דרוש מידע האם אסור לדבר בפלאפון ליד נהג האוטובוס??

מצב
הנושא נעול.

RUSI10

משתמש מקצוען
פעם ישבתי אחרי הדלת האחורית באוטובוס. במקביל אלי ישבה אישה מבוגרת, שלא הפסיקה לדבר בסלולרי שלה, בקול דק ורועד וגבוה ו - בצרפתית..... זה שיגע אותי!!! חיכיתי שתסיים - אבל לא היו לה שום כוונות כאלו.... נוסעים מלפנים הסתובבו מידי פעם באי נוחות. היא לא ראתה ממטר.
בסוף שמתי לי את הנגן באוזניים והדלקתי על פול ווליום, רק כדי להפסיק את ההטרדה הזו.

ואני לא מצדיקה התנפלות של נהגים, אבל חושבת שכן יש מקום להתחשב בהם! הם לא יכולים לעבור מקום אם מפריעים להם!
ואל תגידו "מי שלא מתאים לו שיעזוב " וכו', כי אלו שטויות.
נהג זו אחת העבודות הקשות ביותר שיש - הוא צריך לעבוד את כל השעות בדריכות מוחלטת!!! ונהג אוטובוס עוד יותר!!! אז למה למרוט לו את העצבים סתם?!

אגב בציבור הכללי כמעט אין שיחות מילוליות בטלפון - הכל ווטסאפים דוממים..

chani581827

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
מקורותיי באוטובוס ירושלמי:
צמד בחורים מתיישב מאחורי הנהג. אחד שולף מכשיר ומתחיל ללהג. הנה שתי שורות -
(תמלול לא על המילה) :
"שלומי, מה נהיה עם אבי, תפסו אותו?"
( אני,הנהג,והסובבים בליבנו: מעניין מי תפס אותו...ועל מה ...)
"וואי וואי... ומה הוא הגיב?"
( לך תדע מי עשו לו מה...פייייייפ.... אופס, יש כאן רכב... נו, שינדב עוד מילה...).
ההמשך היה קצת מבייש (לטעמי בכל אופן):
הנהג פתח בצעקות.
( לך תדע רק כמה יענטע ישבו מאחוריו קודם,שניהלו שיחות בשיתוף קבוצתי המוציא מן הדעת),
הבחור התחמן הסתודד עם החבר שעלה איתו,והם החלו לנהל שיחה כך שהחבר עונה בלחש....
זה נשמע בדיוק כמו שזה נשמע.
מה הפלא שהנהג יוציא את כל התסכול על הסלולריסט\ת הבא\ה? (אולי זו היתה מילה בסלע)?

ot!

משתמש מקצוען
פעם ישבתי אחרי הדלת האחורית באוטובוס. במקביל אלי ישבה אישה מבוגרת, שלא הפסיקה לדבר בסלולרי שלה, בקול דק ורועד וגבוה ו - בצרפתית..... זה שיגע אותי!!! חיכיתי שתסיים - אבל לא היו לה שום כוונות כאלו.... נוסעים מלפנים הסתובבו מידי פעם באי נוחות. היא לא ראתה ממטר.
בסוף שמתי לי את הנגן באוזניים והדלקתי על פול ווליום, רק כדי להפסיק את ההטרדה הזו.
הכ יכול ליות נכון אבל מה הקשר גם אותי משגע מישהו שמדבר במכולת לכן למכור יש זכול לאסור את הדיבור
ואל תגידו "מי שלא מתאים לו שיעזוב " וכו', כי אלו שטויות.
נהג זו אחת העבודות הקשות ביותר שיש - הוא צריך לעבוד את כל השעות בדריכות מוחלטת!!! ונהג אוטובוס עוד יותר!!!
כן נאמר כי כך זה בכל עבודה יש לה את התנאים שלה אף אחד לא התחייב לו שלא ידברו לידו [בטח לא המבוגרים] כי זה ענין חדש
אגב בציבור הכללי כמעט אין שיחות מילוליות בטלפון - הכל ווטסאפים דוממים..
נו בגלל שאנחנו שונים מגיע לנו לסבול מה זה האפליה הזו
אגב בציבור הכללי נהג שלא מתנהג יפה עלול לחטוף וכו' ואצלינו לא וגם הנסיעה בד"כ יותר שקטה וד"ל

ידידיה4

משתמש רשום
תודה רבה לכל המגיבים.
אודה מאד למי שיעלה מידע כתוב ממשרד התחבורה וכדו' על החוק בנושא.

קצרה

משתמש מקצוען
ממבט אחר ושונה-
דווקא יש הצדקה למה בקווים חרדיים יש לפעמים נהגים עצבניים.
ולא נבוש בזה.
סיפרה לי פעם מישהי חילוניה שאבא שלה הוא נהג אוטובוס והוא לא אוהב לקחת קווים חרדיים כי קשה לו. בנסיעה באוטובוס חילוני הוא נוסע לרוב באוטובוס לא מלא נוסעים ושקט יחסית. מדליק את הרדיו על תוכנית כלשהי ונוסע לו ברוגע שלו.

לעומת זאת בפעמים הבודדות שנסע בקו 402 לפני שסרב לחלוטין הוא חזר ממוטט מהנסיעה - כל תחנה עצירה ארוכה ועגלות ותא מטען. האוטובוס היה מלא נוסעים וילדים - ורועש ממש. הנוסעים ביקשו לכבות את הרדיו והוא אפילו לא יכל למסך לו קצת את הרעש.
הוא הרגיש בסוף הנסיעה מותש כאילו עבד יומיים--

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ממבט אחר ושונה-
דווקא יש הצדקה למה בקווים חרדיים יש לפעמים נהגים עצבניים.
ולא נבוש בזה.
סיפרה לי פעם מישהי חילוניה שאבא שלה הוא נהג אוטובוס והוא לא אוהב לקחת קווים חרדיים כי קשה לו. בנסיעה באוטובוס חילוני הוא נוסע לרוב באוטובוס לא מלא נוסעים ושקט יחסית. מדליק את הרדיו על תוכנית כלשהי ונוסע לו ברוגע שלו.

לעומת זאת בפעמים הבודדות שנסע בקו 402 לפני שסרב לחלוטין הוא חזר ממוטט מהנסיעה - כל תחנה עצירה ארוכה ועגלות ותא מטען. האוטובוס היה מלא נוסעים וילדים - ורועש ממש. הנוסעים ביקשו לכבות את הרדיו והוא אפילו לא יכל למסך לו קצת את הרעש.
הוא הרגיש בסוף הנסיעה מותש כאילו עבד יומיים--
לא נבוש בילדינו ובעגלותינו המרובות, וגם לא בטלפונינו הכשרים, אבל בהחלט ראוי שנשתדל להקל על הנהג, באי הקמת רעש נוסף ובהתחשבות גם בו כאדם.

mum

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי.
מאז שאני קטנה אני קוראת כל מילה כתובה סביבי ומזמן יש מדבקה באזור הנהג שאומרת שאין לשוחח בטלפון סלולארי בסמוך לנהג- לא זוכרת לשון מדוייקת.
זה לא נגד חרדים זה עוד לפני שהיה סמארטפונים.
אני לא יודעת אם יוש חוק כזה או לא אבל אם אני הייתי נהית נהג אוטובוס היום הייתי יודעת מהכלל הזה כי פשוט ראיתי אותו בכל נסיעה.
זה עניין פשוט של בטיחות.
ואם תשאלו מה עם הרדיו ושיחות טלפון ועוד ועוד- זה בשליטת הנהג והוא אמור להרגיש אם זה מסיח אותו או לא ולכבות. (אם זה היה תלוי בי הייתי אוסרת על נהגי אטובוסים לשוחח בטלפון או חהדליק רדיו, אבל זה עדיין לא תלוי בי:()
אם נהג מבקש ממני לא לשוחח בטלפון- לא אשוחח או אעבור אחורה- למה זה כל כך מסובך לישראלים להישמע לכללים גם אם הם לא בדיוק כתובים מפורשות בחוק???

כמובן שאני לא באה להצדיק התנפלויות וצעקות על נוסעים - זה עוד בעיה ישראלית...

תהילושש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
לא קראתי את כול התגובות, אבל אצלנו יש במושב מאחורי הנהג,
מדבקה-נא לא לשוחח בטלפון, מפריע לנהג.......

elishir

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני שמתי לב שכל שנהגים מעירים בעיקר לחרדים וזה מעצבן מאד!
באותו רגע שמתחיל לדבר ישר הם צועקים
זה באמת יכול להפריע, אבל שיעירו יפה!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אוי מסכן שלי... אז למה הנהג מדבר בטלפון במשך כל הנסיעה בערבית מתגלגלת??? ועוד עם בלוטוס... זה פי 2 קרינה.
לפי המידע שאני מצאתי, יחסית 'בריא' לדבר בטלפון דרך בלוטות', הרבה יותר מאשר אחיזת המכשיר ביד קרוב לאוזן.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
וזה נחשב לחוסר נימוס לדבר בטלפון בזמן נסיעה (ולהפריע לכולם).
סתם לתשומת לב מי שזה מעניין אותו.
מההה?
בלי טלפונים ושיחות על שידוכים ומריבות שכנים ומלחמות חמות בכלה??

אז מה הכיף בלנסוע באוטובוס נסיעה בינעירונית, רצוי בקו הנייעס 402?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מההה?
בלי טלפונים ושיחות על שידוכים ומריבות שכנים ומלחמות חמות בכלה??

אז מה הכיף בלנסוע באוטובוס נסיעה בינעירונית, רצוי בקו הנייעס 402?
ב 402 זה לא נחשב לחוסר נימוס.
סתם אמרתי לטובת מי שנוסע לפעמים בקוים 'לא משלנו' ולפעמים לא מודע לקודים חברתיים מקובלים.
(וכמובן, מודיעה מראש: מי שרואה עיקרון קדוש בלעשות דווקא, לא אליו הדברים אמורים.)

אברמל

משתמש פעיל
עוד דבר מענין למה לא מפריע לו השיחה שאני מנהל עם הנוסע היושב במושב לידי שם הוא שומע כל הזמן ולא רק אותי אלא גם את היושב לצידי
לדעתי זאת הסיבה האמיתית לאיסור החמור שעשו הנהגים בנידון זה
כי הנהג שומע רק חצי שיחה, ומסתקרן לדעת מה התשובות וזה מסיח את דעתו מהכביש

ואגב לעצם העניין, אפי' שיש בהרבה מאוד אוטובוסים מדבקות שמבקשות/אוסרות לדבר בסביבת הנהג בטלפון עדיין אין חוק כזה
וכל האיסור מבוסס על פסיקת בימ"ש שזיכה נהג שהוריד נוסע מהאוטובוס בגלל שדיבר בטלפון.

בתקנות התעבורה מופיע כדלהלן
פרק רביעי: חובות הנהג ועובדי השירות
416. (א) הנהג והכרטיסן ויתר עובדי השירות יתנהגו כלפי הנוסעים באדיבות ובנימוס.
וכו'
פרק חמישי: התנהגות הנוסע וחובותיו
סעיף 447 הנוסע יציית להוראות בעל הרשיון שאושרו על ידי הרשות ולהוראות עובדי השירות הדרושות לסדר ולבטיחות בנסיעה ובאוטובוס.
סעיף 452
(א) לא ישוחח אדם עם נהג האוטובוס בזמן הנסיעה, אלא לשם בירור שאלות הקשורות בנסיעה שהיה הכרח בהן אותה שעה.
(ב) הנוסע בעמידה לא יפריע לנהג לראות את הדרך לפניו ולצדדיו.
(ג) לא יפריע נוסע לכל אדם המורשה לכך מלמלא את תפקידיו באוטובוס.
סעיף 455
(א) לא יפעל נוסע בצורה העשויה לגרום נזק או אי־נוחות בלתי־סבירה לכל נוסע אחר.
(ב) לא יעורר נוסע רעש, בכלי, במכשיר או בדרך אחרת, לבדו או עם נוסעים אחרים, אם הדבר הוא למורת רוחם של נוסעים אחרים.
ואידך זיל גמור

המשיב

משתמש פעיל
אחרי בקשת סליחה מכל המגיבים הקודמים.
אשתף אותכם מהיכרות אישית שיש לי עם אחד הבכירים בחברת דן.
הוא סיפר לי לא מעט פעמים, כי אין כמעט נהגים שמוכנים להכנס לעיר לעבוד בקווים העירוניים כאן.
והסיבות,צפיפות מטורפת בכבישים ,התנהגות מזעזעת של אנשים ,שחוצים בין מכוניות ואוטובסים יורדים לכביש חוצים באדום וכו' וכו'.
בתוך האוטובסים עולים אנשים עם עגלות ילדים חלקם עם עגלת תאומים או עגלת קניות
ראיתי גם מישהו שהעלה לאוטובוס סולם בגודל דיי מכובד .
המוני ילדים קופצים בין הספסלים ,
בקיצור יש בהחלט בלאגן לא פשוט בהשוואה לכל עיר לא חרדית אחרת בארץ.
והבקשה שלא לשוחח ליד הנהג היא בהחלט הרבה יותר מאנושית ומחויבת המציאות.
מבטיח לכם שכל אחד אחר מכם שהיה "עושה" את המסלול הזה ולו במשך שעה בלבד היה כבר יוצא מדעתו.
תנסו לרגע לראות את זה מנקודת המבט של בן אדם.
שבא בסך הכל להעביר את היום ולהביא כמוכם כמה גרושים הביתה,
וכל מה שהוא מבקש זה לחזור עם כמה שפחות כאב ראש הביתה.
(כמובן שישנם נהגים יוצאים מהכלל שראויים לכל גינוי,וראוי להתלונן עליהם וכו')
אבל באופן כללי זה נקודת המבט שלי על הסיפור.
וכמובן שיש לכך השפעה על התדמית שלנו כציבור התורני האמון על ערכי התורה הקדושה
שמחייב אותנו
שכל אחד יאמר "ראו בן תורה זה כמה נאים מעשיו ,זה התורה שגדלתו וכו'" (שם)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
...
הוא סיפר לי לא מעט פעמים, כי אין כמעט נהגים שמוכנים להכנס לעיר לעבוד בקווים העירוניים כאן.
והסיבות,צפיפות מטורפת בכבישים ,התנהגות מזעזעת של אנשים ,שחוצים בין מכוניות ואוטובסים יורדים לכביש חוצים באדום וכו' וכו'.
עוד לא ראיתי עיר חרדית שבה אנשים לא יורדים לכביש בלילה, יוצאים בפתאומיות בין רכבים חונים, והכל באדישות כאילו מדובר בשבת אחרי הצהרים.
לנהוג בעיר חרדית זה אחד הדברים המפחידים. שלא לדבר על הלבוש השחור בלילה, פחד פחדים. וזו תופעה שחוזרת על עצמה בכל עיר חרדית. בבני ברק, מודיעין עילית, ביתר עילית. אתה נוסע ולא מאמין.
כאדם בודד שיורד לכביש, אתה לא קולט כמה שזו תופעה רחבה.
אבל כנהג, כשאתה נכנס לעיר, ותוך 10 דקות יורדים לך 15 איש לכביש, משום מקום, אתה מבין שמשהו פה לא בריא.
(וזה בסדר, גם אני חוצה לפעמים איפה שבא... לא בא להטיף לאפח'ד)
מעניין ממה נובעת התרבות המופרכת הזו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה