהבנתי הרוב בארץ כותבים על PHP בBACKEND לא פייתון

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בהחלט אפשר. בעלי מקצוע טובים (פרילנסרים) מאוד מבוקשים. והסיבה היא פשוטה, זה לא שוה לעבוד כפרילנסר, לכן בעלי מקצוע טובים בדרך כלל עובדים כשכירים. כך שיש ממש קצת פרילנסרים טובים זמינים.

PHP זו שפה גרועה. אבל משתמשים בה בגלל וורדפרס. יש אכן הרבה אתרי וורדפרס ולכן יש ביקוש לזה.

sarysha

משתמש חדש
ראיתי שיש הרבה ביקוש על LARAVEL שכתובה על PHP. האם אתר xplace מומלץ כשוק פרילנס? איזה טכנולוגיות מומלצות ללמוד כדי להיות פרילנסר?

sarysha

משתמש חדש
אגב באתר xplace היה חצי משרות לבניית אתרים על שפת PHP

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ל-Laravel יש יותר ביקוש מפייתון? מעניין...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@sarysha
זה שיש ביקוש גבוהה לPHP זה דווקא סיבה לא להיות שם.
כי אתה סתם תאבד בתוך ים מתכנתי PHP שיש בשוק.
לעומת זאת בשווקים יותר קטנים אומנם (אולי) יש פחות לקוחות
אבל יותר קל למצוא נישה ולבלוט בכל הרעש בשוק של הפרילנסרים.

בנוסף נראה לי שיותר קל לעבוד עם כמה לקוחות טובים
מאשר לרוץ אחרי לקוחות של 4-5K בxplace
(תנסה לפרסם מודעה על בניית אתר פשוט בxplace, ותראה איך זה נראה)

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אז איך למצוא את הנישה שלי?
שאלת המליון דולר.
אבל זה לא משהו שתוכל למצוא בפורומים וכדו'
כי זה תלוי בסגנון שלך.
אפשר להצליח בכתיבת תוספים לוורדפרס ,תוספים לillustrator, סקריפטים של גוגל, לפתח מודולים של בינה מלאכותית ועוד ועוד.
בכל מקרה זה צריך להיות משהו שאתה מתחבר אליו, אחרת כל הזמן תשאל "איפה הכסף?", ולא תצליח להגיע לשום מקום.

אז התשובה לשאלה שלך (לדעתי) הוא לא להתקע בפינה אחת בשוק, אלא ללמוד על הרבה תחומים מלמעלה
לקרוא על כל שפות התכנות, ולהבין מה מתאים למה?, למשל מה מתאים לכתוב בrust? ומה מתאים לכתוב בdart? ומה המעלות של GO?
להבין את ההבדלים בין סוגי המסדי נתונים,הבנה בסיסית של פרוטוקולים וכו'
כמובן שאני כותב את הדברים שאני מתעניין בהם, מי שרוצה ללכת על צד לקוח, ילך להשוות בין ריאקט לsvelte וכן הלאה.
(אזהרה: על תקבע את הרושם שלך על שפה/טכנולוגיה, על בסיס קריאה מלמעלה של פוסט או שניים, במיוחד כשעברו כמה שנים מזמן כתיבת הפוסט).
במקביל אפשר למצוא תחום ספציפי שנראה מעניין ולהעמיק בו
ובלשוננו a T shaped developer .

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה